Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Buraya geldigimde oyle aman gidip turk arkadas bulayim vs kafasinda degildim sans eseri tanisirsam ne ala yoksa pek de umrumda degil dedim. Zaten burada amerikalilardan olusan bir arkadas grubum vardi ve ben gelince de hepimiz ayni sehirde yasamaya calistik grubun neredeyse tamami suan ayni sehirdeyiz ve beraber etkinlikler yapiyoruz.
    Corona doneminde ise guvenlik acisindan 3 ay kadar hepimiz evlerimizde takilip gorusmedik. sonra test yaptirdik vs derken herkes iyi durumda olunca yavas yavas ufak gruplar halinde gorusmeye basladik. Sonra beraber road tripler, haftasonu soft gecen roof partyler, park kir bag bahce gezmeleri, aksam yemegine birbirimizin evlerine davetler seklinde geciriyoruz sosyal hayati.
    Tum bunlarin arasinda spor yapamiyor olmak beni uzuyor ama su durumda salona gitmek de akil kari degil. 1 senelik uyelik yapmistim ama iptal ettik.

Bu arada basta demistim ya turk arkads aramadim diye, iste tam da dedigim gibi sans eseri bir kac kisiylr denk geldik ve kafa dengi olanlarla arada gorusuyorum ama henuz istanbul’daki arkadaslarimla yaptigim hicbir seyi onlarla yapmiyorum biraz zaman lazim aceleye gerek yok. Cunku burada takilacagim arkadas open mind olmali, tas kafali olmamali etrafinda olup biteni sorgulayan ve insafli cikarimlar yapan objektif olmaya calisan, hak edene hakkini teslim eden cinsten biri olmali. Bu saatten sonra cahil (egitim anlaminda degil fikir anlaminda) gerizekali, at gozluklu, kendini aydin sanan ama aslinda oteki tarafin farkli versiyonu olan birileriyle arkadaslik etmek istemiyorum.
    Hayat simdilik USA’da boyle mutlu mesut gidiyor. Insallah ustune katarak ve cok iyi durumlara gelerek devam eder yeni hayatim. Buralara gelip yeniden hayata baslayan herkese de guzel baslangiclar ve yasantilar dilerim.

• Aklı olan ne olursa olsun eğer elinde bir imkan varsa avrupa yada amerika kanada avustralya gitmeli - gerisi boş - benim diğeceklerim bu kadar - hala araba alacağım. bugun bir abim newyorkda cadillac bakıyorum dedi- 😕

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'da yaşayanların sosyal hayatı

@caner92 Sanırım Houston'dan bahsediyorsunuz. Evet, dedikleri doğru, 5th Ward tarafı getto gibi bir yerdir. Ama normal bir insan durup dururken neden oraya yürüsün ki? İstanbul'a gelen turistler nasıl ki Gazi Mahallesinde gezintiye çıkmıyorsa bizim de oraya girmek için bir nedenimiz yok. 3 yıldır Houston'da yaşıyorum, arabayla bile 5th Ward bölgesinden geçmedim.

Vergi konusunda sizi yanlış bilgilendirmişler. Geçen yıl ödediğim vergi 6 bin dolar, altı haneli maaş kazanıyorum. Dünyada vergi konusunda şikayet edilecek en son ülkelerden biri burası. Başka bir sürü şey bozuk olabilir, ama vergi bunlardan biri değil.

Kuralların katı ve ağır olması benim buraya gelme nedenlerimden biri. Türkiye'de kuralsızlık, hukuksuzluk yüzünden buralara kaçtık.

5th ward gunduz sokakta neredeyse hic kimse olmuyor kac kere girip ciktim 🙂 middle south`da bir kac yer var orada baya it kopuk var adini daha ogrenemedim. vergi olayini bizim ulkedekini cok bilmedikleri icin hep lafi donuyor ondan bence. esimde tam bilmiyordu anlattim turkiyede brut 80 bin kazanip elimize 55 bin gecince anladi tukiyede onceden kesildigi icin cogu kisi umursamiyor ya da ticaret yapanlarada af cok geliyor ve gider gelir skntili vergi sknti olmuyor.

• @gkhanfeez, içinde söyledi: Amerika'da yaşayanların sosyal hayatı

@knnrn, içinde söyledi: Amerika'da yaşayanların sosyal hayatı

@caner92 Sanırım Houston'dan bahsediyorsunuz. Evet, dedikleri doğru, 5th Ward tarafı getto gibi bir yerdir. Ama normal bir insan durup dururken neden oraya yürüsün ki? İstanbul'a gelen turistler nasıl ki Gazi Mahallesinde gezintiye çıkmıyorsa bizim de oraya girmek için bir nedenimiz yok. 3 yıldır Houston'da yaşıyorum, arabayla bile 5th Ward bölgesinden geçmedim.

Vergi konusunda sizi yanlış bilgilendirmişler. Geçen yıl ödediğim vergi 6 bin dolar, altı haneli maaş kazanıyorum. Dünyada vergi konusunda şikayet edilecek en son ülkelerden biri burası. Başka bir sürü şey bozuk olabilir, ama vergi bunlardan biri değil.

Kuralların katı ve ağır olması benim buraya gelme nedenlerimden biri. Türkiye'de kuralsızlık, hukuksuzluk yüzünden buralara kaçtık.

5th ward gunduz sokakta neredeyse hic kimse olmuyor kac kere girip ciktim 🙂 middle south`da bir kac yer var orada baya it kopuk var adini daha ogrenemedim. vergi olayini bizim ulkedekini cok bilmedikleri icin hep lafi donuyor ondan bence. esimde tam bilmiyordu anlattim turkiyede brut 80 bin kazanip elimize 55 bin gecince anladi tukiyede onceden kesildigi icin cogu kisi umursamiyor ya da ticaret yapanlarada af cok geliyor ve gider gelir skntili vergi sknti olmuyor.

Tazminat aldigim donem benim maas tavandan yatiyordu... Sanirim sinir 8 civari di o donem SSK tavan odemesi

Tazminatta ise en yuksek emekli maasi mi ne hesaplaniyordu. 4 civari bir rakam uzerinden tazminat hesaplanmisti...

Burada bir cok seye vergi odenmiyor... Madem Turk kafasi ile saglik vs sorgulanacak, o odenmeyen vergilerden kaydiriversinler sagliga... ama zor gelir, bizde cebe giren cikmaz....

Eger cebimizden cikmiyorsa, karsi tarafin ne kadar goturdugu de umrumuzda olmaz...

daha kisa anlatimi...

calip, calisiyor gorunursen sorun yok 🙂

• @semavi Corolla Hatchback 100 asgari ücret oldu. Şaka olsa gülmezsin. İnsanların Türkiye’yi avantajlı zannetmesi, yöneticilerin kafalarına göre vergi dayayabilmelerine sebep oluyor. Yoksa Amerika’yı kötü bilsinler benim için hiç sorun değil.

• @Haliax Hortlatmış gibi oldum ama çok güzel yazmışsın biraz profiline girip yazılarını okudum hemen hemen aynı kafa yapısına sahibiz bende amerika'da hayal satılmasına karşıyım ama orada yaşayıpta sürekli kötüleyenlere uyuz oluyorum nj denen türklerin yoğun olduğu yerde çoğunluğu trdeki hükümeti destekliyor ama nedense geri gelmiyorlar daha henüz gitmeden bu insanlarla karşılaşıyorum umarım oradada denk gelmezler

• @damladav Damla hanım selamlar. yıllar önce bu konuyu siz açmışsınız. artık deneyimli bir abdli olarak sizin de görüşlerinzi alalım. sosyal hayat nasılmış abd'de 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.8k

| | | |