Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @cnnfgm teşekkürler ,umarım sizde sıkıntı yaşamadan vizenizi alırsınız ..🤗

• @enrique hayır istemediler,isteselerdi sıkıntı olurdu..

• @Ozgur-tunali teşekkürler Özgür bey..

• @e-sh07 video da anlatmıştım fakat yine anlatayım, toplamda 370 dolar ( 370 dolar karşılığı türk liresı olarak da ödeyebilirsiniz,kredi kartı da geçerli)

işlemler kısa sürüyor gözüksede,doktor muayenesi için beklemeniz gerekiyor,eğer bekleyen çok kişi varsa süre yaklaşık 4-5 saat sürüyor..

• Mülakattan saatler önce ELÇİLİKDEN bana gönderilen E-mail de transcripts kopyasını da benden istediler ve bu evrağıda verdim..
    Eğer sizde NVC sistemine transcripts ya da W2 evraklarından birini ya da ikisini yüklediyseniz kopyasını yanınıza almayı unutmayın arkadaşlar..
    YA da başka bir sponsor eklediyseniz o kişiye ait olan transcripts ya da W2 yanınızda götürün..
    Herkese bol şans diliyorum..

• Yardımlarınız ve cevaplarınız için teşekkürler yolunuz açık olsun @bulls

• @dnzbb teşekkürler ,sizinde DQ E-mali aldığınızı gördüm şimdi,umarım mülakat tarihinizi de en kısa sürede alırsınız..bol şans diliyorum size..

• Arkadaşlar sanırım görüşme tarihimizi ileri bir tarihe erteleme isteyeceğiz. Bunun için şu bilgi vardı web sayfasında "Konsolosluk görüşmesini ileri bir tarihe ertelemek ile alakalı sorularınız için https://ais.usvisa-info.com/ adresini ziyaret edebilir veya Türkiye’den 0850 390-2884 " yada bize gelen mailde "What To Do if You Cannot Keep the Appointment:
    Some Embassies/Consulates General reschedule interview appointments themselves; others utilize an outside service provider to reschedule appointments. To determine the proper procedure for rescheduling your interview appointment, please go to the Department of State's web site at: https://nvc.state.gov/prep and click the link to the U.S. Embassy or Consulate interview preparation instructions. Select your interview location from the list and follow your Embassy/Consulate General's instructions listed under "Contact Information" on the right.

Bu durumda verilen web sayfasından mı yada telefondan mı sorsak erteleme ne zamana olabilir diye?

• @dnzbb benden de istenmemisti ancak isteyebiliyorlar..sponsora ait evraklarin orjinallerinide yaninizda bulundurmanizda fayda var.

• ⭐⭐⭐

@bulls, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese selamlar arkadaşlar,vizem onaylandı. pek fazla vaktim yok ama yinede yazmak istedim..
    ankarada yaşadıklarımla ilgili bir video yaptım..mülakata girecek arkadaşlara belki bir yol gösterir..
    Amerikaya gitmeden halletmem gereken çok iş var..sonra tekrar forma katılıp bilgi vermeye çalışacağım..görüşmek üzere..

Tebrik ederim hayırlı olsun

• @bulls, vizen hayırlısı olsun, umarım en kısa sürede bizi de çağırmaya başlarlar. Benim sorum DQ tarihi ile NVC'nin tüm belgeleri kabul etme tarihinin aynı olup olmadığı. Forma girmeye çalışsam da bu gibi terimleri kaçırabiliyorum bazen. NVC dokümanlarımı 01.09.2020 tarihinde "All accepted" konumuna getirdi ve beklemeye geçtik. Şuan hala sistemde dökümanlar NVC'de görünüyor.

• @Mehmet858 kendi adıma konuşursam aynı gün hem NVC belge onayı aldım hemde DQ mesajı, fakat forumda NVC belge onayı alıp DQ olmayı bekleyenler var, sanırım biraz şans meselesi

• @e-sh07 merhaba, soruyu ben yanlış sormuşum. NVC dökümanları kabul ettiğinde bana sistemde bir değişiklik oldu diye e-mail geldi ve kontrol ettiğimde tüm dökümanların onaylandığını gördüm. Ayrıca tüm dökümanlarınız onaylandı diye bir e-mail almadım. Sizin dediğinizden anladığım NVC hem dökümanları kabul etti hemde DQ onayı için ayrıca e-mail gönderdi Doğru mudur? Daha önce formda sorduğumda dosyanın konsolosluğa aktarılması beklemem gerektiğini belirtilmişti. 09.2020'den beri beklemekteyiz, sizin NVC döküman kabulleri Ekim ayında verilmiş ve Ocak ayı içinde randevu tarihleri belirlenmiş. Burada birşeyi yanlış yaptığımı düşünüyorum. Siz NVC dökümanları onayladıktan sonra konsolosluktan randevu tarihi bildirilene kadar sistemde başka bir işlem yaptınız mı?

• Bana da aynı anda iki mail geldi. Birinde şu başlık Notice regarding your Immigrant Visa Case
    Diğerinde de Notice regarding your Immigrant Visa Case becoming Documentarily Qualified bu başlık vardı

• @Mehmet858 Merhaba, yüklediğiniz evrakların sağ tarafında ACCEPTED yazıyor mu?
    İkinci soru ; mesaj kutunuzda şöyle bir ileti var mı ;

All required applicant documents have been received and approved
    DOCUMENTARILY QUALIFIED

Ve Ayrı bir -DQ- E -postası aldınız mı?
    DQ e-mali almayanlar mülakat günü malesef alamıyorlarmış,bu E-mail önemli
    bunu yabancı bir forumda göçmenlik avukatının yazısında gördüm..

• @fetihy Teşekkürler,umarım sizlerde yakında vizenizi alırsınız..

• @bonjour Telefonla arayın bence,ancak telefonlara yanıt verirler mi emin değilim..
    Amerikadan eşiniz de arayabilir,belki amerikadan aramak yanıt vermeleri için bir artı olabilir..

• @Mehmet858 Mehmet bey sanırım aynı sorunu yaşıyoruz. sizinki de 5 ay'ı geçmiş. yarın nvc'yi bir daha arayacağız. nette yazılanlara göre hepsi "accepted" olup DQ gelmemişse, evraklarınız hala inceleniyor diyorlar. bazılarıda "administrative processing" e takılmışsın diyor. eğer AP ise ucu açık, ne zaman biteceği belli değil. kimilerine göre max 180 gün veya daha fazla da olabilirmiş. 😞

• @bulls yükleğim evrakların sağ tarafında "Accepted" yazıyor fakat mesaj kutusunda "Documentarily qualified" iletisi yok. Ayrıca DQ e-mail almadım. Bunun için NVC'ye e-mail gönderdik ama daha bir dönüş olmadı. Dökümanların accepted olmasına rağmen DQ gönderilmemesi sebebi ne olabilir? bunun için kiminle görüşmemiz ve ne yapmamız gerekiyor?

• @Mehmet858 Bununla ilgili tek yetkili makam NVC ...en doğru cevapları sadece ulusal vize merkezinden alabilirsiniz,Neden DQ E-mali almadığınızı sormalısınız,eğer süreciniz hala devam ediyor derlerse yapacak pek bir şey yok gibi,NVC nin web sitesinde ask NVC bölümü var dosya numaranızı girerek durumunuzu yazın,hemde telefonla ulaşmaya çalışın.
    Sabah saatlerinde çok yoğunluk oluyor Size tavsiyem 3 pm,3.30 pm arasında arayın,eşiniz amerikadaysa eşinizin araması daha iyi olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

47

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |