Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• hayir istemediler biz butun belgeleri 15 haziranda submit ettik sadece 3 gun gecti mail geldi. daha oncede bir mail gelmisti o da acilmiyor.

• @Mrs-Cakal maşallah çok şanslısınız bir 1 haziranda submit ettik hala bekliyoruz 🙂

• @neslikaan bizde o durumdayız konsoloslukların açılması lazım yani . Mülakat tarihi verdiler mi size

• @Mehmet858 az once mesajlari acmayi basardik sayfayi acin mesaja tiklayin ve bekleyin bizde acildi.

• @crazycells mesajlari acmayi basardik soyle bir mesaj var
    Sevin might not have a principal residence or be domiciled in the United States. Please submit proof of domicile. For more information on domicile requirements, visit https://nvc.state.gov/fin
    ben kanit olarak ordaki diplomami yuklemistim. suanda turkiyede yasiyorum nasil orda yasadigimi kanitlayabilirim ki? 2019 yilinin bir kismina ait kira sozlesmem var ama 2019 mayistan beri turkiyede yasiyorum

• @asliozel teşekkür ederim, Aslı hanım cevabınız yeteri kadar açıklayıcı oldu..

• @Mrs-Cakal bende orda domicile değilim bana da demekki böyle bir şey gelecek. ama internette okuduğum kadarı ile petitioner ile beraber amerikaya taşınacağımı kanıtlamam durumunda onay verebileceklerini yazıyor... bunu da konsolostaki görüşmede yapabileceğimizi düşünüyordum. ama böyle evrak yükleme kısmında problem yaşarsak bende bilmiyorum nasıl çözeriz...

• @Mustaparta-Totengraber Kendi deneyimlerime gore cevaplamaya calistim. Konu hakkinda baska bilgisi olan cikar belki.

• @Onur-Arpacay visajourney sitesine baktim orda mektup yazabilirsiniz demisler. biz simdi bizim durumumuzu anlatan bir mektup yaziyorum orda su tarihler arasi yasadim sonra dondum su sebepten esimle birlikte geri donecegim vs vs gibi umarim kabul ederler. bu arada aklinizda bulunsun sponsor olcak kisinin butun W2 belgelerini istiyorlar. Biz amcamizin 1040 formunu gondermistik ayrica W2 da istediler.

• @Mrs-Cakal tamamdır çok sağolun, bugün sponsor olan kişinin i864 formu, son 3 senenin w2 ları ve pasaportunun ilk sayfasının taramasını sisteme yükledim. henüz N/A şeklinde gözüküyor ama sanırım birkaç saat alıyormuş sisteme yüklenmesi, onu da tam anlayamadım ama joint sponsor olarak eklendi gözüküyor...

• @Onur-Arpacay hayirli ugurlu olsun.

• Arkadaşlar herkese merhaba, Nvc'ye evraklarımızı yükledik ve nihayet mesajlar kısmında " All required applicant documents have been received and approved " mesajını gördük. Bundan sonra yapmamız gereken birşey var mıdır ? Konu ile ilgili tecrübe sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Sanıyorumki Ankara Konsolosluğunda görüşme günü belirleyip bizlere bilgi verecekler ama tam emin olamadığım için sizlere sormak istedim. Bundan sonra yapacağım işlemler hakkında bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum. İyi günler.

• @Onur-Arpacay merhaba çok sevindim sürecinizin tamamlanma aşamasına çocuklar başlarda zorlanır ama kolay toparlarlar okul için endişenizi haklı buluyorum.süreciniz sanırım 1,5 seneye yakın sürdü coronadan dolayı su an her sey askıda ama saglık olsun sonuna gelmiş sayılırısnız,bizim için beklemek sorun değil eşimin ssn'i olmaması,orada hiç çalışmaması ve burda çalışmasına rağmen amerikaya herhangi bir vergi beyanında bulunmaması (gerekiyor mu bilmiyorum)soru işareti oluşturdu siz neler yaptınız acaba bu işlemlerde,akrabalarımızdan sponsor işini çözdük sanırım süreç daha rahat ilerleyecek gibi gözüküyor tecrübelerinizden yararlanmak isterim doğrusu sevgiler..

• @basaknaz merhabalar, ben de H&R Block sitesinden sadece 2019 için foreign earned income doldurarak tax return yaptım. daha önce hiç doldurmamıştım, gerekli olduğunu düşünmüyordum meğerse gerekliymiş, joint sponsor olarak kuzenim i864 formunu ve w2 formlarını ve pasaport fotosunu yolladı daha bu sabah onları da yükledim. biraz önce de request to add joint sponsor approved diye mesaj geldi. bakalım diğer evraklarda bir problem yaşarsak burdan size fikir olması açısından bilgi veririm. bol şans dilerim size de...

• aaa bilmiyordum gerekli olduğunu o zaman biz de 2019 için yapalım,peki joint sponsor bulmak yeterli mi yoksa siz eşinizden önce gidip bir ikamet gösterecek misiniz yanlış anlamayın bu aşamalarımıza daha var ama sizi bulmuşken aynı durumdayız sormak istiyorum , biz öncelikle başvururken eşim I-130 formunu ben ,I-130a doldurcagım ve fotograflar pasaport bilgileriyle fee odeyerek posta gonderecegiz .

• @basaknaz biz sadece joint sponsor ekledik, ve beraber taşınacağımızı belirticez. bu şekilde de olabiliyormuş diye okudum internette, yaşayıp göreceğiz bakalım ..

• güzel süreçlerimizin aynı olması çok sevindirdi insallah her sey gönlünüzce olur ve kısa sürede tamamlanır ,gelecek süreçlerinizi bekliyoruz

• @Onur-Arpacay bu nasıl iştir bu kadar karışık.

• @hjkkll müşakat tarihi vermeye fırsat kalmadıki dosyanın nvcden ankara gönderilmesi gerekiyor tarih alabilmemiz için ancak açık olmadıgı için bekliyoruz . Çok büyük haksızlık yapılıyor 3 ay oldu. Ve kac ay daha gecicek kim bilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mrs-Cakal, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells mesajlari acmayi basardik soyle bir mesaj var
    Sevin might not have a principal residence or be domiciled in the United States. Please submit proof of domicile. For more information on domicile requirements, visit https://nvc.state.gov/fin
    ben kanit olarak ordaki diplomami yuklemistim. suanda turkiyede yasiyorum nasil orda yasadigimi kanitlayabilirim ki? 2019 yilinin bir kismina ait kira sozlesmem var ama 2019 mayistan beri turkiyede yasiyorum

Bir word belgesine su anki adreslerinizi, eski yasadiginiz yeri, su anki planlarinizi ve vizeyi alir almaz ABD'ye yerlesme planlarinizi yazip yukleyin. NVC kabul etmeli su sekilde, son karari tabii ki konsolos verecek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |