Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells merhaba dün yine NVC den e mail geldi türkiye saati ile sabah 9 da yani amerika da sabah 2 de aramızda 7 saat ark var benim merak ettiğim sabah 2 de nasıl mesaj yolluyorlar ? sabıka kağıdımın süresi hakkında ve görüşme günü vereceklermiş diye acaba immigration 24 saat mi çalışıyor ?

otomatiklestirmis de olabilirler, cok dusunmenize gerek yok o kismi 🙂

Henuz mulakat tarihi yok, verilince haber edecekler.

• @crazycells

SLM , INTERVIEW ICIN ESIMIN GETIRECEK OLDUGU BELGELER HANGILERI BEN TAM EMIN OLAMADIM. EVLILIK VIZESI ICIN;
    1.DS 260 FORM
    2.TAX RETURN TRANSCRIPT
    3.2 FOTOGRAF
    4.PASAPORT
    5.MEDICAL EXAM
    6.ADLI SICIL KAYDI
    7. NUFUS KAYIT ORNEGI
    8.INTERVIEW TARHININ BELIRTILDIGI MEKTUP
    9. I864 FORM
    10. EVLILIK CUZDANI

EGER YUKLEDIYSENIZ GETIRMEYIN DIYO BASKA BI MAILDE GETIRIN DIYO TAM NET OLAMADIM. HNAGILERINI VERMEMIZ GEREKIYOR

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydin1150 IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells

SLM , INTERVIEW ICIN ESIMIN GETIRECEK OLDUGU BELGELER HANGILERI BEN TAM EMIN OLAMADIM. EVLILIK VIZESI ICIN;
    1.DS 260 FORM
    2.TAX RETURN TRANSCRIPT
    3.2 FOTOGRAF
    4.PASAPORT
    5.MEDICAL EXAM
    6.ADLI SICIL KAYDI
    7. NUFUS KAYIT ORNEGI
    8.INTERVIEW TARHININ BELIRTILDIGI MEKTUP
    9. I864 FORM
    10. EVLILIK CUZDANI

EGER YUKLEDIYSENIZ GETIRMEYIN DIYO BASKA BI MAILDE GETIRIN DIYO TAM NET OLAMADIM. HNAGILERINI VERMEMIZ GEREKIYOR

yuklediginiz butun belgelerin orijinallerini getirin mulakata. Konsoloslugun resmi yonergesini takip edin isterseniz:

• Crazycells bugün sabah görüşmem vardı cr1 visa onaylandı bugüne kadar yardımcı olduğun her konuda sabırla cevap verdiğin için çok teşekkür ederim buradan diğer görüşme beklyen herkese sabır ve başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cskn68 IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Crazycells bugün sabah görüşmem vardı cr1 visa onaylandı bugüne kadar yardımcı olduğun her konuda sabırla cevap verdiğin için çok teşekkür ederim buradan diğer görüşme beklyen herkese sabır ve başarılar dilerim

Rica ederim, tebrikler ve bundan sonraki surecte bol sanslar.
    ABD'deki deneyimlerinizi de foruma aktarmayi unutmayin.

• @crazycells teşekkür ederim tabiki elimden gelen her konuda bilgiyi paylaşırım iyi günler

• Merhaba. Bugün mūlakata girdim ve IR1 vizemi aldım.
    Benden evrak olarak; nūfus kayıt örneği,adli sicil kaydı,evlilik cüzdanı ,sağlık raporu ve evliliği kanitlayacak belge iştendi.
    Soru olarak da sadece eşimin ne iş yaptığını ve nerede yaşayacağımızı sordular ve vizemi onayladilar.
    Parmak izimi aldılar ve pasaportu 3 ile 5 gün içinde sectigim adrese yollayacaklarini soylediler.
    Çok şükür bitti.Bekleyen herkese sabır ve şans diliyorum.Bu süreçte yardimci olan @crazycells beye ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ediyorum
    ABD'ye girerken neler yapmalym bilmiyorum,ileride bu konuda sorularım olacak.Herkese bol şans.

• selam crazycells

turkıyede yasıyorum amerikan vatandası ile evliyim ir1 vizesine basvurduk ocak ayında case number belirten mektup geldi işimin yoğunluğundan dolayı ve eşimin hamilelilik sürecinden dolayı henüz ılgılenme fırsatı buldum ve 31.05.2019 da formları doldurup belgelerin tamamını nvc ye yolladım ayrıca eşim 2 ay once dogum yaptı yalnız ilk başvuruda bu durum belli değildi ds 260 formunu dolduruken ve ayrıca i864 formunda da çocuğumuz olduğunu bildirdik ancak forumlardan okudugum kadarı ile tekrar bir ir2 vizesi başvurusnda mı bulunacağız ayrıca bu süreç buradan sonra nasıl işleyecek, başvuruda geç mi kaldık ve sonuçlanması ne kadar sürer

• @crazycells slm,

1. A valid passport
    2. Your case number (should have been sent to you by the embassy)
    3. If you have, the originals of your vaccination documents and their translations (in English),

Burada ki case number ne oluyor. Bana Konsolosluktan göndermiş olduklari mülakat maili mi ? Cunku butun maillerde case number i yazıyor.

• Söyle sorayim ben medical exam e giderken ;
    pasaport
    medical exam icin hastaneden alinan randevu kagidi
    konsolosluktan gelen interview kagidi = case number design sanirim bu oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berry IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba. Bugün mūlakata girdim ve IR1 vizemi aldım.
    Benden evrak olarak; nūfus kayıt örneği,adli sicil kaydı,evlilik cüzdanı ,sağlık raporu ve evliliği kanitlayacak belge iştendi.
    Soru olarak da sadece eşimin ne iş yaptığını ve nerede yaşayacağımızı sordular ve vizemi onayladilar.
    Parmak izimi aldılar ve pasaportu 3 ile 5 gün içinde sectigim adrese yollayacaklarini soylediler.
    Çok şükür bitti.Bekleyen herkese sabır ve şans diliyorum.Bu süreçte yardimci olan @crazycells beye ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ediyorum
    ABD'ye girerken neler yapmalym bilmiyorum,ileride bu konuda sorularım olacak.Herkese bol şans.

Hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydin1150 IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells slm,

1. A valid passport
    2. Your case number (should have been sent to you by the embassy)
    3. If you have, the originals of your vaccination documents and their translations (in English),

Burada ki case number ne oluyor. Bana Konsolosluktan göndermiş olduklari mülakat maili mi ? Cunku butun maillerde case number i yazıyor.

ANK2019.... diye baslayan numara sizin dosya numaraniz yani case number'iniz oluyor, bu numaranin bulundugu bir belge yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mouset IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

selam crazycells

turkıyede yasıyorum amerikan vatandası ile evliyim ir1 vizesine basvurduk ocak ayında case number belirten mektup geldi işimin yoğunluğundan dolayı ve eşimin hamilelilik sürecinden dolayı henüz ılgılenme fırsatı buldum ve 31.05.2019 da formları doldurup belgelerin tamamını nvc ye yolladım ayrıca eşim 2 ay once dogum yaptı yalnız ilk başvuruda bu durum belli değildi ds 260 formunu dolduruken ve ayrıca i864 formunda da çocuğumuz olduğunu bildirdik ancak forumlardan okudugum kadarı ile tekrar bir ir2 vizesi başvurusnda mı bulunacağız ayrıca bu süreç buradan sonra nasıl işleyecek, başvuruda geç mi kaldık ve sonuçlanması ne kadar sürer

Oncelikle hayirli olsun, eger esiniz su sarti sagliyorsa cocugunuz ABD vatandasi olarak dogdu demektir.

The U.S. citizen parent was physically present in the United States for at least 5 years, including at least 2 years after 14 years of age.

Bu durumda yapmaniz gereken size en yakin ABD konsoloslugunda pasaport basvurusu yapmak. IR2 basvurusu yapmaniza gerek yok.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/645/16-yasindan-kucuk-cocuklar-icin-amerikan-pasaportu-cikartmak/

• @crazycells merhaba öncelikle 1 ci sorum ben amerikada evlendim şimdi türkiye de kalıyorum ve mülakat a ankarada gireceğim oradaki evlilik belgesi yani evlilik cüzdanı oluyor değil mi yani 1 sayfa olarak biliyorum 2 ci sorum eşim nerede ise 3 yıl olacak orjinal evrakları avukat a yolladım dedi ama avukat ise bize sadece fotokopiler geldi diyor kısacası bir muamma ve konsoloslukta ki görüşmemde eşimden evlilik belgesi boşanma belgesi ve doğum belgesini orjinalleri lazım olacak şuan an bakıyorlar ama oldu ya bulamadılar ne yapmam lazım eşim şimdi florida tampa da yaşıyor biz fort lauderdale evlendik tampa ya en az 3 saat uzak eşim connecticut da doğdu orasıda çok uzakta buradaki sorun eşimin erkek kardeşi yıllar önce yaptığı kaza sonucu sol ayağını kestiler yani disability hiç bir işini yanlız yapamıyor eşim de kardeşinin her türlü ihtiyacını karşılamak zorunda ama bu evraklarda bana lazım ne yapmamız lazım tampa da devlet dairesinde başvuru yapamaz mı mutlaka bir alternatif olması lazım insanlar hep sağlıklı olamaz ki gidip alsın kişi evlidir yatalaktır yada kötü bir kaza geçirmiştir ne bilim anlatabildim mi herhangi bir alternatif olması lazım eşim biliyorum gidemez ama her an mülakat tarihim gelebilir ben şimdiden hazırlıklı olmam lazım kötü sonuçlara beni bilgilendirirseniz sevinirim yada daha önceden böyle bir olaya tanık olan varsa yazarsa sevinirim teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells merhaba öncelikle 1 ci sorum ben amerikada evlendim şimdi türkiye de kalıyorum ve mülakat a ankarada gireceğim oradaki evlilik belgesi yani evlilik cüzdanı oluyor değil mi yani 1 sayfa olarak biliyorum 2 ci sorum eşim nerede ise 3 yıl olacak orjinal evrakları avukat a yolladım dedi ama avukat ise bize sadece fotokopiler geldi diyor kısacası bir muamma ve konsoloslukta ki görüşmemde eşimden evlilik belgesi boşanma belgesi ve doğum belgesini orjinalleri lazım olacak şuan an bakıyorlar ama oldu ya bulamadılar ne yapmam lazım eşim şimdi florida tampa da yaşıyor biz fort lauderdale evlendik tampa ya en az 3 saat uzak eşim connecticut da doğdu orasıda çok uzakta buradaki sorun eşimin erkek kardeşi yıllar önce yaptığı kaza sonucu sol ayağını kestiler yani disability hiç bir işini yanlız yapamıyor eşim de kardeşinin her türlü ihtiyacını karşılamak zorunda ama bu evraklarda bana lazım ne yapmamız lazım tampa da devlet dairesinde başvuru yapamaz mı mutlaka bir alternatif olması lazım insanlar hep sağlıklı olamaz ki gidip alsın kişi evlidir yatalaktır yada kötü bir kaza geçirmiştir ne bilim anlatabildim mi herhangi bir alternatif olması lazım eşim biliyorum gidemez ama her an mülakat tarihim gelebilir ben şimdiden hazırlıklı olmam lazım kötü sonuçlara beni bilgilendirirseniz sevinirim yada daha önceden böyle bir olaya tanık olan varsa yazarsa sevinirim teşekkürler

1. Evet, evlilik cuzdani oluyor, onun icinde bilgi olan sayfalarini cekip gonderin. Ama ABD'de evlendiyseniz belediyeden aldiginiz evlilik sertifikasini da gonderebilirsiniz, zaten USCIS'e gondereceginiz belgeler ingilizce olmali, o nedenle bu belgeyi gondermeniz daha mantikli olur.

2. Orijinal evraklari avukata yollamayin bence, sizde kalsin, cunku bunlari gondermenize gerek yok. Gonderdiginize emin misiniz peki? Bu dediginiz belgelerin hepsinin orijinalini ya da dengini yeniden cikartmaniz mumkun. Eger avukat belgeleri kaybettiyse ve bulamadiysa bence kendisiyle calismayi bir daha gozden gecirin.

3. Amerika'da Evlenme, Bosanma, Dogum ve Olum Kayitlarini nereden nasil alacaginizi ogrenmek icin su konuyu incelemelisiniz:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/1405/amerika-dan-vital-record-almak-doğum-ölüm-evlenme-ve-boşanma-kayıtları
      Saniyorum ilgili sayfalarda posta ile basvuru kabul ediyorlar mi, etmiyorlar mi diye yaziyordur. Surecler eyaletten eyalete degisebilir.

• @crazycells malesef 7 yasında gelmıs bu surec bu asamadan sonra ne kadar sürer

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mouset IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells malesef 7 yasında gelmıs bu surec bu asamadan sonra ne kadar sürer

Evet, maalesef o durumda cocuk icin de IR2 vizesine basvuru yapmaniz lazim. Kategoriler farkli oldugu icin sizin IR1 basvurunuza eklenemiyor maalesef kendisi, yeni bir I-130 gondermeniz lazim. Maalesef benim bildigim baska bir yontem yok ama isterseniz Muslu Hukuk Burosu'na da sorun baska bir yontem var mi diye...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/250/abd-vatandasi-ile-turkiye-de-evlilik-sonrasi-cocuklar-icin-ir2-cr2-vizesi

• Herkese merhabalar,

Basit bir sorum olacak; anladığım kadarıyla eşimle beraber bulunduğumuz CR1 süreci sonunda visa paketimle beraber ABD'ye giriş yapmam ve posta ile gelecek Greencard'ımı almam gerekiyor. Greencard elime ulaştıktan sonra ABD'de kalmak gibi bir zorunluluğum var mı?

Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@egedem IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Herkese merhabalar,

Basit bir sorum olacak; anladığım kadarıyla eşimle beraber bulunduğumuz CR1 süreci sonunda visa paketimle beraber ABD'ye giriş yapmam ve posta ile gelecek Greencard'ımı almam gerekiyor. Greencard elime ulaştıktan sonra ABD'de kalmak gibi bir zorunluluğum var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Green Card'i ABD'de yasama istegiyle almaniz gerekiyor. Eger ABD'de yasama veya calisma gibi bir isteginiz yoksa surece devam etmemenizi tavsiye ederim.

Su konunun da faydasi olur:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• @crazycells çok teşekkür ederim inşallah yardımı olur da gitmeden orjinalleri alır

Benzer Başlıklar

• 2
  • 57
  • 2
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |