Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Davut-Korkmaz siz nezaman başvuru yapmıştınız muhtemelen bugün yarın onay emaili gelir yada bir eksiğiniz çıkarsa onu talep ederler

• @cokbekledik86 Teşekkürler @cokbekledik86 8/11/2022 tarihinde yükledik bu ayın sekizinde, forumdaki yorumları "okuyunca sanırsam bu süreç uzun sürecek" diye düşünüyordum umarım sizin dediğiniz gibi bugün yarın bir cevap gelir tekrar teşekkürler @cokbekledik86

• @Damla-D AMİNNNNN 🤲🏼🤲🏼🤲🏼

• @Davut-Korkmaz ozaman özür dilerim muhtemelen o evraklarınızı aldıklarına dahil gelen ilk bildirim daha sonra yeniden buna benzer bi msj alıcaksınız ama bu ilk onay uzun sürüyo malesef minimum 6 ay diye düşünüyorum dosyanızın transfer olduğu merkeze bağlı

• @Davut-Korkmaz ilk onay bu bekleme sürecinz başladı ama nebraska olduğu için çabuk gelir onay californiadakiler kimisi 2 kimisi 3 kimisi 1 sene 6 ay sürüyor yani bizede dua edince bizim süreçler kısalsın😁😁😁

• @cokbekledik86 thumbnail_IMG_6047.jpg Bilgilerin için çok teşekkür ederim @cokbekledik86 Teslim bildirimini daha önce almıştık bu ikinci düzenleme o sebepten bilen arkadaşlardan öğrenmek istedim @cokbekledik86

• @yasmin982 Bilgi aktarımınız için Çok teşekkür ederim

• @Davut-Korkmaz ne demek her zaman doğru bilgiyi bildiğim sürece 😊

• Mülakata girecek arkadaşlardan ricam DV Mülakat Deneyimleri’ni bizlerle paylaşırsa çok mutlu olurum.Bizim için tecrübe olacaktır ve eksilerimiz varsa düzenleyip gitmek nasip olur inşaallah ah gelsede en kısa zamanda gelse inşaallah 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

• @mertdzkr Merhaba. Mülakat günü NVC aşamasında ödediğimiz için bir ücret ödemiyoruz diye biliyorum? Ayrıca sanırım civil documentsların yani nüfus kayıt, evlilik cüzdanı vs. ingilizce tercümesine gerek yok, yanlış mı biliyorum?

• @Damla-D Konsolosluk web sitesinde göçmen vize bölümünde bize ulaşın kısmı var oradan DS 260 bilgilerimi güncellemek istiyorum seçeneğini seçip durumu açıklayan eposta yazın. DS260 formunu yeniden açacaklardır, yeniden doldurup submit edin. Mülakat tarihinizin değişmesine neden olmaz.

• @MYusuf travel.state.gov da mülakat öncesi hazırlık kısmında eğer nvc aşamasında submit edilmediyse I864 formunu getirin yazıyor. benim JS un ıslak imzalı I864 formu bende yok, kendisi Amerikada, ve ıslak imzalı halini NVC ye submit ettik. Muhtemelen orijinal halini istemeyeceklerdir ama bir kopyasını çıkardım ne olur ne olmaz diye. O yüzden dosyayı bulamazsanız da bir sorun olacağını sanmıyorum.

• @drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf travel.state.gov da mülakat öncesi hazırlık kısmında eğer nvc aşamasında submit edilmediyse I864 formunu getirin yazıyor. benim JS un ıslak imzalı I864 formu bende yok, kendisi Amerikada, ve ıslak imzalı halini NVC ye submit ettik. Muhtemelen orijinal halini istemeyeceklerdir ama bir kopyasını çıkardım ne olur ne olmaz diye. O yüzden dosyayı bulamazsanız da bir sorun olacağını sanmıyorum.

Teşekkürler. I-864 NVC aşamasında yüklendi ve yanında kabul edildi yazıyor. Biz de Konsolosluk görüşmesi için gerekli olmadığını biliyorduk. Fakat getirilmesi gereken belgelerde yazınca, tedbiren almak istemiştik. Görüşmede isterlerse, konsoloslukta söyleriz ve uygun şekilde çözülür diye düşünüyoruz.

• @drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@mertdzkr Merhaba. Mülakat günü NVC aşamasında ödediğimiz için bir ücret ödemiyoruz diye biliyorum? Ayrıca sanırım civil documentsların yani nüfus kayıt, evlilik cüzdanı vs. ingilizce tercümesine gerek yok, yanlış mı biliyorum?

Ücret, Grencard ücreti ve vize onaylandıktan sonra herhangi bir zaman ödeniyor. Konsoloslukta ödeme yok.
    Konsolosluk için o belgelerin İngilizce tercümesine gerek yok. Biz yine de önceden yaptırdığımız tercümeleri ve yeni tarihli Türkçe belgeleri yanımıza alacağız.
    Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı için e-devletten hem Türkçe hem İngilizce yeni tarihli belge almakta fayda var.

• @MYusuf Aynen ben de bu şekilde biliyorum. Kalan bir tek USCIS Immigration Fee var o da giderken artık.

• @sertas çok teşekkür ederim

• @drserdar evlilik cuzdani falan gerek yok tercumeye ama askerlik falan hepsinin yeminli tercuman halini goturun derim i864 islak imzali var bende onu goturecem ayriyeten e devlette sicil kayninin ingilizcesini cikartma derim turkce ge yeminli tercumeli halini gotur cunku nvc de ben bu yuzden takilmistim bir kere

• @mertdzkr Sicil kaydını arşivli istiyorlar. E-devletten İngilizce aldığınız zaman arşiv çıkıyor ancak kurum diye seçip aldığınızda çıkmıyor. Türkçe ve arşivli olması için Diğer seçip almak gerekiyor. Bunu da belirteyim. Ben ingilizceyi de aldım ve onu kabul edeceklerini düşünüyorum. Konsolosluk çalışanları Türkçe de İngilizce de biliyorlar sonuçta. Özellikle belirtmişler bu ikisi harici olanları tercüme ettirin diye. Türkçe'den tercümelere ihtiyaç olacağını hiç sanmıyorum. İlerde sürece girecekleri de boşu boşuna yormayalım. Benim mülakattan sonra detayları paylaşırım, ben sürecin en başından en sonuna kadar hiç tercüme yaptırmadan geldim. USCIS aşaması dahil. Kabul ederlerse sorun yok demektir

• Aynen dogru diyorsunda olmasi olmamasindan iyidir kafasindayim ben

• Arkadaşlar merhaba! Ağustos ya da Eylülde DQ’su olan arkadaşlardan randevusu gelen var mıdır acaba? Süreçte bir hızlanma var mı yoksa tekrar bir duraklama mı sözkonusu. Beklemekten çok sıkıldık, en azından bir umut. Bu arada bizim DQ tarihimiz 6 Ekim. Şimdiden Teşekkürler!

Benzer Başlıklar

• 4818
  • 9
  • 116
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |