Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000 yeni işiniz hayırlı olsun sayın @redsat2000 umarım daha az stresli daha az yorucu bir iş olur sizin için.

• ⭐⭐

@redsat2000 Hayırlı olsun. Adım adım oradaki düzeninizi oturtmanıza çok sevindim.

• ⭐⭐⭐⭐

@mehmet-JS @vlknhouston çok teşekkür ederim.

• @redsat2000, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@mehmet-JS @vlknhouston çok teşekkür ederim.

Hocam bu başlık altında ki bütün mesajları okudum lütfen bizleri merakta bırakmayın ve bilgilendirmeye, tecrübelerinizi aktarmaya devam edin, saygılar...

• ⭐⭐⭐⭐

@Onur-Güneş Retail sektöründe hala devam ediyorum. Sadece satılan ürünlerde değişiklik var. Bilgilendirme konusunda merak etmeyin . Burada yaşam mücadelesi bir şekilde devam ediyor. Alışverişimizi bir şekilde buralardan yapıyoruz. Yeni iş arayışları için kulağımız delik . Yeni tekliflere her zaman açık .

• @redsat2000 tam diğer bir konuda ne yaptınız mesleğinize dair bir yöneliminiz oldu mu diye soracaktım, bu mesajınızı gördüm, adınıza çok sevindim, bayağı da olmuş, umarım herşey yolundadır..

• @redsat2000 abi sosyal ortama giremeyecekmiyiz yine azmıs miktar

• Acilin walmart seasonal ta olarak soyluyorum. Walmart fiziki olarak yorucu bir is ama insanlar sikintili olmadikca bir sekilde gun bitiyor yemek saatiniz ucrete dahil degil her dort saatte bir onbes dk ucretli dinlenme hakkiniz var mesela ise giris yaptin 1 de 3 de 15 dk dinlenebilirsin sonra 5 ve alti arasi ucretsiz yemege gidip 8 de tekrar ucretli dinlenme yapip 10 da is cikisi yaparsin ve 8 saat ucreti alirsiniz. Benefit konusundna fena degil 401k saglik sigortasi gibi avantajlari var ben part time oldugum icin saglik sigortasi ve ekstralarla ilgilenmiyorum net ucret Seasonal Team Associate icin 12 dolar civari. Full time olup benefitlerden yararlanmak istesem belki daha da dusebilir.

Birgunde 13 km yurudugumu biliyorum applikasyondan baktigimda gordugum rakam bu.
    Bana kalirsa doordash ve ubere gore bulundugum konum icin daha iyi. Fast food kokusu da mide bulandirir bir sure sonra o sebeple ikinci isim olarak memnun olmaya calisiyorum. Zaten abd de seve seve calismak zorundasiniz.
    Yeni gelenlere tavsiye ediyorum.

• @Doncarleone, içinde söyledi: Markette Çalışmak

Acilin walmart seasonal ta olarak soyluyorum. Walmart fiziki olarak yorucu bir is ama insanlar sikintili olmadikca bir sekilde gun bitiyor yemek saatiniz ucrete dahil degil her dort saatte bir onbes dk ucretli dinlenme hakkiniz var mesela ise giris yaptin 1 de 3 de 15 dk dinlenebilirsin sonra 5 ve alti arasi ucretsiz yemege gidip 8 de tekrar ucretli dinlenme yapip 10 da is cikisi yaparsin ve 8 saat ucreti alirsiniz. Benefit konusundna fena degil 401k saglik sigortasi gibi avantajlari var ben part time oldugum icin saglik sigortasi ve ekstralarla ilgilenmiyorum net ucret Seasonal Team Associate icin 12 dolar civari. Full time olup benefitlerden yararlanmak istesem belki daha da dusebilir.

Birgunde 13 km yurudugumu biliyorum applikasyondan baktigimda gordugum rakam bu.
    Bana kalirsa doordash ve ubere gore bulundugum konum icin daha iyi. Fast food kokusu da mide bulandirir bir sure sonra o sebeple ikinci isim olarak memnun olmaya calisiyorum. Zaten abd de seve seve calismak zorundasiniz.
    Yeni gelenlere tavsiye ediyorum.

401k ve sağlık sigortası var mı part time da?

• ⭐⭐⭐⭐

@RoadtoNewLife Walmartta 1 sene sonra full time geçebilirsiniz . 1 sene sonunda sağlık sigortası ve 401k için başvuru hakkınız başlıyor. Part time üzerinden sigorta ve 401 K hiç bir firma üzerinden hak kazanmanız mümkün değil

• @redsat2000, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@RoadtoNewLife Walmartta 1 sene sonra full time geçebilirsiniz . 1 sene sonunda sağlık sigortası ve 401k için başvuru hakkınız başlıyor. Part time üzerinden sigorta ve 401 K hiç bir firma üzerinden hak kazanmanız mümkün değil

Abi Parttime olarak kaç saat çalıştırıyor walmart. Birde ingilizce çok az biliyoruz yinede işe alırlarmı? Ben dilimi hızlı geliştiririm sorun değil, eşim yapamazsa diye stres oluyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@OrlandoGücü, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@redsat2000, içinde söyledi: Markette Çalışmak

Abi Parttime olarak kaç saat çalıştırıyor walmart. Birde ingilizce çok az biliyoruz yinede işe alırlarmı? Ben dilimi hızlı geliştiririm sorun değil, eşim yapamazsa diye stres oluyorum.

@OrlandoGücü Mülakatta İngilizce gerekli . Ancak çok iyi olmasa da biraz İngilizceniz olması lazım, Konuşacak karşı tarafın dediğini anlayacak kadar . Ayrıca 2-3 gün eğitime tabi tutulacak ve sonucunda sınavı geçmeniz gerekecek. Part time 22-24 saat minimum çalışabiliyorsunuz. Kalifiye olursanız müdürün kararına göre 40 saata kadar çıkabiliyor. Ben hep 40 saati haftalık doldurdum. 36 saatin altına bir sene boyunca inmedim. İngilizce ve iş gücü nedeniyle aranılan eleman olarak ayakta durmayı başardım. Walmart’a giriş o kadar basit gibi düşünmeyin . Biraz çaba göstermeniz lazım. Diğer bu tip işlerde de durum aynı. Cesareti toplayıp bir deneyin . Sonuçta bir tecrübe edinmiş olursunuz. Ancak iş ağır ham vücut ilk dönemde zorlanabilir.

• Walmart'ta Çalışmak

Bir süre Walmart'ın OGP (Online Grocery Pickup) departmanında çalıştım.

Öncelikle Walmart için göçmen çalışanları çoktur diyebilirim. İşe alım sürecinin de hızlı olması nedeniyle başlangıç işleri arasında yer alabilir.

Walmart'ta ekip üyeleriyle ve yöneticilerle mesai içindeyken dostluk gibi özel bir bağ kurulmadığı ya da kuralların dışına çıkılmadığı sürece devamlı bir iletişim halinde olunmaz (Elbette bazı departmanlarda bu değişiklik gösterebilir.) Öyle ki vardiya giriş-çıkışları, öğle yemeği giriş-çıkışları, istenen izin günleri telefona indirilen Me@Walmart isimli uygulamadan yapılır.

İşe alım sürecinde adaylara genel bir eğitim verilir, çalışacağı mağaza ve departmanı tanıtılır ve ardından eğitim ofisinde bilgisayar üzerinde iş güvenliği, hijyen, işyerindeki iletişim gibi konularda eğitim verilir ve bu konularda test yapılır. Bu testi geçmek gerekir. Test öyle ciddi bir test değil. Hatta doğru cevabı bulmak için sırayla tüm şıklara bile basılabilir ama elbette ne olduğunu bilerek yapmakta fayda var.

İngilizce bilmeden çalışmak mümkün mü? Bence değil. Zaten az önce bahsettiğim testi geçmek için İngilizce ya da İspanyolca gerekir. "İngilizce bilmeden çalışanlar görüyorum" denilen kişiler muhtemelen İspanyolca biliyordur. En azından sosyal hayat ve market sektörü üzerine bir dil hakimiyeti olması gerekir çünkü Walmart insan trafiği yoğun olan bir market olduğu için personelin yanı sıra azımsanmayacak kadar müşteriyle de iletişime geçmek gerekecektir. (Eğer orada çalışacaksanız gün içinde defalarca durdurulup "o nerede?" "bu nerede?" sorusunu yanıtlamaya hazır olun.)

Çalışma süresi haftalık 40 saattir. Genellikle 5 gün iş; 2 gün izin şeklinde uygulanır. Çalışma ortamı rahattır ve usule uygun çalışıldığı sürece karışan olmaz. Ciddi bir yoğunluk veya personel açığı olmadığı sürece ek mesai yapılmaz. Genellikle de yapılmaz çünkü müşteri trafiği olduğu gibi çalışan trafiği de vardır. İşe girenler, işten çıkanlar, ayda birkaç gün çalışanlar, yarı zamanlılar, öğrenciler vs. çoktur.

Sadece burada çalışarak geçinmek mümkün mü? Tek başına iki kişilik bir aile geçindirmek mümkün değil. Çocuklu bir aile geçindirmekse neredeyse imkansız. Bekar olup tek başına ev kiralayıp yaşamak da zor ama yine de herkes kendi şartlarına göre değerlendirmesi lazım. Walmart saatlik ücreti yüksek olan bir yer değil. Ek mesai de sürekli olmadığı için aylık gelir az çok bellidir ve sabittir. Benefit'lerinden ise 3. ayın doldurulduğu gün itibarıyla yararlanılabilir.

Çalışmayı tavsiye eder miyim? Bilmiyorum. Herkes kendi şartlarına göre değerlendirmesi lazım. Ben oraya işlerimin yolunda gitmediği bir dönemde girdim ve asıl iş alanımla hiçbir ilgisi olmadığı için ayrıldım.

Genel hatlarıyla ifade etmeye çalıştım ancak elbette koca ülkedeki bütün Walmart'ların aynı olmayacağını göz ardı etmemek gerekir. Elbette istisnai şubeler, ekip üyeleri ve yöneticiler olacaktır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.1k

| | | |