Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells geri dönüşünüz için teşekkürler, bugün konsolosluklan bilgilendirici bir mail aldık. Başlık altında sıkça bahsedilen ds5535 formunun Ankara konsolosluğu tarafından paylaşılan formatını detaylı bir şekilde doldurup gönderdik. Böylesi kısmetmiş diyerek şoku atlatmaya çalışıyoruz. Dilerim bizim için ve bizim durumumuzda olan herkes için kolay geçer. Tekrar teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@busersz, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@crazycells geri dönüşünüz için teşekkürler, bugün konsolosluklan bilgilendirici bir mail aldık. Başlık altında sıkça bahsedilen ds5535 formunun Ankara konsolosluğu tarafından paylaşılan formatını detaylı bir şekilde doldurup gönderdik. Böylesi kısmetmiş diyerek şoku atlatmaya çalışıyoruz. Dilerim bizim için ve bizim durumumuzda olan herkes için kolay geçer. Tekrar teşekkürler.

Evet, bu durumda isim benzerliginden dolayi diyebiliriz. Formu doldurup gonderin, listelerindeki kisinin siz olmadiginiza emin olduktan sonra dosyanizi aklamis olurlar.

• Merhaba, geçtiğimiz hafta çarşamba günü konsolosluktan Processing Completed maili aldım. Tabi bizim evlerde bir bayram havası oldu. Hevesle pasaportumu aynı gün postaladım ve bugün ulaştığına dair bilgilendirdiler beni. Mailde dosyamın yeniden inceleneceğini uygunluk durumunda pasaportumu vizeyle yada vizesiz gönderileceğini belirtmişler. Aynı zamanda ceac sitesinde durumumuz refused den AP durumuna geçti. psikolojik olarak sınanıyor gibi hissediyorum. Size danışmak istedim; bu durum sevinmek için çok mu erken? @crazycells

• Çok şükür bugün tebrikler maili geldi. Platform üzerinden aldığım tüm destek ve tüm paylaşımlar için çok kendi adıma teşekkür ederim. @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@busersz, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Çok şükür bugün tebrikler maili geldi. Platform üzerinden aldığım tüm destek ve tüm paylaşımlar için çok kendi adıma teşekkür ederim. @crazycells

Hayirli olsun, gozunuz aydin. 🙂

Pasaportunuz da ulastiktan sonra deneyimlerinizi nisanlilik vizesi basliginda da duymak isteriz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/274/k1-vizesi-nişanlılık-vizesi

• Bugün pasaportumu ve sarı zarfımı aldım. En kısa sürede k vizesi sayfasında paylaşacağım deneyimlerimi. Tekrar teşekkürler @crazycells

• ⭐⭐⭐

Bugün pasaportumu ve sarı zarfımı aldım. En kısa sürede k vizesi sayfasında paylaşacağım deneyimlerimi. Tekrar teşekkürler @crazycells

Tebrik ederim hayırlı olsun

• DV2020 talihlisi olarak 11/02/2020 tarihinde konsoloslukta vize mülakatına sağlık raporum olmadan girmiştim(saglık raporum için ek balgam testi istendiği için)konsoloslukta görevli tebrikler saglık raporunuz çıkınca vizeniz onaylanacak dedi,2 ay sonra saglık raporum çıktı fakat konsolosluk vize işlemlerine kapalı oldugu için vize mi alamadım,mahkeme kararıyla ayrılan 9000 vize ne zaman dağıtılmaya başlanacak acaba?

Biden'ın vize yasagını kaldırmasından sonra hemen UNGANLAR'dan saglık raporu için randevu aldım fakat 2020 talhlisi oldugum için beni randevuma kabul etmediler,konsolosluktan haber gelmeden rapor veremiyorlarmış.

Konsolosluğa mail attım 2020 talihleri için 30/09/2020 de süreç sonlandı size vize veremeyiz diye cevap geldi.

Bu ayrılan 9000 vize verilecek mi verilmyecek mi hiç birşey belli değil?

Benim nerdeyse hiç umudum kalmadı artık bu süreçle bu 9000 vize ilgili bilgisi olan var mı acaba?

• @alpergldkn, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

DV2020 talihlisi olarak 11/02/2020 tarihinde konsoloslukta vize mülakatına sağlık raporum olmadan girmiştim(saglık raporum için ek balgam testi istendiği için)konsoloslukta görevli tebrikler saglık raporunuz çıkınca vizeniz onaylanacak dedi,2 ay sonra saglık raporum çıktı fakat konsolosluk vize işlemlerine kapalı oldugu için vize mi alamadım,mahkeme kararıyla ayrılan 9000 vize ne zaman dağıtılmaya başlanacak acaba?

Biden'ın vize yasagını kaldırmasından sonra hemen UNGANLAR'dan saglık raporu için randevu aldım fakat 2020 talhlisi oldugum için beni randevuma kabul etmediler,konsolosluktan haber gelmeden rapor veremiyorlarmış.

Konsolosluğa mail attım 2020 talihleri için 30/09/2020 de süreç sonlandı size vize veremeyiz diye cevap geldi.

Benim nerdeyse hiç umudum kalmadı artık bu süreçle bu 9000 vize ilgili bilgisi olan var mı acaba?

o 9000 vize verilecek ve bence en az umutsuz olması gerekenlerden birisi sizsiniz. elçilikte görüşmeye kadar girmişsiniz önceliğiniz olacaktır. takip etmeyi asla bırakmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alpergldkn, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

DV2020 talihlisi olarak 11/02/2020 tarihinde konsoloslukta vize mülakatına sağlık raporum olmadan girmiştim(saglık raporum için ek balgam testi istendiği için)konsoloslukta görevli tebrikler saglık raporunuz çıkınca vizeniz onaylanacak dedi,2 ay sonra saglık raporum çıktı fakat konsolosluk vize işlemlerine kapalı oldugu için vize mi alamadım,mahkeme kararıyla ayrılan 9000 vize ne zaman dağıtılmaya başlanacak acaba?

Rezerve edilen 9095 vize icin sayin @Muhtaradana 'nin iletilerini takip edin.

• B1/b2 vizem 2019 dan bu yana ilk defa 08.06.2021 de güncellendi. Refused yerine administirative process yazıyor. Sizce case te bir ilerleme var mıdır bilgisi olan var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beklee, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

B1/b2 vizem 2019 dan bu yana ilk defa 08.06.2021 de güncellendi. Refused yerine administirative process yazıyor. Sizce case te bir ilerleme var mıdır bilgisi olan var mı ?

beklentiyi minimumda tutalim bence, ama bir gelisme olma ihtimali var gibi... AP'lerin tamamini refused olarak bildiriyorlardi, konsolosluktaki gorevliler dosyayi yine acmis olabilir...

• @crazycells dosyayı yeniden açmaları neyi ifade ediyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beklee, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@crazycells dosyayı yeniden açmaları neyi ifade ediyor?

Dosyaya dair son karari verecek olabilirler, olumlu veya olumsuz...

• @crazycells çok teşekkürler.

• @crazycells ayın 18 inde bi daha günecelleme oldu bakalım ne olacak

• Refused olan case;
    08.06.2021 de AP olarak güncellendi
    18.06.2021 update AP
    09.07.2021 update AP
    14.07.2021 update AP
    daha önce bu kadar çok güncelleme yapılan case oldu mu ? Deneyimi olan var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Refused olan case;
    08.06.2021 de AP olarak güncellendi
    18.06.2021 update AP
    09.07.2021 update AP
    14.07.2021 update AP
    daha önce bu kadar çok güncelleme yapılan case oldu mu ? Deneyimi olan var mı ?

Eger dosya hakkinda soru soruyorsaniz, her dosyaya giris yaptiklarinda bu "update" olarak gorunuyor, bilginize.

Vize bilgilerinizi imzaniza tasir misiniz?

• @crazycells çok teşekkürler sürekli soruyorum hakkınızı helal edin.

• Merhabalar
    Durumuma benzer yeterli bilgi bulamadığım için sizi bu konuda rahatsız ediyorum. ABD f1 vizesine başvurdum vize olumlu geçti ama sarı kağıtla idari işleme alındım. Bir süre refused yazıyordu ama sonra 14 temmuz da Administrative Processing olarak güncellendi bugün tekrar baktım tarih 27 temmuz olarak güncellendi fakat refused yazıyordu bu sefer. Red olduğu anlamına mı geliyor? Mail olarak bilgilendirme yapılmadı henüz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |