Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@yalta mesajını şimdi farkettim hayırlı olsun. Umarım istediğin gibi düzlüğe çıkarsın. Kolay gelsin

• @redsat2000, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@Edelweiss, içinde söyledi: Markette Çalışmak

Walmart orta eyaletlerde (Montana, Iowa, Wyoming vb.) bazi sehirlerde personel azligi sebebiyle saatlik ücretleri 15-16 dolar seviyesine cekmis. Duyurulur! 😀

Bu eyaletlerde çift vergi olduğu için 15 dolarlar bizim rakama yakın düşecek gibi Şubat sonu Walmart 15 dolara çekecek sanırım.

New Hampshire gibi gelir ve satış vergisinin olmadığı bir eyalette ayda kaç dolar gelir olabilir ve alışverişe ödemeyip cebimize kalacak vergi tutarı ne kadar olabilir? Kendinizi baz alırsanız sevinirim sayın @redsat2000 . Bende ilk etapta yalnız gelmeyi düşünüyorum.

• Yanlis duymadiysam Walmart TX da 11$/saat. Gelir vergisinin olmamasi bunda etkili olmali. Burada bazi firmalar sosyal sorumluluk gibi yaklasip ihtiyac fazlasi insan calistiriyor gibi algiliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@RoadtoNewLife saatlik ücret 11 usd /hrs Miamide . Bu bölgeye ve vergi durumuna göre 14 usd /hrs olabiliyor. Miamide state vergisi yok Ancak federal tax var. Yüzde 8 civarı tax oranı. Social Security ve Medical.aid ile birlikte toplam gross ile net arasında federal tax ile birlikte toplam benden yüzde 20 civarı kesiliyor. Part time esasına göre Şirket 32 saat haftalık çalıştırma garantisi veriyor. Bu süre 40 saate çıkabiliyor. Overtime yapmamak ve yigilmayi önlemek için şuan geçici eleman alıyorlar Böylece overtime ekstrasini ödememiş olacaklar.
    Burayı bekleyen bir tehlike var. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle müşteri sayısı azalmaya basladi. Bu durumda ya çalışma saatleri azalacak yada eleman alımı durdurulacak /işten çıkarılacak. Umarım bu durum ortaya çıkmaz. Partime olana maksimum 15 gün ücretli izin verir .Buda aldığın paranın azlığı nedeniyle devede kulak kalacaktır.

• @redsat2000 çok teşekkür ederim

• @redsat2000 merhaba abi ben de miami ye geleli 2 ayı geçti, virüs var diye korkuyodum bekledim bu yüzden ama artık işe girmem lazım dil geliştirene kadar herhangi bir iş olabilir, herhangi bir tavsiye verebilirseniz sevinirim teşekkürler

• @yalta Adına sevindim abi hayırlı olur inşallah durum nasil şuan?

• @Manwe6265 Sizin de ilk girişiniz bayağı kötü bir zamana denk gelmiş. İstediğiniz gibi bir iş bulursunuz umarım en kısa sürede. Ne durumda şu an yaşadığınız bölge? Normale dönmeye başladı mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265 öncelikle hoş geldin tekrar. @Passion dediği gibi kötü döneme rastgeldin. Tüm gücünle her işe saldirmani tavsiye ederim. Bulunduğun bölgeye yakın Tüm Publix, Walmart CVS Antrepo gibi yerlere online öncelikle basvur. Bu yerlere git ve havasını kokla ve bilgi al. Dil olayı her zaman sıkıntı olacak. Bu tip işler hızlı adapte olmanı sağlar. Corona ve Geogle Floyd olayı burada ekmeğini peşinde koşmayı bayağı zorlaştırdı. Çalışma saatlerimiz sokağa çıkma yasağı nedeniyle azaldı. Fazla mesai almak için bu aralar parande atıyoruz. Craglist den iş ilanlarina bak orasi hep güncel senin için oradan iş çıkabilir. Günlük haftalık işler bile oluyor. Dağa tırmanışta şuan düşme modundasin biran önce tutunmayı saglaman lazım. Moralini sağlam tut.Buna çok ihtiyacım var

• @Manwe6265, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@redsat2000 merhaba abi ben de miami ye geleli 2 ayı geçti, virüs var diye korkuyodum bekledim bu yüzden ama artık işe girmem lazım dil geliştirene kadar herhangi bir iş olabilir, herhangi bir tavsiye verebilirseniz sevinirim teşekkürler

amazon varsa etrafta ona bakin ingilizceye gerek yok zaten. saatlik ucretleride 15 dolar amerikada her yerinde ayni diye biliyorum. sezonluk olarak alirlar once sonra kalici isci yaparlar. googlea amazon force yazin karsinaza cikacak siteden lokasyonunuza gore arama yapip yakinlarda bir yerde varsa basvurun zaten cogunlukla aliyorlar is basvurusu varsa. overtime da var 5 ya da 10 saat haftalik 700u bulur yani guzel para.

• @redsat2000 @gkhanfeez @Passion değerli yanıtlarınız ve motivasyon için teşekkürler

• ...............

• ⭐⭐⭐

@Manwe6265, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@redsat2000 @gkhanfeez @Passion değerli yanıtlarınız ve motivasyon için teşekkürler

İş bulabildiniz mi hocam durumunuz nedir

• @yalta 😁 Sevindim walla mutluluğunuz daim olsun

• @fetihy internetten başvuruları yaptım biraz bekleyeceğim bu sürede araştırmalara devam

• @Manwe6265 Birde bu linktekileri deneyin. Staffing sirketleri de size is bulabilirler.

]];tbs:lrf:!1m4!1u3!2m2!3m1!1e1!1m4!1u2!2m2!2m1!1e1!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:2

• ⭐⭐⭐

@Manwe6265, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@fetihy internetten başvuruları yaptım biraz bekleyeceğim bu sürede araştırmalara devam

İnşallah kısa zamanda bir iş bulursunuz 🙏
    Ayrıca sayın @gkhanfeez açmış olduğu başlığa bir inceleyebilir misiniz.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3424/amazon-warehouse-depo-işinde-çalışmak

• @MySea, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@Manwe6265 Birde bu linktekileri deneyin. Staffing sirketleri de size is bulabilirler.

]];tbs:lrf:!1m4!1u3!2m2!3m1!1e1!1m4!1u2!2m2!2m1!1e1!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:2

Bu firmalar bizdeki işkur gibi mi yoksa belli prosedürleri mi var?

• @RoadtoNewLife Sanirim benzerlik var. Bunlara basvuruyorsunuz, mezuniyetiniz, is tecrubeleriniz, yetenek ve becerilerinizi falan belirtiyorsunuz. Hangi alanlarda is istediginize gore size is ayarliyorlar. Once gecici oluyor. Sonra calismaniza bagli olarak kaliciya gecmek sizin elinizde.

• @yalta helal be yalta reyiz 🙂 idolsun.

Benzer Başlıklar

• 146
  • 8
  • 31
  • 26
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |