Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@ayvalik10 çevrimdışı haritaları biliyorum ve kullanıyorum da. Ama telefonunuz normalde açık iken ve internetiniz varken bir anda yoldayken giderse, devreye girip sizi istediğiniz yere ulaştırıyor mu onu merak ediyorum. Onunla ilgili bir kaynak bulamadım internette. Eskiden A-Gps diye bir özellik vardı. GPS in olmadığı zaman baz istasyonundan destek alıyordu. Burada da tam tersi durumu var mı onu merak ediyorum.
    Geçenlerde bir müsibet yaşadık bu konuda. Eşim yolda bağlantı kesildiği için yolu kaçırıp baya bir uğraştı. Çevrimdışı yüklü değildi. Yüklü olsaydı ne olurdu diye merak ettim. Telefonu offline yapması da pek istedğimiz bir durum değil.
    Sağol cevaplar için.

Evet, calisiyor. Ben Kanada'da roaming acmiyorum. Cevrimdisi haritalar ile bir suru yere gittik. Internet olmadigi icin trafik vs bilgileri olmuyor ama navigasyonda sorun yasamadik.

• Banned

@arnblt çevrimdışı çalışır

• ⭐⭐

@arnblt biz kullandık inanılmaz iyiydi hic hata vermedi. Sadece kullanacağınız yerin haritasını indirip, güncelleştirin.

• Cep telefonlarinin olasi sorunlarina karsi in-dash navigasyon cihazi (tomtom vb) alip tum kuzey amerikayi yukleyip B plani olarak torpido gozunde saklanabilir. Gmap offline haritalarda guncel kalma suresi ve olasi sehirlerin detay seviyesini belirlemekte fayda var. Hafizada yer varsa full-full yukleyin derim ve wifi buldugunuz her noktada yeniden guncelleyin.

• @arkben, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@MySea AAA nerede 90 50+30+30 ödedik New York'ta 🙂 3 ay içerisinde yükleme yapılmalıymış...

Ucuzluk icin yanlis eyalettesiniz....😊

• @MySea bir de kampanyalıydı :)))) acaba bu numara (newyork kodlu ya) diyelim başka bnir eyalete yerleştik hayırlısyla , oradaki t-mobile giderek taşıtabiliyor muyuz (gerek var mı ya da) , biliyor musunuz bu tip bir uygulama , numara değiştirmeden yani...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arkben, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@MySea bir de kampanyalıydı :)))) acaba bu numara (newyork kodlu ya) diyelim başka bnir eyalete yerleştik hayırlısyla , oradaki t-mobile giderek taşıtabiliyor muyuz (gerek var mı ya da) , biliyor musunuz bu tip bir uygulama , numara değiştirmeden yani...

Evet, numara taşıma mümkün ve çok kolay.

• konu telefon ama konuşulan harita olayına çözüm olarak maps.me uygulamasını da öneririm. offline indiriyorsunuz haritaları ve rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

• Banned

Biz T Mobile kullaniyoruz geldigimizden beri. Turkiye'de kullandigimiz operatorlerden farkli degil hatta daha bile kaliteli. Tabi ben Plano icin konusuyorum
    2 sinirsiz hat
    2 iphone xr
    2 apple watch

vergi dahil 198 usd oduyoruz. mutluyuz normal fiyat.

• T-mobile hatlari yurtdisinda da problemsiz kullanabilirsiniz. Biz gecen yaz hem Almanya'da hemde Turkiye'de data roaming ile sinirsiz internet ve text msg olarak kullandik.

• @MySea peki Türkiye'de kullanmak için ek bir ücret ödüyormusunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@MySea peki Türkiye'de kullanmak için ek bir ücret ödüyorsunuz?

Hayir, ekstra bir ucret odenmiyor: https://www.t-mobile.com/coverage/roaming?icid=WMM_TM_U_18INTLTRVL_1EHW93IKD94W1YF9E18213

• Extra ucret yok. Normal planiniz devam ediyor.

• Ben sirket paketi yaptim...

hat basina her sey dahil 30 dolar... Sinirsiz...

Bulunudugum yerde sorun yasamadigim icin T mobile ile devam...

• T Mobile iyiymis. Sprinti degistirsem mi acep?

• Ben de T mobile den dediğim prepaid limitsiz hattı (tel abd içi geçerli) aldım, yeni aldığım telefona taktım, Istanbul'a döndm bir süreliğine , uçak modunda duruyor, banka vs tüm uyguılamaları gerçekleştirebiliyorum

• Ucuz telefon arayanlar icin walmarti öneririm.
    Ben walmarttan 39 dolara lg phoenix telefon aldım, daha ucuzları da var.
    Telefon AT&T prepaid (kontorlu hat) anlasmasi ile aldim. Yani her ay fatura gelmeyecek, ne zaman isterzem o zaman yuklerim.
    Amerikada kimseyi tanimiyorum, kaldigim evde de wi-fi var. Yani arama, mesaj ya da internet su an çok da önemli değil. O yüzden hatta 10 dolarlık kontör yuklettim, eve gelince de hattı aktif ederken her arama 0.25 dolar olan toplu ödemesi olmayan paketi seçtim. Mesaj vs gelince de yine 0.25 dolar düşüyor ama zaten kimse arayıp sormadığı için 10 dolarlık kontör aynen hatta duruyor.

Google maps'ten kaldigim houston şehrinin çevrimdışı haritasını indirdim, dışarı çıkınca da internette ihtiyaç olmadan haritayı kullanıyorum. 3 ay sonra turkiyeye bir sureligine döneceğim, o sürede de faturalı hat olmadığı için otomatik bir ödemesi olmayacak.

Birine mesaj yollamak istersem diye Text me uygulamasini indirdim, bedava 2. bir telefon numaram oldu.amerikadan birine mesaj yollayacaksam wi-fi ile text me den yolluyorum. Bir arkadaşım da aynı iş için text now uygulamasını kullaniyor

Yanımda getirdiğin tabletleri de Lg telefonla gelen amerikan tarzı fisle şarj ediyorum. Her noktasıyla durumdan memnunum, ilk aylarda az para harcamak isteyenlere öneririm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Birkac gun once ben de Mint Mobile'a gectim. Gecis cok kolay oldu, toplamda 10 dakika icinde numarami tasidim. Su ana kadar bir sikinti yok. T-mobile ile calistigi icin Houston merkezde guzel cekiyor. 3 aylik giris paketine vergi dahil 50 dolar verdim. Sinirsiz konusma-mesaj, 12 gb data. Yenilemede 12 aylik pesin oderseniz 12 gb aylik 25 dolara geliyor.

https://www.mintmobile.com/

• @olay süpersiniz, çok güzel ve pratik bilgiler, takipteyim

• @kivo ilk gunlerde nasıl bi çözüm buldunuz acaba hattı nasıl aldınız greencard ssn olmadan

Benzer Başlıklar

• 6
  • 35
  • 5
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |