Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Rookie üstadım teşekkür ederim verdiğin bilgilerden dolayı

• @emirgenco rica ederim tekrardan hayırlısı olsun bol sabırlar diliyorum şimdiden.

• Merhabalar. Foruma yeni katıldım. Öncelikle bu süreçte iyi haberler bekleyen herkesin işlerinin istedikleri gibi gitmesini umuyorum. Şöyle bir sorum olacak. K1 nişanlılık vizesi için dosyamız hazır. Mülakat randevusu için Ankara'dan mail bekliyoruz. Dosyamızın durumunu öğrenmek için ben ve nişanlım Ankara konsolosluğuna mail gönderdik. Onlardan gelen cevap şu şeklidedir;

Sevgili Başvuran,

Şu anda Türk vatandaşları ve Türkiye'de ikamet edenler için sınırlı sayıda K-1(nişanlı)vize işlemleriniyapıyoruz. K-1 randevu yuvalarını https://ais.usvisa-info.com/'dakullanımasunacağız. Adayların randevu durumu için bu web sitesini ziyaret etmeleri ve randevularını planlamaları gerekmektedir.

COVID-19 küresel salgınıile ilgili sağlık ve güvenlik kaygıları nedeniyle, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın refahını vurguladığımız için randevular son derece sınırlıdır. Sunduğumuz hizmetlerle ilgili güncellemeler için web sitemizi(https://tr.usembassy.gov/visas/) yakından izlemenizi öneririz.

Lütfen https://ais.usvisa-info.com/üzerinden görüşme randevunuzu planlamaya çalışırken son kullanma tarihi hakkındaendişelenmeyin.

Randevunuzu planlamak için lütfen

K-1/K-2 VİzELER İçİn TALIMATLAR
    K-1/K-2 VİzELER İçİn TALIMATLAR Bu ofis, abd vatandaşı nişanlınız (e) tarafından sizin adınıza sunulan I-129F dilekçesini aldığımızı bildirmekten memnuniyet du.
    tr.usembassy.gov

Şimdi biz bu mail ile randevu tarihi alabilir miyiz? Ayrıca daha önce Ankara'dan mail alan arkadaşlardan ricam, onların aldıkları mail ile bu mailin aynı olup olmadığını söylerlerse çok sevinirim.
    Hepinize çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@free41 basliktaki diger arkadaslar nasil yaptilar ben de emin degilim; ama normalde size mulakat tarihi bildiriliyor.

Isterseniz AIS'ten randevu almaya calisin, zaten dosyaniz randevuya hazir degilse konsolosluk bu konuda sizi bildirip randevuyu erteleyecektir.

Maalesef dedikleri gibi K-1 vize randevularinda cok buyuk bir yavaslik var.

• @free41 Bana gelen konsolosluk maili dosyamizin onlara ulastigi ve verilen linkte yapmam gerekenlerin yazdigi konsolosluktan o email disinda bir mail yada mektubun gelmeyecegi bildirilmisti ve mulakat tarihi verilmemisti ben AIS sitesinden aldim. Randevu aldiktan bir sure sonra AIS sitesinden gelen mail disinda konsolosluk bir mail atiyor randevu tarihinizin yazili oldugu onay maili gibi onunda ciktisini almaniz gerektigi yaziyor. Bol sanslar.

• @free41 merhaba bende mail gönderdiğimde size gelen otomatik mail geldi ve tekrar yazdım randevu için göndermiş olduğunuz mail yeterki mi diye sunu yazmışlar ‘

Sayın E....

basarılı bir şekilde goruşme randovusu almak için surekli https://ais.usvisa-info.com/ kontrol etmeniz gerekmektedir. ​ Sagılık sorunlarından dolayı randovu sayısı çok kısıtlı olup ve açılır acılmaz bittığını hatırlatırız.

Siz PTT kaydınızı başarılı bir şekilde yapmışsınız ama randovu almamışsınız:

Sanırım başka bir mail beklemeye gerek yok diye düşünüyorum yapmamız gereken randevu alamabilmek ( çok zor görünüyor )

Bol şans

• Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Randevu oluşturmaya başlarken
    Konsolosluk bölümünden bir K (Nişanlısı / Eşi / Çocuk) vize randevusu alma veya kayıt olma talimatlarını içeren bir mektup / e-posta aldım kısmını seçerek başlarsam
    sizce ilerleyen süreçte bir sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@free41, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Randevu oluşturmaya başlarken
    Konsolosluk bölümünden bir K (Nişanlısı / Eşi / Çocuk) vize randevusu alma veya kayıt olma talimatlarını içeren bir mektup / e-posta aldım kısmını seçerek başlarsam
    sizce ilerleyen süreçte bir sorun olur mu?

sorun olacagini sanmiyorum.

• herkese merhabalar konsoloslugun yolladigi paketin yanlari hep yipranmis yirtilmis ptt sayesinde bir sikinti cikarmi giriste?

• @Ali-Naci-Okay, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

herkese merhabalar konsoloslugun yolladigi paketin yanlari hep yipranmis yirtilmis ptt sayesinde bir sikinti cikarmi giriste?

Bir poşetin içinde koyun, daha fazla yıpranmasın. Sorun olmaz.

• Merhaba,
    Benim Yeğenim daha önce dosyasına baktığında “ready” idi şimdi ise “no status “ durumunda sizce bunun nedeni ne olabilir acaba bilen Arkadaşlar yanıt verirse sevinirim Acaba randevular dolduğu için mi böyle yazıyor anlayamadık

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Naci-Okay, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

herkese merhabalar konsoloslugun yolladigi paketin yanlari hep yipranmis yirtilmis ptt sayesinde bir sikinti cikarmi giriste?

icine belge koyabilecek veya icinden belge cikarabilecek kadar buyuk bir yirtik degilse sorun olmaz.

• @crazycells
    Bir tarafi hemen hemen komple acik gibi sadece lastigin oldugu cok ince bir parca tutuyor bir tarafi.
    Avukatimiza danistim CBP ye yazi yazdi onceden haber verme amacli umarim bir sikinti cikmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Naci-Okay, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells
    Bir tarafi hemen hemen komple acik gibi sadece lastigin oldugu cok ince bir parca tutuyor bir tarafi.
    Avukatimiza danistim CBP ye yazi yazdi onceden haber verme amacli umarim bir sikinti cikmaz.

Konsolosluga fotografini gonderin isterseniz, geri alip yeniden paketleyip size gonderebilirler.

• @crazycells Aynen oyle yaptim resimleri yolladim bir sorun olup olmiyacagini sordum eger sorun oluyorsa paketin geri gonderilmesini talep ettim.

• Zarfi geri gondermemi soylediler onlar tekrar paketleyip bana gondericeklermis.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Konsolosluğun istediği götüreceğimiz evrakların hepsinin yeminli tercüman tarafından İngilizce olması mı gereklidir?

• @yusuf-kilic
    Hayir, e-devlet ciktisi yetiyor. Adli dosyaniz varsa onlari tercume ettirmenizi tavsiye ederim.

• Merhaba arkadaşlar,
    I-134 formunu Amerikadaki yeğenim yollayacak.Ama, randevumuz çok erken verildi.Bu formu bana PDF şeklinde mail atsa ve priint alsam konsolosluk kabul eder mi?

• @yusuf-kilic evet.. scan edilmis kopya kabul.. form u imzalamayi unutmasin.. 🙂

Benzer Başlıklar

• 4817
  • 114
  • 10449
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |