Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

• @Emre-Dilekçi Bende de boyle oldu

• @Aydin-Osmanov selamlar, artık ceac'ta administrative processing yerine refused yazacakmış. Facebookta bir göçmen avukatı söyledi bunu bir vize sayfasında. Rus forumlarında ve facebooktaki göçmen sayfalarında herkes aynı durumda olduğunu yazmış zaten. Yani korkulacak bir durum yok şu an için.

• @Emre-Dilekçi Oh bee ))) Kardes sagolasin. Ben aradim bir sey bulamadim.Cocukluk hayalim Amerika. Hayaller suya dustu zannetdim.Inshallah AP dekiler icin olumlu cevaplar cikar.Allah yardimcin olsun.

• @Aydin-Osmanov çok teşekkür ederim, hepimiz kazasız belasız gideceğiz inşallah 🙂

• Merhabalar, benim durumum sizlerden biraz farklı j1 vizesi wat için başvuru yaptim 18 subatta vize gorusmem oldu ve administrative processinge kaldim görevli her şey normal gözüküyor ama bir kaç islem daha var tarzi bir şey söyledi ben isimden kaynakli olduğunu düşünüyorum danismanimda öyle söylemişti( haliyle benim vize statüsü de refused olmus)sizlerce ne olur akibeti iki hafta oldu?

• @Emre-Dilekçi endişe etmeye gerek yokmuş sanırım, bundan sonra AP yerine işlem sonuçlanana kadar refused görülebilir, eğer güncellenme tarihi hala eskiye sade AP nin ismi refused olarak değiştirilmiş demek oluyormuş, benim okuduklarımdan anladıklarım bu⬇20200304_010815.jpg
    Translate çevirisi

BÜYÜK GÜNCELLEME !!!!

Bugün, idari işlem bekleyen bir vakası olan herkes için CEAC statüsü "reddedildi" olarak değiştirildi. Panik yapan müşterilerden gelen birkaç mesajdan sonra, CEAC'ın altında AP ile ilgili yeni bir dil olduğunu fark ettik, şimdi dava AP için reddedilirse yeniden değerlendirileceğini belirttiler.

"Son güncelleme tarihi" değişmediyse, bu gerçek bir ret değildir, sadece CEAC'ın AP vakalarını gösterme biçimini değiştirin.

Süper can sıkıcı. Tüm müşterilerim panikliyor ve eminim orada bir milyon kişi daha var. Müşterilerimin çoğu çevrimiçi gruplarda ve oradaki herkesin de durum değişikliği olduğunu söyledi.

Lütfen bunu paylaşın ve herhangi bir sorunuz olursa bize bildirin.

• Arkadaşlar bende de aynı durum oluştu. Ap kısmı refused döndü . Fakat update tarihlerinde herhangi bir günceleme olmadı. Konsolosluklara bu konu hakkında iletişime geçen oldumu?

• Geçen günlerde tüm AP olan dosyalar refused olarak güncellenmişti(sistemsel bir hata kaynaklı olduğu yorumları vardı)
    Şu anda Türkiye'den ve Rusya'dan refused lerin tekrar AP ye döndüğüne dair bilgiler geliyor, herkes durumunu kontrol etsin lütfen

• @Muhtaradana şöyle ki, mülakatta vize onayı alıp basılmasını bekleyenler ve bu zaman aralığında eksik belgelerini tamamlayanlar da dahil tüm göçmen ve göçmen olmayan vize için ap'de olanlar refused oldu. Gerçekten idari işlemde olan bir kaç kişi dün konsolosluğa mesaj attığında konsolosluk artık sistemde ap yerine refused görünecek şeklinde cevap atmış. Fakat bahsettiğim ilk gruba girenler yani vizesi onaylananlar için önceden süreç ap-refused-ap-issued şeklinde ilerlerken artık refused-ap-issued şeklinde olacakmış. Yani ap olanlar pasaportlarını iletmiş olanlar, gerçekten ap'de olanlar ise sistemde halen refused görünüyor, ama tabi ilerleyen günlerde tekrardan bir değişikliğe giderlerse o başka.

• @Emre-Dilekçi aynen dediğiniz gibi olmuş Emre bey,

bana bu durumu haber veren kişinin bugün mülakatı vardı ilk önce AP sonra refused sonra tekrar AP şuanda ise ıssued gördü

Gerçekten AP ye kalanlar o zaman refused-AP-ıssued olacak o zaman bir problem yok

• Bende hala refused yazıyor arkadaşlar

• @serdestheval21 siz ap'de miydiniz yoksa vizeniz mülakatta onaylandı mı?

• Bende hala refused

• Ben de de refused yazıyor dünkü değişiklikle ap den refuseda donustu case last update tarihi değişmedi ama normal bir durum yani herkes yaşıyor gibi

• @OLD-SCHOOL hepimizde durum ayni

• Ben 6 Aralık'ta mülakata girdim onayluyoruz dedidiler.3 gün sonra ap ye kaldım hala bekliyorum emre bey

• @serdestheval21 anladım şimdi okudum mülakat deneyiminizi. Siz de benimle aynı durumdasınız, benden de 5535 formunu talep ettiler, yalnız mülakatta görevli önceden çok seyahat ettiğimi öğrenince ileride de seyahat edebileceğimi düşünerek bana pasaportu mülakat bitiminde teslim etti. Şu an idari işlemde olan bir kaç kişiyiz forumda ve hepimizde refused yazıyor, idari işlem bitiminde bize mail atıp bildirecekler zaten ve ceac da son kez güncellenecek ve "case closed" olacak. Malesef hepimiz black hole diye tabir edilen kara delikteyiz ve beklemekten başka çaremiz yok. Yalnızca 30 eylüle doğru ap halen bitmemiş olursa "mandamus" denilen dilekçe ile federal mahkemeye başvuruda bulunarak süreç bir nebze hızlandırılabiliyor ancak onun da bir garantisi yok.

• @serdestheval21 ben de 11 aralikdan bekliyorum

• @Emre-Dilekçi Emre bey bize de mulakat sirasinda olumlu dediler.Biraz da ireli gederek bize gitdigimiz eyaletde is yerleri teklif etdiler.Vizeni kaptim dedim yuregimde ))) Passportlari geri verende ... sonrasini zaten hepimizde ayni.Inshallah aliriz vizelerimizi mandamus a ihtiyacimiz kalmaz

• Anladığım kadarıyla herkesin durumu aynı sadece beklemek gerekiyor. Ben daha önce Amerika’ya gidip geldim. 2019 da başvurdum vizem onaylanmadı 15 gün sonra bi daha başvurdum onaylandı ama AP ye kaldı 04.10.2019 da onaylandı 22.10.2019 da AP ye kaldığıma dair mail geldi ve bekliyorum herhangi bir güncelleme yok. Allah herkese hayırlısını nasip etsin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |