Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@mümine, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar
    Ben de kuzenimle ilgili bir soru soracaktım. Kuzenim turist vizesiyle gittiği Amerika’da 95 gün sonra Amerikan vatandaşı olan erkek arkadaşıyla Amerika’da evlendi.Ancak AOS işlemlerine Amerika’da başlayacaktı fakat bu mümkün olmadı annesi rahatsızlanınca Türkiye’ye dönmek zorunda kaldı çünkü annesine bakacak kimse yoktu.
    Bu durumda Türkiye’de green kart işlemlerine başlayabilir mi? Eğer bu mümkünse nasıl bir yol takip etmeli? Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yazabilirse çok sevineceğiz

Evet, bu basliktaki bilgileri takip edebilir. I-130 gonderip sureci baslatabilirler.

Çok teşekkür ediyoruz... bütün soruları yanıtladığınız için... Harikasınız👏👏

• @crazycells gcard ulaşmamış olursa 2. Girişimde süresi geçen vizem olmasına ragmen 1 sene geçerliliği mi oluyor çünkü bana 6 aylık vize verilmiş gözüküyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basaknaz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells gcard ulaşmamış olursa 2. Girişimde süresi geçen vizem olmasına ragmen 1 sene geçerliliği mi oluyor çünkü bana 6 aylık vize verilmiş gözüküyor

Evet 1 yillik sure ilk giriste basliyor, ama oyle bir durumda direkt ucus ile ABD'ye gidin, cunku diger ulkeler o vizeyi gecerli kabul etmek zorunda degiller ve daha once bu nedenle sorun yasayan kisiler oldu.

• @crazycells çok teşekkürler🙏🏻

• Arkadaşlar merhaba,

IR1 vizesi ile 24 Nisan US giriş yaptım. IR1 ile giriş yaptığım için 1 yıllık perminant residance damgası basıldı. Forumda baktığım kadarıyla green cardın gelme süreci 120 gün.
    Greencard gelmeden US den TR ye gitsem bir sorun yaşar mıyım?
    Sorun yaşarsam neler yapmam gerekiyor?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nihat-akın, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar merhaba,

IR1 vizesi ile 24 Nisan US giriş yaptım. IR1 ile giriş yaptığım için 1 yıllık perminant residance damgası basıldı. Forumda baktığım kadarıyla green cardın gelme süreci 120 gün.
    Greencard gelmeden US den TR ye gitsem bir sorun yaşar mıyım?
    Sorun yaşarsam neler yapmam gerekiyor?

Teşekkürler

hayirli olsun. damgalandiktan sonra elinizdeki vizeyi 1 yil boyunca giris icin kullanabilirsiniz.

resmi bekleme suresi 120 gun ama daha hizli geliyor genelde. Green Card'i kullanmadiginiz surede mumkun oldugunca aktarmali ucuslardan kacinin, elinizdeki tarihi gecmis vizeyi ABD Green Card olarak kabul ediyor fakat diger ulkelerin bunu kabul etme zorunlulugu yok.

• merhabalar... 5 mayıs günü IR1 ile giriş yaptım. pasaportuma damgayı bastılar ve geçtim. hiçbir sorun çıkmadı. herhangi birşey sormadılar. sonraki günlerde ssn geldi. şimdi gc bekliyorum. haziran ayı içinde geleceğini tahmin ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enrique, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

merhabalar... 5 mayıs günü IR1 ile giriş yaptım. pasaportuma damgayı bastılar ve geçtim. hiçbir sorun çıkmadı. herhangi birşey sormadılar. sonraki günlerde ssn geldi. şimdi gc bekliyorum. haziran ayı içinde geleceğini tahmin ediyorum.

hayirli olsun, bundan sonraki surecte de bol sanslar 🙂

• Selamlar herkese.

20 dakika once vize gorusmesi tarihini bildiren emaili aldim sonunda NVC'den. Haziranin 8'ine randevu verdiler. Benim islemlerimin yapilacagi konsolosluk Ankara degil malesef, bekleyen arkadaslara pek bir faydasi olmayacaktir ama umarim Ankara'da vize tarihi bekleyen herkes biran once tarihlerini alirlar.

NVC surecinde belgelerimizi ocak ayinda gondermistik ve Ocak 21'de documentarily qualified bildirimimizi aldik. O yuzden 2020 yilinin Tax returnlerini yuklememistik (dogal olarak). Simdi vize gorusmesine giderken bu 2020 Tax return'unu de yanimda goturmem gerekecek mi? Ayni zamanda sponsorun 2020 yili icin W2 belgesini de goturmem gerekiyor mu? Yoksa CEAC'a mi yuklemeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eire, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Selamlar herkese.

20 dakika once vize gorusmesi tarihini bildiren emaili aldim sonunda NVC'den. Haziranin 8'ine randevu verdiler. Benim islemlerimin yapilacagi konsolosluk Ankara degil malesef, bekleyen arkadaslara pek bir faydasi olmayacaktir ama umarim Ankara'da vize tarihi bekleyen herkes biran once tarihlerini alirlar.

NVC surecinde belgelerimizi ocak ayinda gondermistik ve Ocak 21'de documentarily qualified bildirimimizi aldik. O yuzden 2020 yilinin Tax returnlerini yuklememistik (dogal olarak). Simdi vize gorusmesine giderken bu 2020 Tax return'unu de yanimda goturmem gerekecek mi? Ayni zamanda sponsorun 2020 yili icin W2 belgesini de goturmem gerekiyor mu? Yoksa CEAC'a mi yuklemeliyim?

2020'ye ait belgelerin kopyalarini gorusmeye goturmenizi tavsiye ederim. Eger konsolos gerektigini dusunuyorsa sizden ister.

• @eire, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Selamlar herkese.

Hayırlı olsun. Bizde o günleri görürüz inşallah. NVC'de her seferinde eksik birşey çıkartıyorlar çok yordu bizi. En son domicile ı tekrar yükledik bakalım bu sefer randevu maili gelecek mi?

• Hayırlı olsun. Bizde o günleri görürüz inşallah. NVC'de her seferinde eksik birşey çıkartıyorlar çok yordu bizi. En son domicile ı tekrar yükledik bakalım bu sefer randevu maili gelecek mi?

Tesekkurler, umarim sizin de en kisa surede sonuclanir islemleriniz. Domicile belgelerini yukledikten sonra Documentarily Qualified mesajini aldiniz mi? Ilk once o surecin tamamlanmasi gerekiyor randevu mailinden once.

Domicile icin sanirim esiniz ABD'de yasamiyor su anda anladigim kadari ile. Bizim durumumuz da ayni, esim ABD disinda yasiyor. Intend of re-establishment of domicile icin esim bir mektup yazdi. ayni zamanda esimin abd'de is arama mailleri, abd'ye kargo gondermek icin aldigi fiyat teklifleri, en onemlisi de esimin ABD'de bulunan banka hesap bilgileri, bu hesaba yolladigimiz paralar dokumu gibi seyler gonderdik. Ayni zamanda bize co-sponsor olan aile dostumuz abd'ye tasindigimizda gecici bir sureligine evinde kalabilecegimizi bildiren bir mektup yazdi onu da sunduk.

bu sundugumuz butun belgeler "accepted" oldu ve ekstra bir sey istemediler bizden, "documentarily qualified" mesajimizi aldik.

Belki bu bilgiler yardimci olur.

• Arkadaşlar daha öncede sorulan sorulardan olabilir bu, Elçilikte görüşmeye giderken (US vatandaşı evlilik yolu ile başvurulan vize için) görüşme sırasında bizden istenilen kesin belgeler, mutlaka götürmemiz gereken belgeler nelerdir?

• Merhabalar.
    Biz 7 Ocak'ta ilk başvuruyu yaptık. 14 Ocak'ta alındı maili geldi. Yani 4 ay geçti hala geri dönüş olmadı.
    Bu tarihlere yakın başvuru yapan, Uscis aşaması onaylanan birileri var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bonjour, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar daha öncede sorulan sorulardan olabilir bu, Elçilikte görüşmeye giderken (US vatandaşı evlilik yolu ile başvurulan vize için) görüşme sırasında bizden istenilen kesin belgeler, mutlaka götürmemiz gereken belgeler nelerdir?

surada:

• @crazycells teşekkür ederim ama PDF açılmadı. Tekrar gönderebilir misin acaba?

• @eire, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Hayırlı olsun. Bizde o günleri görürüz inşallah. NVC'de her seferinde eksik birşey çıkartıyorlar çok yordu bizi. En son domicile ı tekrar yükledik bakalım bu sefer randevu maili gelecek mi?

Tesekkurler, umarim sizin de en kisa surede sonuclanir islemleriniz. Domicile belgelerini yukledikten sonra Documentarily Qualified mesajini aldiniz mi? Ilk once o surecin tamamlanmasi gerekiyor randevu mailinden once.

Domicile icin sanirim esiniz ABD'de yasamiyor su anda anladigim kadari ile. Bizim durumumuz da ayni, esim ABD disinda yasiyor. Intend of re-establishment of domicile icin esim bir mektup yazdi. ayni zamanda esimin abd'de is arama mailleri, abd'ye kargo gondermek icin aldigi fiyat teklifleri, en onemlisi de esimin ABD'de bulunan banka hesap bilgileri, bu hesaba yolladigimiz paralar dokumu gibi seyler gonderdik. Ayni zamanda bize co-sponsor olan aile dostumuz abd'ye tasindigimizda gecici bir sureligine evinde kalabilecegimizi bildiren bir mektup yazdi onu da sunduk.

bu sundugumuz butun belgeler "accepted" oldu ve ekstra bir sey istemediler bizden, "documentarily qualified" mesajimizi aldik.

Belki bu bilgiler yardimci olur.

Henüz "qualified" mesajını almadık. Domicile için 3 adet belge yükledik. Bank statement ve uygun olabileceğini düşündüğümüz 2 belge daha. 1 ay oldu yükleyeli ama hala "submitted" konumunda. Bekliyoruz bakalım inşallah en kısa sürede gelir.
    Yardımınız için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar bu yakın zamanlarda Amerikan vatandaşı eşi olarak green card vizesi için Ankara'da elçilikte görüşmeye giden veya yakın zamanda gidecek olan var mı? Elçilik Amerikan vatandaşı eşleri için green card işlemleri için görüşmelerini sürdürüyor mu yoksa elçilik işlemlerinde bir durdurma veya yavaşlamamı var acaba?

• Arkadaşlar elçilik US vatandaşı eşler için görüşmelere devam ediyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |