Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @sailorwife Merhaba, acaba eşiniz doğuştan mı ABD vatandaşı, yoksa sonradan Greencard yolu ile mi vatandaşlık aldı? Bu durum bekleme süresini etkiliyor mu emin olamıyorum

• @ntosun IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@sailorwife Merhaba, acaba eşiniz doğuştan mı ABD vatandaşı, yoksa sonradan Greencard yolu ile mi vatandaşlık aldı? Bu durum bekleme süresini etkiliyor mu emin olamıyorum

@ntosun merhaba. Eşim doğuştan ABD vatandaşı. Bekleme süresi ile ilgili hiçbir fikrim yok doğrusu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ntosun IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@sailorwife Merhaba, acaba eşiniz doğuştan mı ABD vatandaşı, yoksa sonradan Greencard yolu ile mi vatandaşlık aldı? Bu durum bekleme süresini etkiliyor mu emin olamıyorum

Hayir, etkilemiyor.

• @ice Merhaba, ne zaman ilk başvuruyu ne zaman yapmıştınız? hangi Servis Centerda şuan da.
    Bende I-130 ya başvurudum NOA1 belgesi Ocak 2019 da gelmişti. şuan da Texas servis center da.
    Malesef onay servis centera göre değişiyor. süreler baya uzamış durumda. Texas da 8-10 ay sonra kabul geliyormuş. İnşallah en kısa sürede kabul gelir.

• @crazycells peki bir sorum daha olacak; bu süreci beklerken halihazırda mecvut olan turist vizemi kullanarak ABD'ye gitmemde sakınca olur mu sizce? Danıştığımız avukat gidebileceğimi, ancak ülkeye girişte içeri alınmama riskinin az da olsa bulunduğunu söyledi. Biz başvuru sürecimizi Kasım 2018'de başlattık ve ben o sırada Amerika'ydım. Turist vizem ile 6 ay orada eşimle kalıp Mart ayında çıkış yaptım ve Türkiye'ye döndüm. Göçmen vizesi için görüşme talebimizi de Ankara konsolosluk olarak bildirdik. Fakat bekleme süresi çok belirsiz, daha da uzayacak gibi görünüyor. Bu durumda gidip, haber geldiğinde tekrar dönsem diye düşünmeye başladım..

• @sailorwife anladım, teşekkür ederim.

• merhaba arkadaşlar, uscis başvurusu için evrakları tamamladığımı düşünüyorum, paylaşmak istedim. eşim yakında dönüyor, temmuz ayında amerikada teslim edecek.
    -i130, i130A, G-1145 formları.(bunları doldurduk, eşime verdim ama avukat son kez inceleyip eksik var mı bakacak)
    -form ücreti (eşim orada ekleyecek)
    -2'şer adet biyometrik foto.
    -benim ve eşimin pasaport fotokopileri.
    -eşimin daha önceki boşanma kararının fotokopisi. apostilli ve tercümeli.
    -benim arşiv kayıtlı polis belgem.
    -doğum ve evlenme kayıt belgesi fotokopisi(formul A ve B ) apostilli, tercümeli.
    -evlilik cüzdanı fotokopisi, tercümeli.
    -eşimin daha önce Türkiye'ye gelirken aldığı elektronik vizelerin fotokopileri.
    -uçak biletlerinin fotokopileri.
    -eşimim Türkiye deki oturma izni belgesinin fotokopisi ve bu belgenin adresimize eşim adına gelen, posta zarfı.
    -whatsapp,viber vs.. yazışmaların fotokopisi.
    -düğün davetiyemiz.
    -fotoğraflar

bazılarını fazladan koydum. sizce yeterli midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ntosun IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells peki bir sorum daha olacak; bu süreci beklerken halihazırda mecvut olan turist vizemi kullanarak ABD'ye gitmemde sakınca olur mu sizce? Danıştığımız avukat gidebileceğimi, ancak ülkeye girişte içeri alınmama riskinin az da olsa bulunduğunu söyledi. Biz başvuru sürecimizi Kasım 2018'de başlattık ve ben o sırada Amerika'ydım. Turist vizem ile 6 ay orada eşimle kalıp Mart ayında çıkış yaptım ve Türkiye'ye döndüm. Göçmen vizesi için görüşme talebimizi de Ankara konsolosluk olarak bildirdik. Fakat bekleme süresi çok belirsiz, daha da uzayacak gibi görünüyor. Bu durumda gidip, haber geldiğinde tekrar dönsem diye düşünmeye başladım..

Turist vizesini 6 ayligina ABD'de kalmak icin kullanacaksaniz bence kabul edilmeme ihtimaliniz daha yuksek olur. Fakat kisa bir sure ulkede kalip daha sonrasinda cikacaginizi gosterebilirseniz o durumda ABD'ye girmenize izin verirler.

Turist vizesini "sureci ABD'de beklemek" icin kullanamazsiniz, bilginize. Bu vizeyi amacina uygun kullandiginiz ve bunu kanitlayabildiniz surece bir sorun yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enrique ilk basvuru icin yeterli gibi gorunuyor, siz yine de su konudaki listeden tekrar kontrol edin, eksiklik olmasin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/422/i-130-formu-ile-ilgili-sorular

• @crazycells anlıyorum..bugün sabah NVC'den 2 tane mesaj aldık. Birinde evlilik cüzdanındaki kelimelerin tüm sayfalarda yatay olarak görünmesi gerektiği ve dosyanın tekrar taranmasını istediklerini belirtiyordu, bunu hemen yapıp tekrar yükledik. Diğerinde ise eşimin bana sponsor olabilmek için gereken minimum şartları sağlamadığı, ancak bu konuyla ilgili son kararı (yeterli ya da değil) vize görüşmesi sırasında memurun vereceği yazılmış. Gecikmelerden kaçınmak için başka bir sponsor daha bularak I-864 formunu şimdiden ekleyebileceğimiz de ayrıca belirtilmiş. Böyle bir durum yaşayan var mı acaba? Eğer başka sponsor bulmadan görüşmeye gidersek reddedilme olasılığı çok mu fazla olacaktır?

• @ntosun IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells anlıyorum..bugün sabah NVC'den 2 tane mesaj aldık. Birinde evlilik cüzdanındaki kelimelerin tüm sayfalarda yatay olarak görünmesi gerektiği ve dosyanın tekrar taranmasını istediklerini belirtiyordu, bunu hemen yapıp tekrar yükledik. Diğerinde ise eşimin bana sponsor olabilmek için gereken minimum şartları sağlamadığı, ancak bu konuyla ilgili son kararı (yeterli ya da değil) vize görüşmesi sırasında memurun vereceği yazılmış. Gecikmelerden kaçınmak için başka bir sponsor daha bularak I-864 formunu şimdiden ekleyebileceğimiz de ayrıca belirtilmiş. Böyle bir durum yaşayan var mı acaba? Eğer başka sponsor bulmadan görüşmeye gidersek reddedilme olasılığı çok mu fazla olacaktır?

***Bu arada maddi olarak bir sıkıntımız yok aslında, Türkiye'de bankada bulunan gelirimizi de göstereceğiz ancak eşim Amerika'da henüz 6 aydır çalışıyor ve bu durumda geriye dönük yüklü gelir gösteremiyor ABD sınırları içinde. Her gidişte de belli meblağlar nakit olarak götürülebiliyor, dolayısı ile giderken belirli bir rakam ile gitmiştik.

• @1702em Merhaba,Biz lk başvurumuzu 9 kasım 2018'de yaptık evraklarımızı Nebraska Servise Center aldı.Biz hala NOA2 beklemekteyiz.8. Aya giricez.Bi haber bi kıpırdama olsa onla bile yetineceğiz.Sabırla beklıyoruz çok streslimalesef.

• Tekrar merhaba, dün aldığımız mail üzerine (evlilik cüzdanının yatay olarak tekrar taranmasını istedikleri mail) hemen aynı gün belgeyi tekrar yüklemiştik. Bu sabah dosyalarımızın onaylandığını ve randevu tarihi için beklememizi belirten onay mailini de aldık. NVC'ye 06.06 tarihinde dosyaları yüklemiştik, 28.06 tarihinde onaylandı. Şimdi randevu için beklemeye başlayacağız..

• @ice malesef çok uzun süren bir süreç, USCIS süreci. umarım en kısa sürede sonuçlanır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells anlıyorum..bugün sabah NVC'den 2 tane mesaj aldık. Birinde evlilik cüzdanındaki kelimelerin tüm sayfalarda yatay olarak görünmesi gerektiği ve dosyanın tekrar taranmasını istediklerini belirtiyordu, bunu hemen yapıp tekrar yükledik. Diğerinde ise eşimin bana sponsor olabilmek için gereken minimum şartları sağlamadığı, ancak bu konuyla ilgili son kararı (yeterli ya da değil) vize görüşmesi sırasında memurun vereceği yazılmış. Gecikmelerden kaçınmak için başka bir sponsor daha bularak I-864 formunu şimdiden ekleyebileceğimiz de ayrıca belirtilmiş. Böyle bir durum yaşayan var mı acaba? Eğer başka sponsor bulmadan görüşmeye gidersek reddedilme olasılığı çok mu fazla olacaktır?

Reddedilme olmayacak, dediginiz durumda sadece yeni bir sponsor bulmaniz beklenecek ve siz belgeleri tamamlayana kadar (yeni bir sponsor bulana kadar) vizeniz basilamayacak.

Evet, buna konsolos karar verecek. Bu konuda bahsedilen I-864 icin tum kaynaklarla mulakata gitmeye calisin, konsolos yeterli bulacaktir buyuk ihtimal o durumda:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• @crazycells merhaba konsoloslukta işlemler hala sakin ve yavaşmı işliyor personel eksikliği devam ediyor mu teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells merhaba konsoloslukta işlemler hala sakin ve yavaşmı işliyor personel eksikliği devam ediyor mu teşekkürler

guncel bilgim yok maalesef.

• @crazycells merhaba. Mülakat için tarih bekliyorum ve tam olarak 3 ay oldu. Sorum mülakat tarihi vermeleri için bir süre var mı ? Buradaki konuşmalarda 2-3 ay arasında verildiği yazılmış ve benim 3 ay bitti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sailorwife, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells merhaba. Mülakat için tarih bekliyorum ve tam olarak 3 ay oldu. Sorum mülakat tarihi vermeleri için bir süre var mı ? Buradaki konuşmalarda 2-3 ay arasında verildiği yazılmış ve benim 3 ay bitti.

Bir problem oldugunu sanmiyorum, sadece beklemeniz yeterli olacak. Su siteye girince dosyaniz icin bir bilgi gorunuyor mu?

• @crazycells merhaba mayıs 13 de NVC ye evrakları yolladık mayıs 29 da gelen e mail de sponsor un evraklarını konsolosluğa beraber getirin sonra haziran 4 de gelen 2 ci e mail de benim sabıka kağıdımı yine mülakat günü yanımda konsolosluğa getirmem istendi gelen e maillerin 2 sin de randevu tarihi verilecek yazılarda mevcut sorum mayıs 13 mü dikkat e almalıyım yoksa mayıs 29 mu 50 gün oldu süreç yavaş işliyor da teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 4818
  • 2
  • 3
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |