Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @bulls hayırlı olsun..ben temmuz başı nvc ye aktarıldım nvc bitti.. burada 5.aydan Ankara'yı bekleyen insanları görünce kendimi 4 5 ay kadar giderim gibi göremiyorum.

• @bulls birde nvc den mail bugün yarın gelir size..

• @bulls Tebrik ederim! Eger dosya numaraniz IOE olaraksa size cok kisa zamanda donecekler bana bir sonraki gun donmuslerdi. Size tavsiyem hemen herseyi CEAC yukleyin cunku goruyorsunuzki bayagi zaman aliyor mulakat tarihi vermeleri. Biz 3 aydir bekliyoruz daha fazla bekleyende var. Moralinizi yuksek tutun burda hep bir birimize destek oluyoruz. Umarim en kisa zamanda hepimiz mutlu sona ulasacagiz. Eger CEAC sayfasinda yani AOS ve DS260 ta problem yasarsaniz burada yardimci olmaya calisiriz.

• Biz de bekleyenlerdeniz! 24 Temmuz'da iki cocugumuz icin, Eylul 5'de benim icin NVC'den asagidaki mesaji aldik:

"The National Visa Center (NVC) received all of the fees, forms, and documents that are required prior to attending an immigrant visa interview at a U.S. Embassy/Consulate General overseas.
    NVC will work with the U.S. Embassy/Consulate General in ANKARA, TRKY to schedule an interview appointment for you. Once we have confirmed an interview date, we will send a notice to you, your petitioner and attorney (if applicable).
    Please do NOT make any travel arrangements, sell property, or give up employment until you have received an immigrant visa from the U.S. Embassy/Consulate General."

Umarim bir an once gelir hepimiz icin! Belirsizlik zor...

• @Ozgur-tunali teşekkürler özgür bey,şu nvc sürecini hızlıca bitirip bizde mülakat günü bekleyen arkadaşlarımızın arasına katılırız umarım..

• @Levent-Akkaya Levent bey teşekkür ederim,receipt numaramız İOE ile başlıyor,pazartesi günü umarım welcome letter 'ı alır ve işlemleri hızlıca yaparız.

bu forum sayesinde bir çok şeyi öğrendik,paylaşımlar sayesinde işlemleri başlattık ve hala devam ediyoruz.herkesin birbirine destek olması gerektiğine inanıyorum çünkü process 'ler çok karışık ve yorucu,özellikle de çok zaman alıyor...umarım en kısa sürede hepimiz sevdiğimiz insanlara bir an önce kavuşuruz. eşim 3 kez beni ziyarete geldi,maddi manevi çok yorucu bir durum bu...

• @bulls inşallah bu arada bilginiz olsun ben bütün medeni belgelerimi Türkçe yükledim sadece arşivli sicil kaydı ingilizceydi..diğer herşeyi Türkçe olarak yükledim hiç bir sorun olmadı bilginiz olsun.nüfus kayıt örneği de aile işaretledim alırken ben eş çocuklar eski eş varsa eski eş listele yapın zira eski boşanma kayıtlarını yollayacaksınız ya o manada..he birde bu tarz bir boşanma ilamı vs yükleyecekseniz mutlaka apostil sayfasında taratın..ayrıca renkli olacak

• Arkadaşlar 01 Ekim tarihinde USCIS bazı başvuru ücretlerini değiştiriyor. NVC sürecinde 325+120=445 dolar ödüyoruz şu an. 01 Ekim tarihinde bu ücrette bir değişiklik olacak mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bonjour, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar 01 Ekim tarihinde USCIS bazı başvuru ücretlerini değiştiriyor. NVC sürecinde 325+120=445 dolar ödüyoruz şu an. 01 Ekim tarihinde bu ücrette bir değişiklik olacak mı?

Şurada zam miktarları listelenmiş: https://www.aila.org/advo-media/issues/all/changes-to-uscis-fee-schedule

Her şeye ortalama %20 zam gelecek. I-130 zam oranı şaşırtıcı şekilde düşük. N-400 (vatandaşlık) başvurusuna çok sağlam zam gelmiş (640 dolardan 1160 dolara çıkıyor).

• Ben NVC sürecinde 325+120=445 dolar bu ücrette bir değişiklik göremedim listede. Ben mi yanılıyorum?

• @Levent-Akkaya, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

.

Levent bey, IOE olması ne anlama geliyor? ve daha mı hızlı ilerliyor?

• @enrique IOE Bildigim kadariyla digital dosya olusturuyorlar. Mesela ben evreklari posta yoluyla gonderdim ve onlar hepsini scan yapti ve digital dosya olusturdular ve bu sayede fiziksel olarak 1-2 hafta NVC ye gondermeleri gereken dosyayi 10dk icinde gonderdiler. Yani USCIS tarafindan onaylandiktan sonra normalde 1-2 hafta surecegi icin simdi sadece 1-2 gun suruyor NVC den email gelmesi. Umarim anlatabilmisimdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bonjour, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Ben NVC sürecinde 325+120=445 dolar bu ücrette bir değişiklik göremedim listede. Ben mi yanılıyorum?

Evet, onlar tabloda yok. Sanırım bir değişiklik olmayacak.

• bekledigimiz mail geldi 19 ekimde mulakatimiz var

• Merhaba biz de mülakat mailimizi aldık, 19 Ekimde ertelenmezse mülakatımız var. Darısı en kısa zamanda hepimize 🙏🏻

• Merhaba bir 19 Ekim'de bende var 🙂 Darısı en kısa zamanda herkese

• @Ozgur-tunali teşekkürler bilgi için özgür bey,biz bir avukatlık bürosuyla anlaşmıştık,uscis sürecini de onlar hazırladılar, bu avukatlık bürosu aslında bir organizasyon,avukatların kurmuş olduğu ve diğer göçmenlik avukatların aldığı ücretin çok çok düşük ücrete yardımda bulunan bir organizasyon,evrak yükleme ve gönderme konusunda onlar muhakkak daha tecrübelidirler (umuyorum ki )
    bütün evraklarımız onlarda mevcut,sadece bazı belgelerin güncellerini yollayacağım eşime,eşimde onlara iletecek...

bu arada askerlik terhis belgesi istiyorlar mı türk vatandaşlarından ?

• Merhaba, bizim randevumuz da 19 Ekim icin geldi! Bekleyen herkes guzel haberler duyar umarim bir an once 🙂

• Arkadaşlar merhaba
    8 ekime randevu tarihim geldi 🙂 ama şöyle bi durum var mailin sonunda kurye seçim bilgileri yazmıyor . Avukatla çalışıyoruz (keşke çalışmasaydık) sanırım ptt seçimi yapmamış. Randevu tarihimde mail çıktısını alacağım ve ptt seçimi gözükmwyecek bu bir sorun teşkil eder mi ? Ve böyle bir hatayı nasıl düzeltebilirim? Çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ben NVC sürecinde 325+120=445 dolar bu ücrette bir değişiklik göremedim listede. Ben mi yanılıyorum?

Evet, USCIS kendi basvuru ucretlerini guncelliyor. Su an icin degisiklik DOS'u ilgilendirmiyor. NVC, DOS'un bir parcasi; yani vize ucretlerinde hicbir degisiklik olmadi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |