Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

• Merhaba, Houstona indiğimiz de oradan At&T hattı aldık. Austine geldikçe arabayla, benim hattım çekmemeye başladı. Eşimin hattı çekiyor. At&T`ye gittik birçok şeyi denediler ama telefon da bir türlü sinyal yok. Türkiye hattım çekiyor. Telefona formatta attık ama hâlâ çekmiyor. Bu durumu bilen veya yaşayan var mıdır?

• @goncagül-zihni Hattınızı eşinizin telefonuna, eşinizin hattını da kendi telefonunuza takarak denediniz mi peki ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goncagül-zihni ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

Merhaba, Houstona indiğimiz de oradan At&T hattı aldık. Austine geldikçe arabayla, benim hattım çekmemeye başladı. Eşimin hattı çekiyor. At&T`ye gittik birçok şeyi denediler ama telefon da bir türlü sinyal yok. Türkiye hattım çekiyor. Telefona formatta attık ama hâlâ çekmiyor. Bu durumu bilen veya yaşayan var mıdır?

Telefonunuz AT&T 'nin kullandigi frekanslara uygun mu acaba?

Onceki sayfalardaki su iletiyi inceleyebilirsiniz:

@crazycells ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

@yfamily ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

Merhabalar.

Öncesinde konu olmuş mu diye baktım ancak göremedim, varsa kusura bakmayın.

Telefon cihazları ile ilgili olarak; ABD ye ile girişte hemen masraf yapılmaması adına Türkiye'de çalışan 4G uyumlu nispeten yeni cihazlar (android) ABD ye ilk girişte alınacak hat+sim card ile çalışır mı? Sormamın nedeni şebeke çalışma frekanslarının farklılıklarından dolayıdır. Bu konuda tavsiyeleriniz nedir? Telefonlarımız çalışabilecek ise hangi şirketi tavsiye edersiniz?
    Teşekkürler.

Oncelikle temel GSM frekanslarindan bahsedeyim...

Turkiye'de GSM sirketleri 900 ve 1800 MHz frekans bantlarinda, ABD'de ise 850 ve 1900 MHz frekans bantlarinda temel iletisimi saglayabiliyor. Uzun bir suredir butun telefonlar quadband yani bu 4 frekansi da destekleyebilecek sekilde uretildigi icin temel arama ve mesaj gonderme yonunden quadband bir telefon aldiginizda sorun yasamamaniz gerekir.

LTE hizmetleri icin ise (eger yuksek hizli internet kullanmak istiyorsaniz);

Turkiye'de kullanilan 5 bant soyle: 800MHz (Band 20) , 900MHz (Band 8), 1800MHz (Band 3), 2100MHz (Band 1) ve 2600MHz (Band 7)​...

ABD'de ise bunlardan farkli olarak 1900, 1700, 700 , 600 , 850 ve 2500 MHz frekans bantlarinda LTE hizmeti saglanmakta. Bu durumda ABD'ye telefon getirirken, telefonunuzun bu bantlardan birini destekledigine emin olmalisiniz...

GSM operatoru Kullanilan 4G LTE bantlari Frekanslar
    AT&T 2, 4, 5, 12, 17 1900, 1700 abcde, 700 bc
    Verizon Wireless 2, 4, 13 1900, 1700 f, 700 c
    T-Mobile 2, 4, 12, 66, 71 1900, 1700 def, 700 a, 600
    Sprint 25, 26, 41 1900 g, 850, 2500
    Europe 3, 7, 20 1800, 2600, 800
    China, India 40, 41 2300, 2500

ABD'deki temel GSM operatorlerinin 4G LTE hizmeti icin kullandigi frekans tablosunu yukarida gorebilirsiniz. Bu operatorlerden birini kullanabilmek icin karsilik gelen frekanslardan birine uygun telefon sahibi olmaniz yeterli. Gordugunuz gibi cin ve hindistan bolgesi cok farkli frekanslar kullanmakta, o nedenle alacaginiz telefonun cin kokenli ise hangi frekanslara uygun oldugunu kontrol ederek almalisiniz.

• Evet denedim, benim telefonumda onun hattı çalışmadı ama benim hattım onun telefonunda çalıştı. T–mobile`a gittik orada denedik hat, onların hattı çalışıyor telefonumda ama emin olamadık sonradan yine kesilir mi diye

• @crazycells Kontrol ettim şimdi, bandlara uygun frekanslar var aslında. Denedim de farketmiyor hâlâ sinyal çekmiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goncagül-zihni ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

Evet denedim, benim telefonumda onun hattı çalışmadı ama benim hattım onun telefonunda çalıştı. T–mobile`a gittik orada denedik hat, onların hattı çalışıyor telefonumda ama emin olamadık sonradan yine kesilir mi diye

ben de emin olamadim maalesef. frekanslar uygunsa ve telefon kilitli degilse calismasi lazim kanimca. Eger sorunu cozemezseniz belki yeni ve ucuz bir telefon alabilirsiniz yedekte bulundurmak icin?

• @crazycells Evet biz de şaşkınız her şeyi denedik ama çözülmedi. Planımız şu anda dediğiniz gibi yeni bir telefon alma yönünde. Teşekkür ederim. Bir çözüm bulursam buraya da yazarım ☺

• @freeworld Merhaba galiba 1 aydır "visible" kullanıyorsunuz. İlk aydaki tecrübenizi paylaşır mısınız ? İnternet kopmaları oluyor mu ? Hotspot kullanımında kopmalar oluyor mu ? Çekim alanından memnun musunuz ? 5mbps'lik hızın ne kadarını alabiliyor sunuz ?

• ⭐⭐⭐

@cerca-trova Elbette paylaşayım deneyimimi.

Artılar:

• $40 vergi dahil ücret
    • $100’lık hediye kredi kartı (Yakın zamanda gelir)
    • $180 karşılığında bir kilitsiz iPhone 6s Plus aldık - sıfır
    • Verizon altyapısı ile bir kez dahi kapsama alanı ile sorun yaşamadım
    • Hotspot mükemmel çalışıyor

Eksiler (Henüz tek bir konu)

• Günün nadir bazı zamanlarında internette aşırı hız yavaşlaması oluyor - nedeni hat önceliği sırasında Visible geriye atılıyor.

Son zamanlarda aldığım hız verileri;

• @freeworld fiyatı diğer prepaid hatlara göre çok iyi. tecrübenizinde olumlu olmasına sevindim tsk ederim. Hızlar vaad edilene göre kabul edilebilir seviyede, düşüşler dediğiniz gibi belli zamanlarda ve nedenini açıkladınız zaten. abdde tercih edilebilir bir operatör.

• Merhaba, AT&T operatörü iPhone 8 için FREE teklifi veriyor mesela sitesinde, bunun olayı nasıl oluyor bilgi sahibi olan var mı? Belirli bir süre o operatörü kullanma sözü verince ve aylık belirli bir fatura bedeli ödeyince cihazı ücretsiz mi vermiş oluyor? ya da başka operatörlerde bildiğiniz buna benzer teklifler var mı faturaya ek uygun fiyatlı?

• @Goncagül-Zihni telefonunuz unlocked mi baktiniz mi ? Aklima direk o geldi.

@keepdreaming keeo sozlesmenin detaylarinda yanlis hatirlamiyorsam bahsediyor odemeden. Ben de ilk free diye atladim ama nesela diyoki en az 80 dolarlik unlimiter faturan olcak fln diye maddeler vardi.

• Telefonlu sozlesmeler ya totalde (fatura ile tahsil ettigi standart hizmet bedeli icindeki kardan) ya da on odeme alarak (telefonun en azindan maliyeti) parayi bir sekilde cikartiyor. Bedava isine kanmamak gerek. Ozellikle fazla mobil uygulama kullanacaksaniz veya agir islemler yapacaksaniz (jeolokasyon gerektiren vb) o zaman zaten son modellerden birisine ihtiyac duyarsiniz.
    AT&T her sey sinirsiz (yurtdisi ve hotspot haric) 65$ aylik prepaid, auto odeme verirseniz 55$, CA fiyatlari. Buna bakarak biz pesinat verip 1 tlf alip 2. bedava aldik (S9+) saniyoruz ama aylik 25$ telefona oduyoruz (30 ay) boylelikle aslinda hic bir sey bedava gelmiyor. Telefonu taksitle almis olduk.

• Selamlar tekrar. Metro pcs ten 3'lü aile paketi aldik. Bugün babalar gunuymus, 4 hat verdiler 3 tane telefon bedava, 1 adette kizima iphone6s aldik , o da 100$. Aylik toplam 145$ odeyecegiz.

• @volkytolky ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

Selamlar tekrar. Metro pcs ten 3'lü aile paketi aldik. Bugün babalar gunuymus, 4 hat verdiler 3 tane telefon bedava, 1 adette kizima iphone6s aldik , o da 100$. Aylik toplam 145$ odeyecegiz.

Hocam yeni yaşamınızda başarılar dilerim.
    4 hat ve 3 adet telefon için aylık 145 doalrlık ödemeyi toplam kaç ay boyunca yapacaksınız ? Ayrıca hatların kullanım içerikleri 1 aylık dönemde nelerdir ?

• Hocam tesekkurler. Contract yok , icerikler;
    Hersey sinirsiz + hotspot 15gb + 100gb google one hesabi + amazon prime hesabi

• @volkytolky ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

Hocam tesekkurler. Contract yok , icerikler;
    Hersey sinirsiz + hotspot 15gb + 100gb google one hesabi + amazon prime hesabi

İçerik gayet iyi hocam güle güle kullanın.

• Sağolun Hocam.

• ⭐⭐⭐

@freeworld ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

@cerca-trova Elbette paylaşayım deneyimimi.

Artılar:

• $40 vergi dahil ücret
    • $100’lık hediye kredi kartı (Yakın zamanda gelir)
    • $180 karşılığında bir kilitsiz iPhone 6s Plus aldık - sıfır
    • Verizon altyapısı ile bir kez dahi kapsama alanı ile sorun yaşamadım
    • Hotspot mükemmel çalışıyor

Eksiler (Henüz tek bir konu)

• Günün nadir bazı zamanlarında internette aşırı hız yavaşlaması oluyor - nedeni hat önceliği sırasında Visible geriye atılıyor.

Son zamanlarda aldığım hız verileri;

Kendi yazıma bir güncelleme yapayım.

Visible hız limitini şimdiki üyelere kaldırdı. Sanırım yeni olacak üyelerede belli süreliğine limitsiz veriyor.

$40 vergiler dahil bu fiyata şu an ön ödemeli ve kontratsız tarifelerde sanırım ilk sıraya geçer.

Verizon’ın kendi şirketi
    Hiçbir limiti olmayan internet
    Yine tam limitsiz hotspot özelliği
    Wifi arama

İlgilenenlere duyurulur. Eğer yeni hat açacak varsa $20’lık kupon var.

(Bu arada bir kaç gün önce $100 hediye master card geldi)

• merhaba, ağustosta 20 gunlugune Los Angeles ta olacağız. SSN ve GC lerin gelmesini bekleyeceğiz. Bu donemde pre paid bir hat almak yerine gerekirse TR deki vodaphone hattımızı uluslararası kullanımda tutalım diyoruz. Evde olduğumuz zamanlar evdeki aga bağlanıp wi-fi call ile Trdeki babamız ıle günde bir kere konuşmak gerekecek, 90 yaşında ve günde bir kez sesimiz duyaması gerekiyor. Gordugum kadarı ile prepaidler 40USD civarında. Fikrinizi almak isterim, teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |