Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @ekdodo Anladım. Acaba Kıbrıs konsolosluğu yardımcı olabilir mi ki? Başka bir şey aklıma gelmedi ama umarım çözerseniz, belki sorun bile olmaz.

• @ekdodo eğer sistemin kabul etmediğiyse sorun çıkmayacağını düşünüyorum.mülakatta böyle bir açıklama yapar ve içişleri bakanlığından e-devlet üzerinden ülkelere giriş çıkışlar çıkarılıyor bunlarıda sunarsınız ama bu benim mantık çerçevesinden yorumum ama sistemde Kıbrıs varda siz bulamayıp doldurtmamışsanız düzeltme gerekçesiyle AP’ye dönüşebilir süreç biraz uzar ama alırsınız greencardı.İnşaallah en kısa zamanda halledersiniz.

• @yasmin982 Kıbrıs var ama Kuzey Kıbrıs yoktu. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

• @ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@yasmin982 Kıbrıs var ama Kuzey Kıbrıs yoktu. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Merhabalar.
    Tek başına Kıbrıs varsa onu işaretleyip Kıbrıs'ta bulunduğunuz süreler için arşiv kayıtlı adli sicil kaydı almanız gerekebilir. Buna hazırlıklı olun.
    İsterseniz bilgisine güvendiğim @gucarslan 'a sorun. En doğru çözümü tavsiye edecektir.

• @MYusuf Adli sicil kaydını alıp mülakata o belgeyle gitmem en mantiklisi gibi görünüyor. Mülakatta bu durumu belirtmeli miyim? Konsolosun bana sormasını mı beklemeliyim? Mülakat bittikten sonra mı ek belge istenir?

Reddedilme gibi bir durumum olmaz değil mi?

@gucarslan yardımcı olursanız çok sevinirim.

• @drserdar merhaba ds260 formunda eski adres yazıyor güncelleme yapmam gerekiyor ama tam olarak nasıl güncellerim yazabilir misiniz ? Mülakat tarihimi ve ds260 formumun onayını etkilemez sanırım

• @yasmin982 mülakattan önce hazırlanması gereken evraklar kısmında okumuştum. Konsolosluk a giderken dosyama koymam gerekiyor mu?

• @mertdzkr teşekkür ediyorum cevabınız için

• @ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf Adli sicil kaydını alıp mülakata o belgeyle gitmem en mantiklisi gibi görünüyor. Mülakatta bu durumu belirtmeli miyim? Konsolosun bana sormasını mı beklemeliyim? Mülakat bittikten sonra mı ek belge istenir?

Reddedilme gibi bir durumum olmaz değil mi?

@gucarslan yardımcı olursanız çok sevinirim.

IR1/CR1 kategorisi için böyle bir sebepten reddedilme olmaz. Burada önemli olan evliliğin gerçekliği.
    Sizin sorduğunuz durumda, vize onayı için belki bir şeyler isterler bir kaç gün uzama olur.

• @Damla-D ds-260 formunu grün.ötürmeniz şart güncelleyin gitmeden giderken muhakkak götürdüm.

• @ekdodo bir youtuber sizin durumda olduğu için k.ıbrısa gidip polis kaydını almıştı.az bakmam lazım linkini atarım

• @ekdodo baktım @muhammetkaradağçat instagram ve youtube hesabında videosu var onun tecrübesi olduğununa inanıyorum bir sorun derim.Sanırım oda yeni çıkmış yurtdışına

• @yasmin982 ds 260 formunun doldurulmus halını mı yoksa onay sayfasını mı goturuyoruz yasmın hanım ve I-864 formunu da mı goturecegım cvplarınız ıcın cok tesekkur ederım

• Benim bosanma belgemin orjinalini kaybettim mahkemeye gittim yeni belge aldim asli gibidir yaziyo hakimde imza atti onceden boyle birsey yasayip mulakata giden varmi aranizda

• @Damla-D onları sistemlerinden bakıyorlar bence ama siz yinede fotokopisini çıkarıp götürün istenirse verirsiniz,mulakat maili ds-260 formu pasaport arşivli adli sicil kaydı diğerlerini biliyordursunuz işin ilginci henüz tecrübe etmedim inşaallah en kısa aşamaları geçip mail aşamasına gelirim de bunlar mailde istemiyorlar mı sizden nasıl bir mail artıklarını deneyimlenmediğimden sordum 😊

• @yasmin982 inşallah biran önce beklediğiniz maili alırsınız🥹🙏 şimdi mülakat maili geliyor hem mülakat tarihi detayları hemde bu aşamadan sonra neler yapılması gerektiği ile ilgili adımlar var. Evrak hazırlama aşaması yani bu sorduklarımda orda yazıyor diğerleri zaten bildiğimiz evraklar evlilik cüZdanı adli acil vs. Ds260 ve I864 beni benden aldı yani :))

• Banned

Merhabalar uzaktan takip ediyorum bu başlığı. Henüz bu soruyu soran görmedim önceden sorulduysa affola. 29 eylülde dosya NVC ye gitti timeframes da 27 ekimde incelendi gözüktü. Ama hala hoşgeldin mektubu gelmedi. Ne zaman geliyor bu mektup? Hiç bir yerde tam olarak bir cevap bulamadım.

• @Merve-Güngör Merhaba benimde boşanma kağıdım kayıptı , 21 yıl önce olduğu için mahkeme arşivinde de bulunamadı, nüfus dairesinden bir kopyasını bulduk , mahkemeye götürüp Aslı gibidir yaptırdık onunla mülakata girdim bir sorun çıkmadı

• @cglfth incelendi gözüktü ve dq emaili almadıysanız yani 2 tane üst üste email gelmediyse eksik evrağınız var demektir hoş geldin mektubu 2-3 gün içerisinde geliyodu https://ceac.state.gov/IV/ buradan giriş yapıp posta kutunuza bakabilirsiniz

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |