Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese tekrar merhaba
    1 temmuzda Ankara’da mülakatım vardı çok güzel ve kolay geçti. Sorular genel olarak diğer arkadaşlarınkine benzerdi.
    Nerede ne zaman tanıştınız?
    Ailenle tanıştı mı ?
    Sen onun ailesi ile tanıştın mı?
    Amerika’ya hiç gittin mi ?
    O buraya geldi mi?
    Ne zaman nerede evleneceksiniz? gibi sorulardı.
    Mülakat öncesi doktor muayenesinde de 3 aşı yaptılar zaten bu şekilde olacağını düşünüyordum aşı karnem yoktu.
    Vizemi bir kaç gün içerisinde evime yolladılar . 30 temmuzda Chicago ya uçuyorum sonunda. Süreç boyunca çok yardımcı oldunuz hepinize teşekkür ederim 🤗

• ⭐⭐

Harika gözünüz aydın umarim yeni hayatınız sizlere başarı mutluluk ve huzur getirir bizede sıra gelsin artık

• ⭐⭐

Arkadaşlar ankaranin ne zaman dosya kabul edeceği ile ilgili bir bilgi edinen var mı acaba ? Ne kadar daha böyle devam edecek bu çok ilginç bir durum

• @crazycells amerikada ki nişanlım ile k1 vizesine başvuracağız fakat nişanlım part time calisiyor ve 2018 de $22.000 2019 da $22.000 dolar ve pandemi nedeni ile 2020 yılında $7.500 yıllık geliri var. Sizce bu sponsorluk için yeterli olur mu?

• @turmex senin adına o kadar mutlu oldumki kendim adıma da çok heyecanlıyım umutla bekleyenler bizlerinde başına

• @turmex Tebrikler. Gözünüz aydın. Şimdiden yolunuz açık olsun 🙂

• Green Kart li bir kişiyle nişanlılık vizesi yapiliyormu peki

• @turmex çok sevindim, süreçte bol şans.

@emirgenco maalesef otomatik mailden başka bir gelişme olmadı. Kanımca pek dert yapmıyorlar çünkü K1 diğer vizelere göre daha kolay işleniyor o yüzden dosyaların birikmesi onlar için sorun değil gözüyle bakılıyor olabilir. E tabi bu hikayede de yanan biz oluyoruz.

• Arkadaşlar bir sorum olacak . Çalışma iznimi alana dek workshop ve özel ders vermeyi düşünüyorum . Bu bir problem olur mu acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turmex, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese tekrar merhaba
    1 temmuzda Ankara’da mülakatım vardı çok güzel ve kolay geçti. Sorular genel olarak diğer arkadaşlarınkine benzerdi.
    Nerede ne zaman tanıştınız?
    Ailenle tanıştı mı ?
    Sen onun ailesi ile tanıştın mı?
    Amerika’ya hiç gittin mi ?
    O buraya geldi mi?
    Ne zaman nerede evleneceksiniz? gibi sorulardı.
    Mülakat öncesi doktor muayenesinde de 3 aşı yaptılar zaten bu şekilde olacağını düşünüyordum aşı karnem yoktu.
    Vizemi bir kaç gün içerisinde evime yolladılar . 30 temmuzda Chicago ya uçuyorum sonunda. Süreç boyunca çok yardımcı oldunuz hepinize teşekkür ederim 🤗

tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redwine, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells amerikada ki nişanlım ile k1 vizesine başvuracağız fakat nişanlım part time calisiyor ve 2018 de $22.000 2019 da $22.000 dolar ve pandemi nedeni ile 2020 yılında $7.500 yıllık geliri var. Sizce bu sponsorluk için yeterli olur mu?

2021 mali yilinda vize alacaklar icin 2 kisilik minimum gelir 21.775 olmali maalesef:

https://yesilkartforum.com/forum/post/16649

2021'deki geliri bu siniri gececek mi? Veya ek olarak gosterebilecegi baska bir mal varligi var mi?

• ⭐⭐

@runaslan adak adadım kurban keseceğim amerikaya yerleşince😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rcp-trmn, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Green Kart li bir kişiyle nişanlılık vizesi yapiliyormu peki

hayir. K-1 Nisanlilik vizesi icin sadece ABD vatandaslari sponsor olabiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar bir sorum olacak . Çalışma iznimi alana dek workshop ve özel ders vermeyi düşünüyorum . Bu bir problem olur mu acaba ?

SSN alana kadar para karsiligi calismamanizi tavsiye ederim.

Bundan sonraki surec icin su basliklari takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

• @crazycells teşekkür ederim. peki gönüllü işler ? Herhangi bir ödeme almadan gönüllü olarak birşeyler yapsam yine mi problem olur acaba?

• @turmex sizin adınıza çok sevindim gözünüz aydın ,başlayacağınız yeni hayatta başarılar.

• @turmex Hayırlı olsun tebrik ederim, yeni hayatında mutluluk ve başarılar 🙏 Darısı başımıza 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkür ederim. peki gönüllü işler ? Herhangi bir ödeme almadan gönüllü olarak birşeyler yapsam yine mi problem olur acaba?

o hic problem olmaz.

statunuzu ihlal etseniz de ABD vatandasi ile evlendiginiz icin bazi istisnai uygulamalara tabi olacaksiniz, ama yine de islemlerinize ve statunuze mumkun oldugu kadar yasal sekilde devam etmenizi tavsiye ederim.

• @crazycells teşekkürler 🙏

• Selam arkadaşlar,
    Sabahtan beri ankara büyükelçiliğine telefon etmeye çalışıyorum ama bant kaydından başka bir yere ulaşamıyorum.
    Attığımız maillere de otomatik mailden başka bir cevap gelmiyor.
    Kendilerine nasıl ulaşacağız, 0312 455 55 55 nolu telefonda sadece bant kaydı veriliyor ve hiç operatörle görüşme seçeneği yok
    0850 390 28 84 numarasına yönlendiriyorlar, burası ile görüştüm, burası da ankara yı aramanız gerekiyor diyor. ANK ile başlayan nvc case numberımı aldı sistemden kontrol etti ancak öncelikle elçiliği aramamı söyledi. Elçilikten de hiç kimseye ulaşamıyorum.
    Bu aşamada evraklarımızın ankaraya gelmesi için devamlı telefon ve mail ile kendilerini darlamayı düşünüyorum. Ancak mail atmaktan başka seçeneğim yok. Sitedeki soru formuna da yazıyorum ancak yanıt alamıyorum.
    Bu aşamada elçiliğe ulaşabilen arkadaşlarım değerli tecrübelerinize ihtiyacım var.
    Teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

• 1
  • 116
  • 1476
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |