Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @It-s-thilda Greencard veya vatandasliginiz varsa, evet yararlanabilirsiniz.

• Kamu Personellerine yönelik Yurt dışında burs eğitim veren kurum var mı bilen var mı

• @jacklendo Eskiden Fetonun dernek ve vakiflari araciligi ile geliyorlardi, 2015 ve oncesi. Simdilerde bilemiyorum???

• Green card sahiplerinin Abd den gida yardimi,yardim ceki vs gibi devlet yardimlarina basvurduklarinda topluma yük olma gibi sebeplerden dolayi vatandaslik süreclerinde sorun cikabilcegi konusulmustu sayfada daha önce . Fafsa dan yardim vs burs almak yada Fafsa application formu doldurmak benzer bi izlenim yaratir mi sizce

• @berkergn13 Kisisel gorusum, FAFSA'dan greencardli olarak pell grant alamayacaginiz icin (geri odemesiz egitim yardimi ve vatandaslik sarti var), sadece egitim burslari alabilirsiniz yani geri odemeli olanlar. O yuzden, mantiken sorun cikmamasi gerekiyor. Ama daha iyi bilenler aciklayabilirler belki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13, içinde söyledi: FAFSA ve Üniversite Eğitimi için diğer burs ve kredi olanakları

Green card sahiplerinin Abd den gida yardimi,yardim ceki vs gibi devlet yardimlarina basvurduklarinda topluma yük olma gibi sebeplerden dolayi vatandaslik süreclerinde sorun cikabilcegi konusulmustu sayfada daha önce . Fafsa dan yardim vs burs almak yada Fafsa application formu doldurmak benzer bi izlenim yaratir mi sizce

Hayir, egitim yardimlari sorun olmuyor. Bunlari devletten aldiginiz ve sizi kamuya yuk yapan yardim olarak dusunmek yerine, sizin kendinizi gelistirmenizi saglayan ve toplumun ihtiyaclarini kapatmaya yonelik alacaginiz egitim icin yardim olarak dusunmeniz daha dogru olur ; sonucta amac hayatinizi iyi bir sekilde kurup topluma katkida bulunmak, bedava bir sekilde yasamak degil 🙂

• @berkergn13 grant, loan ya da work & study olarak yardimlar mevcut. Vatandaslik surecine bir etkisi olacagini dusunmuyorum. Bir kismi loan, zaten geri odeniyor ; work&pay zaten adi ustunde verilen parayi calisarak oduyorsunuz. Grant GC'ler icin de mevcut, devlet degil okul da burs verebilir, ogrenciyi basarili gorup ya da sporda iyidir vs. Bu yardimlarin sadece biri degil tumu karisik olarak verildigini dusunun, aile kazancinizi belirtiyorsunuz , okul ucreti ile sizin gelir arasindaki fark burs, borc, calis&ode ile karsilanmaya calisiliyor. FAFSA icin bir oneri : ne kadar erken basvurur iseniz o kadar iyi. FAFSA icin detayli olarak studentaid.gov sayfasina bakmanizi oneririm.

• @crazycells bence de oyle tesekkur ederim

• @MySea abi ''pell grant requirements'' diye aratınca Citizen yada Green Card Holder olmak diyor emin misin sadece vatandaşlara verildiğine

• @dontoliver Diger baska education loan veya scholarship alanlar var ama Pell Grant alana ben rastlamadim. Degistirdilerse bilemem. Basvurusu yapip, deneyebilirsiniz.

• @MySea tesekkurker.
    18 yaşında solo geleceğim ailem türkiyede kalacak bu durumda hangi grantlere ve aidlere başvurmak gerek?

Aile gelirimi belirtirken onlar türkiyede olacağı için ve abd te tax ödemedikleri için onların gelirlerini nasıl belirtebilirim?

bu konular hakkında bilginiz varsa çok müteşekkir olurum!!

• @dontoliver Normal olarak, okula kayit yaptiktan sonra, FATSA basvurusu yapiyorsunuz. Uzun ve detayli bir form, online olarak basvuruluyor. Okulun financial services ofisi size yardimci olacaktir.

Bu basvurudaki bilgiler ve gelir durumunuza gore, ne tur financial aid ve/veya grants alabileceginiz ortaya cikar. Okul ne yapmaniz gerektigini size bildirir. Bu konularda en detayli bilgileri okuldaki financial services ofisden alabilirsiniz. Onlarin isi bu zaten. Sizden herhangi bir evrak istenirse, yine onlarla halledeceksiniz. Genelde ID card/passport, bir onceki yilin vergi beyan formu ve adres dogrulamak icin proof isteyebilirler.

• @dontoliver FAFSA formunda yanilmiyorsam aile icin de bolumler vardi. Orada ailenizin gelirini falan belirtebiliyorsunuz. Dogal olarak onlarin vergi beyani olmayacagindan, bu durumu nasil belgelendireceginizi, en guzel okuldaki financial services ofisi size aciklayabilir.

• @MySea @dontoliver ek olarak vergi beyanini 2 sene geriye donuk istiyorlar diye hatirliyorum ama bu eyaletten eyalete degisebilir.

• @cnpist Ben okula giderken benden sadece 1 onceki yilki vergi beyaninin kopyasini istemislerdi. Goturup okula vermistim.

Esim gecen yil yapti FAFSA. IRS den electronik olarak FAFSA uzerine sadece onceki yilin vergi bilgilerini transfer yapti ve baska hicbir form/belge istemediler.

• Merhabalar, FAFSA başvurusu yapmak istiyoruz New Jerseydeyiz. yanımızda high school diploması yok ama üniversite diplomamızı aldık. (Community college okumak istiyoruz burada) üniversite diploması olur mu ?

• ⭐⭐⭐

@mkonca buradan cevap gelene kadar surayi da inceleyebilirsiniz: https://www.reddit.com/r/FAFSA/

• Bilgisi olan yok mu? Lise diplomamızı e devletten alabiliyoruz. Üniversite mezunuyuz. Diploma yanımızda. FAFSA ya başvuru yapmak için bvv

• @mkonca, içinde söyledi: FAFSA ve Üniversite Eğitimi için diğer burs ve kredi olanakları

Merhabalar, FAFSA başvurusu yapmak istiyoruz New Jerseydeyiz. yanımızda high school diploması yok ama üniversite diplomamızı aldık. (Community college okumak istiyoruz burada) üniversite diploması olur mu ?

Once okula kayit yapmaniz gerekiyor. Kayit yaptiktan sonra FAFSA basvuracaksiniz. Basvuruda FAFSA online doldururken, self certify yapiyorsunuz, yani lise diplomasina sahip oldugunuzu belirtiyorsunuz. Eger herhangi bir evrak istenirse (Genelde vergi evraki, residency proof ve US passport/greencard vb istenebilir), okulun financial services ofisi size bildirir.

Benzer Başlıklar

• 119
  • 2
  • 5
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |