Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

F1'a başvurup Amerika'da dil kursuna kayıt olacağım. Vize başvurusuna bulunacağım sırada maddi durumum yeterli olmadığı için şirketten sponsorluk yazısı alacağım. Sponsorluk yazısı örneği elinde olan var mı? Birde sponsorluk yazısına imza atacak kişi Bölüm müdürüm olacak ve İmza sirkülerinde yetkisi var. Bunun dışında okul'da i-20 verebilmek için sponsorluk yazısı istiyor. I-20 için okula yollayacağım belgeler için sponsorluk yazısı ve bankadan alınacak evrak yeterli mi? İmza sirkülerini vs okula yollamaya gerek var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Majezik, içinde söyledi: F1 Vizesi İçin Sponsorluk Yazısı Hakkında

Merhaba,

F1'a başvurup Amerika'da dil kursuna kayıt olacağım. Vize başvurusuna bulunacağım sırada maddi durumum yeterli olmadığı için şirketten sponsorluk yazısı alacağım. Sponsorluk yazısı örneği elinde olan var mı? Birde sponsorluk yazısına imza atacak kişi Bölüm müdürüm olacak ve İmza sirkülerinde yetkisi var. Bunun dışında okul'da i-20 verebilmek için sponsorluk yazısı istiyor. I-20 için okula yollayacağım belgeler için sponsorluk yazısı ve bankadan alınacak evrak yeterli mi? İmza sirkülerini vs okula yollamaya gerek var mı?

Okulun gormek istedigi bu parayi kimin karsilayacagi. Buna dair belgeleri okula ulastirmaniz yeterli. Bir mektubun yaninda, para miktarini gosteren bankadan alinacak bir dokuman tabii ki mantikli olur.

• @crazycells Teşekkürler, peki bugün başvuru yapsam 11 Ekim günü F1 için randevu alabilir miyim acaba? Nerden görebiliyorum en yakın randevü alma servisini.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Majezik, içinde söyledi: F1 Vizesi İçin Sponsorluk Yazısı Hakkında

@crazycells Teşekkürler, peki bugün başvuru yapsam 11 Ekim günü F1 için randevu alabilir miyim acaba? Nerden görebiliyorum en yakın randevü alma servisini.

Suradan gorebilirsiniz:

Ankara icin 3 gun diyor, gecen gun bir forum uyesi 1 hafta sonrasina randevu aldigindan bahsetmisti, yani gocmen olmayan vizelerde oldukca hizlilar su an.

• @crazycells teşekkürler.

• Herkesi yeniden en içten duygularım ile selamlıyorum.
    Size sorum;
    Okula kayıt yaptırırken tüm masraflarımı kendim karşılayacağımı söyledim ve benden minimum XX.XXX kadar bir para göstermem istendi. Bende bu paradan fazlası var XX.XXX kadardan bir miktar fazla.
    Okulun benden istediği paraya sahip olmama karşın ekstra olarak sponsor göstermem gerekir mi F1 vizesi için.

Teşekkürler dostlarım.

• ⭐⭐⭐⭐

tekrardan merhaba ve sorularını https://yesilkartforum.com/forum/topic/97/f-m-öğrenci-vizeleri/174 bu başlık altında sorarsan seviniriz. aynı konu başlığına sahip başlık altında topluyoruz ki bilgileri ve soruları takibi ve ulaşımı kolay olsun. sorunun cevabını da iyi bilen biri orada cevaplar.

• @Remy-Danon, içinde söyledi: F1 vizesi için sponsorluk işlemleri

Herkesi yeniden en içten duygularım ile selamlıyorum.
    Size sorum;
    Okula kayıt yaptırırken tüm masraflarımı kendim karşılayacağımı söyledim ve benden minimum XX.XXX kadar bir para göstermem istendi. Bende bu paradan fazlası var XX.XXX kadardan bir miktar fazla.
    Okulun benden istediği paraya sahip olmama karşın ekstra olarak sponsor göstermem gerekir mi F1 vizesi için.

Teşekkürler dostlarım.

Okulun sizden istediği paranın içinde okul eğitim ücreti, alacağınız kitap ücretleri + sağlık sigortası, yeme-içme ve barınma giderleri gibi katılacağınız programın süresine bağlı olarak hesaplanmış bir turar vardır. Bu nedenle eğer okulun istediği bu meblayı gösterebiliyorsanız, bir sponsora kesinlikle ihtiyaç duymazsınız. Okulların sizi kabul etmesi için istedikleri tutarı gösterebilmeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Remy-Danon, içinde söyledi: F1 vizesi için sponsorluk işlemleri

Herkesi yeniden en içten duygularım ile selamlıyorum.
    Size sorum;

Teşekkürler dostlarım.

Hangi tutardan bahsettiklerine emin olun, bazi okullar bize su kadar gostermen ya da vermen yeterli, ama vizeyi alabilmek icin konsoloslukta en az su kadar gostermenizi tavsiye ederiz tarzinda bilgiler de verebiliyorlar.

Eger yeterinden fazla tutar varsa vize icin de yeterli olacaktir.

• Yeterli para varsa sponsora gerek yok cevabı daha doğru gibi. Teşekkür ederim.

• Merhabalar, Uluslararası ortak program öğrencisiyim. Suny'den kabul alacağım fakat sponsor olarak herhangi biri bana sponsor olabilir mi yoksa sadece 1.derece akrabalarım mı belirtilen ücretin sponsoru olabilir? Ben Türkiyede yaşıyorum fakat Almanyadan eniştem sponsor olacak bana bu mümkün müdür?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jubilantt, içinde söyledi: F1 vizesi sponsorluğu ve sponsorluk işlemleri

Merhabalar, Uluslararası ortak program öğrencisiyim. Suny'den kabul alacağım fakat sponsor olarak herhangi biri bana sponsor olabilir mi yoksa sadece 1.derece akrabalarım mı belirtilen ücretin sponsoru olabilir? Ben Türkiyede yaşıyorum fakat Almanyadan eniştem sponsor olacak bana bu mümkün müdür?

Evet, mumkundur. Sponsorun cekirdek aileden biri olmasina gerek yok. Size para(ya da burs) saglamak isteyen bir kurum bile olabilir...

• Merhabalar .
    Uluslararası Ticaret ve işletmecilik 2017 mezunuyum .
    Şuanda aktif olarak babamın şirketinde çalışıyorum .
    Maddi birikimim bulunmuyor fakat F1 vize kategorisinde dil eğitimi almak istiyorum .
    Amerikan vatandaşı olan amcamı sponsor olarak göstermeyi planlıyorum .
    Bu konu ve durum vize almam için yeterli olacak mıdır yoksa engel teşkil edebilicek bi durum mudur ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |