Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

• ⭐⭐⭐

@harikeyn
    Kcc üzerinden ceach vısa kontrolü Ocak ayından sonra açılıyor. Sadece konsolosluğun sitesi üzerinden kontrol sağlayabilirsiniz Ocak ayına kadar.
    Ama en hızlı bilgilendirmeyi e-mail yoluyla alırsınız.

• @bolatmali teşekkürler bilgilendirme için..... bu arada vizeyi almışsınız tebrikler.....umarım herşey gönlünüzce olur oralarda..

• ⭐⭐⭐

@harikeyn
    Çok teşekkür ederim, yakın zamanda sizlerinde iyi haberlerinizi alacağız inşallah 🙂

• Merhaba arkadaşlar, gün geçmiyor ki bu süreçte bir sorun daha çıkmasın 🙂

Buradan okuduğum kadarıyla Green Card vizesi verilirken eğer geçerli bir ABD turistik vizeniz var ise; turistik vizenizi iptal ediyorlar. Benim geçerli bir turistik bir vizem var fakat eski pasaportumda. Eksi pasaportumu mülakata götürdüm ve kontrol ettiler. AP sürecine kalınca her şeyi iade ettiler tabi ki. Sonra bana onay verdiler ve mail ile bana "hadi geçerli pasaportunu gönder de vizeni verelim" dediler. Ben de güncel pasaportumu gönderdim. Fakat sonradan fark ettim ki; benden eski pasaportumu istemediler. Ama mantıken eskisini de isteyip turistik vizemi iptal etmeleri gerekiyordu:)

Pasaportumu gönderme hikayemi yukarılarda bulabilirsiniz ( Son gün 24 Kasım dediler ama ben Polonya iş seyahatinde olduğumdan dolayı 25 Kasım'da ulaştırabildim). Pazartesi ellerine ulaştı ve ben hala neden mail falan gelmedi derken aklıma birden bu turistik vize mevzusu geldi ve hemen konsolosluğa mail attım. Bu konuyla ilgili bir cevap beklerken "evraklarınız bize ulaştı" diye bir mail geldi. Onlara "eski pasaportumu da göndereyim mi yoksa sistemden mi iptal ediyorsunuz?" diye sormuştum.

Şimdi ne yapacağım bilmiyorum. Sanırım tek yapmam gereken tıpkı eşim için beklediğimiz gibi konsolosluktan bize mail atılmasını beklemek. Bir öneriniz veya yorumunuz var mıdır @crazycells ?

• @morpenguen

Evraklar alindi maili geldigine gore kisa sure icinde size geri donus yapacaklardir. Evraklari yeni almadilar aslinda kargo takibinden siz de biliyorsunuz ki evraklari alali cok oldu. Ancak incelemeye basladiklarinda bu maili atiyorlar. En azindan bizde o sekilde olmustu. Biraz daha disinizi sikmaktan baska yapacak bir sey yok bence.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@morpenguen, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Merhaba arkadaşlar, gün geçmiyor ki bu süreçte bir sorun daha çıkmasın 🙂

Buradan okuduğum kadarıyla Green Card vizesi verilirken eğer geçerli bir ABD turistik vizeniz var ise; turistik vizenizi iptal ediyorlar. Benim geçerli bir turistik bir vizem var fakat eski pasaportumda. Eksi pasaportumu mülakata götürdüm ve kontrol ettiler. AP sürecine kalınca her şeyi iade ettiler tabi ki. Sonra bana onay verdiler ve mail ile bana "hadi geçerli pasaportunu gönder de vizeni verelim" dediler. Ben de güncel pasaportumu gönderdim. Fakat sonradan fark ettim ki; benden eski pasaportumu istemediler. Ama mantıken eskisini de isteyip turistik vizemi iptal etmeleri gerekiyordu:)

Pasaportumu gönderme hikayemi yukarılarda bulabilirsiniz ( Son gün 24 Kasım dediler ama ben Polonya iş seyahatinde olduğumdan dolayı 25 Kasım'da ulaştırabildim). Pazartesi ellerine ulaştı ve ben hala neden mail falan gelmedi derken aklıma birden bu turistik vize mevzusu geldi ve hemen konsolosluğa mail attım. Bu konuyla ilgili bir cevap beklerken "evraklarınız bize ulaştı" diye bir mail geldi. Onlara "eski pasaportumu da göndereyim mi yoksa sistemden mi iptal ediyorsunuz?" diye sormuştum.

Şimdi ne yapacağım bilmiyorum. Sanırım tek yapmam gereken tıpkı eşim için beklediğimiz gibi konsolosluktan bize mail atılmasını beklemek. Bir öneriniz veya yorumunuz var mıdır @crazycells ?

eski vizenizi kullanmadiginiz surece bir sorun olmaz. illaki muhurle iptal etmelerine gerek yok.

• @crazycells hocam konsolosluk "eski pasaportunu göndermene gerek yok" diye mail attı. Fakat sormak istediğim başka bir soru var;

Vize basmaları için gönderdiğim pasaportum PTT sisteminde 22 Kasım'da teslim edilmiş gözüküyor. 25 Kasım'da da konsolosluktan mail aldım evraklarınız ulaşmıştır diye. Fakat kaç gün oldu hala ses yok. Bu kadar uzun sürmesi normal midir?

• @morpenguen
    Eski pasaportunuzu istememeleri iyi olmuş sizin için(bir daha uğraşmaz vakit kaybetmezsiniz)

Bu arada sadece kendi pasaportunuzu mu göndermiştiniz?
    Eşinizin pasaportunuda gönderdiyseniz belki ikisine bir vize basıp göndereceklerdir

• @Muhtaradana @crazycells sanki buraya yazmamı bekliyorlarmış🙂

Tekrardan mail attılar: yine AP ye kalmışım...

Ama anlamıyorum @crazycells hocam status check sayfası güncellendi ve yazan bu:
    FDA5382A-A2F2-4E95-AA30-9785E42D2F7B.jpeg

Nasıl bir yorumda bulunursunuz?

• @morpenguen benim anladığım tamam işiniz bitti, vizenizi pasaportunuza basacaklar anlıyorum ben

• @Muhtaradana hayır canım baya durumun pending dediler. Peki şeyi sorucam; tebrikler maili almadan pasaportu gönderdiklerinde bu boş gönderecekler demek değil mi? Çünkü az önce ptt den de mesaj geldi

• Gerçi şimdi düşünüyorum acaba bu şey demek mi hocam @crazycells Caner sana verdik ama eşinin idari işlem süreci devam ediyor
    D924A8C7-8948-4757-8D92-DB1A816CCA40.jpeg

• @morpenguen banada öyle geliyor, büyük ihtimalle sizin vize basıldı, inşallah bu şekildedir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@morpenguen normaldir. Sadece beklemelisiniz, vize basilacak sizinki gibi 100'lerce dosya var 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@morpenguen evet, benim de anladigim vizeniz basilmis gorunuyor. Esiniz idari islemde miydi? hatirlatir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@crazycells
    Evet, Caner beyin eşi idari işlemde hala. Sadece Caner Beyin inceleme işlemi bittiğine dair yaklaşık 10 gün önce mail almıştı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@crazycells
    Evet, Caner beyin eşi idari işlemde hala. Sadece Caner Beyin inceleme işlemi bittiğine dair yaklaşık 10 gün önce mail almıştı.

tamamdir o halde, ekrandan da bu anlasiliyor zaten.

• @crazycells hocam kendilerine şu maili gönderdim:

Sayın Yetkili,

15 Kasım 2019 tarihinde konsolosluk tarafından eşimin değil ama benim durumumun" Processing Completed " olduğunu, pasaportumu 24 Kasım tarihine kadar göndermem gerektiğini yazan bir mail aldım. Fakat 19-21 Kasım tarihleri arasında Polonya'ya iş seyahatim olmasından dolayı pasaportumu en erken 22 Kasım sabahı kargoya verebilecektim ama sizin belirttiğiniz son tarih olan 24 Kasım'a kadar elinize ulaşmayacaktı.

Bunun üzerine, 15 Kasım tarihinde hemen yardım ve öneri istediğim bir e-postayı konsolosluğa gönderdim. 22 Kasım tarihinde pasaportumu elden teslim edebileceğimi belirttim. 18 Kasım tarihinde konsolosluktan cevap olarak "Pasaportunuzu Polonya seyahatinizden dondukten sonra ofisimize gonderebilirsiniz." diye bir mail geldi. Bunun üzerine pasaportumu 22 Kasım sabahı postaladım ve PTT sisteminden kontrol ettiğimde 25 Kasım tarihinde teslim edildiğini gördüm. 27 Kasım tarihinde ise konsolosluktan evraklarımı teslim aldıklarına dair mail geldi.

6 Aralık tarihinde gönderdiğiniz mailde ise durumumun tekrardan Processing Pending olduğunu belirten bir mail aldım. Fakat mailin içerisindeki detaylı açıklama bölümünde durum kısmında hiçbir şey yazmıyor. Üstelik status check sayfasında ise durumum Processing Completed şeklinde.

Tarafıma ulaşan maillerden herhangi birinde hata olma ihtimaline karşın durumumun yeniden kontrolünü talep etmekteyim.

Değerlendirmenize sunarım.
    Saygılarımla

• Merhaba yukarıdaki tüm yazışmaları okudum acaba belge eksikliği olmayan idari soruşturmada bakılan nedir bilgisi olan var mı

• @fadime-agboyraz, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Merhaba yukarıdaki tüm yazışmaları okudum acaba belge eksikliği olmayan idari soruşturmada bakılan nedir bilgisi olan var mı

Konunun ilk iletisini okursanız bilgi sahibi olabilirsiniz.ilk iletide idari soruşturma sebepleri detaylıca yaziyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |