Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese Merhaba, Slovakya'da adıma işlemler yürütülmesi için vekalet vermek istiyorum.Bunu Nereden ve Nasıl yapmalıyım? Daha önce bu tarz vekalet veren birisi, işlemleri yazarsa sevinirim. @crazycells konu ile ilgili başlık görmedim ve arama butonunda sonuç çıkmadı, umarım atladığım bir şey yoktur. Teşekkürler yardımlarınız için şimdiden.

• @ayvalik10 Fatih abi senin kesin bu konu hakkında da bilgin vardır 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man meydan da 3. Noter var orada asiye isimli bayan var sana yardımcı olur
    Şaka bir yana yurtdışında hangi ülke olursa olsun avukatlar vasıtasıyla olur
    https://www.lawfirminturkey.com/sk/

• Herkese tekrardan merhaba işlemin nasıl yapıldığını öğrendim, bu işlem ABD için de yapılıyor, diplomalarınızı bu işlem yapılarak götürmek avantajlı (olabilir).
    Vekalet vermek için;
    1-Notere gidip normal, vekalet işlem yapılıyor, Karşı tarafın tc isim yabancı uyruklu ise pasaport resmi
    2-Vekalet yazısı alınıp yeminli tercümandan istenen ülke diline çevriliyor
    3-Tekrar notere gidilip, 2 evrak tasdik ediliyor.
    4-Kaymakamlıklardan Apostil işilemi gerçekleşiyor.

Doğum belgesi, Diploma, evlilik evrakları için
    1- yeminli tercümana gidilip çeviri yapılıyor
    2-noter tasdiki gerçekleşiyor
    3-Kaymakamlıktan Apostil yapılıyor.
    Apostil Lahey antlaşması ile taraf ülkeler kendi ülkelerinde aldıkları resmi belgeleri, İmza atan diğer ülkelerde tanınmasını sağlıyor,
    Bu noktada ABD de imza atan ülkelerden biri, diplomamızı bu şekilde düzenlesek bir artısı olur mu ? @crazycells Bilginiz var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: Slovak'ya Ve Schengen Ülkeleri Vekalet Vermek

Herkese tekrardan merhaba işlemin nasıl yapıldığını öğrendim, bu işlem ABD için de yapılıyor, diplomalarınızı bu işlem yapılarak götürmek avantajlı (olabilir).
    Vekalet vermek için;
    1-Notere gidip normal, vekalet işlem yapılıyor, Karşı tarafın tc isim yabancı uyruklu ise pasaport resmi
    2-Vekalet yazısı alınıp yeminli tercümandan istenen ülke diline çevriliyor
    3-Tekrar notere gidilip, 2 evrak tasdik ediliyor.
    4-Kaymakamlıklardan Apostil işilemi gerçekleşiyor.

Doğum belgesi, Diploma, evlilik evrakları için
    1- yeminli tercümana gidilip çeviri yapılıyor
    2-noter tasdiki gerçekleşiyor
    3-Kaymakamlıktan Apostil yapılıyor.
    Apostil Lahey antlaşması ile taraf ülkeler kendi ülkelerinde aldıkları resmi belgeleri, İmza atan diğer ülkelerde tanınmasını sağlıyor,
    Bu noktada ABD de imza atan ülkelerden biri, diplomamızı bu şekilde düzenlesek bir artısı olur mu ? @crazycells Bilginiz var mı acaba?

Genelde ingilizceyse kabul ediyorlar, dolayisiyla apostile gerek olmuyor. ama isterseniz tabii ki apostilleyebilirsiniz de.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |