Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @MYusuf Hayırlı olsun, umarım bize de bir an önce sıra gelir 🙂 Rica etsem bütün süreç bittikten sonra detaylı bir yazıyla tecrübelerinizi aktarabilir misiniz? Zira biz de sizin yolunuzdan gideceğiz 🙂

• @edakrkmz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Saadet-I
    Noter onayı gerekli mi peki ??

Merhabalar.
    Uscis aşamasında da, NVC aşamasında da orjinali İngilizce olmayan tüm belgelerin İngilizce tercümesini yaptırın. Orjinal belgelerle birlikte tercümeleri ekleyin. Yan duran sayfalar varsa döndürün, tarayıp yükleyin.
    Vukuatlı adli sicil kaydını e-devletten hem Türkçe, hem İngilizce 2 farklı indirip ikisini de birlikte yükleyin.
    Evlilik cüzdanının işlem gören sayfalarını tercüme yaptırın. Orjinal evlilik cüzdanını en baştan sona kadar tarayıp o şekilde yine hem tercüme hem orjinal hali ikisini de birlikte yükleyin.
    Normal olarak belgelere noter onayı istenmiyor. Tercüme yeterli oluyor.
    Biz Uscis aşamasında en baştan yanlış yaptık. Türkçe belgeleri olduğu gibi tercüme yapmadan yükledik. O yüzden sorun yaşadık. Öyle olunca bir korkuyla 🙂 tercümesiydi, noter onayıydı, apostiliydi hepsini yaptırdık.
    NVC aşamasında sadece tercümeleri yükledik. Bu kez de orjinal belgeler istendi, yine sorun yaşadık.
    Her aşamada hem orjinal belgeler hem de İngilizce çeviri belgeler hepsini birlikte yükleyin.
    Yanlış varsa bilenler lütfen düzeltsin.

• @Samet-Ünlü, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf Hayırlı olsun, umarım bize de bir an önce sıra gelir 🙂 Rica etsem bütün süreç bittikten sonra detaylı bir yazıyla tecrübelerinizi aktarabilir misiniz? Zira biz de sizin yolunuzdan gideceğiz 🙂

Allah razı olsun. Tabi ki yazarız. Siz de, bekleyen herkes de hayırlısıyla en yakın zamanda güzel haberler alır inşAllah.

• @Handan Doğru bir şekilde yüklendiyse sorun olmaz ama sadece kira kontratı değil başka birkaç döküman daha ekleseniz daha ikna edici olabilir, banka hesap dökümü, faturalar, oy kullanma kaydı gibi şeyler destekleyici olabilir daha kolay kabul edilebilir. Geri dönüş yaklaşık 2-3 ay sürüyor yani maalesef ki her belge geri yüklemenizde tekrar sıraya sokuyor. Yalnız aklınızda bulunsun, mesela şimdi kira kontratını additional documents kısmına eklediniz, başka dökümanları da additional documents kısmına eklerseniz zamanı ileri atmıyor. İlk yüklediğiniz dökümanın tarihini baz alıyor. O yüzden ekleyeceğiniz başka döküman varsa çekinmeyin derim.

• @MYusuf Gözünüz aydın Tebrik ederim

• @drserdar bu prosedür uscis aşamasında da geçerli mi? Bazı kanıtları henüz toparlayamadım ama başvuruyu yaptık. Bir etkisi oluyor mu?

• @drserdar Çok teşekkürler cevabınız için. Bir konuda daha belki fikriniz vardır, Stimulus checkler var hala elimde, onları da yüklemek ikna açısından yardımcı olur? Yoksa bu ay içerisinde bana ABD ye gidip domicile establish etmekten başka çare gòrünmüyor galiba.... Tekrar teşekkûrler, size de hayırlı olsun.

• @sertas, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf Gözünüz aydın Tebrik ederim

Allah razı olsun. Bekleyen herkes hayırlısıyla en yakın zamanda güzel haberler alır inşAllah.

• Arkadaşlar çok şükür bana da mülakat tarihi geldi Ağustos 17 , şimdi ais sistemine girdim register formu doldurdum ama soyadım evlilik sonrası değiştiği için kabul etmiyor ne yapacağım sisteme bir türlü giremiyorum ,yani başka mail adresi alıp sisteme yeni üye mi olmaliyim anlamadım

• @bologna gözünüz Aydın bol şans

• @cokbekledik86 teşekkürler sıra sizde 👍sizin kategori Max 30 günde randevu bizim kategoride heralde iki ayda randevu veriyor ,F2A bekleyenler benim gibi karalar bağlamasin çünkü okuduklarimdan sonra 7-8 ay bekleyeceğimi düşünüyordum.

• @bologna, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar çok şükür bana da mülakat tarihi geldi Ağustos 17 , şimdi ais sistemine girdim register formu doldurdum ama soyadım evlilik sonrası değiştiği için kabul etmiyor ne yapacağım sisteme bir türlü giremiyorum ,yani başka mail adresi alıp sisteme yeni üye mi olmaliyim anlamadım

Hayırlı olsun inşAllah. Çok sevindim.

• @gucarslan Merhaba, bişey sormak istiyorum. 1 haziranda vize görüşmem vardı. Nüfus kayıt örneğinin vukuatlı halini sisteme yüklememi ve boşanma belgesinin aslının olması gerektiği söylendi. Görüşme sonunda memur bana Abd de karşılaşabileceğim sorunlarla ilgili bir broşür, pasaportum ve bir de kağıt (içinde hangi evrakları ve nasıl yüklemem gerektiği yazıyor) verdi. Boşanma evrakının aslını pasaportumu ve bu kağıdı ptt ile konsolosluğa göndermemi söyledi. nüfus kayıt örneğinin 3. gün sisteme yükledik diğer evraklar da 17 haziranda ptt teslimat yaptı. Forumda boşanma evrakını ptt ile gönderen diğer arkadaşların işlemi ortlama 2 haftada sonuçlanmış ama benim hala bi değişiklik yok. Sadece sistemde 23 haziran 27 haziran ve 30 haziranda vaka güncelleme oldu. CEAC taki evrak ta hala onaylanmadı, karşısında "SUBMITTED" yazıyor. Durumumda "REFUSED" yazıyor. Merak ettiğim şu: CEAC sistemine yüklediğimiz evrak süreci uzatırmı? Burada yazılanlarda okumuştum sisteme her evrak yüklendiğinde süreç baştan başlıyormuş ve sonuçlanması 3 ay kadar sürüyormuş, Bu ihtimali düşünüce moralim çok bozuldu.

• @MYusuf sağolun size de bayram sonrası mülakat tarihi gelecektir 🙂

• @BADE hayır sizin dosyanız zaten documentary qualified olduğu için sonrasında additional kısmına yüklediğiniz evrakların süreçle ilgisi yok en kısa sürede onay vereceklerdir.

• @bologna Gerçekten miiii? Ya nasıl sevindim anlatamam, çok sağolun.

• @BADE, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@gucarslan Merhaba, bişey sormak istiyorum. 1 haziranda vize görüşmem vardı. Nüfus kayıt örneğinin vukuatlı halini sisteme yüklememi ve boşanma belgesinin aslının olması gerektiği söylendi. Görüşme sonunda memur bana Abd de karşılaşabileceğim sorunlarla ilgili bir broşür, pasaportum ve bir de kağıt (içinde hangi evrakları ve nasıl yüklemem gerektiği yazıyor) verdi. Boşanma evrakının aslını pasaportumu ve bu kağıdı ptt ile konsolosluğa göndermemi söyledi. nüfus kayıt örneğinin 3. gün sisteme yükledik diğer evraklar da 17 haziranda ptt teslimat yaptı. Forumda boşanma evrakını ptt ile gönderen diğer arkadaşların işlemi ortlama 2 haftada sonuçlanmış ama benim hala bi değişiklik yok. Sadece sistemde 23 haziran 27 haziran ve 30 haziranda vaka güncelleme oldu. CEAC taki evrak ta hala onaylanmadı, karşısında "SUBMITTED" yazıyor. Durumumda "REFUSED" yazıyor. Merak ettiğim şu: CEAC sistemine yüklediğimiz evrak süreci uzatırmı? Burada yazılanlarda okumuştum sisteme her evrak yüklendiğinde süreç baştan başlıyormuş ve sonuçlanması 3 ay kadar sürüyormuş, Bu ihtimali düşünüce moralim çok bozuldu.

NVC aşamasında ek evrak talebi olunca 3 aylık süre baştan başladı. Sizin durumunuz çok farklı. Siz konsolosluk görüşmesinde istenen belgeleri yüklemişsiniz. Size kısa sürede cevap gelir inşAllah.

• @bologna, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf sağolun size de bayram sonrası mülakat tarihi gelecektir 🙂

En yakın zamanda hayırlısıyla inşAllah.

• @MYusuf Çok teşekkür ederim.🙏

• @bologna gözünüz aydın çok sevindim sizin adınıza. Peki nvc ve randevu gelmesi toplam ne kadar sürdü. Biliyorsunuz son bir yıldır elimizde çok az veri var tahminde bulunmak iyice zorlasti.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 58
  • 15
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |