Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beklee, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

ceac de code hatası veriyor kaç gündür. Acaba sitede mi sorun var ?

olabilir, ara ara yine deneyin. Sitede teknik problemler olabiliyor.

• @crazycells iyi günler. Sizi bir kaç soru sormak istiyorum. bir yıldır beklediğim AP durumu için dun konsolosluktan süreciniz tamamlanmıştır diye mail aldım. pasaportumu hemen gönderdim. eğer vizem çıkarsa Trump aldığı yasaklar beni yurt dışına çıkama mı etkiler mi? etkilersen ne yapmamı önerirsiniz? vize türüm göçmen olmayan vize kategorilerinden J2.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kılıç, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@crazycells iyi günler. Sizi bir kaç soru sormak istiyorum. bir yıldır beklediğim AP durumu için dun konsolosluktan süreciniz tamamlanmıştır diye mail aldım. pasaportumu hemen gönderdim. eğer vizem çıkarsa Trump aldığı yasaklar beni yurt dışına çıkama mı etkiler mi? etkilersen ne yapmamı önerirsiniz? vize türüm göçmen olmayan vize kategorilerinden J2.

Gozunuz aydin 🙂 tebrikler...

Sanirim yasaklar sizi etkilemeyecek; cunku basvuru eski zamanli ayrica esiniz de ABD'de (degil mi?). Fakat gelen vizenizin altindaki annotation kisminda yasaklardan etkilenip etkilenmediginiz acikca yazacaktir. Vizeniz size ulasinca o kismi buraya aktarin isterseniz. Eger muallakta kalirsak konsolosluga sorariz.

• @crazycells çok teşekkür ederim. evet eşim Amerika'da . pasaport elime ulaşır ulaşmaz size bilgi veririm ben. tekrardan teşekkür ederim.

• @kılıç hayırlı olsun inşallah herkes hayırlı haberler alır.

• @beklee çok sağolun inşallah sizde beklediğiniz haberi alırsınız..

• @crazycells tekrardan sizleri rahatsız ediyorum. AP durumu ile yukarıda bahsetmiştim. Pasaportumu gönderdikten sonra https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx sayfasında kontrol ettiğimde önce Administrative Process düştü bugün. belli biri süre sonra da refused dönüştü. açıklamasında ise (A U.S. consular officer has adjudicated and refused your visa application. Please see the letter you received at the interview. For more information, please visit )
    anlamadığım red edecekler ise neden pasaportumu istesinler ki. tam bir şok oldu benim için

• @kılıç Merhaba eger processing completed maili aldiysaniz bu olumlu bir isarettir.
    Bizde idari islem tamamlandiktan sonra o hafta ceac statuste belli hareketlenmeler olmustu.ilk etapta refused-administrative process-refused-ready-issued olmustu
    bir hafta icinde bu hareketlenmeler olabiliyor.biraz daha sabirla beklemelisiniz.Ne olacagi 1 hafta icinde belli olacaktir.

Birde genel olarak vize vermeyecekleri kisilerin AP surecini ya sonlandirmiyorlar yada size e mail ile ulasip vize basvurunuz red edilmistir diye mail atiyorlar.

• @ice çok tşk ederim içime su selptiniz umarım sizin dediğiniz gibi olur.

• Kara liste ne demek oluyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-X, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Kara liste ne demek oluyor?

adi ustunde 🙂 kara liste... ABD'nin ulkeye alinmasini istemedigi kisiler...

• @crazycells tekrardan sizi rahatsız ediyorum ama yukarida yazmıştım idari işlem sonucunda vizem onaylayıp elime geçti. Bir yıl önce ocak ayında başvurmuştum vizeye. Şuan da abd sehayat edebilirmiiyim diye yazmıştım. Sizde bana pasaportunuz elinize geçtiği zamanda annotation kısmında yazanları bana atarsanız birşey söylebilirim diye. Bu kısımda yazanlar eşimin adı ve
    two year rule applies:trky
    Clearance received 23-dec-2020
    Yazıyor. Ben şimdi seyehat edebilir miyim?

• @kılıç tebrikler demistim size hayirli olsun😀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kılıç, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@crazycells tekrardan sizi rahatsız ediyorum ama yukarida yazmıştım idari işlem sonucunda vizem onaylayıp elime geçti. Bir yıl önce ocak ayında başvurmuştum vizeye. Şuan da abd sehayat edebilirmiiyim diye yazmıştım. Sizde bana pasaportunuz elinize geçtiği zamanda annotation kısmında yazanları bana atarsanız birşey söylebilirim diye. Bu kısımda yazanlar eşimin adı ve
    two year rule applies:trky
    Clearance received 23-dec-2020
    Yazıyor. Ben şimdi seyehat edebilir miyim?

Evet, J-1 vizelerinin de bazilarinda yasak var. Eger annotation'da "not subject to proclamation XXX" veya "exception to proclamation XXX" gibi ifadeler yoksa o durumda konsolosluga ayrica sormamiz lazim. Sadece sizin buraya aktardiginiz ifadeler varsa, net soyleyemiyorum.

Kararnamelere gore su J-1 vize programlarinda yasak var, sizinki bu programlara dahil mi? DS-2019 formunda program olarak ne belirtilmis? Ayrica vizenin ustunde de yaziyor olmasi lazim diye dusunuyorum...

@crazycells, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Etkilenen Calisma Vizeleri

• J1 vize sahipleri (su programlara katilacaklar: intern, trainee, teacher, camp counselor, au pair ve work and travel yani WAT programi)

• Bugün imzalanacak kararnamenin bizim idari işlemleri hızlandırıp çözecek mi ? Bilgisi olan var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beklee, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Bugün imzalanacak kararnamenin bizim idari işlemleri hızlandırıp çözecek mi ? Bilgisi olan var mı ?

Bu konulara su an icin etki etmeyebilir maalesef.

• Merhaba,
    @crazycells Gecen hafta sonuclanan vize gorusmem sonucu 2021 yili icinde AP ye kaldim. Vize alimlari bu sene sinirli oldugundan yeni baslik altinda degil buradan yaziyorum. Aralık 2019 da nişanlılık vizesine başvurduk. 2020 yazı için düğün ve ilkbahar içinde nişan planlamistik. 2017 senesinden beri tanisiyoruz. 2018 de uzak mesafeli olarak iliskimize basladik. Mesafelerin sebep olduğunu düşündüğümüz problemlerimiz ben herseyimi bırakıp Amerika ya gidince ortadan kalktı. 3 ay planladığım ziyareti 5 ay a uzattım. Evlenmeye karar verdik, fakat Amerika da turist vizesiyle evlenmek gibi yasal olmayan birşeyi yapmama, ailemin tepkisi vs gibi durumlardan 5 ayın sonumda Türkiyeye dönüş yaptım. Planladığımız süreçte evlilik vizesi çok uzun sürdüğünden önce öğrenci vizesine daha sonra nişanlılık vizesine başvurmaya karar verdik. Geri döndüm ve dönmeden önce kayit oldugum okul icin ogrenci vizesine basvurdum fakat bu vize rededildi bununla birlikte mevcut turist vizem iptal edildi. Sonra nişanlım Turkiye ye geldi aileler tanisti birlikte yurtdisina gittik evlenme teklifi sonrası hızla K vizesine başvurduk. Mart 2020 de tüm ailelerin birlikte olduğu bir törenle nişanlandık ve sonrası pandemi uzunca bekleme süresi... neyseki Ocak 2021 de K vizeleri açıldı ve geçen hafta olumlu sonuçlandığını düşündüğüm bir vize görüşmesi yaptım Ankarada. Pasaportumu aldılar ve haklarıma dair beni bilgilendirdiler. Neyazıkki bu hafta başında vizemi idari işlemler diyerek ertelemiş ve pasaportumu vizesiz geri göndermişler. O kdr yıpratıcı ve tükendiğimiz bir dönem olmuştuki böyle bir sonuçla hem biz hem ailelerimiz yıkıldı. Avukat 221g denilen bir sebeple beklememiz gerektiğini söyledi. Üniveristede erasmus yapıp pek çok ülke gezmiştim bunun sebep olabileceğini söyledi. NVC ilk basvuru sonrasi daha fazla kanit istemisti nisan fotograflarimizi gondermistik. Surec sorunsuz devam etmisti acaba şimdi sorunmu teşkil etti. Turist vizemin iptali tüm ds formlarında detaylı ve açıkça anlattığımız halde şimdi mi sorun oldu bilemiyoruz. Konsoloslugun pasaportumla birlikte gonderdigi belgede yonlendirdikleri sekilde konsolosluk web sayfasindan kontrol ettigimde surekli error aliyorum. Tam olarak problemin ne oldugunu bilmiyoruz. Ne dusunecegimizi ne yapacagimizi sasirdik. Bu konuyla ilgili sizlerin bilgilendirebilecegi bir durum varsa yardim edebilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@busersz, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Merhaba,
    @crazycells Gecen hafta sonuclanan vize gorusmem sonucu 2021 yili icinde AP ye kaldim. Vize alimlari bu sene sinirli oldugundan yeni baslik altinda degil buradan yaziyorum. Aralık 2019 da nişanlılık vizesine başvurduk. 2020 yazı için düğün ve ilkbahar içinde nişan planlamistik. 2017 senesinden beri tanisiyoruz. 2018 de uzak mesafeli olarak iliskimize basladik. Mesafelerin sebep olduğunu düşündüğümüz problemlerimiz ben herseyimi bırakıp Amerika ya gidince ortadan kalktı. 3 ay planladığım ziyareti 5 ay a uzattım. Evlenmeye karar verdik, fakat Amerika da turist vizesiyle evlenmek gibi yasal olmayan birşeyi yapmama, ailemin tepkisi vs gibi durumlardan 5 ayın sonumda Türkiyeye dönüş yaptım. Planladığımız süreçte evlilik vizesi çok uzun sürdüğünden önce öğrenci vizesine daha sonra nişanlılık vizesine başvurmaya karar verdik. Geri döndüm ve dönmeden önce kayit oldugum okul icin ogrenci vizesine basvurdum fakat bu vize rededildi bununla birlikte mevcut turist vizem iptal edildi. Sonra nişanlım Turkiye ye geldi aileler tanisti birlikte yurtdisina gittik evlenme teklifi sonrası hızla K vizesine başvurduk. Mart 2020 de tüm ailelerin birlikte olduğu bir törenle nişanlandık ve sonrası pandemi uzunca bekleme süresi... neyseki Ocak 2021 de K vizeleri açıldı ve geçen hafta olumlu sonuçlandığını düşündüğüm bir vize görüşmesi yaptım Ankarada. Pasaportumu aldılar ve haklarıma dair beni bilgilendirdiler. Neyazıkki bu hafta başında vizemi idari işlemler diyerek ertelemiş ve pasaportumu vizesiz geri göndermişler. O kdr yıpratıcı ve tükendiğimiz bir dönem olmuştuki böyle bir sonuçla hem biz hem ailelerimiz yıkıldı. Avukat 221g denilen bir sebeple beklememiz gerektiğini söyledi. Üniveristede erasmus yapıp pek çok ülke gezmiştim bunun sebep olabileceğini söyledi. NVC ilk basvuru sonrasi daha fazla kanit istemisti nisan fotograflarimizi gondermistik. Surec sorunsuz devam etmisti acaba şimdi sorunmu teşkil etti. Turist vizemin iptali tüm ds formlarında detaylı ve açıkça anlattığımız halde şimdi mi sorun oldu bilemiyoruz. Konsoloslugun pasaportumla birlikte gonderdigi belgede yonlendirdikleri sekilde konsolosluk web sayfasindan kontrol ettigimde surekli error aliyorum. Tam olarak problemin ne oldugunu bilmiyoruz. Ne dusunecegimizi ne yapacagimizi sasirdik. Bu konuyla ilgili sizlerin bilgilendirebilecegi bir durum varsa yardim edebilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler

Ben dosyanizda bir problem oldugunu dusunmuyorum. Cok sik kullanilan bir isim veya soyisme mi sahipsiniz?

Trump doneminde gerceklesen degisikliklerden biri de, vize icin kullanilan kara listenin genisletilmesi oldu. Isminiz (veya dogum yeriniz/yasadiginiz yer vs. gibi baska bir bilginiz de olabilir; ama cogunlukla isminizde dolayi oluyor) bu listeye hit edince maalesef idari isleme kaliyorsunuz ve dosyaniz aklanmasi icin NVC'ye gonderiliyor. Gorebildigim kadariyla konsolosluk dosyada bir problem oldugunu dusunmemis ve vize verecekken sistem buna izin vermemis. NVC, dosyanizi aklamadan vize almaniz mumkun olmayacak; ama pek cok idari islem 60 gun icinde sonlaniyor.

Normalde onceden vize alirken, yeni vize basvurunuzda idari isleme kalma ihtimalinizin yuksek oldugunu soyluyorduk forumda; gercekten de bunu destekleyen pek cok ornek oldu. Fakat Trump doneminde, onceden vize alan ve vize alirken sorun yasamayan pek cok kisinin de idari isleme kaldigini gorduk. Buyuk ihtimal siz de yeni vizenizi alirken isminiz listede oldugundan ve gocmenlik isteginiz oldugunu da dusundugunden konsolos onceki vizeyi de iptal etti. Fakat bu tur durumlar su anki K vizesini etkilememeli, dosyaniz aklandiktan sonra konsolosluk size bilgi verecektir ve vizenizi hizlica alabileceksiniz.

Maalesef bu sureci hizlandirmanin veya surece etki etmenin bir yolu yok. Sadece sabirla beklemeniz gerekiyor. Eger ekstra bilgi veya belgeye ihtiyac varsa, konsolosluk size haber verecektir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |