Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @luckyman sanmıyorum etkileyeceğini bende sizin gibi heyecanlı ve paniktim ama o kadar olumlu geçti ki herşeyi doğru yapmışsanız eğer evliliğinizin gerçekliğinden de eminseniz korkmanıza gerek yok

• @ayse23. sağolun biraz rahatladım. pasaportunuzu ne zaman teslim alacaksınız?

• Kendi sürecim hakkında bilgi vermem gerekirse amerikan vatandaşı eşimle 1 agustos 2017 de Türkiye’de evlendik tüm süreci tarihleriyle birlikte aşağıda yazıyorum

18.09.2017 evrakları Chicago‘ya gönderildi
    20.09.2017 Chicago Evrakları kabul edip Teksas’a gönderdi
    27.03.2018 uscis evrakları onayladığına dair mail gönderdi
    02.04.2018 uscis evraklarımızı nvc’ye gönderdi
    09.04.2018 artık evraklarımız nvc’de
    27.05.2018 de nvc yönergeleri ceac’a yüklememiz konusunda bilgi maili geldi
    06.06.2018 istenen tüm belgeler ve evlilikle ilgili kanıtları ceac sistemine yüklendi
    03.07.2018 de nvc evraklarımı onaylanıp Ankara konsolosluğundan mülakat tarihi belirleyeceklerine dahi bi mail gönderdi
    16.07.2018 Ankara konsolosluğundan mülakat tarihi belirtilen bi mail daha geldi
    01.08.2018 sağlık raparunu aldım
    10.08.2018 mülakat tarihi... ve vizeyi aldım

Bir iki aksilik dışında toplamda benim I-130 sürecim 11 ayda tamamlanmış oldu

• @luckyman 5 iş günü içinde geleceğini söylediler ama bu ara yoğunluktan dolayı on günü de bulma olasılığı var

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayse23 IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Kendi sürecim hakkında bilgi vermem gerekirse amerikan vatandaşı eşimle 1 agustos 2017 de Türkiye’de evlendik tüm süreci tarihleriyle birlikte aşağıda yazıyorum

18.09.2017 evrakları Chicago‘ya gönderildi
    20.09.2017 Chicago Evrakları kabul edip Teksas’a gönderdi
    27.03.2018 uscis evrakları onayladığına dair mail gönderdi
    02.04.2018 uscis evraklarımızı nvc’ye gönderdi
    09.04.2018 artık evraklarımız nvc’de
    27.05.2018 de nvc yönergeleri ceac’a yüklememiz konusunda bilgi maili geldi
    06.06.2018 istenen tüm belgeler ve evlilikle ilgili kanıtları ceac sistemine yüklendi
    03.07.2018 de nvc evraklarımı onaylanıp Ankara konsolosluğundan mülakat tarihi belirleyeceklerine dahi bi mail gönderdi
    16.07.2018 Ankara konsolosluğundan mülakat tarihi belirtilen bi mail daha geldi
    01.08.2018 sağlık raparunu aldım
    10.08.2018 mülakat tarihi... ve vizeyi aldım

Bir iki aksilik dışında toplamda benim I-130 sürecim 11 ayda tamamlanmış oldu

elinize saglik 🙂 tekrardan hayirli olsun.

• @crazycells çok sağolun.. sizin emeğiniz karşılığında bu yaptığımız az bile bende size çok teşekkür ediyorum herşey için...

• Merhabalar mülakat esnasında herhangi bir ücret ödüyor muyuz? Ben ceac'da iki ayrı ödemeyi yaptım. Bir de IRS,W2 ve Federal Tax Return 2017'nin. 2018'in gelecek yıl alınıyormuş. Sıkıntı çıkarmazlar değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@luckyman IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

Merhabalar mülakat esnasında herhangi bir ücret ödüyor muyuz? Ben ceac'da iki ayrı ödemeyi yaptım. Bir de IRS,W2 ve Federal Tax Return 2017'nin. 2018'in gelecek yıl alınıyormuş. Sıkıntı çıkarmazlar değil mi?

IV fee, CEAC'ta odendiginden mulakat sirasinda bir daha odemenize gerek yok.

dogrudur, 2018'e dair W2 ve tax return 2019'dan sonra erisilebilir olacak, onu dert etmenize gerek yok 🙂

@ayse23 Hanim, siz de odemediniz vize ucretini bir daha degil mi?

• Sevgili @crazycells ve @luckyman mülakat sırasında ek bi ücret ödemedim detaylara gelecek olursak aşağıda hemen sıralıyorum

Öncelikle konsolosluğa giriş aşaması kontroller gerçekleştikten sonra sıra numarasını aldım ve sıra numaram yandı 0017 ilk olarak gidip pasaport,sağlık raporu arşivli adli sicil kaydı ve nüfus kağıt örneklerini verdim. Konsolos beyfendi oturmamı birazdan tekrar çağıracaklarını söylediler ve tekrar sıra bana geldiğinde...

İlk olarak konsolos hanım elime abd’de Karşılamağım aile şiddetine karşın bir broşür verdi ve başladı
    Ne zaman tanıştınız : 16 haziranda
    Nasıl tanıştınız : aileler tanıştırdı
    Düğününüz nerde oldu : Elazığ’da
    Onun ailesinden kim vardı: anne ve babası
    Resimleriniz var mı : ceac sisteminden görünüyor gerek yok dedi
    Nerde yaşayacaksınız: Virginya
    Çalışmayı düşünüyormusun: yeterli dil olduktan sonra
    Ve en komiği açık adresini söylebilirmisin ve ben : dilim dönmüyor dedim ve tebrik ederim eşinizin yanına gidebilirsiniz
    dedi sonra parmak izini unuttu ben hatırlattım ve parmak izimi aldıktan sonra şimdi gerçekten gidebilirsin dedi 🙂

Bilgileri ceac sistemine yüklediğimiz için ek bi kanıt veya belge istenmedi herşeyi doğru bi şekilde ceac’a yüklediğimiz için eşime ayrı teşekkür etti bol teşekkürlü bi mülakat geçirdim:)

• dün mülakatim vardi vizem onaylandı. bugün de ptt'ye verildi. Yarın elime ulaşır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@luckyman IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

dün mülakatim vardi vizem onaylandı. bugün de ptt'ye verildi. Yarın elime ulaşır mı?

Tebrikler, surecinizi forumda bekliyoruz.

Eger Ankara'ya yakinsaniz haftasonu ulasma ihtimali var, eger uzaksaniz pazartesi ve sali gunu de ulasabilir. PTT'nin hizina bagli.

• @crazycells

Iyi günler esim benim icim başvuru yaptı ve I-797C formu bana ulaştı. Yani teksas aldi benim başvurumu. Sormak istediğim acaba benim ALAMAMA durumum olabilir mi ? Sizinki 11 ay sürmüş ; bizimkide 11 aydan once veya sonra olabilirmi genelde yogunluk var diyorlar o yüzden soruyorum nacizene.

CEAC sistemi ne oluyor biraz bahsedebilir misiniz ? Hayrli olsun .Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydin1150 IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells

Iyi günler esim benim icim başvuru yaptı ve I-797C formu bana ulaştı. Yani teksas aldi benim başvurumu. Sormak istediğim acaba benim ALAMAMA durumum olabilir mi ? Sizinki 11 ay sürmüş ; bizimkide 11 aydan once veya sonra olabilirmi genelde yogunluk var diyorlar o yüzden soruyorum nacizene.

CEAC sistemi ne oluyor biraz bahsedebilir misiniz ? Hayrli olsun .Tesekkurler.

En son @ayse23 Hanim, 11 ay surdugune dair bilgi aktardi, sizinki de yaklasik bu kadar surecektir. Tabii ki birkac ay daha kisa ya da birkac ay daha uzun surebilir. Eger vize alimi sirasinda idari isleme kalirsaniz daha da uzayabilir.

Isterseniz bilgileri imzaniza tasiyin (basvuru ve bildirim tarihlerini...) sorunuzu cevaplamasi oyle daha kolay oluyor.

Neden alamayacaginizi dusunuyorsunuz? Evliligin gercek oldugunu gosterebildiginiz surece bir sorun olmaz...

CEAC, konsolosluga basvuru yapacaginiz merkezin ismi, dosyaniz USCIS'ten konsolosluga aktarilinca lazim olacak... Adresi su:

• Arkadaşlar vizem geldi ama yanında zarf yok

• yeni bir sisteme geçmişler

• @luckyman Yeni sisteme geçildiğine dair bilgi varsa paylaşabilir misiniz? Ben zarfla aldım bu ayın 8'inde (08.Ağustos).

• @caglaror yeni sisteme geçtiklerine dair bir not gönderdiler pasaport ile birlikte. size bir vize paketi verilmeyecektir deniliyor.

• online sistemine geçmişlr7

• you will not receive a visa envelope to carry with you to the port of entry

Benzer Başlıklar

• 57
  • 116
  • 2
  • 4818
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |