Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman

https://www.mintmobile.com/product/03-month-unlimited-sim-card-plan/ (uygun fiyatlı, ben de şu anda bunu kullanıyorum)

(sınırsız hotspot, uygun fiyatlı. Her cihaz bu şebeke ile çalışmıyor, imei kontrolü yapmak veya onlardan yeni cihaz almak lazım)

• @knnrn, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@cüneyt-tarıkman

https://www.mintmobile.com/product/03-month-unlimited-sim-card-plan/ (uygun fiyatlı, ben de şu anda bunu kullanıyorum)

(sınırsız hotspot, uygun fiyatlı. Her cihaz bu şebeke ile çalışmıyor, imei kontrolü yapmak veya onlardan yeni cihaz almak lazım)

sağolasın abim. özelden 1 soru sordum sana 🙂

• Merhaba. Ben de 2022 dv talihlilerindenim. Bu konuyu yeterince araştırdığımı(bu arada mesleğim araştırmak) düşünüyorum. Verizon, T-Mobile, ATT bunlar en bilindik ve ücretleri de nispeten pahalı olan operatörler. ATT de aylık 8 gb internet 1 yıllık 300 dolar ödemeyle çok güzel bir plan var. Ancak benim araştırmalarıma göre mint mobile diye(bizim burdaki bimcell gibi) bir operatör var. Fiyatı gayet cazip. T-Mobile alt yapısını kullanıyor. Gerek best buy yorumlarında, gerekse de forum yorumlarında oldukça olumlu yorum yapılmış. Aylık 10 GB internet, konuşma mesaj sınırsız, 10 gb internet bitince o ay hız sınırı yavaşlaması var fiyat 1 yıllık 240 dolar. 3 aylık olanı da var fiyat ise 60 dolar. Hem bir yıllık olan hem de 3 aylık olan ön ödemeli(prepaid), yani bizdeki kontürlü gibi...

• @sanaldeniz Yaklaşık 3 oldu Mint Mobile kullanali. T-mobile altyapısı kaynaklı ufak tefek bölgesel çekim sorunları haricinde çok memnunum. Çok hesaplı gerçekten.

• ⭐⭐⭐

@sanaldeniz Alacaginiz hatlari kullanacaginiz bolgede deneyimlemis birilerinden tavsiye olarak duymadiysaniz 1 yil gibi uzun sureli on odemeli alimlar yapmamanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐

Sprint ile T-Mobile'in, T-Mobile altinda birlesmesinden sonra su an icin 3 ana operator bulunuyor. AT&T, T-Mobile ve Verizon. Ayrica bu 3 ana operatorun alt yapisini kullanarak servis saglayan sanal operatorler (MVNO) bulunuyor. X sanal operatoru, ana operatorlerden birinin alt yapisini kullansa bile alacaginiz hizmet bu ana operator kullanicilari ile ayni olmayabilir. Hatta ana operatore abone olarak alacaginiz hizmet bile ayni operator kullanicilari ile ayni olmayabilir. Fine print denen kucun yazilardaki ayrintilarda herhangi bir kisitlama olup olmadigina bakmak gerekir. https://coveragecritic.com/mobile-phone-service/throttling-and-prioritization-explained/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu baslikta surekli tekrar edilen bir durum... Her GSM saglayici her yerde ayni sekilde cekmeyecegi icin bulundugunuz bolgeye en iyi hizmet verenler hangisi ise onlardan biri arasinda secim yapmak en iyi cozum... Eger o sirketin altyapisini kullanan baska sirketler varsa tabii ki onlari da test etmek en hesapli cozum olur...

Bunu da en dogru sekilde o bolgede yasayip GSM sirketini kullanan kisilerden ogrenebilirsiniz. Sirketlerin kendi haritalarina guvenmeyin, hepsi en iyisi oldugunu iddia ediyor ama suradan hem T-mobile hem de AT&T'in bu ay yaptiklari aciklamadan gercek sinyal guclerini yayimlamak istemediklerini gorebilirsiniz:

https://www.lightreading.com/5g/atandt-t-mobile-dont-want-to-reveal-signal-strength-data/d/d-id/770349

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Sprint ile T-Mobile'in, T-Mobile altinda birlesmesinden sonra su an icin 3 ana operator bulunuyor. AT&T, T-Mobile ve Verizon. Ayrica bu 3 ana operatorun alt yapisini kullanarak servis saglayan sanal operatorler (MVNO) bulunuyor. X sanal operatoru, ana operatorlerden birinin alt yapisini kullansa bile alacaginiz hizmet bu ana operator kullanicilari ile ayni olmayabilir. Hatta ana operatore abone olarak alacaginiz hizmet bile ayni operator kullanicilari ile ayni olmayabilir. Fine print denen kucun yazilardaki ayrintilarda herhangi bir kisitlama olup olmadigina bakmak gerekir. https://coveragecritic.com/mobile-phone-service/throttling-and-prioritization-explained/

Bu bahsettiginiz prioritization genelde her zaman mevcut sayin @keysnambır , eger cok kalabalik bir bolgede yasiyorsaniz bu durum problem olarak size geri donebilir.

Ben Manhattan'da T-mobile ile hicbir sorun yasamazken, MetroPCS (yeni ismiyle Metro by T-mobile) kullanan bir arkadasim ilk 3 GB'dan sonra cok ciddi data problemi yasiyor... Email bile guncellemekte problem cekiyor... Tabi bu sirketlerin pek cok farkli data planlari oldugunu da hatirlatmis olayim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ben de 3 ay kadar Mint kullandım, genelde çok memnundum ancak Sugar Land merkezde çok anlamsız yerlerde çekmemesi yüzünden değiştirdim. Bu sorunu teknik servislerine sordum, o bölgede sinyalin zayıf olduğunu, yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. T-mobile altyapısı ile çalışıyor ve genelde çoğu yerde çok güzel çekiyor. Önceliklendirme ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum, daha önce birkaç ay T-mobile faturalı hat kullanmıştım ve benzer sorunlar vardı.

Şimdi Verizon üzerinden çalışan US Mobile kullanıyorum, genel olarak çekiminden memnunum. Mint'in çekmediği bölgede çok güzel çekiyor, ancak başka birkaç yerde Mint'e göre zayıf buldum. Yine de idare eder dedim, devam edeceğim. Fiyatları çok uygun, sınırsız paketleri eğer 2-3 hattınız varsa çok avantajlı. Uygulama üzerinden teknik destek ile birkaç defa sohbet yaptım, çok hızlı ve becerikliler. Telefon hattına boş yere tonla para vermek istemiyorum.

https://www.usmobile.com/plans

• Google Fi teoride soruna cok guzel cozum uretiyor ama sanirim kar amacli her zaman bolgedeki en iyi ceken operatorle bir anlasmasi olmayabiliyor. Daha once Fi kullananlar var mi? Acaba bolgedeki en guclusinyali mi kullaniyor gercekten?
    Google Fi anlasmali oldugu operatorlerin hangisi en yuksek sinyale sahipse ona gecerek sizi networke bagliyor. Bu ne derece detayli bir aciklama bilmiyorum. Ama teoride cok guzel fikir.

• Elon Musk ve starlink projesi tum bu cekmeme problemlerini cozecek diye bekleniyor. Dunyanin heryerinden internet ve telefon ulasabilirligi saglanacak. Ama gokyuzunde binlerce uydu olacak. Iste o zaman asiladiklari chipler faaliyete gececek. 🤣🤣🤣 Bir asi bir sinyal projesi 😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Elon Musk ve starlink projesi tum bu cekmeme problemlerini cozecek diye bekleniyor. Dunyanin heryerinden internet ve telefon ulasabilirligi saglanacak. Ama gokyuzunde binlerce uydu olacak. Iste o zaman asiladiklari chipler faaliyete gececek. 🤣🤣🤣 Bir asi bir sinyal projesi 😁

Sayin @MySea , insani o insan yapan kilit faktor kisinin beynidir... normalde vucut beyni korumak icin ekstra onlemler almistir, bunlardan en onemlisi "blood brain barrier"dir, yani beyni saran bu zar kandaki molekul, hucre ve ilaclardan sadece beynin izin verdigi faktorleri iceri sokuyor. Sizin dediginizden anladigim kadariyla ya "blood brain barrier" insanliga ihanet edip saf degistirmis ve chip'lerin beyne ulasmasina izin veriyor, ya da sinyal projesinin basindaki kisiler bilim adamlarinin bile tamamen cozemedigi bir olayi coktan cozmus ve chip'i beyne sokmayi basarabiliyor, hatta orada kalmayip tum beyni ele geciriyor...

Eger ilk durum dogruysa o zaman zaten yapacak bir sey yok, eger ikinci durum dogruysa bence bu buluslari hakemli dergilerde yayimlayin da, tum bilim adamlari ve arastirmacilar bu isin sirrini ogrensin... bu sekilde var olan ama beyne ulasamayan pek cok ilacin beyne girisi kolaylasir, yeni ilaclar ortaya cikar ve pek cok hastaligin devasi bulunur...

• Sayin @crazycells Yazdiklariniza bakilirsa, chip erken calismaya baslamis 🧐 Savunma yaptiriyor size, dikkat edin! 😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror Bahsettiğin "network switching" sadece Google Fi'dan aldığın cihazlarda çalışıyor, kendi cihazını kullanırsan olmuyor. Önceden T-mobile ile Sprint anlaşması vardı ve hangisinin sinyali güçlüyse ona geçiyordu ama şimdi Sprint de T-mobile olduğu için bir anlamı kalmadı. Google Fi = T-mobile diyebiliriz.

• @knnrn Yanlis hatirlamiyorsam sitelerinde telefon marka-modeli uyumluluk kontrolu bolumu var. Ama zaten eger anlasmalari bittiyse cok da tercih edilecek yani kalmamistir. Bana sinirsiz data ve hotspot ozellikli aylik 70$ dan ucuz bir kampanya gerekiyor. AT&T yi yeterince besledim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror Valla yukarıda bahsettiğim US Mobile sınırsız fiyatları çok güzel. Hotspot özelliği de var. 70 dolar çok anlamsız bir fiyat, 30-35 dolara olacak işler bunlar.

• ⭐⭐⭐

FCC ABD'de kullanilan ana mobil ag operatorleri (Verizon, ATT, Tmobile) icin kapsama haritasini yayinlamaya basladi.

Bu harita, firmalarin FCC'e surekli bildirdikleri kapsama alanlarindan yola cikilarak olusturuluyor (FCC Form 477) ve dolayisi ile daha gercekci. Operatorlerin kendi sitelerinde yayinladiklari haritalardan ziyade FCC'nin sitesi uzerinden karar vermeniz daha yararli olabilir.

Unknown.jpeg

FCC 4G LTE Coverage Map

• Houston için kendi deneyimimi yazarsam, yaklaşık 1,5 sene T-Mobile altyapısı kullanan metro pcs kullandım. 2 ay önce de At&t ye geçiş yaptım. Her ikisi ayda $50 paket. At&t ye geçtikten sonra rahat nefes aldım. Hatta metro pcs de güya 5G kullanıyordum ama internet hızı çoğu yerde berbattı. cihazım At&t 5G altyapısına uygun olmadığından 4G deyim ama T-Mobile in 5G sinden çoğu yerde iyi. Araç kullanırken sürekli Türkiye ile görüntülü konuşma yapıyorum. T mobile sürekli donarken at&t hiç bir sıkıntı yaşamadım. Houston için tavsiye ederim.

• @israfil, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Houston için kendi deneyimimi yazarsam, yaklaşık 1,5 sene T-Mobile altyapısı kullanan metro pcs kullandım. 2 ay önce de At&t ye geçiş yaptım. Her ikisi ayda $50 paket. At&t ye geçtikten sonra rahat nefes aldım. Hatta metro pcs de güya 5G kullanıyordum ama internet hızı çoğu yerde berbattı. cihazım At&t 5G altyapısına uygun olmadığından 4G deyim ama T-Mobile in 5G sinden çoğu yerde iyi. Araç kullanırken sürekli Türkiye ile görüntülü konuşma yapıyorum. T mobile sürekli donarken at&t hiç bir sıkıntı yaşamadım. Houston için tavsiye ederim.

Gecen gun bir abimiz bulundumuz ortamda ayni seyi soyledi. Yeni IPHONE almis, hatti da AT&T yapmis. Ayni senin gibi ovuyordu @israfil 🤣 Bende Google'a Speed Test yazdim. Testi yaptim download 189 - upload 25 cikti. Gittim ona gosterdim. Hemen kendi telefonundan denedi download 19 - upload 2 cikti 🤣

• @TMG T-Mobile öven de gördü ya bu gözler. Aman o iyi çeken noktadan ayrılma.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |