Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @MYusuf NOA1 evraklarınızın ulaştığına, Case inizin oluşturulduğuna dair bilgilendirme. NOA2 yani approved aldığınızda, evraklarınız incelendi ve onaylandı olacak. Dolayısıyla ek evrak gerekli is hala talep edilebilir.

• @hulyaek, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf NOA1 evraklarınızın ulaştığına, Case inizin oluşturulduğuna dair bilgilendirme. NOA2 yani approved aldığınızda, evraklarınız incelendi ve onaylandı olacak. Dolayısıyla ek evrak gerekli is hala talep edilebilir.

Cevabınız için teşekkürler @crazycells @hulyaek . Alındı maili haricinde hiç bir geri bildirim gelmeyince merak ediyorum. Şuan dosya inceleniyor, bilgiler araştırılıyor mu demek oluyor? Ya da incelenmek için hala sırada mı bekliyor?

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese merhabalar.
    USCIS'e başvuru yapalı bugün 3 ay oldu. Alındı mailinden başka hiç bir bildirim gelmedi. Yapabileceğimiz bir şey var mı acaba?

Sadece sabirla beklemelisiniz maalesef, eger NOA1 geldiyse hicbir sorun gorunmuyor su an icin surecinizde...

Teşekkürler @crazycells
    Sabırla beklemekten başka yapacak bir şey yok. İnşAllah tek seferde onaylanır. NVC aşaması, süre olarak biraz daha hızlanmışa benziyor.

• @MYusuf her ikisi de olabilir. NOA1 ile NOA2 arasında, kaç departmana gidiyor, kaç kişi bakıyor, nelere bakıyor bilmiyoruz 🙂 O yüzden aktif inceleniyor da olabilir, incelenmek için sıra bekliyor da olabilir. Ya NOA2 yi alırsınız yakında, ya da ek belge talebini. Sabırla beklemekten başka yapacak birşey yok şu aşamada gerçekten.

• @hulyaek, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf her ikisi de olabilir. NOA1 ile NOA2 arasında, kaç departmana gidiyor, kaç kişi bakıyor, nelere bakıyor bilmiyoruz 🙂 O yüzden aktif inceleniyor da olabilir, incelenmek için sıra bekliyor da olabilir. Ya NOA2 yi alırsınız yakında, ya da ek belge talebini. Sabırla beklemekten başka yapacak birşey yok şu aşamada gerçekten.

Haklısınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese merhabalar.
    USCIS'e başvuru yapalı bugün 3 ay oldu. Alındı mailinden başka hiç bir bildirim gelmedi. Yapabileceğimiz bir şey var mı acaba?

Sadece sabirla beklemelisiniz maalesef, eger NOA1 geldiyse hicbir sorun gorunmuyor su an icin surecinizde...

İlave belge istenecek olsa bu zaman aralığında istenir miydi? Yoksa ilerleyen günlerde de istenebilir mi?

ek belgeler hala istenebilir, sadece bildirim gelmesini beklemeniz gerekiyor maalesef. Bol sabirli beklemeler dilerim 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese merhabalar.

İlave belge istenecek olsa bu zaman aralığında istenir miydi? Yoksa ilerleyen günlerde de istenebilir mi?

ek belgeler hala istenebilir, sadece bildirim gelmesini beklemeniz gerekiyor maalesef. Bol sabirli beklemeler dilerim 🙂

Anladım. Teşekkür ederim.

• Selamlar herkese,

I130 başvurumuzu dün tamamladık, Nebraska Service Center'a dosyamız iletildi. USCIS websitesinden baktığımda US Citizen eş ve çocukları için processing time 2.5 ve 7 ay içerisinde gözükmekte, burda okuduğum kadarıyla Nebraska Service Center için ağırlıklı olarak çok olumsuz yorum vardı, çok nadirde olsa dosyası hızlı kapanan arkadaşlarda vardı. 2.5 - 7 ay arası processing Nebraska için gerçek bir veri midir sizce? Burdan anladığım maksimum 7 ay içinde olumlu - olumsuz case'ler Nebraska tarafından değerlendirilecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Selamlar herkese,

I130 başvurumuzu dün tamamladık, Nebraska Service Center'a dosyamız iletildi. USCIS websitesinden baktığımda US Citizen eş ve çocukları için processing time 2.5 ve 7 ay içerisinde gözükmekte, burda okuduğum kadarıyla Nebraska Service Center için ağırlıklı olarak çok olumsuz yorum vardı, çok nadirde olsa dosyası hızlı kapanan arkadaşlarda vardı. 2.5 - 7 ay arası processing Nebraska için gerçek bir veri midir sizce? Burdan anladığım maksimum 7 ay içinde olumlu - olumsuz case'ler Nebraska tarafından değerlendirilecek.

Aslinda orada su anki durumu belirtiyorlar, yani su an isledikleri dosyalar 2.5-7 ay oncesinde yapilan basvurular, bundan 7 ay sonra ufak bir gecikme veya ilerleme olabilir surecte, ama kabaca en gec 7-8 ayda dosyanizin NVC'ye aktarilmasini bekleyebilirsiniz.

• Arkadaşlar NVC kategorisinde olup da evrakları onaylanan veya başka bir şekilde NVC'nin çalıştığını bilen var mı?
    Bizden 1 adet belgeyi değiştirmemizi, başka bir belge yüklememizi istediler. 1 ay önce yükledik fakat halen daha "Submitted" durumunda.
    Daha önce de belge değişikliği istediler, yükledim ve 2-3 gün içerisinde accepted olmuştu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cafer-mokar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar NVC kategorisinde olup da evrakları onaylanan veya başka bir şekilde NVC'nin çalıştığını bilen var mı?
    Bizden 1 adet belgeyi değiştirmemizi, başka bir belge yüklememizi istediler. 1 ay önce yükledik fakat halen daha "Submitted" durumunda.
    Daha önce de belge değişikliği istediler, yükledim ve 2-3 gün içerisinde accepted olmuştu.

Sadece beklemeniz lazim maalesef.

• arkadaşlar amerikaya gitmeden önce sağlık sigortası filan yaptırmamız gerekli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enrique, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

arkadaşlar amerikaya gitmeden önce sağlık sigortası filan yaptırmamız gerekli mi?

seyahat saglik sigortasindan bahsediyorsaniz su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2599/seyahat-sağlık-sigortası

normal saglik sigortasindan bahsediyorsaniz, ABD'ye girdikten sonra bunu yapabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/263/healtcare-obamacare-saglik-sigortasi

• @crazycells tşkler. 👍

• @basaknaz
    İyi günler.
    Sürecinizin bu aşaması da inşAllah güzel bir şekilde sonuçlanır.
    Doktor görüşmenizden sonra ve mülakattan sonra tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

• Herkese selam,dün sağlık raporu işlemlerimi tamamladım unganlarda,sabah 10,45te 4.kata dr.mehmet ungan kliniğine randevunuzu gittik ,sekreter hanım isimle çağırıp kayıt olusturup 3.kattaki düzen labina yönlendiriyor sizi,orada evraginizi kendiniz verip ödeme yapıyorsunuz 117,5 dolar ödedik TL de kabul ediyor kart nakit vs. de kabul ediliyor.kan, idrar tahlili yapılıyor ve akciğer röntgeni çekiliyor sonrasında 4.kata çıkıp sekreter hanımdan gün içinde olmak üzere randevu alıyorsunuz pasaport ve evrakları bırakıp ayrilabilirsiniz. Bize 14.15' e randevu verdi ama hep gecikmeli aldılar neyse.doktor beyin rutin muayenesi olduktan sonra aşı gerekiyorsa yapılıyor ama bende aşıya gerek duymadı , cocukluktan kalma el yazısı bir aşı defterim vardı nolur nolmaz diye yanıma aldım ilk giriste teslim etmiştim, doktor bey yeni asi karti oluşturup işlemiş eski aşılarımi bu yuzden sadece 100 dolar ödedik,toplam 217,5 dolar ödemiş olduk.bugun içinde mail geleceğini söylediler onun dışında olumsuz bir şey yoksa bilgi vermiyolarmis ,konsolosluğa gönderiyorlar ve bitiyor.persembe sabah mulakatimiz var onun icin de ayrıntılı yazacağım🌺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basaknaz yarin mutlu haberlerinizi bekliyoruz o halde 🙂
    mulakatinizin ertelendigine dair bir bilgi gelmedi, degil mi?

Bu arada coronavirus asisi konusunda bir yorum yaptilar mi?

• @crazycells inşallah sabah gideceğiz kıl payı kacabildik tam kapanma olayından , şu an her şey yolunda gözüküyor ama cuma günü olan randevular için iptal olma durumu olabilir randevusu olanlar mutlaka maillerini kontrol etsinler , ben diş hekimi olduğum için 2 doz sinovac aşımı da olmuştum ama genel olarak covid asisiyla ilgili herhangi bir soru sorulmadi ,ekstra bir bilgi de verilmedi.

• Merhabalar şimdi mulakattan çıktım, 10.45 randevuma 10.30 da gittim benden önce bekleyen 2-3 kişi vardı öncelikle ana bekleme salonunun arkasında kalan veznelere gittim ve bana ingilizce bilip bilmediğimi sordu görevli İran asilli birine benziyordu, sonrasında Türkçe olarak pasaportumu, eski pasaportumu ,evlilik cüzdanını,1 adet fotografimi,adli sicil kaydimi, evliliğimizi kanıtlayan fotograf ve whatspp konusamalarini istedi, vuakatli nüfus kaydimi istedi ,sonrasında vukuatlı nüfus kaydım 25 Nisan'a kadar geçerli yazıyormuş günceli olup olmadigini sordu sonra neyse önemli değil dedi, eşimin adını sordu, sponsorumuzun kim olduğunu sordu kuzenim olduğunu söyledim,sonrasında evraklarımi alıp beklemem için ana bekleme salonunda oturmami rica etti, hemen bana sıra geldi ve bu sefer ingilizce mulakata devam ettim , önce sağ elimi kaldırip yemin ettirdi sonra parmak izini aldi ve eşimle ne zaman nerede evlendigimizi, nerede nasıl tanıştığımız,eşimin şu an nerede yaşadığını,ne işte çalıştığını sordu, sponsorumuzun kim olduğunu sordu,Amerika'da nereye yerleşmeyi düşündüğümüzü sordu,sonrasında bana aile içi şiddetle ilgili broşürü verdi, vizeniz lockdown dolayısıyla geçikebilir dedi ve hemen ardından arkada birilerine danışmak için ayrıldı vezneden ,sonra geldiğinde vizeniz gün içinde basılabilir ama söz veremem eger basilirsa 5 iş günü içinde PTT ile gelecek dedi, eğer pasaport vizesiz boş gelirse bize tekrar postalarsiniz vizeniz basılır buraya tekrar gelmenize gerek yok çok basit dedi ,umarım bugün basılır ugrastirmaz bizi olmazsa da sağlık olsun nazar boncuğu olsun, bu arada sanırım cuma günü konsolosluk kapanıyor randevusu olanlara mail olarak iletilecek dediler bilginize.

• Bu hesabı eşim Yusuf'la birlikte kullanıyoruz. Genelde ben kullanıyorum. 🙂
    @basaknaz Hayırlı olsun. İnşAllah tüm vize işlemleriniz kısa sürede olur. Gerçekten sizin adınıza sevindim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |