Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar ,

Az önce ben başvurumu yaptım fakat eşimin başvurusunu henüz yapmadım.

eşimin pasaportunda evlenmeden önceki soy ismi yazıyor ,bir sorun olur mu acaba ?

Pasaportu biz evlenmeden önce almışız (pasaport alış tarihi ,Eylül 2012, evlilik tarihi kasım 2012)

evlendikten sonra birkaç kez yurt dışına çıktık , soy adından dolayı herhangi bir sorun yaşamadık Soy adını soran da olmadı..Sonuçta şu anki pasaportu geçerli kullanılan bir pasaport.(en son beraber 2016 da yurt dışına çıkmışız)
    Eğer green card eşime çıkarsa ve ds260 formunu doldurmadan pasaportu değiştirmemiz yeterli olur mu ?

• benzer bir durum bendede var konu altında bende sormuş olayım @crazycells
    eşim aslen azerbaycanlı ancak aynı zamanda türk vatandaşı, mevcut azerbaycan pasaportu ile başvuru yapıcaz geçerli pasaport ancak pasaportta evlenmeden önceki soy ismi yazmakta ben şimdi kendi başvuruma ve eşimin başvurusuna eşimi evlenmeden önceki soy ismini ile mi yazmalıyım

• @Allochthonous pasaportda ne yazıyorsa onu yazın bir sorun olmaz

• @ugurksknbck sizde aynı şekilde pasaport bilgisi isteyen kısımda psaportda ne yazıyorsa onu yazmalısınız

• @Yunus-Tilki tc kimliğinde benim soyadım yazmakta kafa karıştıran kısmı burası 2 yerde isim soy isim soruyor

• @ugurksknbck BENDE ONU DİYORUM PASAPORT SENİN YURT DIŞI KİMLİĞİNİDİR PASAPORTDA NE YAZIYORSA ONU YAZIN

ÖRNEĞİN KİMLİKTE "ELİF ELMAS" AMA PASAPORT DA "ELİF AKSENA" SİZ FORMA ELİF AKSENA YAZACAKSINIZ PASAPORT KISMINA

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Allochthonous, içinde söyledi: Eşimin pasaportunda evlenmeden önceki soy ismi yazıyor problem olur mu ?

Herkese selamlar ,

Az önce ben başvurumu yaptım fakat eşimin başvurusunu henüz yapmadım.

eşimin pasaportunda evlenmeden önceki soy ismi yazıyor ,bir sorun olur mu acaba ?

Pasaportu biz evlenmeden önce almışız (pasaport alış tarihi ,Eylül 2012, evlilik tarihi kasım 2012)

evlendikten sonra birkaç kez yurt dışına çıktık , soy adından dolayı herhangi bir sorun yaşamadık Soy adını soran da olmadı..Sonuçta şu anki pasaportu geçerli kullanılan bir pasaport.(en son beraber 2016 da yurt dışına çıkmışız)
    Eğer green card eşime çıkarsa ve ds260 formunu doldurmadan pasaportu değiştirmemiz yeterli olur mu ?

Evlendikten sonra defter bedeli odeyerek mevcut pasaportunuzu guncellemelisiniz ve pasaportunuzda guncel isminizi tasimalisiniz. Bilginize.

• @Yunus-Tilki arkadaşımızın söylediğini dikkate alarak aze pasaportunda yazan şekliyle eşimi ekledim başvuruma, @crazycells sizde pasaportu yenilememi tavsiye ettiniz yalan beyanda bulunmadık ancak eşimin aynı zamanda tr vatandaşı olması bi etken olurmu niçin bu isim ile başvurmadınız diye (eski isim ve soy ismi tc makamlarınca bilinmekte ve evlilik cüzdanında aze pasaportundaki şekliyle yazıyor isim soy isim evraklarla ispatı mümkün) sorun çıkartırlarmı tabikide bu ilerleyen süreçte kazandığımız taktirde düşünmemiz gereken birşey ancak kafadan bi soru işareti kaldırmakta faide var.

• @ugurksknbck Mülakata gittiğinizde bunu izah ettiğinizde bir sorun olacağını düşünmüyorum çünkü başvuru sırasında sizden beklenen kriterleri karşılıyorsunuz. Ama evlendikten sonra eşinizin Kimlik, pasaport, ehliyet, banka kartları, mesleğe özel düzenlenmiş kartlar değiştirmesi gerekiyor. Bilginize.

Pasaportunuzun hala süresi varsa ve sadece defter değiştirecekseniz, uzatma yapmayacaksanız da yalnızca defter bedeli olan 108 TL tahsil ediliyor. 🙂

• @Yunus-Tilki tc pasaportu cıkartmadık azerbaycan pasaportu mevcut diye

• @ugurksknbck tamamdır onu daha sonra yeniletirsiniz sorun olmaz şimdilik sadece mülakatta bunu belirtirsiniz yeterli olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugurksknbck, içinde söyledi: Eşimin pasaportunda evlenmeden önceki soy ismi yazıyor problem olur mu ?

@Yunus-Tilki arkadaşımızın söylediğini dikkate alarak aze pasaportunda yazan şekliyle eşimi ekledim başvuruma, @crazycells sizde pasaportu yenilememi tavsiye ettiniz yalan beyanda bulunmadık ancak eşimin aynı zamanda tr vatandaşı olması bi etken olurmu niçin bu isim ile başvurmadınız diye (eski isim ve soy ismi tc makamlarınca bilinmekte ve evlilik cüzdanında aze pasaportundaki şekliyle yazıyor isim soy isim evraklarla ispatı mümkün) sorun çıkartırlarmı tabikide bu ilerleyen süreçte kazandığımız taktirde düşünmemiz gereken birşey ancak kafadan bi soru işareti kaldırmakta faide var.

Resmi belgelerde yazildigi sekliyle cevapladiginiz icin sorun olmamasi lazim, ama benim dedigim gibi yaparsaniz herhangi bir kurumda sorun olma ihtimalini %0'a indirmis olursunuz.

• Merhaba ben henüz başvuru yapmadım. Ben hem eşimin hemde kendi kızlık soyadımı kullanıyorum. Pasaportumda çift soyadım yazılı. Başvuruda arada boşluk bırakıp iki soyadımı da yazmalı mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemile-türk, içinde söyledi: Eşimin pasaportunda evlenmeden önceki soy ismi yazıyor problem olur mu ?

Merhaba ben henüz başvuru yapmadım. Ben hem eşimin hemde kendi kızlık soyadımı kullanıyorum. Pasaportumda çift soyadım yazılı. Başvuruda arada boşluk bırakıp iki soyadımı da yazmalı mıyım?

Evet, bu sekilde yazabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |