Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Ozgur-tunali Özgür bey zaten boşandığım mahkemeden aldım,istanbulda yaşıyorum ben anadolu yakası,eskiden aile mahkemesi vs ayrı yerlerdeydi,daha sonra yapılan ANADOLU adliyesi sonrası bütün mahkemeleri bu büyük adliyeye taşıdılar. bende boşandığım mahkemenin arşiv bölümüne gittim 3-4 gün beklettiler fakat temin ettim.

• @bulls anladım umarım kabul olur olması lazım ama

• Bir bilgilendirme yapayım belki bazı arkadaşlara ilerde bu bilgi lazım olur..bu sabah yenidoğan çocuğumuzun konsolosluk randevusu vardı.öncelikle konsolosluk doğum belgesi ücretini ödedim 100 USD.sonra evlilik cüzdanı,pasaportlar çocuğun hastane doğum belgesi (formul a da yaptırdım gerek yok dendi),eşimin Amerika'da vatandaşlığını kanıtlayan neyiniz var dediler ssn dökümü vardı uzun yıllara ait onu verdik başka bişeye gerek yok dendi bebeğe resim istediler 1 adet biometrik verdik ayrıca varsa eski boşanma kayıtlarınızın fotokopileri lazım ayrıca saydığım evraklardan 2 şer fotokopi.beyanlar doğrudur diye yemin ediyorsunuz bebeği bizzat konsolos görüyor.hepsi bu.iki hafta sonra pasaport ondan bir hafta sonra doğum belgesi eve gelicekmiş.bu arada pasaport içinde 115 USD yatırdım evraklar konsolos tarafından onaylandığı zaman.hepsi bu @crazycells

• Birde unutmadan randevu tarihini aldıktan sonra konsolosluk veya büyük elçiliğin sitesinden ds-11(pasport wizard kısmında online olarak doldurup çıktısını almanız lazım) ve ds-2029 çıktı alıp elle doldurmanız gerek gitmeden.unutmayın ikisininde imzalamayın konsolos önünde imzalanıyor..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ozgur-tunali simdiden hayirli ugurlu olsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @crazycells tabiki başlığı bilmediğim için sizi etiketledim bende paylaşıyorum😊

• @Ozgur-tunali Özgür bey allah uzun ömürler versin bebeğiniz için,ve aileniz için mutluluklar dilerim..

• @bulls amin Allah razı olsun çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için

• Randevum 15 Ekim için geldi. 03 Ekim içinde Doktor randevusu aldım. Umarım herkese kısa sürede yardımcı olurlar. Sanırım artık bir sonraki aşama olan ABD Yaşama bölümüne geçebiliriz 🙂

• Merhaba 16 eylülde konsolosluğun hızlandırma talebimizi onaylandıgına dair nvden mail almıştık ancak hala hızlandırma olmasına ragmen randevu tarihi gelmiyor forumda haziran 2 de nvc onayımız gelmişti bu tarihten sonra onay gelen srkadaşlarımıza bile normal tarihleri geliyor onlar adına tabiki mutluyuz ama kendi adımızada endişeli 😔konsolosluga ulaşamıyoruz maillere cevap gelmiyor.. hızlandırma yapan arkadaşlar kaç günde randevu almıştı acaba bilgisi olan varmı

• @M-Emir bugün mü geldi randevu tarihiniz acaba ?

• @M-Emir hayırlı uğurlu olsun..herhalde bir tek bana gelmedi hala forumda..😡

• Merhaba 16 eylülde konsolosluğun hızlandırmamızı kabul ettiğine dair nvc den onay gelmişti, hızlandırma olmasına rağmen hala randevu tarihimiz verilmedi hiçbişekilde konsoloslukla iletişim kuramıyoruz e postalar cevap alamıyoruz😔😔 burdaki bi çok arkadaşa randevu verilmeye başlandı onlar adına mutluyuz tabiki ama bizde kendi durumumuzdan endişeliyiz. Hızlandırması olan srkadaşlara nekadar sürede randevu veriliyordu acaba?
    NVC onay (DQ): 2 haziran

• @Ozgur-tunali bilgiler için tşkler özgür bey. sağlıkla ve mutlulukla büyür umarım. bende yakında başvuracağım. 1 aylık oldu şimdi. biraz bekleyeyim diye düşünmüştüm, annesi ve bebek biraz toparlasın kendini.

• @Ozgur-tunali özgür bey ds-2029 için elçiliğin sitesinde "elektronik ortamda doldurulmuş formlara öncelik verilecektir" yazıyor. siz elle doldurmanız gerek yazmışsınız. size orada elle doldurmanız gerektiği mi söylendi?

• @brock936 Merhaba @bulls da dedigi gibi ds-260 formunun onay emailinin altinda olacak "confirmation no" olarak diger numarada dosya numarasi.

• @ukoru hayır diğer arkadaşlar ile aynı anda geldi sanırım 4-5 gün önce. Hızlandırma talebiniz onaylandıysa bildiğim kadarıyla direk konsolosluktan randevu istiyorsunuz ve hemen veriyorlarmış. @ice hanım size belki daha detaylı bilgi verebilir. Oda hızlandırma ile almıştı randevuyu. Benim hızlandırmamı kabul etmediler normal olarak randevu geldi.

• @ice, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

bende guncelleme paylasayim NVC den hizlandirma talebin kabul olup dosyam konsolosluga gonderildikten sonra konsolosluk ile e mail ile iletisime gecip dosyamizin tarafiniza ulastigini en yakin zamanda esim icin mulakat tarihi vermeleribi talep ettigimi belirttim.2 gun sonra Ankaradan gunumuzu verdiklerine dair bir e mail geldi 28 agustosa gun verilmis.En yakin zamanda gerekli evraklar listesi ve mulakat konfirme maili alacagimizi yazmislar. Hayirlisiyla insallah bir erteleme yapmazlarsa mulakat tarihimizi hizlandirilmis olarak aldik.Darisi tum bekleyenlere diyelim.

@ice hanım merhaba bizde sizin gibi hızlandırmaya başvurduk hızlandırma talebimiz 16 eylülde kabul oldu ama hala randevumuz verilmedi siz nasıl yapmıştınız hızlandırma kabul olduktan sonra ? Çünkü biz hiçbişekilde konsoloslukla iletişime geçemiyoruz e maillere dönmüyorlar kaçtane e mail attık biz bile hatırlamıyoruz 😔çok zor durumdayım iki çocugumla eşim amerikada

• @M-Emir teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 1476
  • 9
  • 2
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |