Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @İdris-Eloj Hocam nişanlılık vizesinin adı nişanlılık , yüzük takıp bunu resmiyete dökmek sizin takdirinize kalmış. Böyle bir zorunluluk yok. Sadece başvuru süresinden önce 2 yıl içinde görüşme şartı aranıyor o kadar. Gerisi destekleyici belgeler ve standart belgeler.

• Arkadaşlar merhaba, müstakbel nişanlımın gelmesini bekliyorum süreci başlatmak için. Bu bekleme esnasında I-129f formunu doldurduk, aramızda geçen konuşmaların ekran görüntülerini aldım, kendisine doğum günü hediyesi göndermiştim onun fatura görüntüsünü aldım. Yaptığımız görüntülü görüşmelerin ekran görüntülerin aldım. Diğer form işlerini nişanlımın halletmesi gerekiyor Amerika'dan ama maalesef ki biraz ağırdan alıyor hala onlar çözülmüş değil. Gelir konusunda hangi belgeler gerekli? Formları nasıl doldurması gerekiyor? Güncel rakamla ne kadar kazanç göstermesi gerekiyor? Kendisi emekli maaşı alıyor. Aramızda geçen konuşmalar Türkçe, bunların hepsini yeminle tercüme mi etmemiz gerekiyor? Nişanlımın Türkiye'ye gelmeden önce orada başlatması gereken bir süreç var mı? I-129f formunu önden göndermiyor değil mi? Tüm evraklar, deliller vs hepsi birlikte tek seferde mi postalanacak? Ayrıca eski eşinin ölüm belgesi, vatandaşlık belgesi gibi belgelerin asıllarını mı postalayacağız o evraklar nasıl olacak? Teşekkürler.

• Merhaba herkese. Ben yeni uye oldum. Biz nisanlimla 15 haziran 2021 de k1 basvurusu yaptik ve hala bekliyoruz. Bu surecte birbirimize destek ve yardimci olacagimizi umuyorum.

• @MA-Yolcusu hocam forumun birinci sayfasını okuyunuz lütfen bütün sorularınızın cevabı orada. Ayrıca bu vizeye başvurmanın ilk şartı başvurmadan önceki son 2 yılda yüz yüze görüşme şartı. Bu şartı sağlamıyorsanız isterseniz dünyanın en pahalı hediyesini alınız bir anlam ifade etmiyor görevliler için. i129f ve ilişkinizi destekleyici belgeleri göndermeniz lazım. Onların hepsi de bu konunun ilk sayfasında yazıyor.

• @Valfry bu arada yanlis yazmisim basvuruyu 11 haziran 2021 de yaptik, noa1 15 haziran 2021 de aldik.

• @ob16222 tam olarak hangi sorumun cevabı ilk sayfada acaba? Bakıyorum bakıyorum yok. Genel prosedürü ben de biliyorum. Spesifik sorularımın cevabı yok.

• @MA-Yolcusu o dosyalar eklenmediği için olabilir mi hocam. Sorduğunuz spesifik soruların hepsi sizin noa2 onayı aldıktan sonra en son elçilik ile görüşmenizde toplamanız gereken evraklar. Konuşmaların karşı tarafın yani memurun anlaması için İngilizce olmalı noterden tercümeye gerek yok siz tercüme edebilirsiniz. Bütün evrakların kopyasını yolluyorsunuz. i129f formunu 2 sene içinde görüşme şartını karşılamıyorsanız boş yere göndermeyin reject alırsınız. İkinciye göndermeniz gerekiyor o vakitte. Son olarak i129f formu dışında , ilişkinizi destekleyici kanıtlar lazım bunlarda kısa bir araştırma ile bulunabilir hocam. Resmî sitede de var bu evraklar. Bu başlığın ilk sayfasında da var. Onun dışında evraklarla işiniz yok. Sanırım şimdi daha net olmuştur.

• @ob16222 evet şimdi daha net oldu. Bende tüm evrakları bir kerede hazırlayıp postalıyoruz sandım meğer ikinci aşamada sponsorluk belgeleri gerekiyormuş. Teşekkür ederim.

• Dolu dolu geçen ve bir o kadar da zorlayıcı 14 ayın sonunda o ekranda "APPROVED " yazısını gördüm sonunda! Darısı bekleyen herkesin başına !!
    Tabii ki bununla beraber aklımda binlerce soru oluşuverdi taze bilgisi olan birileri fikir verirse çok sevinirim 🙂
    Nvc'den sadece mektup mu geliyor yoksa doldurduğumuz E-notification formu Nvc'de de işe yarıyor mu ? Mesaj veya mail alır mıyız ?
    Bir de mektupsa bile mektubu oturup evde beklemeli miyiz geç görmemizin bize bir kaybı olur mu ?

• @Ayse-Cemre-Sertdemir ank ile başlayan bir numara gelecek size e-mail yoluyla daha sonra fiziki kağıtta elinize ulaşır. aşağı yukarı 40-60 gün civarı sürüyor nvc den elçiliğe gelmesi. tebrikler! e-mailden önce yapacağınız bişey yok biraz daha beklemeniz gerekiyor. numara geldikten sonra ceac sitesinden takip edebilirsiniz dosyanızın son durumunu. Ekranda ready yazısını gördükten sonra elçiliğe mail atıp randevu talebinde bulunun zaten otomatik bir mail atacaklar size.

• @ob16222 teşekkür ederim çok çok sağolun 🙂

• Belki sorulmuştur bilmiyorum ama @crazycells siz daha iyi bilirsiniz. Şu zamanda K-1 süreci başlatmak mı yoksa CR-1 mi daha mantıklı? İki kişi bana K-1 yerine CR-1 üzerinden ilerlememi tavsiye etti, sizin görüşünüzü merak ettim.

• @ob16222 merhaba,nişanlım başvuru yaparken benim email imi verdi mi bilmiyorum,bundan emin değilim,umarım büyük bir gecikmeye yol açmaz,temmuz 26 başvurusuyuz ve artık beklemek zaten çok zor,sizce mail adresim yoksa ne olur.

• @Fadime-Fa merhaba , k1 başvurusu yapan siz misiniz ? Şöyle sorayım amerikada ki kişi kimse siz veya nişanlınız onun e-mail adresi olması yeterli , vizeyi alacak kişinin e-mail adresi olmuyor zaten bütün bilgilendirmeler posta yoluyla veya sms üzerinden geliyor başvuruyu yapan kişiye eğer sms izni verdiyseniz. İçiniz rahat olsun süreç zaten uzun bol sabır size.

• @MA-Yolcusu cr1 in avantajı süreç bittiğinde direk greencard ve çalışma iznine sahip oluyorsunuz aos süreci ile uğraşmadan. yaklaşık 16 ay civarı sürüyor , son günlerde nvc tarafı biraz geç işliyor belki biraz daha fazla bekleyebilirsiniz. bu süreçte işlemleriniz burada devam ediyor elçilikte. k1 toplamda 15 ay sürüyor oraya gittikten sonra en iyi ihtimalle 6-7 ay içinde greencardı alırsınız ama eşinizin yanında olursunu bekleme sürecinde. takdir sizin bu süreci kimse sizden daha iyi bilemez hangisinin sizin için iyi olacağını. resmi sitede bekleme süreleri yazıyor oradan karşılaştırıp bakın. aynı şekilde cr1 konusu var oradaki yorumlara bakın kafanızda bişeyler oluşur

• @ob16222 anladım ve çok sevindim,ben buradayım,nişanlım oradan başvurdu daha doğrusu avukat başvurdu,çünki kendisi bu konularda hiç bilgi sahibi değil ve anlamıyor.evet çok zor bir süreç inanın artık sabır kalmadı.çoğu gitti azı kaldı yazdınız, evet öyle ama gerçekten çok zor.umarım artık yakında onaylarımızı alırız tüm bekleyenler

• @ob16222 teşekkürler cevap için. Forumdan bir arkadaş baktı I-130 için 10,5 ay K-1 için 13,5 ay gösteriyordu. Ayrıca CR-1 için K-3 başvurusu da yapabilirsin dedi kendisi.

• bu denied alanlar neden acaba aliyorlar. okadar bekliyorlar 1 sene sonra "Denied". aramizda alanlar varmi acaba. nedenleri ne ki

• @Fadime-Fa bizim başvuru haziran 28..bize de henüz haber gelmedi.

• abd vatandaşı erkek arkadaşımla yıllardır telefonda konuşuyoruz ama hiçyüzyüze gelmedik.nişanlılık vizesi göndermek istiyor.sizce direkt gelip evlilik yapmak mı daha mantıklı yoksa nişanlı vizesi mi?ve nişanlı vizesi ne kadar sürede çıkıyor Max?teşekkürlerşimdiden

Benzer Başlıklar

• 1476
  • 116
  • 57
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |