Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Sn @DustyBlue doğrudur bu ülkelerde dediğiniz gibi vize alınan sayı fazla. Bunlar eş ve çocuk sayısı eklemesi de olabilir. Ama o tablolarda bunun gibi durumlar yok denecek kadar az. Ayrıca 2013 linkinizde üstlerde yazılan açıklamalara bakılırsa ailelerin dahil olabileceğine dair ciddi çıkarımlar yapabiliriz. Applicant kelimesi tekil başvuruya karşılık gelmiyor. Principal Applicant asıl kazanan demek. O yazıda da Principal Applicant diye aşağılarda ayrı bir yönerge var. Bizim durumumuz da Ben çekilişi kazandım. Eşim ve oğlum var.Ds 260 da sadece benim ismimim karşısında Principal Applicant yazıyor. Onlarda farklı. Yine aynı linkte kazanan sayısı approximately ile anlatılıyor eklenenler olabilir diye.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@dustyblue hepimiz için hayırlısı olsun. Benim CN nin 40 binlere geleceği inancım sürüyor. Umarım herkes sıkıntısız alır vizesini.
    Herkese saygılar

• Bizde 26*** Ümit ederim temmuz ayında gelebilir gibi düşünüyorum. Gönül ister daha hızlı gelsin. Kasmaya gerek yok.

• ........

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokcell Yaşadığınız veya vatandaşı olduğunuz ülkelerin değil, doğduğunuz ülkenin kotasından.

• ........

• @crazycells çok süper bir yazı teşekkürler bilgiler için 👏👏👏👏👏👏👏

• @crazycells benim merak ettiğim bir nokta var KCC çekilişi bir günde mi yapıyor, yoksa bunu zamana mı yayıyor 2020 talihli ailelerle birlikte 83. 884 kişi seçti burdaki dava sayısını bilmiyoruz ama eu için konuşursak ilk 10bini aralık 2019 da, diğer 10 bini ocak 2019 da parça parça çekmiş olabilir mi yoksa tek bir günde bunu yapıyorlar

Bir sorum daha var ağustos 2019 bülteninde lottery ye türevleri olarak ifade edilen 23.182.554 başvuran kişi var, nitelikli giriş olarak kişi 14.722.798 başvuru gözüküyor, şimdi bu aradaki fark çoklu başvuru, hatalı fotoğraf olarak kazandığı halde söylenmeyen aradaki boşluk sayısı mıdır?

Çekiliş 23 milyon başvuru mu 14 milyon üzerinden yapıldı, eğer 14 milyon üzerinden yapıldıysa neden 9 milyon başvuru yok

Bu kısımları tam anlamadım, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim Sayın @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Sayılarla Green Card Lotosu (Diversity Visa) Sürecine Bakış

@crazycells benim merak ettiğim bir nokta var KCC çekilişi bir günde mi yapıyor, yoksa bunu zamana mı yayıyor 2020 talihli ailelerle birlikte 83. 884 kişi seçti burdaki dava sayısını bilmiyoruz ama eu için konuşursak ilk 10bini aralık 2019 da, diğer 10 bini ocak 2019 da parça parça çekmiş olabilir mi yoksa tek bir günde bunu yapıyorlar

Bir sorum daha var ağustos 2019 bülteninde lottery ye türevleri olarak ifade edilen 23.182.554 başvuran kişi var, nitelikli giriş olarak kişi 14.722.798 başvuru gözüküyor, şimdi bu aradaki fark çoklu başvuru, hatalı fotoğraf olarak kazandığı halde söylenmeyen aradaki boşluk sayısı mıdır?

Çekiliş 23 milyon başvuru mu 14 milyon üzerinden yapıldı, eğer 14 milyon üzerinden yapıldıysa neden 9 milyon başvuru yok

Bu kısımları tam anlamadım, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim Sayın @crazycells

Zamana yaymasi mantikli bir fikir degil. Tek seferde yapip, sonra istegine gore elemeler yapiyorlardir listeden... Ayni listeden farkli farkli zamanlarda cekilisler yapmak ayni kisilerin tekrar secilmesi problemini dogurur.

14 milyon basvuran kisi sayisi, 23 milyon da aile uyeleri ile beraber basvuran sayisi. Yani aradaki 9 milyon kisi esler veya cocuklar...

Cekilis 14 milyon kisi arasindan yapildi.

• @crazycells anladım, teşekkür ederim

• DV2020 yüzümüze gülmedi bakalım inşallah DV2021'e kısmet 😞 bakıyoruz ama booş bakıyoruz inşallah seneye inşallah bize sıra gelir deme şansımız olur 😃 (ÇOK BÜYÜK KONUŞTUM) işin şakası inşallah seneye güzel bir case number gelirse uçarak gitmeyi düşünüyorum Greencardı çıkarmak ayrı bir şans düşük bir case number çıkarmak ayrı bir şans muhtemelen 40 bin üstünde çıkarsa bana DS260'ı bile doldurmayı düşünmüyorum benimle aynı fikirdemisiniz @crazycells veya yaptığım bir kuruntumudur ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emir600RR, içinde söyledi: Sayılarla Green Card Lotosu (Diversity Visa) Sürecine Bakış

DV2020 yüzümüze gülmedi bakalım inşallah DV2021'e kısmet 😞 bakıyoruz ama booş bakıyoruz inşallah seneye inşallah bize sıra gelir deme şansımız olur 😃 (ÇOK BÜYÜK KONUŞTUM) işin şakası inşallah seneye güzel bir case number gelirse uçarak gitmeyi düşünüyorum Greencardı çıkarmak ayrı bir şans düşük bir case number çıkarmak ayrı bir şans muhtemelen 40 bin üstünde çıkarsa bana DS260'ı bile doldurmayı düşünmüyorum benimle aynı fikirdemisiniz @crazycells veya yaptığım bir kuruntumudur ?

katilmiyorum 🙂 secilen herkese sira gelme ihtimali var, ama buyuk ama kucuk bir oran... 🙂 su an icin hic bir sayi icin ihtimal %0 degil.

• hocalarim, abilerim, ablalarim ;
    Cekiliste secilmenin vize verilecek olmak anlamina gelmedigini biliyorum ancak konustugunuz seyleri büyük oranda anlayamadim. Bu sira gelme/gelmeme, DS formunu doldurmaya gerek duymama mevzulari tam nedir? Secilenler arasinda bir siralama oluyor falan da ondan sonra seçilmiş olmama rağmen vize gorulmemesine cagirilmama ihtimalim mi var ve bu nasil oluyor? Beni aydinlatir misiniz?

Hürmetler,

• @Batuhan-Tirakioğlu aynen çekilişi kazandığın ekranda sana bir dosya numarası veriyorlar(sıra numarası gibi düşünebilirsin, çünkü küçükten büyüğe doğru mülakata giriliyor) örnek 2020EUX25322 gibi
    Ama her case numarası bir kişiyi temsil etmiyor misal case 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 bunların içinde bazılarının içi boş, çekiliş sırasında tekrarlanan başvuru vb.. sebeplerden elenip dosya numarasının boş kaldığı numaralar, yukarıdaki sıralamalardan 5,6,7,8 boş olabilir yani
    Size önceki yılların mülakat aşamaları ve deneyimlerini okumanızı
    Ve Sayın @crazycells tarafından yazılmış şu mesajı okumanızı öneririm
    Sayılarla Green Card Lotosu (Diversity Visa) Sürecine Bakış https://yesilkartforum.com/forum/post/3072

• @crazycells inanın inanılmaz anlatmışsınız tebrikler

• ⭐⭐

@Muhtaradana Merhaba. Ozverili ve cani gonulden yaptiginiz açıklamalarınızı cani gonulden takdir ediyorum. Bir sorum olacak; "tekrarlanan başvuru" kismini anlamadim. Bir birine bağlı bir kac kaç sorum olacak musadenizle. 1-DV Lottery Basvuru Otomasyon Sistemi aynı kişinin bir başvuru döneminde birden fazla başvurmasına musade ediyor mu? 2-Eğer bu yasaksa başvuranlar neden birden fazla başvuruyorlar? 3-Bu kuralı bilmedikleri için mi? 4-Yoksa elde olmayan/farkında olmadan/sehven teknik bir takim problem vb. durumlar yasanabiliyor mu basvuru yaparken? Bu noktayi biraz daha acabilir misiniz lutfen.

• @Drywall
    1) Ediyor,birkişi dv lottery başvuru döneminde aynı bilgilerle defalarca başvuru yapabilir, yalnız çekiliş yapıldığında bu başvuruların birisine şans vursa bile diğer başvurularda dolayı, mükerrer başvuru sayılıp o kişiye kazandığı ekran gösterilmez, mayıs ayında çekiliş sonuç ekranında Has not been selected yazısını görür
    Bu mükerrer başvurular bazı ülke katılımcıları tarafından kasıtlı yapıldığı gibi, bazende kişi bir danışmanlık firmasına bilgilerini verip ücret ödüyor, sonrasında hem kendisi başvuruyor hem şirket

Bundan dolayı bu sene başvuru şartlarına geçerli pasaport şartı getirildi

2) Bunu bilinçli yapan bazı ülke vatandaşları var, benim anladığım bilgilerindeki bazı kısımları (isimdeki harf.lerin yerini değiştirme, eksik yazma vb.... gibi) değiştirerek birden fazla başvuru yapıyorki, çekilişte kendisine çıkma şansı artsın

Bir sebebide bugün dv 2021 odasında bahsedildi, tam mantıklı mı anlamadım ama birden fazla sahte başvuru ile kendi şanslarını arttırmaya çalılıyorlarmış, kendileri için bu sahte başvuruların nasıl bir faydası olacağına inanıyorlarsa artık

3 ve 4. sorularınıza yukarda cevap bulmuşsunuzdur sanırım

Burda bir bilgi daha eklemek isterim

Şimdi bu sahte başvuruları KCC, Amerika Dış İşleri ve ABD konsoloslkları bilmiyormu zannediyorlar bu ülke vatandaşları anlamıyoruz?

Bildiğiniz gibi bazı ABD konsolosluklarındaki mülakat deneyimlerinde, isimdeki bir harf eksikliği veya değişikliği tespiti halinde bile red verildiğini duyuyoruz

Yani bu sahtekarlıklara karşı en son aşamaya gelinse bile, konsoloslukların bir önlemi var

Dilerim bizim ülke vatandaşları bu şekilde girişimlerde bulunmaz ki, Ankara konsolosluğunun
    Lise diplomasının doğruluğu ve mali kaynak göstermesindeki hassasiyetine ek birde başvuru sahteciliğindeki duyarlılıklar oluşmaz

• ⭐⭐

@Muhtaradana Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Biz doğru olalım eğri belasını bulur. Her şeye rağmen dürüstlüğü ve doğruluğu kaybetmemeliyiz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |