Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

• @Mansfield1 MetroPCS müşteri hizmetleri mı arayıp yeni telefonu tanıtmanız gerekiyor.

• @keysnambır şimdi kontrol ettim ama bu ımei ile uyumlulugunu belirleyemedik metropcs magazısına gidin diyor.

• @israfil müşteri hizmetlerinede ulaşamadım tekrar denerim olmadı MetroPcs Store ları şuanda kapalı açılınca ordan aktivite ederim bu şekilde yaparım artık.

• @Mansfield1 mymetro uygulamasından müşteri temsilcisine ulaşmayı deneyin , ben öyle yapmıştım ve yeni telefon hemen tanındı.

• Arkadaslar bi telefon hattina ihtiyacim var ama konusma suresi mesaj ve internet olmasina gerek yok. Sadece benim adima kayitli ve isteyenlerin beni arayabilcegi bir hat olmasi yeterli. O yuzden aylik sabit ucret odemeden kullanabilcegim bir hatti nasil alabilirim. Is icin yedek bir hat olacak.

• ⭐⭐⭐

@ramazan-çavdar

Sadece aranma amacı ile ücretsiz olan Freedompop hattını incelemenizi tavsiye eserim.

Sadece ilk sim kiti alırken ücret ödüyorsunuz. 200 dk ücretsiz konuşma veriyor fakat aranma esnasında bu dakikalardan düşüyor mu, bilmiyorum. Ayrıca, her bölgede desteklemiyor.

Bu hat haricinde aylık ücreti olmayan başka hat yok diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ramazan-çavdar, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Arkadaslar bi telefon hattina ihtiyacim var ama konusma suresi mesaj ve internet olmasina gerek yok. Sadece benim adima kayitli ve isteyenlerin beni arayabilcegi bir hat olmasi yeterli. O yuzden aylik sabit ucret odemeden kullanabilcegim bir hatti nasil alabilirim. Is icin yedek bir hat olacak.

Evde Comcast Xfinity internet bağlantısı varsa 5 adede kadar cep telefonu hattını ücretsiz kullanabilirsiniz. Nasıl ücretsiz, kullandığınız dataya göre ücret kesiliyor. Aylık 200 mb data ücretsiz, mobil şebekeyi kapalı tutarsanız sadece arama ve mesajlaşma için bu şekilde kullanabilirsiniz. Arama ve mesajlaşma tamamen ücretsiz.

Eğer Comcast yoksa, US Mobile vb şebekeler ile istediğiniz kadar hizmet alarak çok düşük ücretler ödemek mümkün. Örneğin aylık 75 dk konuşma + 50 sms için 3,5 dolar (+vergi) çıkıyor.

https://www.usmobile.com/plans

• Arkadaşlar birşey merak ediyorum. Amerikada kaç adet Gsm şirketi var ve bu şirketlerin telefon numara kodlarından hangi operatöre ait olduğu gibi bir ayrım varmı?

Mesela Türkiyede 0 53x la başlayan numaralar turkcelle, 0 54x la başlayan numaralar vodafone, 0 50x ve 055x ile başalyan hatlar türktelekoma ait.

Yukarıdaki örnekte belirttiğim gibi Amerikadaki gsm firmalarının numaralarını hangi operatöre ait olduğuyla alakalı bilgi sahibi arkadaşlar vardır diye tahmin ediyorum.

Bu konularda bilgi sahibi arkadaşların cevapları için şimdiden teşekkürler.

• @optimistic, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Arkadaşlar birşey merak ediyorum. Amerikada kaç adet Gsm şirketi var ve bu şirketlerin telefon numara kodlarından hangi operatöre ait olduğu gibi bir ayrım varmı?

Mesela Türkiyede 0 53x la başlayan numaralar turkcelle, 0 54x la başlayan numaralar vodafone, 0 50x ve 055x ile başalyan hatlar türktelekoma ait.

Yukarıdaki örnekte belirttiğim gibi Amerikadaki gsm firmalarının numaralarını hangi operatöre ait olduğuyla alakalı bilgi sahibi arkadaşlar vardır diye tahmin ediyorum.

Türkiyede numara taşıma başladıktan sonra firmalar aittir denilecek bir durum kalmadı.GSM hatları Türkiyede ilk çıktığında 053X ile başlayan Türkcell hat almıştım.Numara taşıma çıktığında buyana fiyat ve özellik bakımından hangisi avantajlı ise ona geçtim sürekli.Şu anda Türk telekomdayım.Artık sanırım ayrım kalmadı.
    Bakalım dediğiniz gibi amerikada bu ayırım varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@optimistic ABD'de telefon numarası adrese göre veriliyor. Biz hattı Houston merkezde aldık, o nedenle 713 ile başlıyor. Houston numaraları genelde (zip koduna bağlı olarak) 713, 281 veya 346 ile başlar. Sabit hat veya mobil fark etmez.
    Bu sayede sizi birisi aradığı zaman yeni telefonlar ekranda numaranın nereye ait olduğunu gösterir. Örneğin bir arkadaşım numarasını Chicago'da almış, o yüzden aradığı zaman Chicago diye çıkıyor.

• @kartalveat, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@optimistic, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Arkadaşlar birşey merak ediyorum. Amerikada kaç adet Gsm şirketi var ve bu şirketlerin telefon numara kodlarından hangi operatöre ait olduğu gibi bir ayrım varmı?

Türkiyede numara taşıma başladıktan sonra firmalar aittir denilecek bir durum kalmadı.GSM hatları Türkiyede ilk çıktığında 053X ile başlayan Türkcell hat almıştım.Numara taşıma çıktığında buyana fiyat ve özellik bakımından hangisi avantajlı ise ona geçtim sürekli.Şu anda Türk telekomdayım.Artık sanırım ayrım kalmadı.
    Bakalım dediğiniz gibi amerikada bu ayırım varmı

Aynen hocam bende numara taşıma ile hangisi daha avantajlı ise taahhüt sonunda o operatöre geçiyorum veya mevcut operatörde kalıyorum.

• @knnrn, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@optimistic ABD'de telefon numarası adrese göre veriliyor. Biz hattı Houston merkezde aldık, o nedenle 713 ile başlıyor. Houston numaraları genelde (zip koduna bağlı olarak) 713, 281 veya 346 ile başlar. Sabit hat veya mobil fark etmez.
    Bu sayede sizi birisi aradığı zaman yeni telefonlar ekranda numaranın nereye ait olduğunu gösterir. Örneğin bir arkadaşım numarasını Chicago'da almış, o yüzden aradığı zaman Chicago diye çıkıyor.

Sayın @knnrn gayet iyi anladım hocam. Türkiyedeki gibi hangi operatöre ait olduğunu belirleyen baştaki 0 53x yada 0 54x gibi değilde ikamet ettiğin yer neresi ise oranın posta koduna uygun olan telefon kodu ile başlıyor.

Mesela bizde sizinde bildiğiniz gibi gsm operatörlerinin telefon başlangıç kodları ile şehirlere ait sabit telefon alan kodları farklı oluyor. Demek ki amerikadaki telefon noları gsm hattıda olsa sabit ev telefonuda olsa aynı kodla başlıyor.

• Arkadaşlar benim prepaid T-Mobile hattım var. Şuan TRdeyim, hattı Kasım 2019 da almıştım. Pandemiden dolayı henüz ABDye yerleşemedim. Kısmetse Ekim de yerleşme niyetindeyim. Güzel bir numaram ve kaybetmek istemiyorum. T-Mobile online işlemlerde hattı kaybetmemek için ödeme yapmam gereken son tarih yazmıyor. Ben 90 gün diye duydum ama doğruluğunu teyit edemedim. Bende 1.5 - 2 ay gibi bir süre sonunda 2GB internet planı karşılığında 10$ lık bir ödeme yapıyorum. Hattı kaybetmemek için ödeme yapacağım son tarihi nasıl öğrenebilirim.
    Ayrıca şirket telefonu kullanıyorum, telefonumu şirkete teslim edeceğim. ABDye gitmeden bir telefon almam lazım. Abd de kesin olarak kullanabileceğim bir marka model verebilir misiniz?
    İlgilenenlere şimdiden teşekkürler..

• İsteğimiz bir numarayı alma şansımız var mi? Türkiye’de bir ara Vodafone’da 542 ile başlayan numaranın diğer hanelerini eğer uygunsa seçebiliyorduk Amerika’da benzer bir uygulama var mı?

• @lilsam benim MetroPCS hattım 80 gün sonra kapanmıştı ve numaramı hemen başkasına vermişler, kaybetmek istemiyorsanız riske girmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erbatur, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

İsteğimiz bir numarayı alma şansımız var mi? Türkiye’de bir ara Vodafone’da 542 ile başlayan numaranın diğer hanelerini eğer uygunsa seçebiliyorduk Amerika’da benzer bir uygulama var mı?

Genelde 5-10 numara oluyor ellerinde, onlardan birini secebiliyorsunuz; ama direkt istediginiz numarayi almanin bir yolu var mi emin degilim...

• Mint Mobile kullanıyorum.Sınırsız arama, text ve 3GB 4G data (hızı sonra 128kbps'e düşüyor.) aylık 15 dolar ödüyorum. 3 aylık uzatma seçeneği mevcut.

• @okvekilic Aylık $20'a 8 GB limitli seçeneğini biliyorsunuzdur sanırım. Ben onu kullanıyorum, en uygun seçenek bence.

• @MegaShintai, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

limitli seçeneğini biliyorsunuzdur

Haber verdiğiniz için teşekkür ederim. Şu an çalışmadığım için ev interneti fazlasıyla yetiyor bana. İleride işe başlarsam dediğiniz pakete yükseltebilirim.

• @okvekilic Umarım en kısa zamanda başlarsınız. 👍🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |