Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Crazycells tesekkürler. Evet haklısın I-130 formunu gönderirken kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsun. İstersen Türkiyedeki kredi kartın ile bile yapabiliyorsun ödemeyi 535 doları.. NVC süreci ikinci aşama. I-130 ilk aşama. I -130 USCIS ten onaylandıktan sonra ikinci NVC aşamasına geçiyor süreç. İşte tam bu sürecin başlaması için kredi kartı ödemesi olmadığını sadece Amerika'da banka hesabı olması gerektiğini, sisteminde sadece bu yöntemle ödemeye izin verdiğini söylediler başvuran kişiler. Bu konuda kesin bilgi verecek arkadaşlar olursa kesinleştiriz.

• @crazycells tesekkurler. Hem kendi derdim bende bu abla yaziyor stres oldum vallahi:) uzatma alincak yani yeniden vizeye basvurulcak bakalim. Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bonjour, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Crazycells tesekkürler. Evet haklısın I-130 formunu gönderirken kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsun. İstersen Türkiyedeki kredi kartın ile bile yapabiliyorsun ödemeyi 535 doları.. NVC süreci ikinci aşama. I-130 ilk aşama. I -130 USCIS ten onaylandıktan sonra ikinci NVC aşamasına geçiyor süreç. İşte tam bu sürecin başlaması için kredi kartı ödemesi olmadığını sadece Amerika'da banka hesabı olması gerektiğini, sisteminde sadece bu yöntemle ödemeye izin verdiğini söylediler başvuran kişiler. Bu konuda kesin bilgi verecek arkadaşlar olursa kesinleştiriz.

Haklisiniz, ben USCIS kismi icin soyledim. NVC icin dediginiz gibi kredi karti kabul edilmiyormus:

Can fees be paid with personal check or credit card?

No, NVC cannot accept personal checks or credit card payments.

• merhaba case’imize hangi departmanın baktığını nereden öğrenebilirim?

• Tamam tesekkürler crazycell. Buda ilginç ilk adımda I-130 USCIS aşaması için kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsun, hatta Türkiyedeki kredi kartı ile bile ödeme yapabiliyorsun ama NVC aşamasına geçince kredi kartı ile ödeme yapılmıyor. Peki NVC aşamasında tek ödeme yolu US te banka hesabından ödeme kalıyor sanırım.

• @okyay96 sana mektup gönderilir I-130 formunu gönderdikten sonra. Orada yazar hangi service centerda yapıldığı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bonjour, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Tamam tesekkürler crazycell. Buda ilginç ilk adımda I-130 USCIS aşaması için kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsun, hatta Türkiyedeki kredi kartı ile bile ödeme yapabiliyorsun ama NVC aşamasına geçince kredi kartı ile ödeme yapılmıyor. Peki NVC aşamasında tek ödeme yolu US te banka hesabından ödeme kalıyor sanırım.

Evet, maalesef oyle... bu tur basvurularda en cok kabul edilen yontemler check veya money order oluyor genelde.

Ama yavas yavas tum asamalar elektronik ortamda yapilmaya baslaniyor, o nedenle -sizi su an etkilemese de- ilerde kredi karti kabul edilir diye dusunuyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okyay96, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

merhaba case’imize hangi departmanın baktığını nereden öğrenebilirim?

sayin @bonjour 'un dedigi gibi size gonderilen mektupta yaziyor olmasi lazim.

• @crazycells tesekkür ederim o kadar uzun zaman oldu ki basvuralı formu bulamadım bize verilmiş bir receipt number vardı SRC ile baslıyor bu case’imize Texas’tan bakıldığını gösteriyormus yine formda okudum bu bilgiyi :)))

• Arkadaşlar şu konuya bir netlik getirme şansımız varmı acaba? NVC sürecinde geliriniz yeterli değilse Amerika'da calışan birisinin size sponsor olması gerekiyor ve bazı sponsorluk belgeleri doldurması gerekiyor. Bunun içinde sponsor olacak kişi sanırım I 864 formu dolduruyor tahminim. I-864 formu yanında sponsor olan kişi son yılın tax formunu (bazen son 3 yılın tax formu diyede gördüm biryerde) ve son yıllara ait W2 formlarını gönderiyor bize. Bizde sponsor olacak kişinin doldurduğu aynı belge I 864 bir tanede biz dolduruyoruz her iki I 864 belgelesini sponsor kişinin tax formu ve W2 sisteme yüklüyoruz. Yanılıyormuyum acaba? Amerika'da çalışan ve bize sponsor olacak kişinin başka yapması veya doldurması gerek bir form varmı? Ice ve EmBus bu süreçleri yeni tamamladıklarından onlar daha iyi bilir diye düşünüyorum veya başka bu konuda kesin bilgiye sahip arkadaşlar varmı acaba?

• Arkadaşlar şu konuya bir netlik getirme şansımız varmı acaba? NVC sürecinde geliriniz yeterli değilse Amerika'da calışan birisinin size sponsor olması gerekiyor ve bazı sponsorluk belgeleri doldurması gerekiyor. Bunun içinde sponsor olacak kişi sanırım I 864 formu dolduruyor tahminim. I-864 formu yanında sponsor olan kişi son yılın tax formunu (bazen son 3 yılın tax formu diyede gördüm biryerde) ve son yıllara ait W2 formlarını gönderiyor bize. Bizde sponsor olacak kişinin doldurduğu aynı belge I 864 bir tanede biz dolduruyoruz her iki I 864 belgelesini sponsor kişinin tax formu ve W2 sisteme yüklüyoruz. Yanılıyormuyum acaba? Amerika'da çalışan ve bize sponsor olacak kişinin başka yapması veya doldurması gerek bir form varmı? Ice ve EmBus bu süreçleri yeni tamamladıklarından onlar daha iyi bilir diye düşünüyorum veya başka bu konuda kesin bilgiye sahip arkadaşlar varmı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar şu konuya bir netlik getirme şansımız varmı acaba? NVC sürecinde geliriniz yeterli değilse Amerika'da calışan birisinin size sponsor olması gerekiyor ve bazı sponsorluk belgeleri doldurması gerekiyor. Bunun içinde sponsor olacak kişi sanırım I 864 formu dolduruyor tahminim. I-864 formu yanında sponsor olan kişi son yılın tax formunu (bazen son 3 yılın tax formu diyede gördüm biryerde) ve son yıllara ait W2 formlarını gönderiyor bize. Bizde sponsor olacak kişinin doldurduğu aynı belge I 864 bir tanede biz dolduruyoruz her iki I 864 belgelesini sponsor kişinin tax formu ve W2 sisteme yüklüyoruz. Yanılıyormuyum acaba? Amerika'da çalışan ve bize sponsor olacak kişinin başka yapması veya doldurması gerek bir form varmı? Ice ve EmBus bu süreçleri yeni tamamladıklarından onlar daha iyi bilir diye düşünüyorum veya başka bu konuda kesin bilgiye sahip arkadaşlar varmı acaba?

Hem siz hem de sponsorunuz iki ayri I-864 dolduracak diye biliyorum.

Zaten NVC'ye yukleyeceginiz evrak kismindan anlasilabilmesi lazim. I-864 doldurup gelirlerine ve vatandaslik statulerine dair bilgileri yuklemeliler. Su konuyu incelediniz mi?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• @bonjour açıkcası ben sponsorluk kısmını bilmiyorum o kısımı eşim avukatla halletti. bu yüzden ben ne dersem yanlış olur 😞

• @crazycells teşekkür ederim. Evet gönderdiğin linkte oldukça açıklayıcı bilgiler var I 864 konusunda.

• Bu ileti silindi!

• @crazycells selamlar, affidafit support konusunda kafamı karıştıran bir şey var. eşimi amerikaya götürmek için başvuruda bulunmak için Amerikada mı yaşıyor olmam gerekiyor ? benim çift vatandaşlığım var ve 10 senedir Türkiyede yaşıyorum, eşim ile Amerikaya taşınma kararı aldık ve USCIS sürecini tamamlayarak NVC sürecine geçtik. sponsorluk konusunda bana Amerikada yaşayan kuzenim joint sponsor olarak yardımcı olacak. fakat benim Amerikada yaşıyor olmam gerekiyor mu ? ayrıca ben son 10 yılda Türkiyede yaşadığım süre boyunca hiç tax return yapmadım. sayfada tax return yada w2 form yüklememiz gerektiği yazıyor bu benimi için bir sorun teşkil eder mi acaba ?

• @ice aklima bir soru takildi. Siz DS-260 formunu doldurduktan sonra hem civil documents hem I-864 u ayni anda mi yuklediniz yoksa once civil documentleri yukleyip kabul aldiktan sonra mi I-864 surecine gectiniz?
    Biz DS-260 i doldurur doldurmaz civil documents sekmesi acildi ve gecen hafta istenilen belgeleri yukledik ama I-864 ile ilgili bir sey yapamiyoruz henuz.

• bizde de I-864 sekmesi açıldı ve DS-260 açılmadı henüz 🙂

• @Onur-Arpacay Allah Allah cok enteresan. O zaman herkesin NVC de doldurmasi gereken kisimlar farkli zamanlarda aciliyor.

• @Mrs-Cakal, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

iz DS-260 formunu doldurduktan sonra hem civil documents hem I-864 u ayni anda mi yuklediniz yoksa once civil documentleri yukleyip kabul aldiktan sonra mi I-864 surecine gectiniz?
    Biz DS-260 i doldurur doldurmaz civil documents sekmesi acildi ve gecen hafta istenilen belgeleri yukledik ama I-864 ile ilgili bir sey yapamiyoruz henuz.

Benim bildiğim kadarıyla ödediğin paralar kabul edildiğinde ds260 dolduruyorsun o da kabul edildiğinde yükleme işlemlerine başlayabiliyorsun. sırası yok diye biliyorum.

Benzer Başlıklar

• 1476
  • 57
  • 116
  • 41
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |