Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kewanee Merhaba hocam noa2 için 4-5 ay beklememeniz gerekiyor. Tahmini olarak 45 gün civarı sürecektir uscis processing times da şu an 5 nisan tarihli dosyalar bakılıyor. 1 ay sonrası 6 mayıs civarında ki dosyalara sıra gelecektir bu hızla giderlerse. Bazen cok hızlı ilerliyor. Dün mesala 3 nisan tarihli dosyalardı bugün 5 nisan olarak güncelleme yapmışlar. İçinizi rahatlatır mı bilmem ama 4-5 ay içinde Amerika da evleneceğiniz kişinin yanında olmuş olursunuz eğer bir kapanma durumu olmazsa.

• Geçen hafta 5 Mayıs’ın dosyalarına bakıyorlardı, iki gün önce 3 Nisan’a çektiler. Ama moralleri bozmayalım çünkü resmi tatillerden dolayı böyle gerileme olmuştur diye ümit ediyorum.

• @mary1014 Ben çok umutsuzum açıkcası, tracker app lardan ocak, şubat, mart, nisan dosylarını günlük takip eden arkadaşlar var. Günde ortalama 40-50 dosya bakılıyor ne zamandır. Her ay ort 3000 dosya var ve hala mart dosyalarının %10 u bitmiş sadece. Benim Noa1 im temmuz. Bu hızla giderlerse bi 2 yıl daha beklicem gibi duruyor, şaka gibi çok mutsuzum.

• @dream1 hocam 2 yıl beklemeniz teorik olarak imkansız uscis deki maksimum bekleme süresi dolduktan sonra mail attığınız takdir de dosyasınızın işlemini bitiriyorlar ekstra bir şey istemezlerse. Şu anki süreye göre minimum 7 ay maksimum 9.5 ay sonunda size bir cevap vermek zorundalar. Bu süre geçerse mail atmanızı tavsiye ediyorum. Bende Ağustosta gönderdim noa1 için eğer bir aksilik olmazsa Haziran gibi olur inşallah. Nisan olarak düşünüyordum ancak süre güncellemesi geldiği için Haziran olarak revize ettim bende kendimce :))

• K1 işlem süresi avukat tarafından ilk başvurduğumuzda ortalama 5,5-6 ay arasında süreceği bilgisi verildi. Keza USCIS'ten de kontrol ettiğimizde NOA1 3gün içerisinde gelirken NOA2 için tarih gittikçe uzuyor. Siteden sürekli kontrol ediyorum, tarih ilk önce 6-8,5 ay arasına çıktı. Daha sonrasında ise 7-9,5 ay arasından bahsediyor. Son giden arkadaşlara baktığımda nerden baksan 1 senede ancak gidebildiler. Bugün itibari ile NOA1 tarihinin üzerinden 3 ay geçti 🙂

• Merhaba, amerika vatandaşı ile türkiye de evlenmek mi mantıklı yoksa k1 vizesi ile gidip orada evlenmek mi mantıklı ? İkisi aradındaki fark nedir acaba ?

• ⭐⭐

@ipeksedaa Amerika'da evlenmek daha mantıklı ben 25 ocakta başvurdum 17 Aralık'ta vizemi aldım öteki türlü 2 seneye yakın sürdüğünü söylüyorlar

• ⭐⭐

@findiklahmacun inşallah yakın zamanda alırsın noa2 ni malesef süreç dediğiniz gibi uzuyor sanırım şu durumda 5 yada 6 ay daha beklersiniz

• @emirgenco Güzel haberle dönüş yaptım. Başvurumdan tam 10 ay sonra noa2 geldi. Marttan ocağa. Umarım bundan sonraki süreç daha hızlı ilerler. Herkes için en hayırlısını diliyorum bekleyen herkese çok sabırlar.

• @emirgenco k1 vizesi ile ortalama bir sene mi sürüyor yani

• @ipeksedaa Şu an için 1 seneden de daha uzun artık

• ⭐⭐

@tuucekara tuucekara malesef uzun sürmesine üzüldüm ama sonuç iyi olduğu için mutlu oldum benim 7 ay 19 gün sürdü noa2

• ⭐⭐

@ipeksedaa yani bu süreçler değişiyor pandemiden önce 5.6 ay sürüyordu geçen sene ben 11ay da vizemi aldım malesef tam olarak kesin tarih şuan söyleyemiyoruz

• doktor bey bana serum lütfen, tarihleri duyduktan sonra fenalaşıyorum 😬

• @emirgenco evet yıpratıcı bir süreçti ama olumlu olmasına biz de sevindik. Sizin sürecinizi yazdığınız yorum sayesinde ilerleyeceğiz inşallah. Teşekkürler her şey için

• Herkese merhabalar;
    Buradaki ilk yazım, herkese bol şans diliyorum.

Bir ay içerisinde başvuracağımız vize türüdür. Umarım süreç olumlu akar.

1- Beklemek zordur fakat canınızı sıkmak, her gün ekrana bakmak sizleri yormaktan başka bir işe yaramaz. Çünkü siz belgeleri verdikten sonra yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.
    2- Her gün stres yapmak yerine oturun dil öğrenin, dil varsa daha da geliştirin. Kendi hayatınıza bakın. Ne zaman, ne zaman demek sadece süreci uzatır!
    3- Bilgileri bizzat us.gov adresli sitelerden alın. Dolaylı yoldan gelen bilgi her zaman sizlere zaman kaybettirir.

Sorum ise şu : K1 vizesinde red alma oranları nelerdir, var mı red alan arkadaşımız ?

sevgilerle

• @samsa Hocam ben red alan duymadım burada , yabancı kaynaklarda red alanlar var sebep olarak kişisel bilgilerin yalan olması ve girişi uygun bulunmayan kişiler. Onun dışında rfe ( request for evidence) e takılabilirsiniz onda da istedikleri evrakları gönderdiğiniz sürece süreciniz devam eder. 2018 yılında vizeyi almasına rağmen ülkeye girişte red olan birisi vardı yine yabancı forumda anlatıyordu kendisi neden giremediğini. Çok çok düşük bir ihtimal de olsa ihtimaller dahilinde.

• ⭐⭐

@tuucekara ne demek her zaman

• @ob16222 evet bende bu tarz bilgiler okudum. Her türden vizede olduğu gibi K1 vize türünde de belgeler esastır. Söylemden çok belgeleri çeşitlendirmek sürecin sağlıklı bir şekilde yürümesi açısından şart.
    Fotoğraf, ailelerin işe dahil olması, uçak biletleri, harcamalar ve daha fazlası...
    Ne kadar belge o kadar kolay bir vize süreci.
    Pasaport ile ilgili bir sorun yaşamamak için, 6 ay olayı, +1 sene uzattım pasaportumu. Maalesef bu bana 800 tleye yakın bir ücrete mal oldu. Yıl başından önce neden yaptırmadım diye kendime kızmadım değil. Bildiğiniz gibi yüzde 36 zam geldi pasaport işlemlerine.
    En geç 1 Mart'ta başvurmayı düşünüyoruz. Başkalarının tecrübelerinden yararlandığım gibi, ben de kendi tecrübelerimi, süreç içerisinde yaşadıklarımı siz değerli okuyucular ve forum üyeleri ile paylaşacağım.
    Herkese huzur dolu bir gün diliyorum.

• ⭐⭐

@samsa sürecinde sabırlı beklemeler diliyorum Allah kolaylık versin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |