Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

• Ben de kullandığım hattan bahsedeyim. Mint Sim isimli bir firma. T-mobile altyapısını kullanıyor. Kullanmadan önce toplu olarak satın alıyorsunuz. 3 aylık, 6 aylık veya 12 aylık olarak. 3GB, 5GB ve 10GB'lik internet paketleri var. Ben 6 aylık 5 GB olan paketi almıştım, ilk baştan peşin olarak galiba 144 dolar ödemiştim. Ayda 24 dolara tekabül ediyor. Nisan ayı sonunda dolacak ve bu sefer de 12 aylık 5GB paketine geçeceğim. O da 240 dolar, aylık 20 dolara gelecek. Gayet memnunum, şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Ayda 40-50 dolar vermediğim için artık çok mutluyum. 🙂

• @sadriabi olabilir ben de yanlış anladıklarını düşünüyorum çünkü hiç kredi skoru olmayan birine kontratla vereceklerini tahmin etmiyorum. Bazı operatörler belli bir kısmını peşin alıyorlarmış. 200 dolar gibi peşin para alıp fiyatın kalanını bölme yoluna gitmek daha mantıklı geldi. Eğer o şekilde de alamazsam dediğiniz gibi ikinci el alma yoluna gidebilirim. SSN geldikten sonra belli olacak o zaman sizden numarayı alabilirim. Çok teşekkürler.

• @MegaShintai dediğiniz faturalı mı kontörlü mü acaba? Çekim konusunda ve internet hızı ile alakalı bir sıkıntı yaşıyor musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civil_engineer Kredi skorunuzu her kontrol ettiklerinde puanınızın daha da düşeceğini unutmayın. Eğer iyi bir skor gerekiyorsa bence hiç başvurmamak daha doğru. Kredi skorunuz 6 ay içinde sistemlerinde görünür hale gelir. O zamana kadar prepaid (öd ödemeli, kontrorlü) hat kullanabilirsiniz. Örneğin @MegaShintai nin bahsettiği Mint: https://www.mintsim.com/

Ben ilk geldiğimde Cricket kullandım, AT&T altyapısı ile çalışıyordu. Evde pek iyi çekmiyordu ama genelde sorun yaşamadım.
    Şu anda Xfinity Mobile kullanıyorum. Verizon altyapısı kullanıyor. İş yerimde iyi çekmiyor ama genelde sorun yok. Çekim konusu şebekeden çok bulunduğunuz bölgeyle ilgili bir durum.

Bağlantı hızları genelde Türkiye'dekilere göre çok yüksek, bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam.

• Ben tr’de cepte 10 gb kullandığımdan eve hiç internet almadım.
    Evden girdiğimde iphone ile internetimi açıp pc den bağlandım.(ücretsiz)
    Abd’de böyle bir seçenek var mı?
    Çünkü orada da sınırsız internet olan paketi almayı düşünüyorum.

• @schadow ben amerikada yaşamıyorum ama verizon ve at&t ye baktım tarifeler için telefonun interneti sınırsız ve devamlı hızlı olunca hotspot olmasına izin verilmez yazıyor ikisinde de ama 7GB paketlere bakmıştım ben onlarda hotspot olmasına izin veriyor. bu durumda çok internet ihtiyacın yoksa olabilir ama sınırsız internete ihtiyacın varsa sıkıntı olabilir. Bende sınırsız internetli hat alır evde de kullanırım diye uyanıkça düşünmüştüm sonra hüsran olmuştu.. belki izin veren hat vardır dilen varsa söyler inş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@schadow ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

Ben tr’de cepte 10 gb kullandığımdan eve hiç internet almadım.
    Evden girdiğimde iphone ile internetimi açıp pc den bağlandım.(ücretsiz)
    Abd’de böyle bir seçenek var mı?
    Çünkü orada da sınırsız internet olan paketi almayı düşünüyorum.

verizon ve at&t'de farkli olabilir ama benim kullandigim t&mobile'in unlimited internetini acip ipad icin de kullanabiliyorum. Ipad'i bu sekilde defalarca kullanmisligim vardir ama hic bilgisayar icin denemedim.

• Teorik olarak hotspot cihazın kontrolünde. Cihaz anlaşmalı olarak (fabrika çıkışlı) ise belki bu engellenebilir (yazılımsal olarak) ama unlock bir cihazda GSM operatörü cihazı kontrol edemez ki. Cihazda hotspot özelliği varsa bence interneti dağıtabilir. Kullanıcı cihazın diafon veya dizüstü olması bunu etkilemez diye biliyorum.
    Operatör çıkıştaki talepleri incelerse belki tahminde bulunabilir ama bu zahmetli ve gereksiz olur bence.

• @caglaror Unlocked bile olsa iPhone’larda hotspot ozelligini kullandiginiz hat kapatabiliyor. O menuyu deaktif ediyor. Bu sekilde kontrol altina aliyorlar.

• @Civil_Engineer Bahsettiğim hat kontörlü sayilir, başta toptan olarak satın alıyorsunuz. Sonra aylık ödeme yok.

İnternet hızı ve çekim gücü güzel. Sıkıntı yaşamadım, bulunduğum bölge merkezin 20 dakika doğusunda. Başka bölgelerde farklılık gösterebilir.

İnternet kotası dolunca ama, hızı çok yavaşlıyor. Bu ay kotamı ekstra sebeplerden dolayı erken doldurdum ve bu mesajı abartısız 4 dakikada atabileceğim sanırım. 😃

• @caglaror iPhone kalenin anahtarını vermiş daha ne olsun. Tekel bu yüzden kötü işte. Yaşasın Android...

• @MegaShintai tahmin edebiliyorum 🙂 Verdikleri GB üzerine çıkarsanız ekstra ücret ödemiyorsunuz ama hızınızı 128kbps'ye düşürüyorlar. Neredeyse dial-up kullanılan yıllara geri dönüyoruz 🙂

• Bende t&mobile kullanıyorum unlimited internet evin dışında özellikle uzun yollarda internetimi acıyorum ve iki ipad kullanılıyor. Hatta Turkıyeden mısafırım gelınce dısarıdayken yine internetimi açıyorum misafirimde kendı tlfnuyla ınt kullanabiliyor

• san francisco da tmobile kimseye onermiyorum, en kotu operator, hele insanları kandırmaları, 30 dolara prepaid card alıyosun, megersem 21 gunlukmuş, hemen paşalar gibi at&t geçtim. Geçiş işlemi bile t&mobile dan dolayı 1 saat sürdü, normalde 5-10dk geçiş yapılıyormuş.

• 1 hafta 10 günlük internet kullanımı ve türkiye ile görüşmek için kullanılacak herhangi bir hat tavsiyeniz var mı?

• 2 kişi için t mobile’da 80 dolara 10 ar gb var. Prepaid en mantıklı bu sanırım. 10 gb ı geçince hız düşümü mü yapacaklar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anka ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

1 hafta 10 günlük internet kullanımı ve türkiye ile görüşmek için kullanılacak herhangi bir hat tavsiyeniz var mı?

su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/326/turkiye-amerika-arasi-iletisim-yollari-telefon-internet-vs

• @mutlu ne gibi bir problem cektiniz acaba? 30dolar ilk simcard almak icin odediginiz bedel midi? Biz de t-mobile dusunuyorduk acikcasi. Yorumlariniz o yuzden degerli olacaktir. SF'de yasayanlar cekim gucunun iyi oldugunu belirtmisti.

• Genel bilgi olarak paylasayim. Indinan dayiz ve Cricket den esim ve kendim icin Pre paid 5 GB data icin 70 dolar oduyoruz. Ayrica hat aktivasyon icin 25 er dolar daha odedik. Hotspot icin +10 dolarlik paket almak gerekiyor. Genel olarak memnunuz simdilik.

• Merhaba ben t-mobile one kullanıyorum 4 arkadaşla beraber aylık 47$ ödüyoruz 5 kişi olunca 40$ a düşüyor sınırsız internet ve konuşma var ve 140 ülkede bu interneti kullanabiliyorsun türkiye de dahil.yurt dışında eğer bu 140 ülkede birinin içerisndeyseniz aramanın dk sı da 20 cent. ılarak ücretlendiriliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |