Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

• Bizim formda administrative processing kutucugu isaretli degil, resim linki bu

Arkadaslar, sizde bu kutucuk isaretli mi degil mi bakip yazar misiniz?

• @bolatmali cevabınız için teşekkür ederim CEAC'tan sürekli kontrol ediyorum normal şartlarda hafta bir mi güncelleme oluyordu bilginiz var mı?

• ⭐⭐⭐

@hknylmz92
    Genellikle cuma günleri genel bir güncelleme oluyor.
    Fakat en hızlı güncellemeyi mail olarak alıyorsunuz, bilginiz olsun 🙂

• Merhaba,

8 kasımn da mülakatımız vardı, AP aldık. Ertesi gün DS-5535 göderdik, ve formu aldık diye bir email attılar. IV de 2 hafta boyunca Immediate Attention Required yazıyordu şuan ise durum Case number not Found diyor ( baya tıkladık bu arada 😕 ) bu endişelenmemiz gereken bir konu mu? CEAC AP gösteriyor mülakat 8 kasımdaydı sonra güncellemeler 12,15,18 ve 20 kasım yapıldı ( yukarıda . Anladığım kadarıyla buradaki çoğu arkadaş Diversity Visadan dolayı buradalar? Ben eşimden dolayı başvurdum, bu soruyu sormamın nedeni 1 yıl bekletirlerse benim case demi iptal olacak? Formda arkadaşlar 1 yıl cevap vermezlerse red olarak kabul edin yazmışlar.

Teşekkürler

• @Elif-Chavez bende ap durumundayım ds-5535 gndereli neredeyse 20 gün oldu Ceac tan kontrol edince invalid case number çıkıyor konsolosluk sitesinde ise hala need info.. 1 yıl sure ap yok pek 60 güne sonuclanır kanımca.. sabırla beklememiz gerek konsolosluktan gelecek mail..

• Selamlar,

Eksik evraklarimizi gecen p.tesi gonderdik. Tam bir hafta sonra yani dun evraklariniz elimize ulasti ve inceleniyor maili aldik. Ayni gun aksam saat 5 e dogru tebrikler maili aldik. Vizemiz onaylanmis ve gondermisler. Ertesi gun yani bugun itibariyle ptt subesine ulasti ve vize basili pasaportlarimizi aldik 🙂 Bu arada evrak gonderimi sirasinda AP kagidini yani 221g formunu gondermeyi unutmustuk ve konsolosluga ne yapmamiz gerektigini sorduk defalarca, ancak hic cevap alamadik. Biz de scan edilmis halini gonderdik. Sonucta vizemizi aldik ve bu bir sorun teskil etmedi neyseki 🙂

Yeni okuyan arkadaslar icin ozet geceyim. 3 kisilik bir aileyiz. AP ye kalma nedenimiz bankadaki rakamin yeterli gorulmemesiydi. 10K vardi mulakata girerken, bu rakamin cok az oldugu ve sponsor bulmamiz gerektigi soylendi, biz de satabilecegimiz seyler oldugunu ancak vize onaylanmadan hicbir seyin satilmamasi gerektigi yazildigi icin bunu yapmadigimizi soyledik. Eger bankadaki rakami artirirsak bunun yeterli olup olmayacagini sorduk. Olur dediler. Bize verilen kagitta sponsor bulun kutucugu isaretli idi yani. Bankadaki rakami artirin filan yazmiyordu.

Gonderdigimiz evraklarda neler vardi? Noter onayli arac satislarini, yeni banka dokumlerini ve Amerika'da yapacagimiz islerle ilgili yazilari, finansal yeterliligimizi anlatan yazilari gonderdik. indeed.com a cok onceden CV mi koymustum ve bana bir suru is firsati gonderiyorlardi. Gelen maillerden birkacini basip onlari da evraklarimizin icine ekledik. Yani bullet proof bir dosya hazirladik diyebilirim. Belki bu kadarina gerek yoktu ama yapabilecekken neden yapmayalim degil mi 🙂 Merak edenler icin bankadaki rakami 38k ya yukselttik.

Siz de illa boyle yapin kesin vizeyi alirsiniz diyemem tabiki. Her case farkli sonucta. Ama fikir olmasi acisindan bizim tecrubemiz boyle.

Forumda fikir ve yorumlariyla katkida bulunan herkese tesekkurler 🙂

Darisi diger arkadaslarin basina.

• @ayse Hadi geçmiş olsun 🙂 sevindim sizin adınıza, umarım yeni hayatınız da güzellikler ile geçer, bol şans şimdiden 😉

• @ayse hayırlı uğurlu olsun yeni hayatınızda başarılar dilerim...

• ⭐⭐⭐

@ayse
    Hayırlı olsun, Yeni hayatınızda başarılar dilerim 🙂

• @ayse tebrik ederim, hayırlı olsun, Amerika'daki ilk günleriniz çok güzel ve kolay geçsin, umarım hep iyi insanlar karşınıza çıkar

• @ayse Tebrikler Ayse...Umarim herşey gönlunüzce olur.Biz de insalah vizeyi alıp bu kervana katılanlardan oluruz

• @ayse tebrikler, darısı diğer arkadaşların başına.

• ⭐⭐⭐

@ayse hanım tebrik ederim gözünüz aydın 😊Yeni hayatınızda güzellikler mutluluklar sizlerle beraber olsun.

• ⭐⭐

@ayse tebrikler

• Şuan eksik evrak nedeniyle AP olmayıp, muhtemelen soruşturma aşamasında olan kaç kişi var acaba benden başka..?

• @harikeyn Ap sürecinde need info yaziyorsa zannimca eksim evrak tamamlandiktan sonra vizeniz verilecek.Eger eksik evraklari tamamlamaniza ragmen AP durumunuz devam ediyorsa bu durum sorusturmaya isaret ediyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hknylmz92, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@hknylmz92, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Arkadaşlar merhaba bugün 20.10.2019 sabah J1 vizesi için görüşmem vardı görüşmemin sonunda İdari işleme kaldığıma dair mavi bir kağıt verdiler ancak pasaport ve evraklarımı geri vermediler bu 2. İdari işleme kalışım ilk seferde sarı bir evrakla beraber pasaport ve evraklarımı geri yollamışlardı (60 gün sonra vizem onaylanmıştı) bu sefer pasaportu vermemeleri ve mavi evrak sebebiyle ilk seferkinden farklı mı olur yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler

@crazycells @bolatmali beyler bu arada sormak istediğim bir şey daha var idari işleme kaldıktan sonra tarafımdan ekstra bir bilgi talep edilmedi mail gelmedi ya da telefonla aranmadım bu normal bir durum mu?

evet, normaldir. belge ya da bilgi gerektigi zaman size haber verirler, merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@harikeyn, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@ayse hayır saglık belgelerini gndermedim benden istenen form ds5355 formu..sağlık raporlarını göndermem ile alakalı herhangi bir mail almadım..kafamı karıstıran şeyde bu sağlık raporunu gonderince ap durumum kalkacakmı.. benden istenen ek bilgilerden dolayı ap oldugumu düşünüyorum..

hayir, kalkmayacak. isterseniz saglik raporunu gonderebilirsiniz ve dosyaniza eklenebilir, isterseniz once idari islemin bitmesini bekleyip sonra hepsini beraber gonderirsiniz.

eksik belge idari islem anlamina gelmiyor forumda. Ilk iletiyi bir daha okuyun isterseniz.

• @sadoshaq durum karışık biraz bencede..konsolosluktan verilen kağıdı eklemiştim gördünüzmü bilmiyorum.. benden ds5535 formu istendi.. mail attığımda ap süreci devam ediyor diye mail aldım.. durum eksik evrak durum değil benım anladığım.. neyse sıkıntı yok..ben durumu ceactan kontrol edemiyorum invalid case number hatası alıyorum..sürekli .konsolosluk sitesinde ise durum hala need info.. bekliyoruz acelemiz yok nekadar geç okadar iyi...

• @Elif-Chavez uzun süren ap ler de var evet, 2020den önceki ap başlıklarına da biraz göz atarsanız çok değil ama birkaç örnek bulabilirsiniz sanırım. Hatta farklı bir vize türünde yanlış hatırlamıyorsam 1 yıla yakın yada 1 yıldan uzun süren bir ap hatırlıyorum. Ama sizin başvuru türünüzle ilgili bu 1 yıl meselesinden emin değilim açıkçası. Süreciniz daha yeni başlamış zaten, endişe etmek için henüz erken bence 😌

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |