Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Eşimi ve ben bu konuda biraz tedirginiz, kapalılar için sıkıntı çıkmayacak en uygun eyalet neresi olabilir ?
    Tecrübeleri olan arkadaşlar bu konuda biraz bilgi paylaşırsa çok iyi olacak, şimdiden teşekkür ederim !!! 😔

• ⭐⭐⭐

@Yunus-BARDAK, içinde söyledi: Eşim kapalı olduğu için Amerika'da sıkıntı yaşar mıyız?

Eşimi ve ben bu konuda biraz tedirginiz, kapalılar için sıkıntı çıkmayacak en uygun eyalet neresi olabilir ?
    Tecrübeleri olan arkadaşlar bu konuda biraz bilgi paylaşırsa çok iyi olacak, şimdiden teşekkür ederim !!! 😔

Merhabalar. Ben henüz gidip yaşamadım ama instagramda takip ettiğim bazı sayfalar var. Çok rahat olduklarını, herhangi bir sorun yaşamadıklarını her zaman vurguluyorlar. Mesela amerikadakibacınız diye bir sayfa var. Eşiniz takip etsin, incelesin, sorsun.
    Türkiyede kapalıysan ocusun, açıksan bucusun diye bakarlar, konuşurlar insanın arkasından. Hemen bir kefeye koyarlar, siz hiç bir kefede olmasanız bile.
    Emin olun kendi ülkemizden daha rahat edeceği kesin.

• @bidünya çok teşekkür ederim yolun bahtın açık olsun.

• @Yunus-BARDAK Türkiye den daha rahat edeceği kesin Yunus bey. Tabi kapalı olmanında bin bir türlü hali var. Siyah çarşaf halinde kapalıysa amerikanın bazı yerlerinde sıkıntı olabilir. YouTube da bununla ilgili videolar var umarım yardımcı olur

• ⭐⭐⭐

@Yunus-BARDAK, içinde söyledi: Eşim kapalı olduğu için Amerika'da sıkıntı yaşar mıyız?

@bidünya çok teşekkür ederim yolun bahtın açık olsun.

Rica ederim hepimizin inşallah

• @anilcangokben Sağol Anılcan kardeşim çok teşekkür ediyorum.

• @Yunus-BARDAK rica ederim abi ne demek başarılar..

• Merhaba, ben 2 yildir Newyork da yasiyorum bende kapaliyim ve simdiye kadar asla bir problem yasamadim (hemde Newyork gibi biryerde) hatta tam tersi insanlar inanilmaz saygi duyuyorlar. Normalde bizim onyargi ile yaklasabilecegimiz insanlar bile agzindan sister dusurmuyor konusurken. Illaki vardir irkciligin oldugu eyetler ama ben simdiye kadar gormedim. Iciniz rahat olsun burasi gercekten cok guzel bir yer. Insanlara guzel enerji verirseniz muhakkak karsiligini aliyorsunuz.

• @Sümeyye-Dönmez, içinde söyledi: Eşim kapalı olduğu için Amerika'da sıkıntı yaşar mıyız?

bizim onyargi ile yaklasabilecegimiz insanlar bile agzindan sister dusurmuyor konusurken. Illaki vardir irkciligin oldugu eyetler ama ben simdiye kadar gormedim. Iciniz rahat olsun burasi gercekten cok guzel bir yer. Insanlara guzel enerji verirseniz muhakkak karsiligini aliyorsunuz.

New York Los Angeles gibi yerler malesef ölçü değil.Nasıl Türkiye İstanbul ve Ankaradan ibaret değilse.
    Bu arada TR den daha rahat olursunuz diyen arkadaşta sanırım dalga geçiyor.

• @Yunus-BARDAK Merhaba. Ben bu sorunun Amerika özelinde sorulmasına bile anlam veremedim (Türkiyeden bakınca tabii kaygılarımız oldukça normal) Ablam yaklaşık 8 yıldır Amerika'da yaşıyor kapalı olarak ve hiçbir sorun yaşamadı. Benim eşimde kapalı ve yazın inşallah ablamların yanına geçeceğiz. Bilgi verir diye paylaşayım Teksas Plano'da yaşıyorlar. Ablamın şöyle bir söylemi var ''değil sana sözlü veya fiziki bir harekette bulunması sana ve dinine karşı en ufak bir art niyet hissedersen polisi arayıp direk şikayette bulunabilirsin ki onlarda gereğini yapar'' diye paylaşmıştı benimle.

• Burayi atlamisim 🙂

Esiniz kapali oldugu icin TR'de daha cok sorun yasarsiniz...

Esiniz mini etekli oldugu icin TR'de daha cok sorun yasarsiniz...

Belki donemleri degisir, kronoloji degisir vs vs

Buradaki kilit nokta benden olmayana, yada otekine ne kadar saygili yaklasilabildigimiz...

Kimse kusura bakmasin...

Kaliplastirma bizde cok fazla... Orta dogu toplumlarda tavan yapmis durumda...

Burada siradisi bir olay yasanmadigi surece farkliliklar nedeniyle sorun yasamiyorsunuz... Yasaniyorsa da bunun nedeni sadece basortusu, hac, kipa falan degil... Farkliliga tahammulu olmayan insanlar olacaktir.

• @Yunus-BARDAK nereye gideceginize bagli siz bana gideceginiz yerleri yazin ben puanliyim

• @semavi, içinde söyledi: Eşim kapalı olduğu için Amerika'da sıkıntı yaşar mıyız?

Buradaki kilit nokta benden olmayana, yada otekine ne kadar saygili yaklasilabildigimiz...
    Kimse kusura bakmasin...
    Burada siradisi bir olay yasanmadigi surece farkliliklar nedeniyle sorun yasamiyorsunuz... Yasaniyorsa da bunun nedeni sadece basortusu, hac, kipa falan degil... Farkliliga tahammulu olmayan insanlar olacaktir.

Dalga mi geciyorsun ya? Asyali oldugu insanlar sokak ortasina olduruluyor linc ediliyor ne diyorsun sen?

• ⭐⭐

...ISIS VEya ISID denen sahte musluman katiiler surusu gercek muslumanliga buyuk leke getirdiler,orta dogulu kapali kadin ve sakalli erkege hep terrorist gozuyle bakiliyor,amerika anayasasi dilleri ve dinleri serbest birakmistir,neye taparsan tap hangi dili konusursan konus,umurumda olmaz yeterki devlete ihanet etme,baskalarina zarar verme der.

• @Betfair39, içinde söyledi: Eşim kapalı olduğu için Amerika'da sıkıntı yaşar mıyız?

@semavi, içinde söyledi: Eşim kapalı olduğu için Amerika'da sıkıntı yaşar mıyız?

Kimse kusura bakmasin...

Dalga mi geciyorsun ya? Asyali oldugu insanlar sokak ortasina olduruluyor linc ediliyor ne diyorsun sen?

Kolay kolay dalga geçmem bu tip sorularda. Siz ironi mi yaptınız ciddi misiniz?

• @Betfair39 asyalılara karşı yapılan saldırıları 350 milyonluk ülkenin tamamına mal etmek doğru değil kanımca. kötü insanlar her zaman her yerde karşınıza çıkabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Betfair39, içinde söyledi: Eşim kapalı olduğu için Amerika'da sıkıntı yaşar mıyız?

@semavi, içinde söyledi: Eşim kapalı olduğu için Amerika'da sıkıntı yaşar mıyız?

Kimse kusura bakmasin...

Bence siz dalga geciyorsunuz 🙂 ABD'deki gunluk yasam ile Turkiye'deki kesinlikle kiyaslanabilecek duzeyde degil... Turkiye'de sokakta yururken omuz omuza carpistigi icin hickimsenin bicaklanmadigi veya ramazan ayinda sokakta yemek yedigi icin hickimsenin linc edilmedigi bir zamana evrilebilirsek bu konuda kiyaslama yapmaya baslayabiliriz.

• ABD'de herhangi bir sekilde kilik kiyafet nedeniyle ayrimcilik yapildigini hic sanmiyorum. Gunluk yasamda sokakta veya alisverisde her turlu insanla karsilasiyorsunuz ve kimse kimsenin umrunda bile degil.

Ha bu arada, her sehirde bazi semtler vardir. Eger oralara yolunuz duserse, kiliginiz ne olursa olsun, irkiniz, renginiz ne olursa olsun, rahat hissedemeyebilirsiniz, hatta hayatiniz tehlikeye bile girebilir. Ama zaten oyle yerleri herkes bilir ve uzak durur.

Birde profiling olayi vardir. Polislerde bu cok kullanilir. Ama ayni zamanda sokaktaki normal insanlarin bilincaltinda da vardir. Mesela, evinizin onunde hoodie giymis, kafasini kapatmis ve oylesine aylak aylak dolasan bir siyahi genc varsa, cogunluk bunu normal karsilamaz ve her an bir hirsizlik vakasi veya suc unsuru olabilir mi diye tedirginlik icinde takip eder veya polisi arar. Veya bir redneck'in evi ise, silahini alip kapinin onune cikip bekler. Bu tamamen baska bir durum!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.1k

| | | |