Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Bana cevap yazıldı diye bildirim aldim ama bildirim yok 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydin1150 IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba Crazycells ; haziranin 24 unde ankarada mülakatım var. Esime göndereceğim evrakların orijinal olması mi gerekiyor ( i864 , irs ten alinan vergi beyannamesi (tax return ) ). Bunları ben scan yapıp göndersem kabul olur mu ?

Tarayip email ile gonderseniz de olur ama kaliteli sekilde tarayin.

@aydin1150 IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Bana cevap yazıldı diye bildirim aldim ama bildirim yok 🙂

tam bilemiyorum, belki baska bir yerde birileri etiketleyip (istemeden ya da isteyerek) silmistir 🙂

• @crazycells merhaba bana NVC den ANK 2017XXXXXXX gelmesine rağmen uscıs daki güncelleme değişmemiş acaba hangisi doğru olarak izlemeliyim

• @crazycells merhaba arkadaşlar, başvuru esnasında kullanmak için TR'de evlendikten sonra yaptırdığım, formul A ve formul B apostilli,tercümeli(çok dilli olduğu halde tercüme ettirmiştim) belgelerim var. bu belgelerin herhangi bir geçerlilik süresi var mı? belgeleri eylül 2018 de yaptırmıştım. ülkeden ülkeye değişir diyen var, apostilliler sınırsız olur diyen de var, aslı nedir? tşkler.

• Merhaba, DS 260 formunda Family / Parents kısmında anne ve babanın yaşadığı adresler soruluyor.. Babamın işi nedeniyle nüfus kaydı başka bir adreste kayıtlı. Fakat kayıtlı olduğu adreste değil, annem ile birlikte aynı adreste yaşıyorlar. Bu durumda formda nüfusa kayıtlı olduğu adresi mi, yoksa yaşadığı adresi mi belirtmeliyim? Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells merhaba bana NVC den ANK 2017XXXXXXX gelmesine rağmen uscıs daki güncelleme değişmemiş acaba hangisi doğru olarak izlemeliyim

Tabii ki size gelen emaili 🙂
    Bu sureclerde her asamada size bildirim yapiliyor zaten, o nedenle durumunuzu web sitelerinden takip etmek yerine, size gonderilen bildirimlere dikkat etmeniz yeterli olacak. Telas etmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enrique IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells merhaba arkadaşlar, başvuru esnasında kullanmak için TR'de evlendikten sonra yaptırdığım, formul A ve formul B apostilli,tercümeli(çok dilli olduğu halde tercüme ettirmiştim) belgelerim var. bu belgelerin herhangi bir geçerlilik süresi var mı? belgeleri eylül 2018 de yaptırmıştım. ülkeden ülkeye değişir diyen var, apostilliler sınırsız olur diyen de var, aslı nedir? tşkler.

apostilin bir tarihi olmaz, resmi evraklarin suresi neyse, o tarihe kadar kullanabilirsiniz.

Basvuru sirasinda gonderdiginiz belgeleri goturebilirsiniz, ama konsoloslukta istenilen belgelerin buyuk bir bolumu e-devletten 5-10 dk icerisinde guncel bir sekilde indirilebilecek belgeler, dolayisiyla bu yeni belgeleri de yaninizda goturebilirsiniz.

USCIS basvurusu icin ceviri gerekiyor ama NVC ve konsolosluk artik turkce belgeleri de kabul ediyor, bilginize.

Surecte hangi asamadasiniz? Isterseniz sureci imzaniza tasiyin, sorulari anlamamiz kolaylasir:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ntosun IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba, DS 260 formunda Family / Parents kısmında anne ve babanın yaşadığı adresler soruluyor.. Babamın işi nedeniyle nüfus kaydı başka bir adreste kayıtlı. Fakat kayıtlı olduğu adreste değil, annem ile birlikte aynı adreste yaşıyorlar. Bu durumda formda nüfusa kayıtlı olduğu adresi mi, yoksa yaşadığı adresi mi belirtmeliyim? Teşekkür ederim.

Yasadigi gercek adresleri yazmaniz daha dogru olur.

• @crazycells bilgi için tşkler. henüz süreci imzaya taşıyamadım, işin başındayız çünkü tanışma/evlilik sürecinin kısalığından dolayı Amerika'daki avukat en az 6 ay beklememizin daha iyi olacağını söylemişti. artık başlayacağız. Eşim şimdi burada TR'de, ona oturum iznini aldım. eşim amerikaya dönüp oradan başvuracak veya mümkünse buradan başvuracağız. süreci öğrenmeye çalışıyorum. uscis aşaması evrakları hazırlıyorum. bazı eksiklerimiz var. i130 formu part5. other info 4. satırda, eski eş için ne zaman başvuru yaptığını hatırlamıyor, bunu öğrenmek için konsolosluğa gidecek sanırım? diğer sorum uscis ücreti için G-1450 formuna kredi kartı ve diğer istenilen bilgileri yazıp zarfın içine koyacağız doğru mudur? yani herhangi bir güvenlik riski olabilir mi(zarfın kaybolması durumunda vs..)? uscis karttan parayı nasıl çekiyor? mesela işlem anında banka, telefona 535$ kartınızdan çekiliyor onay veriyor musunuz mesajı mı gönderiyor?

• @crazycells merhaba Ceac ne demek genellikle burada okuyorum ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells merhaba Ceac ne demek genellikle burada okuyorum ?

Konsolosluga basvurularin yapildigi yer; suradan ulasabilirsiniz: https://ceac.state.gov/ceac/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enrique IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells bilgi için tşkler. henüz süreci imzaya taşıyamadım, işin başındayız çünkü tanışma/evlilik sürecinin kısalığından dolayı Amerika'daki avukat en az 6 ay beklememizin daha iyi olacağını söylemişti. artık başlayacağız. Eşim şimdi burada TR'de, ona oturum iznini aldım. eşim amerikaya dönüp oradan başvuracak veya mümkünse buradan başvuracağız. süreci öğrenmeye çalışıyorum. uscis aşaması evrakları hazırlıyorum. bazı eksiklerimiz var. i130 formu part5. other info 4. satırda, eski eş için ne zaman başvuru yaptığını hatırlamıyor, bunu öğrenmek için konsolosluğa gidecek sanırım? diğer sorum uscis ücreti için G-1450 formuna kredi kartı ve diğer istenilen bilgileri yazıp zarfın içine koyacağız doğru mudur? yani herhangi bir güvenlik riski olabilir mi(zarfın kaybolması durumunda vs..)? uscis karttan parayı nasıl çekiyor? mesela işlem anında banka, telefona 535$ kartınızdan çekiliyor onay veriyor musunuz mesajı mı gönderiyor?

Evet, iliskinizin daha guclu gorunmesi icin cok hizli acele etmemek gerekir bence de.

Eger esiniz ABD'ye gidecekse yakin zamanda, ABD'deyken postaya verebilir formlari, odemeyi de ABD'ye uygun sekilde yapar.

Ne basvurusu yapmisti? I-130 mu? Cok eski bir zamansa kayitlarda olmayabilir, o durumda tahmini yazmak yeterli olacaktir, formun ciktisini aldiktan sonra ustune (my best guest) gibi bir ifade yazabilirsiniz. Evet, normalde kredi karti bilgilerinizin oldugu G-1450 formunu da ayni postaya eklemeniz lazim. Fakat cekinceniz varsa, ABD'nin daha alisik oldugu "money order" ya da "cashier's check" gibi yontemlere yonelebilirsiniz, ama bunlari Turkiye'de degil ABD'de hazirlatmaniz lazim.

Kredi kartinda ise (ben Turkiye'den hic basvuru yapmadigim icin bilemiyorum net olarak) bankanizin hem dolar odemelerine hem de yurtdisindan odemelere acik olmasi lazim, dediginiz sekilde telefona bir bildirim geldigini sanmiyorum. Eger USCIS parayi cektiginde onaylanmazsa, sorun olabilir. Bununla ilgili USCIS'in aciklamasi vardi diye hatirliyorum formda, hic denk geldiniz mi?

• merhaba arkadaşlar,yeni bir haber gördüm bugün,abd de eğitim almak isteyenlerden ya da çalışmak için (green card) vize başvurusu yapıcak olanlardan e-mail hesabını ve sosyal medya hesabı talep edilecekmiş.bu uygulama ne zaman başlıyor?
    bir diğer soru ,uscıs e gönderilecek evraklar arasında police record( arşivli adli sicil kaydı) olmalı mı...?

• @crazycells Merhaba NVC veya konsolosluk değişik olan göçmen vizelerine göremi hareket ediyorlar yoksa tek presüdur mu mesela CR1 IR1 K1 K3 gibi vize türleri için ayrıcalık var mı yoksa hepsi aynı şekilde sıralarını bekliyorlar mı teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kewen-kewen IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

merhaba arkadaşlar,yeni bir haber gördüm bugün,abd de eğitim almak isteyenlerden ya da çalışmak için (green card) vize başvurusu yapıcak olanlardan e-mail hesabını ve sosyal medya hesabı talep edilecekmiş.bu uygulama ne zaman başlıyor?
    bir diğer soru ,uscıs e gönderilecek evraklar arasında police record( arşivli adli sicil kaydı) olmalı mı...?

evet, basladi bile:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2366/abd-vizeleri-için-yeni-uygulama-sosyal-medya-bilgisi-talebi

DS160/260 formlarini doldururken bu soru karsiniza cikabilir.

Police records ilk basvuru icin sart degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba NVC veya konsolosluk değişik olan göçmen vizelerine göremi hareket ediyorlar yoksa tek presüdur mu mesela CR1 IR1 K1 K3 gibi vize türleri için ayrıcalık var mı yoksa hepsi aynı şekilde sıralarını bekliyorlar mı teşekkürler

Her kategoriye bakan kisiler farklidir diye tahmin ediyorum, fakat kime kac kisi bakiyor ben de bilmiyorum. Hicbir vizeye bir ayricalik yok, yasalar nasil belirlemisse o sekilde kontrol ediliyor.

• @crazycells IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells bilgi için tşkler. henüz süreci imzaya taşıyamadım, işin başındayız çünkü tanışma/evlilik sürecinin kısalığından dolayı Amerika'daki avukat en az 6 ay beklememizin daha iyi olacağını söylemişti. artık başlayacağız. Eşim şimdi burada TR'de, ona oturum iznini aldım. eşim amerikaya dönüp oradan başvuracak veya mümkünse buradan başvuracağız. süreci öğrenmeye çalışıyorum. uscis aşaması evrakları hazırlıyorum. bazı eksiklerimiz var. i130 formu part5. other info 4. satırda, eski eş için ne zaman başvuru yaptığını hatırlamıyor, bunu öğrenmek için konsolosluğa gidecek sanırım? diğer sorum uscis ücreti için G-1450 formuna kredi kartı ve diğer istenilen bilgileri yazıp zarfın içine koyacağız doğru mudur? yani herhangi bir güvenlik riski olabilir mi(zarfın kaybolması durumunda vs..)? uscis karttan parayı nasıl çekiyor? mesela işlem anında banka, telefona 535$ kartınızdan çekiliyor onay veriyor musunuz mesajı mı gönderiyor?

Evet, iliskinizin daha guclu gorunmesi icin cok hizli acele etmemek gerekir bence de.

Eger esiniz ABD'ye gidecekse yakin zamanda, ABD'deyken postaya verebilir formlari, odemeyi de ABD'ye uygun sekilde yapar.

Ne basvurusu yapmisti? I-130 mu? Cok eski bir zamansa kayitlarda olmayabilir, o durumda tahmini yazmak yeterli olacaktir, formun ciktisini aldiktan sonra ustune (my best guest) gibi bir ifade yazabilirsiniz. Evet, normalde kredi karti bilgilerinizin oldugu G-1450 formunu da ayni postaya eklemeniz lazim. Fakat cekinceniz varsa, ABD'nin daha alisik oldugu "money order" ya da "cashier's check" gibi yontemlere yonelebilirsiniz, ama bunlari Turkiye'de degil ABD'de hazirlatmaniz lazim.

Kredi kartinda ise (ben Turkiye'den hic basvuru yapmadigim icin bilemiyorum net olarak) bankanizin hem dolar odemelerine hem de yurtdisindan odemelere acik olmasi lazim, dediginiz sekilde telefona bir bildirim geldigini sanmiyorum. Eger USCIS parayi cektiginde onaylanmazsa, sorun olabilir. Bununla ilgili USCIS'in aciklamasi vardi diye hatirliyorum formda, hic denk geldiniz mi?

evet eşim Abd'ye gidecek. başvuruyu oradan yapma kararı aldık. daha önce 2010-2011 arasında i-130 başvurusu yapmış,kabul edilmiş, tam tarihi hatırlamıyor. gidince avukatıma sorarım dedi. şimdi uscis belgelerini hazırlayıp eşime vereceğim.
    kredi kartı ile ödemeler için şu sayfayı okudum, güvenli olduğunu söylüyor,kabul veya ret durumunda G-1450 formunuzu yok edeceğiz diyor. kart ile ödeme yapmak isteyenler göz atabilir. https://www.uscis.gov/forms/fingerprints/pay-a-credit-card

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

evet eşim Abd'ye gidecek. başvuruyu oradan yapma kararı aldık. daha önce 2010-2011 arasında i-130 başvurusu yapmış,kabul edilmiş, tam tarihi hatırlamıyor. gidince avukatıma sorarım dedi. şimdi uscis belgelerini hazırlayıp eşime vereceğim.
    kredi kartı ile ödemeler için şu sayfayı okudum, güvenli olduğunu söylüyor,kabul veya ret durumunda G-1450 formunuzu yok edeceğiz diyor. kart ile ödeme yapmak isteyenler göz atabilir. https://www.uscis.gov/forms/fingerprints/pay-a-credit-card

Tamamdir, o durumda ABD'deyken uygun bir odeme sekli secebilir.

Zaten, sorun USCIS'ten degil sizden kaynaklanabilecek bir sorun. USCIS'in guvenligi konusunda benim de bir suphem yok.

• @crazycells merhaba dün yine NVC den e mail geldi türkiye saati ile sabah 9 da yani amerika da sabah 2 de aramızda 7 saat ark var benim merak ettiğim sabah 2 de nasıl mesaj yolluyorlar ? sabıka kağıdımın süresi hakkında ve görüşme günü vereceklermiş diye acaba immigration 24 saat mi çalışıyor ?

• @crazycells merhaba bu e mail geldi NVC den

*ANK2017xxxxx

04-JUN-19

Dear Sir/Madam,

The National Visa Center (NVC) received all the requested documentation for this immigrant visa case. The applicant is now in the queue awaiting an interview appointment overseas, where a consular officer will adjudicate the applicant’s visa application.

The U.S. Embassy tells us what dates they are holding interviews, and NVC fills these appointments as they become documentarily qualified. However, before applicants in a numerically limited (preference) visa category can receive an appointment, their priority date must also be current. This can delay receipt of an appointment. You can track your priority date using the Visa Bulletin at https://usvisas.state.gov/visabulletin. NVC schedules appointments one month in advance, but we cannot predict when an interview appointment will be available.

When an appointment is available, we will notify the applicant, petitioner, and attorney (if applicable). The applicant can prepare now by reading about the embassy’s interview requirements online at https://nvc.state.gov/interview. Thank you for your patience.

The embassy may require additional documents at the interview. For example, if the following three items are all true, the applicant must bring a new police certificate to the visa interview:

· He or she is more than 16 years old;

· The police certificate submitted to NVC was obtained more than one year ago; and

· He or she still lives in the country that issued the certificate.

The applicant should not make any travel arrangements, sell property, or give up employment until the embassy has issued a visa.

Sincerely,

National Visa Center

Case Number: ANK2o17xxxxxxx

Beneficiary's Name: Hxxxxx

Preference Category: IR1

Priority Date: 16-MAR-16

Benzer Başlıklar

• 2
  • 41
  • 1475
  • 2922
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.4k

| | | |