Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatih-Yalçın, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Merhabalar
    Durumuma benzer yeterli bilgi bulamadığım için sizi bu konuda rahatsız ediyorum. ABD f1 vizesine başvurdum vize olumlu geçti ama sarı kağıtla idari işleme alındım. Bir süre refused yazıyordu ama sonra 14 temmuz da Administrative Processing olarak güncellendi bugün tekrar baktım tarih 27 temmuz olarak güncellendi fakat refused yazıyordu bu sefer. Red olduğu anlamına mı geliyor? Mail olarak bilgilendirme yapılmadı henüz

Merak etmeyin, idari islem surecinde o sekilde gorunmesi normal... Red oldugu anlamina gelmiyor, idari islem sonuclaninca cevap gelecektir size... Pek cok idari islem 60 gun icinde sonuclaniyor, ama daha cok zaman da alabilir maalesef.

• @crazycells çok teşekkür ederim. İdari işleminiz bitti vizeniz basılabilir olarak mail aldım. Darısı bekleyenlerin başına 😊🙏

• ⭐⭐⭐

@Fatih-Yalçın gözünüz aydın. Vizeniz hayırlı olsun

• Merhaba 5 Ağustosta mulakata girdim ve eksik evrak istendi. Onu pasaportla birlikte yolladim fakat mulakat sirasinda verilen eksik evrak formunuda birlikte yollamam gerekiyormuş. Onu bilmedigimden yollamadim. Şuan ne yapmalıyım? Mail ile aciklama yazarak tarayıp gondersem o formu veya aisten eksik evrak kaydı oluşturup ptt ile gondersem veya ikisini birliktemi yapsam ne yapsam bilememedim. Benzer tecrubesi olan varsa fikir verirseniz çok menun olurum.

• @Fatih-Yalçın hayirli olsun fatih bey interview tarihiniz neydi 🙂

• @fetihy çok teşekkür ederim darısı bekleyenlerin başına 🙂

• @Ecem-Kopuz çok teşekkür ederim 17 haziran da vize görüşmem vardı 🙂

• ⭐⭐⭐

@Fatih-Yalçın amin inşallah çok teşekkürler 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatih-Yalçın, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@crazycells çok teşekkür ederim. İdari işleminiz bitti vizeniz basılabilir olarak mail aldım. Darısı bekleyenlerin başına 😊🙏

gozunuz aydin sayin @Fatih-Yalçın , bundan sonraki sureclerde bol sanslar. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Merhaba 5 Ağustosta mulakata girdim ve eksik evrak istendi. Onu pasaportla birlikte yolladim fakat mulakat sirasinda verilen eksik evrak formunuda birlikte yollamam gerekiyormuş. Onu bilmedigimden yollamadim. Şuan ne yapmalıyım? Mail ile aciklama yazarak tarayıp gondersem o formu veya aisten eksik evrak kaydı oluşturup ptt ile gondersem veya ikisini birliktemi yapsam ne yapsam bilememedim. Benzer tecrubesi olan varsa fikir verirseniz çok menun olurum.

Evet, once email ile yollayin, sonra da belgenin kendisini posta ile gonderin.

• @crazycells, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@srhnkskn, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Merhaba 5 Ağustosta mulakata girdim ve eksik evrak istendi. Onu pasaportla birlikte yolladim fakat mulakat sirasinda verilen eksik evrak formunuda birlikte yollamam gerekiyormuş. Onu bilmedigimden yollamadim. Şuan ne yapmalıyım? Mail ile aciklama yazarak tarayıp gondersem o formu veya aisten eksik evrak kaydı oluşturup ptt ile gondersem veya ikisini birliktemi yapsam ne yapsam bilememedim. Benzer tecrubesi olan varsa fikir verirseniz çok menun olurum.

Evet, once email ile yollayin, sonra da belgenin kendisini posta ile gonderin.

Aynen öyle yaptım sağolun.

• AP case’im 11 defa güncellendi ama değişen birşey yok konsolosluğu aramanın faydası olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beklee, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

AP case’im 11 defa güncellendi ama değişen birşey yok konsolosluğu aramanın faydası olur mu ?

basvuru bilgilerinizi imzaniza aktarir misiniz?

• Arkadaşlar merhabalar. Foruma yeni üye oldum. Herkese yürüttükleri süreçlerde başarılar dilerim. Forumu incelerken Administrative processing denen durumu öğrenmiş oldum, dikkatimi çekti ve biraz araştırdım. Tam bir belirsizlik hali ve insanlara oldukça tedirginlik yüklüyor. Kendim istatistikçiyim. Kişinin isim soyismine göre bu sürece tabi tutulma ihtimalini ve tutulursa ne kadar süreceğine ilişkin bir hesaplama yapmak adına isim soyisim yoğunluğu ve süreç durumu (sürece tabi olup olmama, olursa çözümlenme süresi) korelasyonuna bakmak istiyorum. Bu mesajı diğer yılların konularına da ekleyeceğim.

Sürece tabi olan herkes İSİM SOYİSİM BİLGİSİ VERMEDEN, google üzerinde "isim soyisim" araması yaptıklarında kaç arama sonucu çıkıyor bilgisini ve AP durumuna kaldı mı veya kaldı ise ne kadar sürede tamamlandı bilgisini paylaşabilir mi? Şimdilik aklıma gelen tek bağımsız değişken budur. Sonrasında ek parametrelerle belki bir model de kurabiliriz.

Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heinrichthefirst, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Arkadaşlar merhabalar. Foruma yeni üye oldum. Herkese yürüttükleri süreçlerde başarılar dilerim. Forumu incelerken Administrative processing denen durumu öğrenmiş oldum, dikkatimi çekti ve biraz araştırdım. Tam bir belirsizlik hali ve insanlara oldukça tedirginlik yüklüyor. Kendim istatistikçiyim. Kişinin isim soyismine göre bu sürece tabi tutulma ihtimalini ve tutulursa ne kadar süreceğine ilişkin bir hesaplama yapmak adına isim soyisim yoğunluğu ve süreç durumu (sürece tabi olup olmama, olursa çözümlenme süresi) korelasyonuna bakmak istiyorum. Bu mesajı diğer yılların konularına da ekleyeceğim.

Sürece tabi olan herkes İSİM SOYİSİM BİLGİSİ VERMEDEN, google üzerinde "isim soyisim" araması yaptıklarında kaç arama sonucu çıkıyor bilgisini ve AP durumuna kaldı mı veya kaldı ise ne kadar sürede tamamlandı bilgisini paylaşabilir mi? Şimdilik aklıma gelen tek bağımsız değişken budur. Sonrasında ek parametrelerle belki bir model de kurabiliriz.

Sevgiler

elinize saglik, su basliktaki linkleri de incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4583/i̇dari-i̇şlem-administrative-process-ap-süreci

Ozellikle 2017, 2018 ve 2019 konularinda kisilerin kullanici isimleri ve kac gun idari islemde kaldigina dair veriler de var... Oradaki veriler duruma bakis acinizi sekillendirebilir.

• 24 ay 22 gün sonra bugün idari işleminiz tamamlanmıştır pasaportunuzu gönderin diye e-mail geldi. Anladığım kadarıyla onaylandı vize pasaportu yolladım inşallah sorunsuz biter. Bekleyen herkese hayırlı haberler gelir inşallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beklee gözünüz aydın, hayırlı olsun.
    çok uzun bir süre gerçekten, çok büyük bir sabır gerektirir.

umarım en kısa sürede vize basılı pasaportlarınız elinize geçer.

• Çok teşekkürler bekleyen herkese gelmesi dileğiyle

• @beklee tebrikler bir sonraki süreçlerinde sorunsuz geçmesi dileğiyle.

• Merhaba sayın @crazycells ve forumdaki herkese, 2020 göçmen vizesi kategorisindeki AP sürecinden durumu güncellenen var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |