Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@graombze K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

@crazycells çok iyisiniz ret durumu olacak diye geceleri uyuyamıyorum resmen :))) inşallah en yakın zamanda sonuç elde ederiz. Süreci zaten bilgilendiririm devamlı.

neden red olsun 🙂
    genelde cok stresli geciyor ama sahte evlilik yapmayan birinin bu tur sureclerde telaslanmasi icin bir neden yok 🙂

surecinizi bekliyoruz, bol sanslar!

• Çok sağolun @crazycells işte çok istediğimiz birşey olduğu için insan tedirgin oluyor.biz nikah yapmak istedik ama apostille evrakları yetişmedi biz de mecbur bu vizeye başvurduk. Bir de benim gelinliğim arakadaşım tarafından dikildi sizce dikim aşamasında götürmeliyim konsolosluğa gelinliğimin forograflarini

• @graombze Hayır sizin doğum belgesine gerek şu süreçte. Yakında noa1 alacaksınız. Yani makbuz. Makbuz üzerindeki case numarası ile takip edersiniz. İlişkinin ve evraklariniz samimi ise herşey yolunda gider. Sadece beklemek stresli. Hepsi bu. Bizde tarihli resim göndermedik. Ama birkaç tane tarihli vardı. Gelinlik dikim asamasi goturmen gerekli degil. Ama ankaradaki mulakata giderken extra kanit olarak gelinlik faturasi ve resmi goturebilirsin. Yukarıda da yazdığım gibi. 10 yaş daha yaşlanacaksin stres yüzünden. Sabırlı beklemeler. Sormak istediğiniz birşey olursa. Buradan sorabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Çok sağolun @crazycells işte çok istediğimiz birşey olduğu için insan tedirgin oluyor.biz nikah yapmak istedik ama apostille evrakları yetişmedi biz de mecbur bu vizeye başvurduk. Bir de benim gelinliğim arakadaşım tarafından dikildi sizce dikim aşamasında götürmeliyim konsolosluğa gelinliğimin forograflarini

zaten sayin @kewanee cevap vermis...

Elinizdeki butun belgeleri konsolosluga goturebilirsiniz, eger sorarlarsa gosterirsiniz.

• This post is deleted!

• @kewanee @crazycells makbuz bugün geldi biraz hızlı mi oldu? 28 haziranda başladık ? Case numarası var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kewanee @crazycells makbuz bugün geldi biraz hızlı mi oldu? 28 haziranda başladık ? Case numarası var.

Bu gelen, sanirim ilk aldiginiz I-797 form, dogru mudur?

• @crazycells evet doğru I-797 form

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet doğru I-797 form

Yok, tamam ilk I-797 genelde ilk ayda geliyor, sizinki 5 haftada gelmis...

Ilk sayfadaki post'tan alintiliyorum...

Bekleme surelerini genel olarak soyle ozetleyebiliriz:

• 129-F formunu gondermek...
    • Notice of Action.1 - 129-F'yi gonderdikten sonra 1 ay icerisinde bu mektubu almalisiniz, formlarinizi USCIS'in aldigini ve isleme koydugunu gosteriyor
    • Notice of Action.2 - 5-10 ay surebilir, bu USCIS'in dosyalari ne kadar hizli isledigine gore degisebilir hatta uzayabilir de, USCIS basvuruyu onaylayip size bildirecek ve sonra dosyanizi NVC'ye aktaracak.
    • NVC Mektubu - 2-3 hafta surebilir, dosyaniz NVC'de islenmeye baslayinca size bir bildirim gelecek.
    • Konsolosluk randevusu - NVC ilgili konsoloslukta mulakat tarihi ayarlayip size 1-3 ay icinde haber verecek

• Merhaba arkadaşlar öncelikle forumu oluşturan ve değerli bilgilerini bizimle paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

İlk olarak K1 VİZE süreci gerçekten çok yıpratıcı olabiliyor o yüzden lütfen elinizden geldiği kadar sakin olup süreç tamamlanıncaya kadar normal yaşantınıza devam etmeye çalışın bu benim sizlere naçizane tavsiyemdir.

Bizim başvurumuza gelince ;

K1 Vize sürecimizin Notice of Action olan 2. aşaması dün (05 Temmuz 2017 ) nişanlıma posta yoluyla iletilen başvurumuzun kabul edildiğine dair belge ile çok şükür tamamlanmış bulunmakta.

Başvurmayı düşünen ve başvuran veya başvuru süreci hala devam etmekte olan arkadaşla yardımcı olması ümidiyle bugüne kadar ki olan başvuru sürecimize ait tarihleri belirtiyorum umarım yararlı olur.

Biz Amerikalı nişanlım ile 2017' nin Aralık ayında K1 vizesi için gerekli başvuruyu yaptık ve başvurumuzun USCIS' e ulaştığına dair 18 Aralık 2017 tarihin de mail yoluyla bilgilendirildik ve case numaramız iletildi.

Bugüne kadar ki süreç ve tarihler aşağıda belirttiğim şekildedir.

129-F formu Aralık 2017 ayı içerisinde gönderildi.
    Notice of Action.1 : 18 Aralık 2017 tarihin de tamamlandı.
    Notice of Action.2 : 28 Haziran 2018 tarihin de tamamlandı.
    Notice of Action 2 ye ait onay belgesinin nişanlıma ulaşma tarihi : 05 Temmuz 2018

Nişanlıma gelen belgede onay tarihi 28 Haziran 2018 olarak görünmekte bu süreyi baz alırsak 6 AY 11 GÜN gibi bir süre ortaya çıkıyor.

Bundan sonra belgelerin NVC tarafından işleme alınıp Ankara'ya gönderilmesini bekliyor olacağız o süreçle ilgili olarak da deneyimlerimi paylaşacağım umarım hepimiz için hayırlısı olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rookie bilgi paylasimi icin cok tesekkurler sayin @Rookie , mulakat surecinde de bol sanslar 🙂

• @crazycells rica ederim ne demek asıl ben çok teşekkür ederim böyle bir forum oluşturup bizleri bilgilendirdiğiniz için bizim de görevimiz foruma destek olup elimizden geldiğince doğru bilgilerimize paylaşmak.

• @graombze evet. Bahsettiğim bu. Diğer bildirimler I797 adı altında gelecek. Bizimde bir hafta içinde geldi. Sol üst köşedeki case numarasi ile takip edebilirsin. Bizim yaklaşık 3 ay oldu. Hala herhangi bir değişiklik yok. Sanırım eylül sonu gibi bir bildirim alırım. Yani sıklıkla kontrol etmen gerekmez. Ayrıca gelen bildirimleri saklamani tavsiye ederim. Özellikle Noa2. Santim bu Amerika da evlilik için başvuru yaparken buna ihtiyaç duyacaksin. Sizin büyük ihtimal ocak ayı gibi noa2 bildirimi olur. Sabırla beklemeleri. Biliyorum çok zor. Ama bu saatten sonra yapacağınız birşey yok.

• @Rookie mülakat sürecinizi de anlatırsaniz detaylı olarak mutluluk duyarız. Çünkü siz bizden bir adım öndesiniz.

• @kewanee tabi ki seve seve anlatırım.

• @kewanee ben zaten bakmayacağım gergin biriyim daha çok geriliyorum. Hayırlısı olur inşallah zor bir süreçteyiz.insallah olumlu sonuçlar alırız

• @rookie teşekkürler.

• @graombze sizi çok iyi anlıyorum. Ben de sizin gibiydim ilk aylarda gergin ve fussy. Ama zamanla alışmak olursunuz. Kalbinizi ferah tutun. Herşey yolunda olacaktır.

• Merhaba arkadaşlar ,

Daha önce ki yazım da K1 vize sürecimle ilgili süreçleri paylaşmıştım bugüne gelecek olursak ; 18/07/2017 tarihin de Ankara konsolosluğu tarafından başvurumuzu yapan ajansa e-mail gönderildi ve ajans bunu bizimle paylaştı .

Gelen e-mail de başvurumuzun Ankara konsolosluğuna ulaştığı ve verdikleri link üzerinden süreci devam ettirip randevumuzu alabileceğimiz belirtiliyor.

Bu mail ajans tarafından bizimle paylaşılınca ilk başta mailin neden bana da gelmediğini düşündüm ve tereddüt ettim açıkçası ve bir kaç arama gerçekleştirdim aldığım cevap süreci bizim adımıza ajansın yönettiği için e-mail onlara gönderilmiş olabilir oldu bu da bana mantıklı geldi.

Ajansa Gelen E- mail şu şekilde ;

Dear Petitioner;
    Greetings from US Embassy, Ankara,

This is in regards to the K1 visa petition you filed on behalf of UXXX,EXXX .We would like to inform you that your approved petition has reached our office.

Please click on https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/fiancee-visa/

for "Instructions for K1 Visa applicants". A separate paper instruction packet will not be sent.

The instructions you will find in the links provided will guide you to schedule an online appointment for your visa interview.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit

US Embassy, Ankara, Turkey

Case Number: ANK2018XXXXX

Name  (P)  : UXXX, EXXX
    Preference Category: K1 - TRKY
    Before you send an inquiry to the Immigrant Visa Unit, please consult the updated Frequently Asked Questions (FAQ).

Evet gelelim maili aldıktan sonra yaptıklarıma ;

1-Linke tıklayıp yönergeleri takip ettip ve DS-160 formunu doldurdum.
    2-DS-160 ve Dosya Numaram (ANK2018XXXX) ile CSC üzerinden vize ücretimi ($265) yatırıp 10 Ağustos 2018 Cuma günü için vize randevumu aldım.
    3-Yine yönergeler üzerinden 08 Ağustos 2018 Çarşamba günü için doktor randevumu aldım.

Diğer süreçleri de inşallah vizemi aldıktan sonra paylaşacağım.

Bugüne kadar ki süreç ve tarihleri güncelleyecek olursak.

129-F formu Aralık 2017 ayı içerisinde gönderildi.
    Notice of Action.1 : 18 Aralık 2017 tarihin de tamamlandı.
    Notice of Action.2 : 28 Haziran 2018 tarihin de tamamlandı.
    Notice of Action 2 ye ait onay belgesinin nişanlıma ulaşma tarihi : 05 Temmuz 2018
    Belgelerin NVC tarafından Ankara'ya ulaştığı ve bilgilendirildiğimiz tarih:18 Temmuz2018
    Doktor Randevu Tarihi : 08 Ağustos 2018
    Vize Randevu Tarihi :10 Ağustos 2018

NOA1 den Vize Tarihinin alındığı tarihe kadar ki sürecimiz baz alındığında tüm süreç
    7 AY 10 GÜN sürdü.

Kusura bakmayın uzun bir ileti oldu bazı yerler de dil sürçmeleri ve yazım yanlışları olmuş olabilir affola 🙂 Umarım bu bilgiler sizle için faydalı olur.

Herhangi bir sorunuz olursa lütfen hiç çekinmeden sorun bilgim dahilinde seve seve cevaplarım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rookie elinize saglik sayin @Rookie oldukca az bir zaman kaldi surecin bitmesine 🙂 bol sanslar...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |