Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Sayılarla Green Card Lotosu (Diversity Visa) Sürecine Bakış

• @hayel vallaha benden sonra olacağı kesin 🙂 17xxx

• @hayel mart-nisan bana göre..

• bu yazıyı okuduktan sonra 24 bin olan case numaram gözümde 10 bin gibi göründü :))))

• @crazycells merhaba geçen gün forum da bir arkadas daha önce Türkiye de greencard çıkıp da mülakata girmeyen kimsenin olmadığını söyledi. Nereden böyle bir kanıya vardığını sorduğumda ise greencard sürecini takip eden bir firmadaki bayanın söylediğini söyledi. Bu doğru mu aksi bir durumla karşılaştınız mı acaba.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐

@dustyblue 4390 sayısına aileler dahil. DV1 - DV2 - DV3 toplam sayı 4390. Geçen senelerde Türkiyeden herkese sıra geldi. Türkiyeden devam etme oranı %50 bile olmamış hiç. Bu senede case numarası 40 binin altındaki Tüm Türk vatandaşlarına sıra gelir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilek-uluocak bu bilgi dogru degil, bizim forumdan bile gecen yillarda kazanip devam etmeyen arkadaslar oldu. O arkadaslar sadece gelip en basta sureci anlamaya calisip sonra ayrildiklari icin cok gorunur olmuyorlar, ama kazanan herkesin devam ettigi dogru degil.
    Zaten kazanan kisi sayisi ve vize alan kisi sayisini karsilastirsaniz bile bunun dogru olmadigini gorursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• yanlış anlaşılmış dilek hanım . demek istedigi türkiyede mülakata cagrılmayan case no yok . gitmeyenler çogunlukta olabilir . ama ds 260 ı yollayıp da çağrılmayan olmamıs şimdiye kadar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta maalesef bu bilgi de dogru degil, DV2015'te forumdan 44.000'li numaradaki arkadaslara sira gelmedi. Listeye suradan ulasabilirsiniz:

• @crazycells hmm demekki bende yanlış duymuşum .. dünya genelinde boşluklar olmamış demek ki . bakalım ne olacak bu sene

• This post is deleted!

• @dustyblue sizin mantıgınıza göre 4390 kişinin %40 ı ds 260 yollasa gitmek için . 1760 kişi yapiyor . ortalama 2 kişi olsalar 3520 yapiyor . kota doluyor . %40 ın üstü tehlikeli durumda türkiyede ozaman suan..

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@dustyblue KCC'nin kullandigi ve vize bultenlerinde yazan terminolojiye gore bu kisiler tekil kisilermis gibi geliyor (Ben hala yanlis ve dolayisiyla kafa karistirici bir dil kullandiklarini dusunuyorum bu bilgileri aktarirken). Ama sayilara bakinca, bu sayilarin aile sayisi olmasi daha makul geliyor. Obur turlu bazi veriler rahat aciklanamiyor cunku.

• @dustyblue 115 in 50 bini gidecek bunda sorun yok . ama düz mantık yapiyorsunuz bence . ali can beyin bir konusu vardı afrika için asya için . aradaki bosluklar için . onlarıda işin içine katmak lazım . 115 bin kişi kazandı 50 bin kişi alacak demek ki ilk 25 bin kişi ailesiyle gidecek bize sıra gelmez gibi oluyor . karamsar olmayalım

• This post is deleted!

• This post is deleted!
  • ⭐⭐

Sayın @DustyBlue bu sayılara aileler dahil. Geçmiş yıllardaki tüm kazanan sayılarını inceledim. Özellikle bazı ülkeler varki bunlarda 1 kişi 2 kişi kazanan olmuş. Özellikle 1 kişi kazanan ülkelerde. Vize alan sayılarına baktığımızda onunda 1 olduğunu görüyoruz. Sizin dediğiniz gibi olsaydı tarihte bir gün dahi olsa kazanan 1 vize alan 2 yada daha fazla olurdu.Ama hiç olmamış. Ülkelere göre kazanan sayısının verilen vize sayısının altında kaldığı da hiç olmamış. Rahat olun bu konuda ciddi araştırmalar yaptım. İşim ve mesleğim dolayısıyla biraz inceledim sayıları. Pdf lerin içinde tüm tablolar veri tabanına atıldıktan sonra yaptığım kontrollerin sonucu bunlar.🙂Ayrıca başla yerlerde de yazdım bunu. Sanki ABD den buraya sürüldük ve şimdi bir fırsat çıktıda dönme imkanı oldu. Vizeler iptal edilirse diye sürekli bir korku. Edilirse edilir gitmeyiz olur biter. Güzel bir şans gelmiş ayağımıza olumlu düşünün. 2018 in durdurulmasını bir yana bırakın bu forumda 2020 leri 25 leri görür o zamanın talihli arkadaşları. Bizde onlara "Ya bizim zamanımızda da vardı öyle şeyler" der geçeriz.
    Saygılar...

• Selamlar ; Bende CN 33xxx biri olarak çok olumsuz bakmıyorum olaya , insan haklarına bu kadar değer veren bir ülkenin rakamları belirlerken '' ikinci bir çekilişle uğraşmayalım , fazladan seçim yapalım , hakkı kazanan kazanır , sırası gelmeyen elenir gider '' mantığı ile hareket edeceğini düşünmüyorum. Yılların getirdiği kendi istatistiklerine göre tam tamına bir hesaplama yapmaya çalışacaklarını düşünüyorum, yukarıda da sizlerinde dediği gibi kazanıp sıra gelmediği için gidememek ne olursa olsun o insanda bir yıkıma yol açar. Burada kazanan kişilerden tek ricamız , gerçekten gidip yerleşmeyi düşünmeyenlerin , ya alalım şu vizeyi de dursun kenarda sonra düşünürüz mantığından çıkıp sürece devam etmemeleri , gerçekten orada yaşamak isteyen kişilerin haklarını yememeleridir. Saygılar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |