Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@akhilleus, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar. Gectigimis ay K1 nişanlılık vizesiyle Amerika'ya giriş yaptım. Buradaki evlilik işlemlerini hallettik. Şimdi AOS sürecini başlatacağız. Sizlere bir sorum olacak, fee odemesini kredi kartiyla yapabiliyor muyuz, yoksa sadece paycheck olarak mi kabul ediyorlar?
    Bu konuda tecrubesi olan arkadaslar bilgi verirse sevinirim

Bahsettiginiz I-485 form fee mi?

• @graombze @crazycells teşekkür ederim çok rahatladım, beklenmedik anda tam başvurduk noa1 aldık her şey yolunda derken işten çıkartılınca çok üzüldük napıcaz şimdi diye panikledik... nişanlım yinede başka sponsor kullanmama taraftarı biraz gurur yapıyor, iş bulmaya çalışıyor şimdi... işi 2-3 ay sonra bulsa biz noa2 yi almadan arada 2-3 aylık işsizlik dönemi olsa dahi bana sponsorluğunda sorun olur mu sizce? Bu arada bankada 200.000$ ve üstüne 2 ev ve 1 bir araba var,faydası olur mu? Sizce iş bulsa bile arada işsizlik dönemi olduğu için başka sponsor mu kullanalım yoksa maaşı yeterli olduğu sürece kaç ay işsiz kaldığı önemsiz mi? (Biliyorum çok soru sordum ama çok önemli)

• @Jossie mülklerini gösterebilir ama yine de ek sponsor göstermesi gerekir diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@graombze @crazycells teşekkür ederim çok rahatladım, beklenmedik anda tam başvurduk noa1 aldık her şey yolunda derken işten çıkartılınca çok üzüldük napıcaz şimdi diye panikledik... nişanlım yinede başka sponsor kullanmama taraftarı biraz gurur yapıyor, iş bulmaya çalışıyor şimdi... işi 2-3 ay sonra bulsa biz noa2 yi almadan arada 2-3 aylık işsizlik dönemi olsa dahi bana sponsorluğunda sorun olur mu sizce? Bu arada bankada 200.000$ ve üstüne 2 ev ve 1 bir araba var,faydası olur mu? Sizce iş bulsa bile arada işsizlik dönemi olduğu için başka sponsor mu kullanalım yoksa maaşı yeterli olduğu sürece kaç ay işsiz kaldığı önemsiz mi? (Biliyorum çok soru sordum ama çok önemli)

onemli olan USCIS gorevlisini ikna edebilmeniz. Eger yeni bir is bulursa ve gelir yeterliyse sorun olmama ihtmali yuksek diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akhilleus, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells evet

bu durumda, kredi karti odeme bilgilerini G-1450 formu ile USCIS'e gonderebilirsiniz:

• @crazycells USCIS görevlisi mi? Sponsorluk evraklarını konsolosluğa mülakatta götürüyoruz diye okumuştum forumda, sponsorluk bilgilerini önceden USCISe göndermek mi lazım? Biz 129f paketine koymamıştık hiç sponsorlukla ilgili bir şey, NOA1 de aldık ama kafam karıştı... 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells USCIS görevlisi mi? Sponsorluk evraklarını konsolosluğa mülakatta götürüyoruz diye okumuştum forumda, sponsorluk bilgilerini önceden USCISe göndermek mi lazım? Biz 129f paketine koymamıştık hiç sponsorlukla ilgili bir şey, NOA1 de aldık ama kafam karıştı... 😞

ben AOS konusuyla karistirdim, o durumda tabii ki USCIS'le degil, konsoloslukla isinizi halledeceksiniz... su konuyu takip etmeniz yeterli:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• @crazycells tamam teşekkür ederim.

• @Jossie ben de aos diye düşündüm:))

• @crazycells tesekkurler Ali

• Arkadaşlar merhaba
    Önümüzdeki hafta Ankarada K1 vize görüşmem var.
    I134ü nişanlım buradayken doldurmuştuk ama son anda değiştirmemiz gereken şeyler oldu. Nişanlım yeni formu imzalayıp taratsa ben burda yazdırsam sorun olur mu yoksa ıslak imzalı mı olması gerekiyor?

• @tuchi sahsen ben fotokopisini goturmustum hatta ankara’ya gittigim gece son anda cikarmistim formu. Ankara’da memurun istedigi birkac belgeden biriydi sponsorluk dosyalari ve sorun cikarmamislardi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuchi, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar merhaba
    Önümüzdeki hafta Ankarada K1 vize görüşmem var.
    I134ü nişanlım buradayken doldurmuştuk ama son anda değiştirmemiz gereken şeyler oldu. Nişanlım yeni formu imzalayıp taratsa ben burda yazdırsam sorun olur mu yoksa ıslak imzalı mı olması gerekiyor?

islak imza olmasa da, cikti olsa da kabul ediyorlar genelde.

1. sayfadan 49 uncu sayfaya kadar okudum ama hıcbır sekılde denk gelmedım oncelıkle soruma yardımcı olacak arkadaslara sımdıden tesekkurler saygı duymayıp alay gececek ınsanlar lutfen saygıszılık yapmasın okumasın daha ıyı
    2. sorum k1 vızesı escınsel bıreyler ıcın gecerlımı cunku abd de bu yasal ve ben turkıyede ogrencı freelance calısanım erkek arkadasım abd vatandası gecmıse donuk ılıskımız var kanıtlarımız vs hersey mevcut
    3. eger k1 vızesı mevcut ıse normal cıftler gıbı sureclerı beklememız gerekıyormu
    4. sorum normal cıftler anladıgım kadarı ıle turıst vızesı ıle gıdıp orada evlenmek sorun cıkartıyorlarmıs bu durum escınsel bıreyler ıcınde gecerlı olurmu ?
      cunku artık escınsel bıreyler abd vatandası ıle evlendıgı zaman green kart alabılıyor
      cevaplar ıcın sımdıden tesekkurler
      saygılar
      Bu arada evet devam eden bır green kart basvurum var

• @nothing34 canım benim tabiki k1 vizesi alabilirsiniz bu eşcinsel evlilikler için de gecerli! K1 sürecinin de dahil olmak üzere herşey aynı zaten bir fark yok:) eğer vizen varsa buraya gelip belirli bir süre geçtikten sonra amerikada evlenebilirsin sorun çıkarmı bilemem ben k1 vizesi ile gelmiştim. 2 türlü de hiç bir fark yok prosedür belli eşcinsellik için ayrım yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nothing34, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

1. sayfadan 49 uncu sayfaya kadar okudum ama hıcbır sekılde denk gelmedım oncelıkle soruma yardımcı olacak arkadaslara sımdıden tesekkurler saygı duymayıp alay gececek ınsanlar lutfen saygıszılık yapmasın okumasın daha ıyı
    2. sorum k1 vızesı escınsel bıreyler ıcın gecerlımı cunku abd de bu yasal ve ben turkıyede ogrencı freelance calısanım erkek arkadasım abd vatandası gecmıse donuk ılıskımız var kanıtlarımız vs hersey mevcut
    3. eger k1 vızesı mevcut ıse normal cıftler gıbı sureclerı beklememız gerekıyormu
    4. sorum normal cıftler anladıgım kadarı ıle turıst vızesı ıle gıdıp orada evlenmek sorun cıkartıyorlarmıs bu durum escınsel bıreyler ıcınde gecerlı olurmu ?
      cunku artık escınsel bıreyler abd vatandası ıle evlendıgı zaman green kart alabılıyor
      cevaplar ıcın sımdıden tesekkurler
      saygılar
      Bu arada evet devam eden bır green kart basvurum var

Surecler ayni. Ikisi arasinda bir fark yok, o nedenle bu konudaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Ayrica su basligi da inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2402/lgbtq-bireyler-icin-gocmen-vize-sureci/

2.evet
    3.evet

• @graombze Çok teşekkür ederim cevap için sanıyorum çok uzun bir süre ilk oncelıgımız mayısta sonucları bekleyıp belki dil okulu aracılıgı ıle gıdıp orada evlenebılırım cunku emınım turk konsoloslugu bu surece alaycı bakıp saygı duymayacak ve bır cok engel cıkartacak o yuzden aylarca bekleyıp bırde sorunlarla basa cıkmak herkesı yıpratabılır green kart sonucundan sonra dıl okulu veya turıstık vızeyı arastıracagım

• @crazycells çok tesekkur ederım bu lınk cok yararlı oldu hemen okumaya baslıyorum

• @nothing34 çok yalnis düşünüyorsun alaycı bakmak konusunda bir çok arkadaşım vizelerini sorunsuz aldı. Öyle birşey yok. Bence bu kadar takma. Ayrıca engel çıkarmak gibi birşey söz konusu bile değil

Benzer Başlıklar

• 644
  • 57
  • 1234
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |