Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @akhilleus Zarfımı bantlamamışlar yeni bir zarf yapmışlar fakat pasaportumun arasına paketi koyup lastikle tutturmuşlar yine kesilmiş derinden. Mail atarken yırtık yerleri fotoğraf olarak ekledim ve geri yollamam gerekecekse lastiklememelerini, paketi yollarken içerisine havalı zarf koyacağımı, pasaportumla vize paketimi ayrı ayrı içerisine koymalarını rica ettim. Bu hafta içinde dönmelerini bekliyorum.

• @Hilalozkrl havali zarf biraz fazla buyuk oldugu icin ptt ile de anlasmali olduklari icin standart gonderi posetine sigmaz. Ben de basta havali zarf alacaktim ama boyutu buyuktu o nedenle plastik bir klasorumsu paket buldum ve ptt posetine de rahatlikla sigiyordu. Tavsiye ederim plastik daha guvenli. Pasaportunuzu koymaniza gerek yok ben sordugumda sadece zarfi yollamaniz yeterli demislerdi aklinizda bulunsun.

• @akhilleus Boyutunu düşünmek aklıma gelmedi hiç ankarada eksik evrağımı havalı zarf ile yollayınca aklımda o kaldı. Bende plastik bir klasör bakayım en önemlisi güvenli gelmesi tabikide. Önerinizi dinleyeceğim pasaportumu yollamayacağım bu kez. İlk yolladığım maile gelen cevapta paketimi istemişlerdi ben pasaportuda koymuştum her ihtimale karşın.

• @Hilalozkrl pasaportu koydugunuz icin o lastikle geri yolladilar size ve ondan dolayi zarf daha cok tahrip olmustur. Vizenizle ilgil sorun yoksa pasaportu koymayin amac zarfi degistirmek.

• @Hilalozkrl ilk once gecmis olsun umarim en yakin zaman da size geri gonderilir benim sorum acaba size soylediler mi idari islemlerini alindigini bende bekliyorum 2 hafta oldu cevap gelmedi bilgilendirmede bulunursanız cok minnet kalirim tesekkur ederim

• Merhaba arkadaşlar. Ben de bugün itibarı ile mülakat sürecimi tamamlamış bulunmaktayım 🙂 Sağlık kontrolü ve mülakat daha önce deneyimlerini paylaşan arkadaşların süreçlerinden çok farklı geçmedi. O yüzden onları detaylı anlatmayacağım. Mülakatta sarışın, çok sevecen Amerikan bir kadına denk geldim. Mülakat İngilizce gerçekleşti. Sorduğu sorular, meraklısına referans olması açısından şu şekilde oldu:
    -Amerika'da nereye gideceksiniz?
    -Nişanlınızla nerede tanıştınız?
    -Ne süredir berabersiniz?
    -Düğün ile ilgili planlarınız nelerdir?
    -Amerika'ya gidince ne yapacaksınız?
    -Birbirinizin aileleri ile tanıştınız mı?
    Beklemediğim bir soru ya da durum ile karşılaşmadım. Sohbet havasında geçen bu mülakattan sonra vizemin onaylandığını ve 3-5 iş günü içinde elimde olacağını söyledi ve haklarımın yazılı olduğu bir kağıt vererek beni uğurladı 🙂 8:45'teki randevum için 8'de oradaydım ve 9:45 gibi tüm işlemleri tamamlayıp konsolosluktan ayrıldım. Daha önce deneyimlerini paylaşıp, sorularıma cevap veren arkadaşlara da teşekkürü borç bilirim 🙂 Bakalım benim zarf ve pasaport elime hasarsız ulaşacak mı 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vincent hayirli olsun, bundan sonraki hayatinizda bol sanslar ve simdiden evlilik icin tebrikler 🙂

• @vincent hayırlısı olsun bundan sonra ki süreçlerin de su gibi geçmesi dileğiyle başarılar 🙂

• @ayyildizz Eksik evraklarımı aldıklarına dair bir mail almıştım sadece. Süreci sitesinden takip ettim herhangi bir bilgilendirme olmadı.

• Evet bugun ikinci mail geldi ve ben vize diye dusunurken ikinci randevu tarihi vermisler bu ne demek bunu bilen anlayan varmi

• @ayyildizz çok nadir veriliyor bu daha önce duymuştum. Şanslısın red edilmemissin bir şans daha verilmiş. Bu mülakata düzgün hazırlanmış kanıtlarla gitmeni öneririm. Whatsapp, skype, fotoğraflar birincil kanıtdır ve biraz bol tut. Elinde ne varsa hepsini götür yanında canını sıkma ne zaman vermişler mülakat tarihini?

• @graombze 17 sali gunu tekrar gidecem ve bolca goturecem dediginiz gibi herseyin fazlasini goturecem su anda kusura bakmayin yazim hatasinda kendimi ifade edemiyorum ama baya kuskulandim ve korktum ama sizin onerinizin hepsini yapacam

• @ayyildizz bu son şansın olabilir. Yine şanslısın dosya uscise geri dönememiş sana yeniden şans verilmiş lütfen bu sefer çok iyi hazırlan bunca emek boşa gitmesin. Elinde ne varsa hepsini götür ben kocaman bir dosya ile gitmistim. Devam eden iyi niyetli bir ilişkin olduğuna onları ikna et. Hemen bugün başka yeniden hazırlanmaya ne olur ne olmaz yanında dursun herşeyin sana bol şans diliyorum. Dualarım seninle.

• @graombze çok tesekkur ederim ve hepsini cikartacam

• Uscis ek delil istedi . Delilleri yolladım kaç gün den bildirim yapar arkadaşlar bilgisi olan başın dan geçen var mı ?

• @kubilay_66 bu konuda kesin bir süre vermek mümkün değil daha önce ki iletiler de bu durumu yaşayan arkadaşlar paylaşımlar da bulunmuştu bildiğim kadarıyla göz gezdirmenizi öneririm.

• Bizde nişanlılık vizemizi almıştık giriş yaptık Ülkeye 20gün sonra evlendik şimdi sıradaki süreç için hangi başlık altında bilgi alabiliriz @crazycells

• Merhaba arkadaşlar
    Öncelikle vizesini alıp sevdiğine kavuşanları tebrik ediyorum, benim gibi başvuru aşamasında olanlara da bol sabır diliyorum...

Biz Amerikalı nişanlımla başvuru dosyamızı tamamladık ama size danışmak istediğim birkaç nokta var onları netleştirmeden dosyayı yollamak istemedim o nedenle sizin deneyimleriniz çok önemli, yardımcı olursanız çok sevinirim 🙂

öncelikle aşağıya USCIS dosyasına eklediğimiz evrakları yazacağım sürece yeni başlayan arkadaşlara rehber olması amacı ile.
    sonrasında sorularımı yazacağım,biraz uzun olacak,şimdiden kusura bakmayın 🙂

Gelelim dosyaya koyduğumuz evraklara... Sırasıyla:

1. Payment Fee ( Henüz ödemedik dosyayı göndereceğimiz zaman ödeyeceğiz)
    2. Cover Letter (İçindekiler Sayfası Bildiğimiz)
    3. G-1145 Formu (Nişanlım tarafından imzalandı)
    4. 129F Formu
    5. G325A Formu (her ikimiz için ayrı ayrı biyometrik fotolar(5X5) ile birlikte imzalandı)
    6. Birth Certificate (Sadece Nişanlımınkini koyduk benimki yok)
    7. Nişanlımın mevcut Pasaportunun tüm sayfaları
    8. Lefter of Intent to marry (Her ikimiz ayrı ayrı imzaladık)
    9. Lefter from Ministery to marry us (Biz kilisede nikah yapacagiz ve rahibin bizi evlendirecegine dair rahip tarafindan imzali mektup)
    10. Balayi ve Dugun planlari,rezervasyonlari
    11. Birlikte çekilmiş fotoğraflarımız
    12. Whatsapp konuşmaları
    13. FaceTime arama kayıtları
    14. E mailler
    15. Yüzük Sertifikası
    16. Pasaportlarımızın tüm sayfalarının taranmış hali
    17. Pasaportlarımızdaki mühürler (birlikte seyahat ettiğimizin kanıtı olarak)
    18. Uçak biletleri ve otel faturaları
    19. Benim tarafımdan yazılan aşk hikayemizi anlatan mektup
    20. Nişanlım daha önce trafik ihlal suçundan ceza ödemişti onun polis kayıtları
    21. Teşekkür yazısı (ikimiz tarafından imzalı)

Bu detayları yeni başlayacak vize yoldaşlarıma rehber olması amacı ile verdim 🙂 🙂

Şimdi gelelim benim sorularıma...

1. Bu sayfalara ek olarak “AMAN SAKIN BUNU DA UNUTMA” diyebileceğiniz bir belge var mı?

2. 129F formunda “Your Beneficiary’s Name and Adress in his/her Native Language” diye bir bölüm var,instructions da “ISMI LATIN HARFDE OLMAYANLAR ICINDIR” diyor.
      Normalde sistem her sayfada sadece İngilizce karaktere izin veriyor sadece bu soruda Türkçe karakter girebiliyorsunuz. benim ismim LATIN HARF OLMASINA RAĞMEN Türkçe karakter içeriyor diye doldurduk o kısmı,boş bırakalım mı ne yapalım?

3. Düğünümüzü kilisede yapmamız ve rahipten imzalı mektup almamız süreci olumsuz etkiler mi, yani bir yandan bizi evlendireceğini taahhüt eden rahipten mektup bu hatta visajourneyde birkaç kişi RFE alıyor evleneceklerine inanmadıkları için,sonra onlar bu mektubu ekliyorlar sorun çözülüyor. Yalnız onlarda din farkı yok, benim kimliğimde din islam yazıyor.
      Kimlikte islam yazsa da ailem ve ben kilisede evlenmemi hiç sorun etmiyoruz ama bunu konsoloslukta açıklasam bile onlar ya bunu sorun ederlerse? Bu mektubu dosyaya eklemekte çekiniyorum o nedenle. Daha önce böyle bir mektubu dosyaya ekleyen varsa tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz ya da risk almayıp bu mektubu dosyadan çıkartalım mı?

4. Bazı seyahatlerimizden sonra pasaportlarımızı değiştirdik dolayısıyla bazı mühürler yeni pasaportta bazıları eski pasaportta. Eski pasaportumuzun da ön sayfalarını tarayıp dosyaya ekleyelim mi?

Çok uzun oldu kusura bakmayın ama son soru 🙂

1. Doğum sertifikası sadece nişanlımınkini koyduk benim sertifikam yok kaybolmuş.Geçen gün k1’e başvuran biri ile görüştüm avukat ile çalışmışlar avukat T.C vatandaşından da bu sertifikayı istemiş. Bende böyle bir sertifika yok, ne yapmalıyım? Bu sertifika illa gerekli mi siz kendi Doğum sertifikanızı koymuşmuysunuz dosyanıza?

Hepinizden destek bekliyorum sevgili arkadaşlar, bu soruları netleştirmeden dosyayı göndermeyeceğiz o nedenle cevaplarınız benim için çok önemli özellikle buradaki birçok soruyu ve daha önce benim de bazı sorularımı yanıtlayan @rookie ve @crazycells yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.

Çok uzun oldu arkadaşlar kusura bakmayın, umarım hepimiz bu süreci olumlu tamamlarız ve sevdiğimiz insanla yeni hayatımıza biran önce başlarız 🙂

Sevgiler...

• @Jossie bu Doğum sertifikası nüfus kayıt örneği diye biliyorum biz onu vermiştik en azından zaten e-devletten çıkarabiliyorsunuz gayet güzel hazırlanmış

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |