Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Güzel haber alan var mı randevu konusunda?

• @AE123 malesef bizde bişey yok

• Merhabalar.
    Dışişleri Bakanlığımızdan gelen cevabın özet kısmı bu şekilde.
    '' Vatandaşlarımızın vize başvuruları kapsamında son dönemde yaşamakta oldukları sorunlar (vize başvurusu kapsamında yapılacak mülakat için randevu tarihlerinin en erken 2023 yılı ikinci yarısı olacak şekilde uzak tarihlere verilmesi; vize başvurusunda bulunulmasını müteakip, değerlendirme aşamasında idari sürece (Administrative Process) maruz bırakılanların sayısında son dönemde artış olması; idari sürecin sonuçlanma süresinin uzaması; üst düzeyli devlet görevlilerinin dahi vize başvurularının olumsuz sonuçlandırılması vb.), ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin dikkatine Bakanlığımızca bir Nota ile de getirilmiştir.

Bilgilerinize saygıyla sunulur. ''

Randevu tarihlerinin en erken 2023 yılı ikinci yarısı olması, sanırım genel olarak turist vizesinden bahsediyor.

• @ekdodo Paylaşım için teşekkürler 🙏 Bu tüm vize gruplarını mı ele alıyor acaba bilgini var mı?

• @AE123 Bizim daha erken DQ tarihimiz açısından ama bir şey yok henüz bizde de

• @Handan hanım, grafik sadece IR1/CR1 vize türünü içermektedir. Bu şekilde güncelliyorum.

• @ekdodo Teşekkürler, bu durumda backlog da bekleyenler olunca epey vize vermişler. Umarım sıra hepimize hızlıca gelir yakın günlerde.

• @MYusuf sakami bu ? Simdi 2023 e kadar bekleyecezmi Anlamadim

• ABD'li bir göçmenlik avukatı şöyle bir tweet paylaşmış. Nasıl yorumladınız?

• @mertdzkr, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf sakami bu ? Simdi 2023 e kadar bekleyecezmi Anlamadim

Ben okuyunca turist vizeleri için bekleme süresinden bahsettiğini düşündüm.
    Bizim için söylediği şu; bizim devlet görevlilerimiz konsolosluktaki görevlilerle görüştüklerinde bu vize işlemlerini hızlandırma talebinde bulunuyorlarmış.

• @MYusuf anladigim kdariyla 2023 u bekliyecez oylemi oluyor ?

• Ekim ve Kasım ayının sayılarına bakmak lazım. @mertdzkr

Yeni yapılan bina ile birlikte çalışan kişi sayıları da artırılmış olabilir. Emin olmak açısından dediğim gibi Ekim ve Kasım'a bakmak lazım.

• @ekdodo yazilan yazida 2023 ikinci yarisi diyor okudunmu acaba ?

• @mertdzkr bu açıklama medyaya yansıdı bakanlık konsolosluğu uyardı diye. Çünkü turist vizeleri bir yıl sonraya veriliyordu. Ve sanırım hızlandırdı ki bir çok turist vizesi öne alındı bekleme süresi kısaldı ancak bu dediğim gibi turist vizeleriyle ilgili bir açıklama göçmen vizeleriyle benim bildiğim alakası yok. Göçmen vizelerde bir kaç aydır daha çok yabancilara randevu veriliyor. Gecikmelerin nedeni bu olabilir.

• @drserdar ,bence iyi bir haber umarim hizlanir bir an once Ankara randevu konusunda.

• @AE123 Ben de iyi mi kötü mü anlayamadım açıkcası. Sadece %5 azalması baya az gibi geldi. Kötü bir durum ve baya backlog var gibi düşündüm.

• @mertdzkr ikinci yarıdan kasıt; ağustos ve eylül ayları. Zira şu an ekim ayındayız ve gelecek ay kasım ayı 🙂 Ben ne okuduğumun ve yazdığımın farkındayım ancak sanırım siz biraz dalıp gitmişsiniz 🙂

• Arkadaşlar Merhaba.

Formda yeniyim açıkcası bütün gün yazılanları okuyup süreçleri öğrenmeye çalışıyorum. Ben eşimle ( abd vatandaşı ) Türkiyede 2017 yılında evlendik ve burda yaşıyoruz. Bir tanede oğlumuz var. Green card sürecini başlatmak istiyoruz. Ama kafamızdaki en önemli sorunun cevabını bulmaya çalışıyoruz. Bu süreci abd mi yoksa türkiyedemi başlatmak sonuca hızlı ulaşmak açısından daha iyi. Yurtdışında başlatmak benim için biraz sıkıntı. Çünkü bende b1 vizesi var. Hersene abd ye gidip geliyorum. Süreci abd de başlattığımız durumda eşim ve çoçuğumun oraya gitmesi lazım benimde türkiyede green cardı beklemem gerekiyor. Çünkü yasal olarak çalışma hakkım olmadan oraya gitmek istemiyorum. Türkiyeden başvuruların ne akdar süre aldığınıda açıkcası bilimyorum. Bildigim sadece ABD de sürelerin çok uzadığı. Benzer süreçleri yaşan sizlerin görüşleri nedir acaba.

• 2023 agustos eylüle kadar beklememiz gerekmez umarım.2023 Mart nisan bize bakmaya başlarlar diye düşünüyorum

• @drserdar , Temmuz 15 itibariyla 1342 bekleyen randevu var diye yorumladim ben. Merak ettigim konu mesela 1342 den Ekim 12 itibariyla kac dosya kaldi ve de mesela gunluk kac kisiye randevu veriyorlar su an ? Ornegin gunde 10 kisiye bakiyolarsa kabaca ayda 200 kisi ile gorusseler heralde 5 6 aya anca eritirler bekleyen randevulari. Ama bunlar benim tahminlerim keske net bilgi alabilecegimiz bir kaynak.olsa.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1468
  • 974
  • 41
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |