Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Ozgur-tunali o zaman bana da aşağı yukarı 8 aralık gibi verirler diye düşünüyorum.

• @enrique umarım bu aralar da gelebilir..çok yoğun olmadıkları kanısındayım

• Arkadaşlar randevu iptal şuan..sabah verdiler gece şuan için iptal sana haber vericez diye mail attılar bilginiz olsun..

• Bugün bende dq oldum arkadaşlar, ve randevu tarihi bekleyenler arasına katıldım.

• @Ozgur-tunali Özgür bey büyük şansızlık bu,aylarca mülakat tarihi bekliyorsunuz ve şimdi iptal oluyor...

• @e-sh07 hayırlı olsun ,umarım kısa zamanda bir mülakat günü alırız..

• @bulls sağlık olsun ne diyelim..inşallah bekleyen tüm arkadaşlara da biran önce gelir

• 7 ekim DQ gonderdiler. 7 Ekim'de mail ginderip 23 Kasim a randevu verildi. Konsolosluk bizim kategoriler icin calisiyor olmali ya da acilcagi ongoruldugu icin randevu verildi sanirim

• @turgut-yildiz güzel haber. iptal olmaz umarım.

• @turgut-yildiz hayırlı olsun bizimde iptal dedik ama konsolosluk sayfası kaydı oldu..16 Kasım'da bakalım girebilecek miyiz mülakata?

• merhaba arkadaşlar, sormak istediğim bir konu var. benim evraklar nvc aşamasında 24 eylülde hepsi "accepted" olmuştu ama mail olarak aynı tarihte sadece "The National Visa Center (NVC) updated the status of your immigrant visa application" ile başlayan mail geldi. "Documentarily Qualified and to wait for an Interview" gibisinden 2. bir mail almadım. evrakların hepsi "accept" olunca otomatik dq olmuyor mu? size 2 mail mi geldi? bir yanlışlık mı var bu işte?

• Merhaba arkadaşlar, foruma ilk defa yazıyorum (siteyi geç keşfettim), USCIS süreci 2019 Eylül'de başladı, sonrasında 2020 Mayıs'ta dosya NVC'ye aktarıldı, NVC onayı Eylül sonunda geldi, 27 Ekim'de DQ olup mülakat tarihini 9 Kasım olarak verdiler. Bu gece ise, mülakata katılmayın, elçilik sizinle iletişime geçecek diye CEAC vasıtasıyla mesaj atıldı. Bilginize.

• @enrique CEAC sisteminde "All required applicant documents have been received and approved" diye bir mesaj geldi ve içine tıkladığında 'Documentarily Qualified' yazıyor. Ayrıca bir de email gönderdiler DQ oldu diye.

• @enrique dq olduğuna dair bir mail almanız gerek..durumu nvc ye bildiren bir mail atın belkide olmuştur ama mail gelmemiştir size..

• @Dugan merhaba,27 ekimde DQ maili almışsınız ve 9 kasım için mülakat tarihi vermişler,bu çok hızlı olmuş gerçekten,ben de 20 ekimde DQ postası aldım ve ne mülakat tarihi verdiler ne de statü değişikli oldu dosyamızda,hala dosyamız NVC de görünüyor..

İşlemleriniz çok hızlı olmuş,umarım iptal edilen mülakat tarihiniz tekrar size geri verilir.bol şans..

• @bulls Yanlış yazmışım arkadaşlar kusura bakmayın, Eylül 22'de dq olmuştu, mülakat maili 27 Ekim'de gönderildi 9 Kasım olarak ama malum ABD elçiliği ve konsoloslukları kapalı olduğu için şimdilik iptal edildi

• @Dugan Anladım,ancak bazen işlemler hızlı olabiliyor,onlardan birtanesi oldu zannetmiştim,örnek olarak uscis sürecimiz 10 ay sürdü bizim,fakat bazı arkadaşların 4-6-8 ay aralığında gerçekleşmiş...
    Bu hafta konsolosluğun açılmasını bekliyorum,belkide işlemler devam eder fakat mülakat günü vermeyebilirler... beklemeye devam...

• Özellikle Crazycell veya US te olan arkadaşlarında bu soruyu bilebileceğini tahmin ediyorum. Eşimiz evlilik yolu ile green card aldığında US e gittiğinde health insurance olarak Obamacare e başvurup alma hakkı varmı? Health insurance için çok değişik yollar var eğer kendisi iş bulursa iş yeri benefit olarak sunabiliyor. Veya eşinin işi üzerinden eşinin health insurance altında cover edilebiliyor. Bunların dışında isterse Obamacare e başvurup alma hakkı oluyor mu?

• 9 Kasım tarihindeki iptal olan interview için tekrar email aldım, yeni tarihi 16 Kasım olarak belirlediler, bilginize

• @Dugan benimde 16 sı ..acaba kapalı mı olacak diye düşünüyorduk..demekki 16 sında açılacak

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |