Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @berfin-pektas hatta isterseniz uscise 129 Form ile bir dilekçe yollayın dediler durumu anlatan attık ama onada bir cvp gelmedi bu durumu acil insani durum olarak nitelemiyoruz gibi bişey dediler telde.. Bundan daha önemli ne olabilirse artık. Ölmek falan lazım sanırım

• herkese merhabalar,
    biz esimle bu vizeye 3 ay once basvurduk ikimizde turkiyeyiz. simdi sehir ve is degistirmeyi planliyoruz. uscis'e e-mail aticaz bu degisiklikle ilgili bunun disinda yapmamiz gereken var mi? ya da sadece adres degisikligimizi girmemiz yeterli mi isimizi de belirtmemiz gerekiyor mu?

• Birde bizde suanda "Your Current Status: Case Was Received and A Receipt Notice Was Emailed" yaziyor bu normal dimi? beklemeye devam edecegiz sadece..
    (form kabulu 29 ocak 2020)

• @Mrs-Cakal Merhaba AR-11 formuydu sanirim
    adres degisikligini bu form ile iletebilirsiniz.Daha yolun basindasiniz ocakta evraklariniz teslim alindiysa bekleyeceksiniz biraz.Is degisikligi bildirimine gerek yok.Gerci telefon ile arayiniz oncesinde adres degisikligi icin yurtdisindan adres degisikligine sanirim online olarak yapmaya izin vermiyorlar diye htirliyorum.Online oluyorsa formu yollamaya gerek yok.

• @ice peki bahsettiginiz formu gondermemiz gerektigi taktirde bizi tekrar sona atarlar mi surecimizi etkiler mi bu durum?

• @Mrs-Cakal hayir bu durumunuzu etkilemiyor yani aslinda ben abd den adres degisikligi yaptim formu yollamama ragmen degisikligi yapmadilar sonra telefon ile aradim adresimi duzelttirdim.Form bir ise yaramadi acikcasi.

• @Mrs-Cakal case tracker adli bir app var indirin numaranizi yazin dosya ile ilgili bildirim aliyorsunuz hatta sizinle ayni zamanda yolllayanlari bile gorebiliyorsunuz approve olup olmadiklarini.Bu size yollayacaklari form pek bir ise yaramiyor zaten e mail ile bildirim aliyorsunuz.Bizim noa1 de ulasmadi bize.

• @ice merhaba. MArt ayında NVC ye evrakları ulaştırdığını belirtmiştin. Zaten şu an elçilikte kapalı. Sence elçilik ne zaman açılır ve tahminen NVC süreci mart ayında başvurdun ise ne kadar sürer? Birde NVC süreci bitip elçilikte green card vizesi için görüşmeye gittin diyelim, vizeni alırsan bu vizenin süresi 6 ay değil mi? Yani 6 ay içerisinde US e giriş yapmak gerekiyor diye biliyorum, bir arkadaş 3 ay falan dedi, yanlış biliyorsun dedim. Sonra dedim acabason zamanlarda bu 6 ay süreyi 3 aya mı indirdiler dedim.

• @ice merhaba,dosyamızın NVC aşamasına geçtiğini bildirmek için gönderilen E-mail her iki eşin E mail adresine de gönderiliyor mu ?

case number invoice number vs ....

• Arkadaşlar merhaba. Şu konudaki noktayı bir türlü aydınlığa kavuşturamadım. Bilgisi olan varsa cevap verebilirse çok sevinirim. NVC sürecinde Amerika'da sponsor olacak kişi I-864 formunu mu yoksa I-864 A formunu mu dolduruyor? Ben ve green card için başvurduğum eşim ikimizde Türkiye'deyiz. Dolayısı ile Amerika'da çalışan birisinin sponsor olması gerekiyor. Sanırım benimde I-864 formunu doldurmamı aynı zamanda Amerika'da çalışan sponsor olacak kişininde aynı form olan I-864 mü yoksa I-864 A formunu mu doldurması gerekiyor? Kafam karıştı bu konuda. Sonrada hem benim doldurduğum I-864 hemde sponsor olacak kişinin doldurduğu artık I-864 mü yoksa I-864 A mı o formuda her ikimizinde doldurduğu formu NVC ye yüklüyoruz. Bu konuyu bir açıklığa kavuşturabilirsem yanlış yapmamış olacağım sanırım. Umarım kesin bilgisi olan vardır.

• Merhaba dun NVC den bir mail aldim.Dunden beri onu arastiriyorum normalde Documentarily Qalified maili gelmesi gerekiyor.Yani tum evraklar kabul dosyanis konsolosluga iletilecektir gibi.Ceac sistemine girdim tun evraklarimiz accepted olmus mail kutusunda Case FE review note baslikli mail var ama acilmiyor. @crazycells eger bir bilginiz varsa bir aydinlanma alalim😂
    DQ oldukmu olacakmihiz nedir?

@bonjour yukarida NVC dosyam ile ilgili bahsettim simdi diger soru 6 ay icinde saglik raporunuzun suresi bitmeden ABD ye girmeniz gerekiyor aksi halde tekrar muayene olmaniz gerekiyor.Bu sebepten 6 ay diye bir anlasilma var.

Haziranin ilk haftasi konsolosluklarda yavastan acilacak gibi gorunuyor.Cunku Amerikaya turist almanin tek yolu konsolosluklar ve Amerika suan paraya susamis gibi ekonomiyi eski haline getirmek icin acacaktir konsolosluklari ve ucuslari.Baskan Trump hergun ulkeyi tekrar en yakin zamanda eski haline getirmek istedigini dile getiriyor.tabi ucuslar vs insanlar test edilerek ucaga alinir bir sure sanirim.

Sponsorluk konusuna gelince sizin 1864 formunu dolduracqginiz kesin ama size sponsor olacak kisinin doldurmasi gereken belge konusunda degisken etkenler var bu sebepten formlari iyice okuyup hangisi size sizin durumunuzla eslesiyorsa onu dolduracaksiniz.Formlarin her ikiside sisteme imzalanmis olarak yuklenecek .Youtubeda bir cok avukat bu konu hakkinda video yayinlamistir sponsorluk kim neyi nasil dolduracak vs..Ingilizce cogu ama isinize yarayabilir.Bu konuda daha bilgili birisinden bilgi almalisiniz.

NVC nin yollayacagi e maili sadece ben aldim cunku ben kendi adresimi vermistim o sebepten sadece ben bildirim aldim esimede forward ettim gormesi icin.

• @ice verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim soylediginiz app i indirdim fakat bahsettiginiz seyi bulamadim bizimle ayni zaman basvuranlarin durumunu nerde gorecegim?

• @ice muhteşem bir haber bu gözünüz aydın sanırım bu demek oluyor ki sitedeki timeframes yanlış. çünkü oradaki tarihte daha 22 mart'a gelmedi 🙂 süper bir haber içimize umut serptin resmen 🙂 bu demek oluyor ki yaklaşık 1 ay sonra biz de mail alacağız 🙂 "24 nisan'da bizde tüm dosyalarımızı yükledik"

• @EmBus Bugun telefonla NVC yi arayip casedeki mesaji okuyamadigimi bana sozlu soyleyebilirmisiniz dedim bayan kontrol etti sponsora ait W2 yu yanlis yere yuklemisiz bunu tekrar yukleyin dedi.Ne zaman dq oluruz diye sordum bizim dosyamiz ellerine subat ayinda ulasmis ve dediki subat dosyalarina pazartesi basladik dedi.aklinizda bulundurun yinede bildiginiz gibi konsolosluklar kapali ve ne zaman acilacaklari belli olmadigindan aceleye gerek yok manasinda bilgi verdi.W2 hazir oldugundan hemen yukledik ama haliyle mulakat vs icin konsolosluklari bekleyecegiz🙏

• @ice yani nvc'nin welcome letter'ı yolladığı tarihi mi baz alıyorlar?

• @Mrs-Cakal My cases yazan kismin yaninda search var kendi dosya numaranizi yazin yaninda bir kutucuk var 500 tane dosyadan fazlasini gostermiyor 500 yazin arayin arama bittikten sonra I-130 secin boylelikle dosyalar gorunuyor.

• @ice nvc'nin ilk mektubu yolladığı tarihi mi sıraya koyuyorlar yoksa belgeleri yüklediğimiz tarihi mi baz alıyorlar? sizin mesajınızdan anladığım kadarıyla nvc mektubu yolladığı tarihi dikkate alıyorlar. doğru mu anladım acaba? eğer doğruysa şuan gerçekten çok mutlu olduk

• @EmBus Bende evraklari ilk yukledigimiz tarihi baz aldiklarini dusunuyordum ama subatta ulasan dosyamiza mayista sira gelmis acikcasi bu durumda oyle gorunuyor.NVC USCIS ten aldigi belgeleri sisteme yukledigi tarihi baz aliyor.Biz ocakta apporove olduk bir ay sonra dosyamiz nvc ye ulasti case no mart ilk haftasi geldi 21 martta yukledik herseyi.

• @ice bunlari ogrendigimiz cok iyi oldu cok tesekkurler 🙂

• @ice harika bir haber tesekkur ederim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.8k

| | | |