Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tmobile’in turkiye’de internet sagladigi dogru fakat Edge hizinda veriyor - 128kbps yani 0.1Gbps ve acikcasi hicbir ise yaramiyor.

• Peki prepaid hatlarda interneti sınırsız veya 10+ gb olan tavsiyeleriniz var mı?

Benim bulduğum en mantıklı prepaid hat t mobile 10gb 2 kişi 80 dolar olan family plandı.

Birde bu prepaid hatları kredi skoru oluşana kadar her ay yeni numara, yeni sim şeklinde mi yapıyoruz?
    Kredi skoru oluşunca yeni faturalı alınca aynı numarayı mı kullanıyoruz?

• @schadow ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

Peki prepaid hatlarda interneti sınırsız veya 10+ gb olan tavsiyeleriniz var mı?

Benim bulduğum en mantıklı prepaid hat t mobile 10gb 2 kişi 80 dolar olan family plandı.

Birde bu prepaid hatları kredi skoru oluşana kadar her ay yeni numara, yeni sim şeklinde mi yapıyoruz?

Ben Mint SIM kullaniyorum. T-Mobile altyapisi kullaniyor. Ucreti 3 aylik, 6 aylik veya 1 yillik seklinde odeyebiliyorsunuz. Sinirsiz SMS, konusma ve 10GB internet icin yillik odemeye yaparsaniz 300$ istiyorlar. Yani aylik 25$.

• @dogukan ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

@schadow ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

Peki prepaid hatlarda interneti sınırsız veya 10+ gb olan tavsiyeleriniz var mı?

Ben Mint SIM kullaniyorum. T-Mobile altyapisi kullaniyor. Ucreti 3 aylik, 6 aylik veya 1 yillik seklinde odeyebiliyorsunuz. Sinirsiz SMS, konusma ve 10GB internet icin yillik odemeye yaparsaniz 300$ istiyorlar. Yani aylik 25$.

aylık 30 $ 6 aylık 180 $ mantıklı geldi. Peki açıklama göremedim. 10 gb ı aşarsak ne oluyor? Hız 2g ye mi düşüyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogukan ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

aylık 30 $ 6 aylık 180 $ mantıklı geldi. Peki açıklama göremedim. 10 gb ı aşarsak ne oluyor? Hız 2g ye mi düşüyor?

Evet, genelde oyle oluyor. Limiti gecince internet hizi dusuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@schadow Biz Cricket prepaid hattımızı 1 yıl kadar kullandık, operatör değişmediği sürece numara veya sim değiştirmek yok. Geçen yaz Xfinity Mobile'a geçince de numaralarımız aynı kaldı. Numara taşımak çok kolay zaten.

• Arkadaslarinda belirttigi gibi, numara degistirmek cok kolay. Tmobile-Verizon arasi gecisi bir kac defa yaptim ve 10-15 dk icerisinde gerceklesiyor.

• @schadow ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

@dogukan ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

Aynen hiz ciddi oranda dusuyor.

• @knnrn cricked in prepaid tarifelerini sitesinde göremedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@schadow Cricket'in tüm tarifeleri prepaid, faturalı abonelik yok zaten.

• Cricket şuan çok mantıklı gelmedi sitesinde geçici bir indirimle sınırsız internetli tarife 40 dolar, şuan bence en mantıklı mintsim’in 3 ay için 75 dolar olan 10gb olan tarifesi. 3 ay sonra faturalı bi abonelik yapabiliriz sanırım.

• Telefon numaranız büyük ihtimalle daha önce başkaları tarafından kullanıldığı için bir çok şirket vb.' de numaranız kayıtlı olabilir ve bu sebeple otomatik aramalardan bunalmış olabilirsiniz.

donotcall.gov bir hizmet var. İnternetten veya telefondan arayarak numaranızı sisteme girdiğiniz zaman size gelen otomatik aramalar, otomatik SMSler (robocalls, robotexts) bloklanıyor.

Ben de numaramı henüz kaydettirdiğim için işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum ama birçok vatandaşın kullandığı bir sistem olduğunu biliyorum. En azından otomatik aranma sayınızda bir düşüş olacağını zannediyorum, dolayısıyla bu devlet hizmetini kullanmak mantıklı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgatarkanolmez ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

Telefon numaranız büyük ihtimalle daha önce başkaları tarafından kullanıldığı için bir çok şirket vb.' de numaranız kayıtlı olabilir ve bu sebeple otomatik aramalardan bunalmış olabilirsiniz.

donotcall.gov bir hizmet var. İnternetten veya telefondan arayarak numaranızı sisteme girdiğiniz zaman size gelen otomatik aramalar, otomatik SMSler (robocalls, robotexts) bloklanıyor.

Ben de numaramı henüz kaydettirdiğim için işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum ama birçok vatandaşın kullandığı bir sistem olduğunu biliyorum. En azından otomatik aranma sayınızda bir düşüş olacağını zannediyorum, dolayısıyla bu devlet hizmetini kullanmak mantıklı.

Bu konudan bahsetmeniz cok iyi oldu. ABD'de bir urunun satisi ya da reklami icin sirketler sizin telefon numaranizi arayabilir, bunu engellemek icin "Do not call registry"e kayit olmaniz gerekmekte. Sirketler numaranizin bu listede olup olmadigina gore FTC'den izin alip sizi ararlar (Eger listedeyseniz izin alamazlar). Eger buraya kayit olduktan sonra aranip, size bir urunun satisi yapiliyorsa, bilin ki sizi arayan kisiler dolandirici ve sizi aldatmaya calisiyorlar(Gercek ve duzgun firmalar yasalara uyup, listedeyseniz sizi aramazlar). Incelemek ve daha fazla bilgi almak isteyenler icin ilgili resmi sitelerin linkini buraya ekliyorum:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu arada eklemis olayim, hem cep telefonu numaranizi, hem de ev telefonu numaranizi listeye kaydedebilirsiniz.

• Bir tanıdığımız sayesinde aile planına dahil olduk. Aile planına dahil olduğumuz için kimse SSN istemedi, kredi skoru kontrolü de yapılmadı haliyle. Böylece telefonları ücret ödemeden 30 aylık kontratla almış olduk. Her hat için aktivite ücreti olarak 30 dolar alıyorlar. O ücreti peşin veriyorsunuz. Onun dışındaki ücretler faturaya yansıyor. At&t'de sınırsız konuşma, mesajlaşma ve internet + iPhone 8'e yaklaşık olarak aylık 53 dolar + vergi gibi bir ücret ödeyeceğimiz söylendi. İlk fatura gelince ayrıntıları paylaşırım.

• @sorusuvar San Francisco t-mobile çekimi fazla yorum yapamam, ama kendi deneyimlerim kadarıyla söyleyebilirim, o da iyi değildi burda herkez verizon ya da at&t oneriyor. Kartla beraber 35 dolar vermiştim t-mobile (2Gb plan). At&t 40 dolar (1GB plan). T-mobile şöyle bir kötülüğü daha var, diyelim 21 gün bitti, daha hiçbir şeyi kullanamıyorsunuz. Ama at&t diyelim 21 gün internet kotanız doldu, 30 güne kadar internet hizinizi dusuruyolar ve kullanmaya devam ediyorsunuz. Ozellikle google maps ve whatsapp gibi uyg cok işe yarıyor, yolda bırakmıyor.

• @aliarmgn Bilgi için teşekkürler, sırf bu yüzden bile tekrar t-mobile geçebilirim 🙂 https://www.t-mobile.com/cell-phone-plans , netflix de dahilmiş

• Bu arada bende en mantıklı bulduğum mintsim’in üst paketi olan 10gb’ı 3 ay olarak 75 dolara kendime ve eşime aldım. Toplamda 150 dolara geldi, Aylık 25 dolar.
    3 ay sonra t-mobile unlimited paketlerden birine geçmeyi düşünüyorum.

• US mobile’i tavsiye ederim bu arada. Ister Tmobile ister Verizon altyapisini secebiliyorsunuz ve ne kadar konusma ne kadar data gerektigini kendiniz seciyorsunuz. Sinirsiz tarifeleride var. Mutlaka kontrol edin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlu ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

@aliarmgn Bilgi için teşekkürler, sırf bu yüzden bile tekrar t-mobile geçebilirim 🙂 https://www.t-mobile.com/cell-phone-plans , netflix de dahilmiş

evet, netflix uyeliginizi hem telefonda, hem ipad'de, hem bilgisayarda, hem de -eger uyumluysa- televizyonda kullanabiliyorsunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |