Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

• @fadime-agboyraz Şuan ben ve bir arkadaşın eşi daha var bildigim.Bizim herşey tamam sorusturma sürüyor.1 aydan fazla oldu beklemedeyiz.Bizim vize türü loto yalniz sizinki farklı gibi

• Teşekkürler yanıt peki sizin de pasaportlariniz konsoloslukta mı kaldı bizde herhangi bir belge istenmediği için neyi soruşturuyorlar bilmiyorum.@sadoshaq

• @fadime-agboyraz Herhangi bir belge istenmiyorsa sizi arastiriyorlar,adiniz soyadiniz,dogum tarihiniz,mesleginiz vs. hersey sorusturma konusu olabilir.Detay bilemiyoruz tabiki.Pasaportlari direk iade ettiler bize

• Anladım teşekkürler umarım bir an önce güzel haberler alırsınız siz de biz de

• @fadime-agboyraz Artık hayırlısı olsun diyoruz.Tüm belgeler tamam olmasina ragmen böyle bir süreç yaşamak o ilk green card kazanmanin verdigi hevesi alip götürdü ister istemez.Simdi gidememe ihtimaline karsin diger planlari devreye sokuyoruz ve hayat devam ediyor.Eger günün birinde e-posta gelirse amerikaya gitmek icin eskisi gibi hevesli,istekli,ici kipir kipir olmayan insanlar olarak gidecegiz sanirim.

• Evet bizim vize e 2 yatırımcı vizesi

• Merhaba,
    Ben b2 turistik vize başvurusunda bulundum. 25 Kasımda mülakatta vizem onaylandı ancak 2 aralıkta ap ye kaldigima dair mail aldım. Sistemden baktigima göre en son 29 kasimda güncelleme yapılmış. Sanırım ap durumu genel olarak yeşil kart başvurularında oluyor b2 turistik vizede isim benzerliği olabilir sebep dediler ama acaba green carda göre daha hızlı sonuçlanıyor olabilir mi? Bilen var mı acaba?

• Aklıma gelen doğru çıktı @crazycells Pasaportun içinden vize çıktı🙂 Sürecimizin %50 si bitti. Artık eşime gelecek güzel haberi bekliyoruz

• @morpenguen tebrik ederim, sevindirici bir haber
    Umarım en kısa sürede eşinizin vize basılı pasaportuda elinize ulaşır

• @sadoshaq yaw merak etmeyin bizde ap bekliyoruz ki uzun zamandır benim status need infoda kaldı.. yazsak cevap vermiyorlar..tabi bizimde hevesimiz ilk günki gibi değil.. heycan gidince daha sağlıklı düşünmeye başladık.. artıs eksisi daha göze batar oldu.. ama yinede gidip denemeye değer bence hevesiniz kaybetmeyin .ap durumdan red yersem ben yerim..

• @morpenguen arkadaşlar bugün güzel haberler günüymüş. Eşimin de apsinin sonuçlandığına dair mail aldık az önce🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba
    Ben b2 turistik vize başvurusunda bulunmuştum. 25 aralıkta gerceklestirdigim mülakat sonucu vizem onaylandı. Ancak 2 aralıkta idari sürece yapıldığına dair mail aldım. 4 aralıkta 15yillik seyahat geçmişimi ve adres kayıtlarımi soran formu doldurup gonderdim. Sistemde son güncelleme 29 kasım olarak gorunuyor.
    Isminin populerliginden bunun başıma gelmis olabileceğini okudum ancak anladığım kadarıyla genelde göçmen vizesi basvurucularina ölüyormuş benimki turistik vize idi. Turistik vizede daha hızlı sonuçlanıyor olabilir mi bir bilgisi olan var mı acaba?

• @morpenguen evet gerçekten bugün baya güzel geçti, hayırlı olsun
    Ufak ufak biletlere bakmaya başlayabilirsiniz artık 😊

• ⭐⭐⭐

@morpenguen, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@morpenguen arkadaşlar bugün güzel haberler günüymüş. Eşimin de apsinin sonuçlandığına dair mail aldık az önce🙂

tabrikler kardeşim mutluluk ve başarılar her daim sizinle olsun.

• ⭐⭐

@morpenguen tebrikler darısı sıra bekliyenlere

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fatma7 vize türü ne olursa olsun hiçbir zaman zaman olarak kesin kimse bir şey diyemez.

• ⭐⭐⭐

@morpenguen hocam tebrik ederim. Yeni hayatınızda mutluluk dilerim 🙏

• Merhaba, dün konsolosluktan aldığımız e-posta ile eşimin de AP sürecine kalmış olduğunu öğrendik. Açıkçası bizim için süpriz oldu.
    Eşimin durumu için gelen bilgi alttaki gibidir.

Status: Processing Pending
    Documents and/or Actions Required: None

Bu ana kadar eşimden herhangi bir ilave evrak istenmedi. Ayrıca eşimin pasaportu halen Büyükelçilikte.
    Bugün benim ve çocukların vizeli pasaportları elimize ulaştı.
    @crazycells bu bölümden okuduklarımdan herhangi bir aksiyona geçmeden Büyükelçilikten gelecek bilgilendirmeyi beklememiz gerektiğini anlıyorum. Sizin yorumunuzu da alabilir miyim?
    Umarım süreç en kısa sürede olumlu olarak sonuçlanır.

• @ybi04 eşinizin pasaportu hala konsoloslukta ise iki ihtimal söz konusu:

1. süreç kısa sürede sonuçlanacak ve eşinizin pasaportu vize basılı olarak gelecek

2. pasaportu boş olarak size geri gönderecekler ve konsolosluktan “süreç tamamlandı pasaportu gönderin” maili bekleyeceksiniz. Bu süre zarfında eşinizden ekstra bir şey isterlerse zaten yine size mail atacaklar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

158

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.3k

| | | |