Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

3 ay kadar bir süre kaldı inşalah yani ortalama sürece göre söylüyorum tabi

• @emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

3 ay kadar bir süre kaldı inşalah yani ortalama sürece göre söylüyorum tabi

Aynen bende o şekilde düşünüyorum en geç şubat ayında nvc ye geçer evraklar. Burada red yiyen birileri va rmı sohbette denk geldiniz mi? Açıkcası k-1 vizesi mazuriyeti olan bir vize ve turist vizesi gibi keyfi olan bir durum değil. Bu noktada kararı neye göre veriyolar, muhtemelen gerçek evlilik yapmak istemeyen insanlar da başvuruyordur ama gerçekten evlenmek ve hayat kurmak isteyen çiflere red verilmesi durumunda büyük haksızlık olur. Biraz şans işi gibi ama bilmiyorum.

• Arkadaşlar merhaba, USCIS’in receipt date’i birer birer mi ilerliyor. Sayfada pazar günü bile case inceliyolarmış gibi her gün gün atıyor, bana mantıklı gelmedi, bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐

@mertsay07 şans işi değil. Red veriliyorsa mutlaka bir nedeni olmalı. Genelde. Çoğunlukla. Rfe. Alabiliyor insanlar. Ama ben pek görmedim red alan. Açıkçası alıyorsada bir sebebi olduğunu düşünüyorum

• ⭐⭐

@emirgenco yani yetkililer emin olamadığı zaman red vermek yerine daha fazla kanıt istiyor mesela

@emirgenco yani yetkililer emin olamadığı zaman red vermek yerine daha fazla kanıt istiyor mesela

Kesinlikle orası doğru. Burdan ne konuşsak yalan olur. Zamanı gelince bizzat yaşayarak görücez ve öğrenicez.Takılmak istedikten sonra takılacakları birçok konu bulabilirler. Bekleyip görücez, hakkımızda hayırlısı, sizin mülakatı heyacanla bekliyoruz...

• ⭐⭐

@Richmond in transit olduktan 7 gün sonra ready oldu benim ready olunca Ankara aynı saatte bana randevu emaili gönderdi ama bazen bu mail biraz geç geliyor mesela bir ablamiza dosyası ready olduktan 45 gün sonra randevu maili geldi bu yüzden sizde bu konuya dikkat edin mail gelmesse elçilige. Randevu talebi maili gönderin hayırlı olsun

@Richmond in transit olduktan 7 gün sonra ready oldu benim ready olunca Ankara aynı saatte bana randevu emaili gönderdi ama bazen bu mail biraz geç geliyor mesela bir ablamiza dosyası ready olduktan 45 gün sonra randevu maili geldi bu yüzden sizde bu konuya dikkat edin mail gelmesse elçilige. Randevu talebi maili gönderin hayırlı olsun

Çok sağolun . Bakalım benim daha iki gün oldu in transit olalı

• Herkese merhabalar nereye yazacağımı bilemedim umarım doğru yere yazıyorumdur. Kız arkadaşım amerikan vatandaşı ve biz bu yaz evleneceğiz. Bizim kafamız da şu soru var... En kolay ve en kısa sürede yeşil kart almam için turist vizem ile Amerika'ya gidip 4 ay sonra orda mı evlenmeliyiz yoksa burda evlenip oraya turist vize ile gidip Türkiye'de evlendiğimizi mi belirtmeliyiz ?Yardımcı olabilirseniz çok mutlu oluruz. şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@GokhanSaygin öncelikle merhaba turist vize ile gidip evlenirseniz. Bu sorun olabilir vizeyi kötüye kullanmadan dolayı bu tarz durumlarda. Genelde insanlar. K1 nişanlılık vizesi ile bu süreci aşıyorlar aynı şekilde benimde içinde bulunduğum durum bu şekilde k1 e başvurursaniz ortalama Amerika'ya 11 ay içinde gidersiniz bu. Olayın yasal kısmı en baki ve doğru kısmı bana göre bu vize türü ile

• Merhaba arkadaşlar benim bankaya 13 bin TL kredi borcum var 1 yıl falan oldu odeyemedim ve 3 yıl önce kapattığım bir faturalı hattım vardı onada 4 bin TL falan borç çıkmış ve avukatlık olmuş sizce bunlar vize almama engel olurmu

• @Güven-Carmen-Tek Zannetmiyorum. Arsivli Adli Sicil kaydiniza bakin. O temiz ise problem olmaz.

• @GokhanSaygin bu amerikada ne yaparsanız yapın amerikan vatandaşıyla evlenince sorunlar çözülüyor. Turist vizenizle ülkeye girin sonra evlenin ve işlemlere başlayın. Evliliğiniz gerçek olduğu sürece bir problem yaratamazlar

• @yonca_2020 arşivli adli sicil kaydıma baktim bu şekilde görünüyorIMG_20211110_085413_808.jpg

• @Güven-Carmen-Tek Sicil kaydınız veya arşiv sicil kaydınız tertemiz bir sorun yaşamazsınız gibi bu taraftan

• This post is deleted!

• Merhaba arkadaşlar randevu öncesi evraklarımı toplama aşamasındayım. İlişkiye dair kanıtlarda birlikte çekilmiş fotoğraflarımız, ortak seyahatlerimiz ve bunlarla ilgili rezervasyonlar biletler vs.,aldığımız hediyeler, farklı tarihlerdeki mesajlaşmalarımız ve arama kayıtlarını içeren bilgiler koydum. Atladığım bir şeyler veya önerebileceğiniz bir şeyler var mıdır? Kaç sayfalık kanıt koydunuz ve burada nasıl bir düzenlemeye gittiniz. Avukatla çalışıyorduk ancak avukat bizi bıraktığı için biraz stres yaptım ve bir şey atlamamak istediğim için sizlere sormak istedim. Konu hakkında deneyimi veya bilgisi olan varsa ve yardım ederse çok mutlu olurum 🙂

• @EmirOzturk, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Güven-Carmen-Tek Sicil kaydınız veya arşiv sicil kaydınız tertemiz bir sorun yaşamazsınız gibi bu taraftan
    Yani bankaya olan borcumdan dolayi vize almak konusunda bir sorun yaşamam diyorsunuz diyimi

• ⭐⭐

@NAZ yani kanıt olarak kimisi 300 sayfa yazışma koyuyor kimisi 15 sayfa ama ben 35 sayfa koydum kanıt olarak bence gayet çeşitli kanıtlariniz var bu güzel. Sayıları az ise biraz daha fazla koyabilirsiniz naz hanim ben 165 tane resim 35 sayfa yazişma 13 hotel rezervasyonu 14 uçak bileti ekledim

• @emirgenco oldukça fazlaymış. yani bizim birlikte o kadar resmimiz yok 50 tane falan vardır 5 otel rezarvasyonu ve birlikte tek bir uçak biletimiz var. Umarım sorun olmaz 😞

Benzer Başlıklar

• 116
  • 1
  • 57
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |