Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• U.S. Embassy Tirana resumed immigrant visa services for Spouse (IR1, CR1) and Fiancé(e) (K1) visa categories on October 19, 2020, for those applicants with currently valid petitions from USCIS. Please note that routine services for other immigrant visa categories remain suspended at this time. For other types of visas, please visit our nonimmigrant visas page.

• Haydi Ankara.. sende yapabilirsin.. 👍☺

• Merhabalar
    Bir kısmınız gibi benim dosyam da geçtiğimiz haftalarda NVC’den Ankara’ya gönderildi ve dosya durumu 14 ekim tarihinde “ready” oldu. Zannedersem bir sonraki aşama büyükelçilikten e-mail beklemek. Bu süreçte e-mail bekleyene kadar DS-160 formunu doldurmam gerekiyor mu? Yoksa bunu maili aldıktan sonra mı yapmalıyım? İnternette bununla ilgili spesifik bir bilgi bulamadım, içinizde tecrübe sahibi olanlar olduğu için sizlere sormak istedim.
    İnşallah hepimiz güzel bir vize süreci geçiririz, herkese kolaylıklar diliyorum.

• Merhaba arkadaşlar... Bu bekleme sürecinde mülakat için ve mülakattan sonra ABD de evlilik ve Greencard için gerekli olacak evrakları toparlamakla meşgul olayım diyorum. Şimdi, birkaç sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Mülakat için: Nüfusa gideceğim, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği alacağım kırmızı damgalı ve Aposittilli olması gerek. Apostil kaymakamlıktan yapılmalı.
    Büyükelçiliğe verileceğini belirtmeliyim.
    Adliyeden Arşiv Kayıtlı Polis Belgesi(Sabıka Kaydı oluyor bu galiba) alınacak o da apostilli.

Listede bir de Mahkeme kayıtları diyor ama benim daha önce icra dosyam vardı, ödedim dosyayı kapattım. Mahkemesi oldu mu bilmiyorum dosya da zaten şuan kapanmış görünüyor. Bu bir problem yaratır mı bununla ilgili kayıt götürmem gerekir mi?

Bunun haricinde mülakata götürmem gereken bir belge var mı?

Mülakattan sonra ABD aşamasında sanırım bunların tercümelilerini götürmem gerek greencard için. O zaman bu belgenin kime verileceğini sorduğunda yine Büyükelçilik diye mi alayım yoksa Uscis mi? Veya eyaletteki Türkiye Konsolosluğundan alabilir miyim bunları ABD’ye gidince?

• @Jossie adliye veya nüfusa gidip apostil ile uğraşmanıza gerek yok. E devletten barkodlu olması yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zzzaaa19, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhabalar
    Bir kısmınız gibi benim dosyam da geçtiğimiz haftalarda NVC’den Ankara’ya gönderildi ve dosya durumu 14 ekim tarihinde “ready” oldu. Zannedersem bir sonraki aşama büyükelçilikten e-mail beklemek. Bu süreçte e-mail bekleyene kadar DS-160 formunu doldurmam gerekiyor mu? Yoksa bunu maili aldıktan sonra mı yapmalıyım? İnternette bununla ilgili spesifik bir bilgi bulamadım, içinizde tecrübe sahibi olanlar olduğu için sizlere sormak istedim.
    İnşallah hepimiz güzel bir vize süreci geçiririz, herkese kolaylıklar diliyorum.

Evet, konsolosluktan email geldikten veya bir mulakat tarihi aldiktan sonra DS-160 formunu doldurabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie belgenin verilecegi yer olarak "ABD konsoloslugu" diyebilirsiniz.

apostil veya noter onayina gerek yok. Sayin @Fahri 'nin de dedigi gibi barkodlu e-devlet belgeleri direkt kabul ediliyor.

icra dosyasiyla ilgili bilgiye gerek oldugunu sanmiyorum, normal mahkeme kayitlarini goturebilirsiniz. bunlarin ingilizcesine gerek olmayacak diye dusunuyorum.

AOS surecinde gerekecek belgelerle ilgili olarak su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• @crazycells @Fahri o halde nüfus adliye apostil vs. hiç gerek olmadan e devletten çıktı alıp halledebiliriz. Teşekkür ederim bilgiler için 🙂

• @crazycells Benim 16 Mart’ta dosyam gelmişti Ankara’ya ama haziranda mail vs almadan ds160 doldurdum önden yapayım hazır olsun diye düşünmüştüm. Bir problem yaratır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells @Fahri o halde nüfus adliye apostil vs. hiç gerek olmadan e devletten çıktı alıp halledebiliriz. Teşekkür ederim bilgiler için 🙂

vize icin sorun olmaz, ama AOS islemleri icin ingilizce ceviriler de lazim olacak, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells Benim 16 Mart’ta dosyam gelmişti Ankara’ya ama haziranda mail vs almadan ds160 doldurdum önden yapayım hazır olsun diye düşünmüştüm. Bir problem yaratır mı?

cok da problem olmaz cunku yanlis hatirlamiyorsam formlar sistemde 6 ay ya da 1 yil kaliyorlar. Yani DS-160 formunuzu doldurduktan sonra formun barkodunu kullanabilirsiniz konsolosluga bildirmek icin.

• @Jossie apostil pek onemli degil acikcasi ben yaptirdim ama apostilli belgeleri vermedim ve bir sorun cikmadi. Ama burada onemli olan nokta su: belgeleri yeminli tercuman araciligiyla ingilizceye cevirmen gerek. Cunku buraya geldiginde ingilizce cevirisi olan belgeleri alacaklar. Adli sicil vs internetten ingilizce olarak alinabilir ama vukuatlu nufus kayit ornegi malesef alinamaz. Bu nedenle nufus ya da kaymakamliktan alacagin belgeleri tercume ettirmeni tavsiye ederim.

• @akhilleus Peki ABD de Türk konsolosluğundan alıp halletsem oluyor değil mi?

• @Jossie tabi olur, konsolosluk demek kendi ulken demek bir yerde.
    Ama yine de tr’den gelirken getirmen ilk giriste daha kolay. Cunku abd cok buyuk bir yer ve konsolosluk Washington DC’de ve bir kac farkli sehirde de elcilik var. dolayisiyla oralara ulasmak icin cok yol gitmen gerekebilir.

• @akhilleus Sanırım New York’taki Başkonsolosluk, oraya gideceğim. Bize çok uzak değil. Zaten o aşamaya geldikten sonra yol gitmek çok da problem değil açıkçası. Yeter ki o aşamaya gelelim bir an önce. Bilgiler için teşekkür ederim.

• DoS eylul ayina ait vize istatistiklerini acikladi.. Gorunen sadece 4 tane K1 ankara'da -- Cogunluk yine B1/B2 - F1 - DV ve CR/IR,, isin ilginc tarafi gorunen 4 K1 vizesinin hic biri turk vatandasi olanlardan degil. Sanirim Ankara nin hizmet verdigi diger ulke vatandaslari.. ne desem bilemedim.. 🙂

• @crazycells peki AOS için İngilizce çeviri yapıldıktan sonra apostil gerekli mi?

• @Fahri gerek yok ingilizce Tercüme olsun yeterli apostille şartı aradıklarını düşünmüyorum
    .

• @b1whsj58 merhaba onlar büyük ihtimalle expedited caselerdir. Türk vatandaşı olmasalar bile Türkiye’de ikamet ediyorlarsa mülakata kabul ediliyorlar sadece dışarıdan mülakat için gelecekleri kabul etmiyorlar diye biliyorum.

• @b1whsj58 bildiğin dükkanı kapatmışlar Eylül'e kadar. Suriye ve Pakistan'daki K1ları kıskanacağım aklıma gelmezdi. Çatır çutur veriyor her yer Ankara hariç 🙂 dün bana verdikleri cevap ise K1'ler için henüz çalışmadıkları yönündeydi.
    IR1 vs bakınca da Ankara için çok büyük numaralar görmüyorum ben diğer ülkelerle kıyasladığımda.. ne desek boş tabii

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |