Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vahapmoh, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@crazycells Ben Bilişim Sistemleri Mühendisliği'nden bu bahar dönemi mezun olacağım. Amerikada yerleşik olmayan veya henüz oturma izni olmayan(benim durumda olan) bir kişi nasıl iş teklifi alabilir?

Su bolumdeki konulari inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/6/i̇ş-alanları-ve-meslekler

• @crazycells Doğru diyorsun aslında süreç farklı işledi. Mülakatımı işleyen Konsolosa sponsor evrakları verdim zaten ve bununla alakalı bir yorumu olmamış, tamamen farklı bir durum benimki. Benim vatandaşlık ülkem Somali vizeyi istisna bir durumda verilen ülkeler arasında olan bir durum. İlk önce konsolos ne okuduğumu ve oraya gidip hangi alanda iş yapmak istediğimi sormuş ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümü okuduğumu söyledim sonra AP kağıdına yazı yazmaya başladı. AP evraktaki ifade de konsolos kutucukların hiç birine işaretlememiş, Other(Diğer bir husus) kısmına konsolos kendi el yazısıyla **Statement needs to be signed JOB OFFER LETTER. yazdı.

• Arkadaşlar selamlar, salı günü gerçekleşen ve ap'ye kaldığım mülakat neticesinde ds-553'i doldurdum ve bugün göndermeyi planlıyorum fakat sizlere bir sorum olacak. 2016 yazında ve 2017 martından 2019 ocak ayına kadar belli aralıklarla orta okul ve lise öğrencilerine matematik ve ingilizce dersleri verdim. Ayrıca mezun olduğum üniversitedeki bir kaç öğrenciye derslerinde yardımcı oldum. Bu işlerden kazandığım belli bir miktarı mülakatta sunduğum hesapta gösterdiğim için bunları formda yazacağım fakat bunu nasıl yapmalıyım? İşveren kısmını boş bıraktım, tarihleri yukarıda belirttiğim şekilde yazdım, adres kısmına o zamanki ev adresimi, telefon numarası kısmına da kendi numaramı yazdım. Acaba doğru mu yapıyorum? Çünkü mahremiyet nedeniyle o zamanki ders verdiğim öğrencilerin ya da ailelerinin bilgilerini paylaşmam mümkün değil. Bir de "job title" kısmına tutor ve "job description" kısmına talep üzerine yapmış olduğum kısa dönem freelance işler şeklinde yazdım ki yapılabilecek en doğru tanım bu olsa gerek. Sizce bu şekilde göndersem bir problem olur mu?

• @Emre-Dilekçi Ders verdiginiz ailelerin bilgisini paylasmaya gerek yok tabiki.Freelance yazabilirsiniz bence iş kısmına.E-devletten tarihçeli yerlesim bilgisi alabiliyorsunuz.Oradakileri yazmaniz yeterli ve kafi gelir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vahapmoh, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@crazycells Doğru diyorsun aslında süreç farklı işledi. Mülakatımı işleyen Konsolosa sponsor evrakları verdim zaten ve bununla alakalı bir yorumu olmamış, tamamen farklı bir durum benimki. Benim vatandaşlık ülkem Somali vizeyi istisna bir durumda verilen ülkeler arasında olan bir durum. İlk önce konsolos ne okuduğumu ve oraya gidip hangi alanda iş yapmak istediğimi sormuş ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümü okuduğumu söyledim sonra AP kağıdına yazı yazmaya başladı. AP evraktaki ifade de konsolos kutucukların hiç birine işaretlememiş, Other(Diğer bir husus) kısmına konsolos kendi el yazısıyla **Statement needs to be signed JOB OFFER LETTER. yazdı.

Anliyorum. Bu kararda Somali vatandasi olmaniz etkili olmus olabilir. Ayni zamanda TC vatandasi misiniz?

Somali hala gocmen vize icin yasakli ulkeler listesinde maalesef...

https://yesilkartforum.com/forum/post/21756

Eger konsolos vize vermeye karar vermisse, bence en yakin zamanda kendi alanlarinizdan is yerlerine basvuru yapip bir teklik almaya calisin. Gecmis deneyimlerinize gore uygun islere basvuru yaparsaniz, kabul gelme ihtimali artar. Bol sanslar.

• Sayın @crazycells yanıtlarınız için teşekkür ederim, doğru bu karar etkili ama Konsolos istenen extra belgeleri(İş teklif Mektubu) sunduğumda tekrar gözden geçirilip yasak kararı muafiyeti alabileceğimi söyledi. Türk vatandaşlığım yok sadece yabancı öğrenciyim öğrenci vizeyle Türkiye'ye öğrenim vizesiyle geldim.

• @sadoshaq teşekkür ederim, konuyu buraya yazdıktan kısa bir süre sonra daha fazla vakit kaybetmemek adına formu gönderdim, dediğiniz şekilde yapmış oldum zaten 🙂

• @bolatmali merhaba aynı şey bende de çıkıyor 31 ocak ta mülakata girdim fakat pasaportlar boş geldi idari işlem devam ediyor. fakat need info diyor ama gelen bir mail ya da işaretli bir kutucuk yok istedikleri bir evrak bilgi belirtmemişler. Ne yapmalıyım mail attım 6 tane ama geri dönen olmadı.

• @amehmet slmlar. benzer bir durum bizimde basımıza geldi..tabi biz sağlık raporlarını vermemiştik.. uzun süre status need infoda kaldı.. herhangi bir güncelleme olmadan 60 gün bekledik..yanı demem o ki sabredin mutlaka bir cevap alacaksınız..ve muhtemelen olumlu olacaktır..stres yapmayın..olağan durumlar bular..ap durumunda mail yada herhangi bir yoldan cevap verilmiyor.. beklemeniz söyleniyor genelde..

• This post is deleted!

• merhaba ben de 31 ocakta girdim mülakata herşey güzel görünüyor ama biraz daha işimiz var ama herşey güzel görünüyor şimdilik deyip beni yolladılar. Döndükten sonra pasaportlar boş geldi. Ve gelen formda işaretli bir kutucuk yok. Status check yaptığımda need info diyor 20 gün içinde eksik belgeleri gönderin diyor ama benden talep edilen eksik belge yok. 4 gündür mail atıyorum konsolosluğa ulaşmaya çalışıyorum ne belgesi istiyorsunuz diye geri dönen yok. Ne yapacağım bilmiyorum süre akıyor 5 gün geçti bile? 🤔

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amehmet hangi renk form

• @amehmet size gönderilen formun fotoğrafını bizimle paylaşırmısınız, size ds 5535 formunu doldurup göndermeniz gerektiğine dair bir email geldi mi?

• @ayvalik10 bana verilen form beyaz renkteydi, bu ne anlama geliyor bilginiz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Dilekçi aşağıdaki site de tüm renklerin anlamı olan yazı var. Senin pasaportunda diğer ülke giriş çıkış kayıtlı mı yada hangi ülkelere giriş çkış yaptın bu ülkelerin incelenmesi için olabilir.
    https://www.path2usa.com/blog/all-about-221g
    @morpenguen sizin de beyaz dı dimi verilen kağıt öyle hatırlıyorum

• @ayvalik10 teşekkürler, dosyanın USCIS'e gönderilmesi bildiğimiz anlamda background check yapılacak mı demek oluyor? Kompleks kategori derken bunu kastediyor sanıyorum?

• @Emre-Dilekçi, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@ayvalik10 teşekkürler, dosyanın USCIS'e gönderilmesi bildiğimiz anlamda background check yapılacak mı demek oluyor? Kompleks kategori derken bunu kastediyor sanıyorum?

İletişime geçmeyin ve arkanıza yaslanıp 60 gün bekleyin diyor , daha kapsamlı bilgi almak Ve takip etmek isterseniz göçmenlik avukatları ile iletişime geçin diye tavsiyede bulunmuş yazıda

• @yuciarusa evet, ve oraya yazdıkları sitede bir avukata soru sormak 20 dolardan başlıyor 🙂
    https://mypathtocitizenship.com/my-visa-was-denied-and-i-was-placed-on-administrative-processing-221g-what-are-my-options/
    Burada da esasında mavi ve beyaz renk formların aynı anlama geldiği yazıyor. zaten @ayvalik10 un paylaştığı sitede de sarı, beyaz ve mavi formların arasında spesifik bir fark varmış gibi görünmüyor. Sadece pembe renkli form sanıyorum fraud ya da employment check gibi durumlar için veriliyor.

• Arkadaşlar! Merhaba,
    3 Şubat'ta mulakatim vardı. Hesabı yetersiz buldu. Parayı 2 katı arttır ya da sponsor bul dedi. Ben de parayı 2 katı arttırdim. 5 inde evrakları PTT ye verdim. 7 sin de Konsolosluğa teslim edildi. Ceace baktım refused yazıyordu 13 Şubata kadar. 13 ünde evrakları teslim aldık diye mail geldi. Ceace baktım gene refused yazıyordu. 14 ünde baktım AP ye almışlar. Nedir bu durum ?

• ⭐⭐

@ozgem umarım halledersiniz vizeyi verirler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |